Čuveni Tomos otišao u stečaj, niko nije hteo da ga kupi

Nebitno je kako se osjecaju, i kako se ti osjecas. Bitno je da su teroristi i veleizdajnici, kriminalci, ulicne bande.

Sve te fabrike po Sloveniji, Hrvatskoj, Federaciji, sve je to na krvi onih na Solunskom Frontu, Ceru, na Kajmakcalanu, u Jasenovcu izgradjeno. I to sve treba da propadane i pripadne nekom drugom, a ne teroristima i veleizdajnicima. A s njima zna se kako treba, sa ulicnim banditima i kriminalcima.

Hajde smanji malo, ''mesas babe i zabe'' ... Slovenci su Rog ( fabrika bicikla ) omogucili ostatku yu da sa magarca predju na kineticku energiju.
 
Nebitno je kako se osjecaju, i kako se ti osjecas. Bitno je da su teroristi i veleizdajnici, kriminalci, ulicne bande.

Sve te fabrike po Sloveniji, Hrvatskoj, Federaciji, sve je to na krvi onih na Solunskom Frontu, Ceru, na Kajmakcalanu, u Jasenovcu izgradjeno. I to sve treba da propadane i pripadne nekom drugom, a ne teroristima i veleizdajnicima. A s njima zna se kako treba, sa ulicnim banditima i kriminalcima.

nisu nam oni krivi, što Mi kao pobednici nismo uzeli...već pravili državu sa krvnicima
 
Tomos, Fructal i TAM su imperijalistički giganti stvoreni da sisaju krv Jugoslaviji. U dobru je lako "dobar" biti, tako je i Tomos bio bez konkurencije i uvaljivao svoja sranya ostatku Jugoslavije, Fruktal pravio najviše sokova bez ijedne voćke , a TAM eksluzivno snabdevao JNA.

TAM je direktno gušio FAP, ne kao bolji konkurent, nego političkim uticajem i ucenom koju su sprovodili drugovi iz Slovenije
 
Pojeli ga Kinezi za dorucak

Jos jedan dokaz o superiornosti kineskog ekonomskog modela nad neoliberalnim kapitalistickim.

Libtardi na aparatima :)

Imamo mi takvih primera i kod nas

Americki neoliberalni zlotvori unistili zelezaru u Smederevu i zatvorili je.

Dosli Kinezi posle njih i razradili posao :)

I ko normalan posle svega moze da kaze da je zapadni sistem bolji od kineskog istocnog?
 
Poslednja izmena:
Нису било толико лоши, само прескупи; злоупотреба монопола.
За новац који су они тражили за своје моделе- могли смо да возимо врхунске Хондине моделе, рецимо, која је недостижна у тој класи.
Са све царинама.
 
Tomos, Fructal i TAM su imperijalistički giganti stvoreni da sisaju krv Jugoslaviji. U dobru je lako "dobar" biti, tako je i Tomos bio bez konkurencije i uvaljivao svoja sranya ostatku Jugoslavije, Fruktal pravio najviše sokova bez ijedne voćke , a TAM eksluzivno snabdevao JNA.

Kako da ne. Lesika ta Slovenija je usla u Jugoslaviju sa 8% nepismenih A Makedonija sa 83%,Srbija sa 67% , Jeste li ikada svratili do Kranjske Gore,Bohinja ja sam isao na skolsku ekskurziju, Kada na benzinskoj pumpi udjes u wc jos onda se videla razlika u cistoci, Ispada da su se razvili na racun Srbije a oni uvek bili bar duplo razvijeniji, Jedan od razloga ,nisu nikada bili pod Turcima, Licno mi se dopada sto su bili i ostali antifasisti,90 tih su upozorili na vreme Milosevica da ce rasturiti Jugoslaviju a on im je odgovorio malo morgen, Danas oni imaju 1100 evra prosecnu platu a mi 432 evra, Toliko o tome,
 
Pojeli ga Kinezi za dorucak

Jos jedan dokaz o superiornosti kineskog ekonomskog modela nad neoliberalnim kapitalistickim.

Libtardi na aparatima :)

Imamo mi takvih primera i kod nas

Americki neoliberalni zlotvori unistili zelezaru u Smederevu i zatvorili je.

Dosli Kinezi posle njih i razradili posao :)

I ko normalan posