Зашто Срби не поштују себе и своју историју!

gost 339460

Iskusan
Poruka
5.829
Prolazim pre par dana,ulicom Kralja Milana i razmisljam o nama,o Srbima.Na ovakvo razmisljanje,ponukao me spomenik
Ruskom Caru,Nikolaju Romanovom,koji je podignut tacno preko puta Dvora,koji je podigao prvi Srpski Kralj posle propasti
Srpske Drzave 1389 godine.Taj Prvi Srpski Kralj,bio je Kralj MIlan Obrenovic.U Njegovovom monumentalnom Dvoru
(i za danasnje vreme) sada se nalazi Skupstina Grada Beograda.U toj zgradi je trebalo da bude Muzej,jer zgrada nije podobna,
niti je to u redu,da u njoj bude kancelarijski prostor.Ali,to je neka druga tema.Ono sto je mene iritiralo,i nagnalo na razmisljanje,
je misao,kako se mi klanjamo i ulagujemo,u konkretnom slucaju Rusima.Valjda je bio red,da se podigne najpre spomenik
nasem Kralju Milanu Obrenovicu,koji je zaostali srpski narod i beogradsku Kasabu,uveo u Evropu.Uveo je po prvi put
stajacu vojsku.Naredio da se skine turska odeca,koju je narod Srbije do tada nosio i uveo evropski nacin odevanja.Kralj
Milan Obrenovic,bio je veoma cenjen,u otmenim Evropskim krugovima,i bio je visoki intelektualac.Ali,mi Srbi,umesto da
podignemo Spomenik nasem Kralju,mi preko puta Dvora Kralja Milana,podizemo Spomenik,Ruskom Caru !!!
Ako to nije kompleks nize vrednosti,jednog naroda,konkretno Srpskog,onda ja ne znam,sta su kompleksi.!!!:zroll:
 
Prolazim pre par dana,ulicom Kralja Milana i razmisljam o nama,o Srbima.Na ovakvo razmisljanje,ponukao me spomenik
Ruskom Caru,Nikolaju Romanovom,koji je podignut tacno preko puta Dvora,koji je podigao prvi Srpski Kralj posle propasti
Srpske Drzave 1389 godine.Taj Prvi Srpski Kralj,bio je Kralj MIlan Obrenovic.U Njegovovom monumentalnom Dvoru
(i za danasnje vreme) sada se nalazi Skupstina Grada Beograda.U toj zgradi je trebalo da bude Muzej,jer zgrada nije podobna,
niti je to u redu,da u njoj bude kancelarijski prostor.Ali,to je neka druga tema.Ono sto je mene iritiralo,i nagnalo na razmisljanje,
je misao,kako se mi klanjamo i ulagujemo,u konkretnom slucaju Rusima.Valjda je bio red,da se podigne najpre spomenik
nasem Kralju Milanu Obrenovicu,koji je zaostali srpski narod i beogradsku Kasabu,uveo u Evropu.Uveo je po prvi put
stajacu vojsku.Naredio da se skine turska odeca,koju je narod Srbije do tada nosio i uveo evropski nacin odevanja.Kralj
Milan Obrenovic,bio je veoma cenjen,u otmenim Evropskim krugovima,i bio je visoki intelektualac.Ali,mi Srbi,umesto da
podignemo Spomenik nasem Kralju,mi preko puta Dvora Kralja Milana,podizemo Spomenik,Ruskom Caru !!!
Ako to nije kompleks nize vrednosti,jednog naroda,konkretno Srpskog,onda ja ne znam,sta su kompleksi.!!!:zroll:

Све ок само си помешао прву стајаћу регуларну војску са касарском обуком је увео кнез Михајло Обреновић који је био на вратима оснивања првог Балканског савеза у његово време су потписани протоколи војне сарадње између Србије и Црне Горе бацио је шапу ина БиХ и то га је коштало главе.
Његов синовац Милан Обреновић није имао ништа од квалитета свога стрица имајући тешко детињство и одрастање у Влашкој о њему се само стриц Михајло бринуо.
Он је распустио војску и разоружао народ после Топличке буне са таквом назови повереничком војском је кренуо на Бугарску која је још посве није ни имала и тај рат је изгубио који га је и копштао неких територија.
Током првог српско-турског рата доживео је катастрофалан неуспех са руским војним кадром на челу који су слабије познавали тактику разовања са Турцима од Срба а по најмање домаћи Терен.
Док је књаз Никола са једне стране окупирао Херцеговину и држао турске снаге укопане у врло неповољном положају из којег је следила предаја
Милан је изгубио много територија у Србији па је у сред овога окончао рат тајном конвенцијом са Аустроугарском где се прогласио краљем окончао рат неповољно по Црну Гору која је узнапредовала а територије су му вратили.
У другом рату је био успешнији и промишљенији поставио је наше људе на војни врх и сачекао је Русе да уђу у Бугарску па је онда покренуо иницијативу.

Недостајало је садејство српско-црногорске војске око Санџака где би одсекли Босну од Истамбула као да ниједна страна није хтела уједињење Милан је осигурао круну
територије минимално проширио изостало је стварање ввелике Бугарске сан Стефанским миром који му је био и примарни циљ зашто се окренуо Аустроугарима.
Каснија његова политика аустрофилска донела је неки мир и просперитет и предах. На крају владавине Руси су му дали велику своту новца да се никада више не врати у Србију.
Највећи значај по мени његове владавине је што је Србија постала краљевина ништа друго значајно нисам опазио.
 
Prolazim pre par dana,ulicom Kralja Milana i razmisljam o nama,o Srbima.Na ovakvo razmisljanje,ponukao me spomenik
Ruskom Caru,Nikolaju Romanovom,koji je podignut tacno preko puta Dvora,koji je podigao prvi Srpski Kralj posle propasti
Srpske Drzave 1389 godine.Taj Prvi Srpski Kralj,bio je Kralj MIlan Obrenovic.U Njegovovom monumentalnom Dvoru
(i za danasnje vreme) sada se nalazi Skupstina Grada Beograda.U toj zgradi je trebalo da bude Muzej,jer zgrada nije podobna,
niti je to u redu,da u njoj bude kancelarijski prostor.Ali,to je neka druga tema.Ono sto je mene iritiralo,i nagnalo na razmisljanje,
je misao,kako se mi klanjamo i ulagujemo,u konkretnom slucaju Rusima.Valjda je bio red,da se podigne najpre spomenik
nasem Kralju Milanu Obrenovicu,koji je zaostali srpski narod i beogradsku Kasabu,uveo u Evropu.Uveo je po prvi put
stajacu vojsku.Naredio da se skine turska odeca,koju je narod Srbije do tada nosio i uveo evropski nacin odevanja.Kralj
Milan Obrenovic,bio je veoma cenjen,u otmenim Evropskim krugovima,i bio je visoki intelektualac.Ali,mi Srbi,umesto da
podignemo Spomenik nasem Kralju,mi preko puta Dvora Kralja Milana,podizemo Spomenik,Ruskom Caru !!!
Ako to nije kompleks nize vrednosti,jednog naroda,konkretno Srpskog,onda ja ne znam,sta su kompleksi.!!!:zroll:

Pa srpska država nije propala 1389. makar ne formalno, a to se računa. (s obzirom na temu, hm, malo kontradiktorno)
 
Poslednja izmena:
Ми не поштујемо своју историју јер си ти један од 100.000 који су урадили ово прошле године:
Prolazim pre par dana,ulicom Kralja Milana i razmisljam o nama,o Srbima:

Споменик нема везе са тим. Њега су ионако Руси направили и ставили га поред свог кварта. Нико нама не брани да на топчидеру направимо споменик Обреновићу. Или горе на Бежанији споменик Тесли од 100 метара, који у руци држи светлећу неонку од још 100м, да авиони већ из Мађарске виде где је аеродром.
 
Pa srpska država nije propala 1389. makar ne formalno, a to se računa. (s obzirom na temu, hm, malo kontradiktorno)
Srpska d rava je 1389. posle Bitke na Kosovu postala turski vazal sa velikim obavezma.Drava u vazalnom odnosu nije bogla biti samaostalna i sujverena. Dakle, i formalno i sustinski se desio pocetak kraja Srbije kao d rzave.
 
Kao prvo, nije tacno da Srbi sebe ne cene stavise cesto se precenjuju,

a to je iz prostog razloga sto im stalno guraju glavu u blato i onda skacu po njima.

Dakle mirni pristojni srpski narod nema potrebe da bilo kome otima njegovo,

posto mu obraz znaci vise nego imanje, ali zato svaka bagra koja podje na zapad

prvo svrati u Beograd da izvezba prezivljavanje, pa kao povredjena zverka grize i uijeda,

a to pravda podrskom od strane srpskih neprijatelja pocevsi istorijom, pa kvazinaukama

i nametnutom kvazielitom, koja naravno blage veze nema ni sa cim osim interesa.
 
Све ок само си помешао прву стајаћу регуларну војску са касарском обуком је увео кнез Михајло Обреновић који је био на вратима оснивања првог Балканског савеза у његово време су потписани протоколи војне сарадње између Србије и Црне Горе бацио је шапу ина БиХ и то га је коштало главе.
Његов синовац Милан Обреновић није имао ништа од квалитета свога стрица имајући тешко детињство и одрастање у Влашкој о њему се само стриц Михајло бринуо.
Он је распустио војску и разоружао народ после Топличке буне са таквом назови повереничком војском је кренуо на Бугарску која је још посве није ни имала и тај рат је изгубио који га је и копштао неких територија.
Током првог српско-турског рата доживео је катастрофалан неуспех са руским војним кадром на челу који су слабије познавали тактику разовања са Турцима од Срба а по најмање домаћи Терен.
Док је књаз Никола са једне стране окупирао Херцеговину и држао турске снаге укопане у врло неповољном положају из којег је следила предаја
Милан је изгубио много територија у Србији па је у сред овога окончао рат тајном конвенцијом са Аустроугарском где се прогласио краљем окончао рат неповољно по Црну Гору која је узнапредовала а територије су му вратили.
У другом рату је био успешнији и промишљенији поставио је наше људе на војни врх и сачекао је Русе да уђу у Бугарску па је онда покренуо иницијативу.

Недостајало је садејство српско-црногорске војске око Санџака где би одсекли Босну од Истамбула као да ниједна страна није хтела уједињење Милан је осигурао круну
територије минимално проширио изостало је стварање ввелике Бугарске сан Стефанским миром који му је био и примарни циљ зашто се окренуо Аустроугарима.
Каснија његова политика аустрофилска донела је неки мир и просперитет и предах. На крају владавине Руси су му дали велику своту новца да се никада више не врати у Србију.
Највећи значај по мени његове владавине је што је Србија постала краљевина ништа друго значајно нисам опазио.

Gosn POVJESNICAR PROFI, malko ste omasili fudbal....nije Toplicka buna, nego TIMOCKA (istok, Knjazevac, Zajecar), sto su prokleti izdajnici KRADIkali sa Pasica, Peru Todorovica, Peru Velimirovica, i neki skoti izdajnicki popi potakli, zbog predaje zastarelih pusaka i kubura...mora se uvesti red, i hajducija ukinuti, jer su Turci otisli.

Knjazu Mihojlu su se fuckali prekodrinasi, njega su masoni britanski sa domacim masonima smakli, Bircanin Cincar, sin onog sas Nacertanije. Od Poljskog Cincara Frantiseha ZAKA.

Knjazu su Francuzi predlagali od Triglava do Crnog mora, a neki Bugari prihvatili, bilo je u planu RASPARCAVANJE AU i Turske (sto Briti NISU DALI)....

Kralj Milan je ziveo u VLASKOJ, sto ukazuje da je bilo tamo DOSTA SRBA....pogresio je 1885 na Bugarsku....Pasic bio u vili predsednika vlade Bugarske ziveo 8g.
Zidao zdanja opere, i razvio BIZNIS u TUDJINI, uz CINCARSKU INFRASTRRUKTURU, cak i pokusao politikom da se bavi....podrivao lecima i proglasima Srbiju.

Tajna KONVENCIJA, je NESTO NAJBOLJE, i AU nas NE bi NITKADA NAPALA........kim Romanova je ISPRAVNO ZASLUZNO MESTO ZAUZEO.
 
Ovim pitanjem je, po mom misljenju, otvorena mini debata o prosecnom Srbinu. koji je jako, jako ponosan na svoje Nemanjice i, posebno, na svetosavlje kao jedino ispravnoj veri. Medjutim, prosecnom Srbinu nije znano, a niti ga interesuje kako su ti isti Nemanjici vladali svojim licnim posedima koje mi pogresno izjednacavamo sa danasnjom, modernom vrhovnom organizacijom jedne teritorije koju okupiraju, uglavnom, pripadnici jednog naroda, sa manjim ili vecim brojem nacionalnih manjina koje su svrstene kao drugorazredni gradani. Jednostavno, ne prihvatamo ili ne znamo da su Nemanjici bili feudalni posednici bas kao i ostali Evropljani.

Drugo, bez suvereniteta nema ni suverene drzave,, a suveren je, znamo iz skolskih lekcija, vrhovna vlast u jednoj drzavi. Dakle, kad je 1389. knez lazar pobedjen i pogubljen, njegov sin je postaao sultanov vazal, a cerka, sestra Stefana Lazarevica, data Turcinu da mu krasi dvorski harem. To su sve bolne rane na nase ranljive nacionalisticke i svetosavsko-pravoslavne duse. Sta vise, nas opterecuju i sami nasi srednjevekovni vladari koji se medjusobno ubijahu, brat brata, a sin oca. Iako je to u ono doba bila normalna pojava i u Srba, ipak danasnjeg, modernog Srbina ta cinjenica i te kako pece i boli. I ne samo to, nasi heroji moderne Srbije, Karadjordje je bio i oceubica i bratoubica, a tada akktuelni vladar, knez Milos Obrenovic posla odrubljenu Karadjordjevu glavu sultlanu u Istanbul kao dokaz zvoje odanosti vladaru. I potonja dva Obrenovica behu mucki ubijena od mladih "casnih" srpskih oficira, cak i kraljicu ne postedese, vec je raskomadase iako su im se zakleli na vecnu i neogranicenu vernost.Na presto dodje urotnik sirot kao crkveni mis, a sin mu takodje izgubi zivot ne bas herojskom smrcu, vec na isti nacin kao sto je i on dosao na presto - muckim ubistvom. Tradicija srlpskih vladara se nastavila i u 21. veku ubistvom predsednika vlade Djindjica.

Nemanjici nam duboko uklesase put kojim smo i nakon njihove prosperitetne vladavine nastavili sa ne bas zavidnim rezultatima.

Ne zaboravite, od Nemanje, pa sve do danasnjeg dana, izuze Obrenovica, Srbijom vladaju "Srbi" iz drugih drava, pre svega iz Crsne gore.
 
Ништа од тога нас не оптерећује. Највећа већина Срба не уме ни да наброји Немањиће, а поготово их не интересује да ли је неки Немањић, Тјудор или Шарлемањ копао очи неком рођаку пре хиљаду година.

Срби не поштују своју историју јер су малодушни опортунисти који радије висе по кладионицама и верују да знају све на свету па немају потребе да ишта уче из историје. Нису у стању да заврше оно што започну, пажња им је на нивуо детета па је лако одвући је на другу страну, себични су, уображени и верују да им нешто следује само зато што постоје лепи и паметни. Све су то јасно запазили страни фактори и искоришћавају то максимално док врте Србе у круг са шареном лизалицом.

Ево, нађи Србина који је претходне недеље провео бар 10 сати гледајући неки телевизијски Стварност пренос, и већина ће за себе рећи да су најпаметнији људи на свету.
 
Poslednja izmena:
Ништа од тога нас не оптерећује. Највећа већина Срба не уме ни да наброји Немањиће, а поготово их не интересује да ли је неки Немањић, Тјудор или Шарлемањ копао очи неком рођаку пре хиљаду година.

Срби не поштују своју историју јер су малодушни опортунисти који радије висе по кладионицама и верују да знају све на свету па немају потребе да ишта уче из историје. Нису у стању да заврше оно што започну, пажња им је на нивуо детета па је лако одвући је на другу страну, себични су, уображени и верују да им нешто следује само зато што постоје лепи и паметни. Све су то јасно запазили страни фактори и искоришћавају то максимално док врте Србе у круг са шареном лизалицом.

Ево, нађи Србина који је претходне недеље провео бар 10 сати гледајући неки телевизијски Стварност пренос, и већина ће за себе рећи да су најпаметнији људи на свету.


Prosecno obrazovan Srbin morao bi da zna sve sto sam nabrojao, bez obzira koliko ga interesuje da li je neki Nemanjic Tjudor ili ne. Ako, pak, ne zna, to nije posledica njegove neinformisanosti ili stanje svesti, vec obrazovnog sistema u kome se gomilaju istorijske frizirane ili izmisljene cinjenice. S druge strane, nasu istoriju pomno kroje i nasi polupismeni popovi koji od obicnih ljudi, pa i od popova - koljaca proizvode polubogove, odnosno svetitelje.
 
Можда,због тога што је краљ Милан, једна од најомрженијих,личности у историји Србије(незаслужено).
Победници пишу историју,тако да Србија,српска историја и историчари,нису само заборавили краља Милана,већ читаву плејаду политичара,државника.
Битно је да је Бајо победио и његови радикали,да су се они уписали у историју као велики Срби.
 
Srpska d rava je 1389. posle Bitke na Kosovu postala turski vazal sa velikim obavezma.Drava u vazalnom odnosu nije bogla biti samaostalna i sujverena. Dakle, i formalno i sustinski se desio pocetak kraja Srbije kao d rzave.

Вазалство је један облика тога времена уређења међудржавних односа. Оно уопште не значи то што ти сугеришеш.
 
Можда,због тога што је краљ Милан, једна од најомрженијих,личности у историји Србије(незаслужено).
Победници пишу историју,тако да Србија,српска историја и историчари,нису само заборавили краља Милана,већ читаву плејаду политичара,државника.
Битно је да је Бајо победио и његови радикали,да су се они уписали у историју као велики Срби.

Ни то није тачно. Срби који не поштују ни себе ни своју историју , традицију и и прошлост су резулат новогијег времена , оснаћеног германском историјском школом .
Обреновићи нису били брисани из историје у Краљевини Србији. Одакле иначе улице и други објекти . Чији је споменик на главном тргу у Београду ? Чије име носи главна улица у Београду ? За кога је компонована химна Србије која је то била и за време Карађорђевића ?
Брисање из историје и стварање комплекса ниже вредности су Србима донели титоисти.
 
Poslednja izmena:
Prolazim pre par dana,ulicom Kralja Milana i razmisljam o nama,o Srbima.Na ovakvo razmisljanje,ponukao me spomenik
Ruskom Caru,Nikolaju Romanovom,koji je podignut tacno preko puta Dvora,koji je podigao prvi Srpski Kralj posle propasti
Srpske Drzave 1389 godine.Taj Prvi Srpski Kralj,bio je Kralj MIlan Obrenovic.U Njegovovom monumentalnom Dvoru
(i za danasnje vreme) sada se nalazi Skupstina Grada Beograda.U toj zgradi je trebalo da bude Muzej,jer zgrada nije podobna,
niti je to u redu,da u njoj bude kancelarijski prostor.Ali,to je neka druga tema.Ono sto je mene iritiralo,i nagnalo na razmisljanje,
je misao,kako se mi klanjamo i ulagujemo,u konkretnom slucaju Rusima.Valjda je bio red,da se podigne najpre spomenik
nasem Kralju Milanu Obrenovicu,koji je zaostali srpski narod i beogradsku Kasabu,uveo u Evropu.Uveo je po prvi put
stajacu vojsku.Naredio da se skine turska odeca,koju je narod Srbije do tada nosio i uveo evropski nacin odevanja.Kralj
Milan Obrenovic,bio je veoma cenjen,u otmenim Evropskim krugovima,i bio je visoki intelektualac.Ali,mi Srbi,umesto da
podignemo Spomenik nasem Kralju,mi preko puta Dvora Kralja Milana,podizemo Spomenik,Ruskom Caru !!!
Ako to nije kompleks nize vrednosti,jednog naroda,konkretno Srpskog,onda ja ne znam,sta su kompleksi.!!!:zroll:

PS.Šta ćeš da kažeš tek za mene koji skoro svakog dana prolazi teritorijom gde su Srbi bili većina a sada ih tamo i nema?
 
Вазалство је један облика тога времена уређења међудржавних односа. Оно уопште не значи то што ти сугеришеш.
Mozda na prvi pogled, pogotovo ako ti nisu poznati detalji medjunarodnih odnosa u doba feudalizma. Vazal je, zna se, podrdjen sizarenu kome je duzan da placa danak i obavlja odredjene spoljne poslove i na poziv da se odazove u ratne pohode sa odgovarajucim broj boraca bilo nizeg plemstva ili obicnih kmetova. Crkve su bile medju najvecim vazalima.

Vazal je morao da ispunjava svoje obaveze i nije mogao da pregovara na ravnoj nozu sa svojim suverenom.
 
Prosecno obrazovan Srbin morao bi da zna sve sto sam nabrojao, bez obzira koliko ga interesuje da li je neki Nemanjic Tjudor ili ne. Ako, pak, ne zna, to nije posledica njegove neinformisanosti ili stanje svesti, vec obrazovnog sistema u kome se gomilaju istorijske frizirane ili izmisljene cinjenice. S druge strane, nasu istoriju pomno kroje i nasi polupismeni popovi koji od obicnih ljudi, pa i od popova - koljaca proizvode polubogove, odnosno svetitelje.

Реално, све је то небитно. Просечно образован грађанин света не зна ни садашњост. Половина Србијанаца 1990. није знала да Срби живе и преко Дрине. Причати било шта о Немањићима је бесмислено, било то истинито или измишљено.
 
Gosn POVJESNICAR PROFI, malko ste omasili fudbal....nije Toplicka buna, nego TIMOCKA (istok, Knjazevac, Zajecar), sto su prokleti izdajnici KRADIkali sa Pasica, Peru Todorovica, Peru Velimirovica, i neki skoti izdajnicki popi potakli, zbog predaje zastarelih pusaka i kubura...mora se uvesti red, i hajducija ukinuti, jer su Turci otisli.

Knjazu Mihojlu su se fuckali prekodrinasi, njega su masoni britanski sa domacim masonima smakli, Bircanin Cincar, sin onog sas Nacertanije. Od Poljskog Cincara Frantiseha ZAKA.

Knjazu su Francuzi predlagali od Triglava do Crnog mora, a neki Bugari prihvatili, bilo je u planu RASPARCAVANJE AU i Turske (sto Briti NISU DALI)....

Kralj Milan je ziveo u VLASKOJ, sto ukazuje da je bilo tamo DOSTA SRBA....pogresio je 1885 na Bugarsku....Pasic bio u vili predsednika vlade Bugarske ziveo 8g.
Zidao zdanja opere, i razvio BIZNIS u TUDJINI, uz CINCARSKU INFRASTRRUKTURU, cak i pokusao politikom da se bavi....podrivao lecima i proglasima Srbiju.

Tajna KONVENCIJA, je NESTO NAJBOLJE, i AU nas NE bi NITKADA NAPALA........kim Romanova je ISPRAVNO ZASLUZNO MESTO ZAUZEO.

Тимочка буна ок. Осим тога не видим да сам ишта промашио , ако је за тебе тајна конвенција ок. то је ствар твог избора али ово је било шуровање између командног војног врха руског и шуровање са Аустроугарском само из разлога што је имао осакаћену неспремну војску коју је расформирао искористивши Тимочку буну као разлог а разоружавање је настало из личног осећаја несигурности јер није био ни мало омиљен нити у народу нити од савременика из владарских кућа. Овде су односи са Црном Гором заправо дубоко уздрмани.

Најпре прочитај биографије свих владара сам Милош Обреновић је био један од најбогатијих владара свог времена имао је велика имања у Влашкој тако да боравак Милана Обреновића у Влашкој није упитан.
Дакле имеђу Михајла Обреновића и Милана Обреновића постоји огромни дисконтинуитет и непремостиви јаз сам је убијен зато што је био велики самодржац одвојио је Балканско питање нешто што Балканци требају да реше међу собом. Ослобађање Београда и предавање кључева Калемегдана у руке Михајла Обреновића је било нешто највредније у тој епохи који је уједно постао средиште свихдисидената , уметника један дивљи Балакански Берлин оног времена.
Дакле увођење редовног служења војног рока и касарске обуке је његово достичнуће које је одржано до скоро у Србији укинуто пре неколико година од стране демократа.
Држао је дистанцу према АУ као и према Русима овакав чврст краљ морао је битои склоњен и замењен идеалним Миланом Малим чији допринос је само постанак краљевине Србије на шта је књаз Никола одговорио 1912 проглашавањем себе за краља тако да ни тај чин није био споран нити немогућ.
Сам чин тајне конвенције је урађен због губитка трећине државе у првом српско-турском рату. Да тога није било не би било потребе за тајном конвенцијом нити крунисањем које је требало да смири народ после два непромишљено изгубљена рата.

Дакле ништа вредно помена сем аустрофилства које може пасовати само аустофилима и на тај начин наћи нешто позитивно у Милановој биографији.
Ако испиташ народно сећање нема ничег лепог што је народ запамтио у вези овог краља једино корисно што би огромној већини Срба данас одговарало да није искрсао Петар Каеађорђевић вероватно би Петровићи овладали Србијом.
 
Poslednja izmena:
PS.Šta ćeš da kažeš tek za mene koji skoro svakog dana prolazi teritorijom gde su Srbi bili većina a sada ih tamo i nema?

Prodali ste za goleme novce, peneze "babovinu", pa kupujete jeftino po uzu Srbiju stanovi, imovinu, kuce, imanja, DIPLOME< POSLOVE, RUKOVODECA MESTA.

More, idi ti da gines i branis pobegulje, koje vicu ne damo KiM, a sve isprodadose. Pase mi prodaju ektar u Livadje za 500 eura/ar daleko, do magistralu 5.000 e/ar.

U EPS svi na 800e placi i to sitne "crne trojke" secu struju od 12 ekipa, bar 10-11 Kosovari.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mozda na prvi pogled, pogotovo ako ti nisu poznati detalji medjunarodnih odnosa u doba feudalizma. Vazal je, zna se, podrdjen sizarenu kome je duzan da placa danak i obavlja odredjene spoljne poslove i na poziv da se odazove u ratne pohode sa odgovarajucim broj boraca bilo nizeg plemstva ili obicnih kmetova. Crkve su bile medju najvecim vazalima.

Vazal je morao da ispunjava svoje obaveze i nije mogao da pregovara na ravnoj nozu sa svojim suverenom.

Ако на тако поједностављен начин међудржавних односа у времену срредњег века онда можемо да кажемо да кажемо да су све државе у нашем времену вазалске , чак и оне које за које се мисли да нису, јер су толико спутане различитим међумнарондним уговорима да се о то самостаолни како је ти схваташ ни код њих не може да говори.
 
Слажем се да нас АУ никад не би напала да смо поштовали данашње Обреновићке границе Србије. Изван БиХ далеко од мора , без Косова Македонија би можда дошла у обзир у зависности ко би им у датом моменту био потребнији ми или Бугари.
Треба истаћи да су и Руси и АУ сарађивали и преко Србије кад су им се интереси поклапали , као што је постовала очигледна сарадња између Стаљина и Хитлера.
Обзиром да се политика Брутаније и АУ није била увек усаглашена сарађивало се и са Русијом.
Опстанак санџака после свих крвавих ратова је очигледан доказ да није било наклоности великихсила за уједињењем Србије и Црне Горе.
Да је било могуће иницијатива би се показала већ Берлинским конгресом где је Црна Гора избила на море и значајно проширила своје територије чак и на неке где није могла сломити албански отпор па су за узврат даване друге територије.
Док Србија је добила међународно признање али никакво значајно проширење већ хендикеп.

О овом је Славен777 писао да у то време државе које нису имале изчлаз на море су сматране хендикепираним и много спорије су се развијале од осталих.
 
Ако на тако поједностављен начин међудржавних односа у времену срредњег века онда можемо да кажемо да кажемо да су све државе у нашем времену вазалске , чак и оне које за које се мисли да нису, јер су толико спутане различитим међумнарондним уговорима да се о то самостаолни како је ти схваташ ни код њих не може да говори.

Cuj, kolega Vucji, navedi bar po jednu medjunarodnu - bilateralnu i multilateralnu konvenciju koja do te mere sputava suverene neke srednjovekovne drzave. Takodje, moderno medjunarodno pravo (javno i privatno) sputava potpisinice samo onoliko koliko su one spemne da se odreknu svog suvereniteta, odnosno da su postale (neciji) vazali. Reklo bi se da se navodjenjem konkretnih primera (sto vise to bolje) dokakzkuju stavovi koji navodis.
 
Cuj, kolega Vucji, navedi bar po jednu medjunarodnu - bilateralnu i multilateralnu konvenciju koja do te mere sputava suverene neke srednjovekovne drzave. Takodje, moderno medjunarodno pravo (javno i privatno) sputava potpisinice samo onoliko koliko su one spemne da se odreknu svog suvereniteta, odnosno da su postale (neciji) vazali. Reklo bi se da se navodjenjem konkretnih primera (sto vise to bolje) dokakzkuju stavovi koji navodis.

Исто као што је и вазални однос - уговорни однос у коме обе стране прихватају обавезе, што ти пренебрегаваш. Тако је Бјазати имао обавезу да војно заштити онај део Србије који је био у вазалном односу према османском царству од Унгара и других који су покушавали да угрозе, као што је и Стефан имао обавезу да ратује на његовој страни када је Бајазит био у рату.
Међународно право је плод новог доба , али се ослања и проистиче из уређења међународних односа од раније, прилагођавајући их и кодификујући их овом времену.
 

Back
Top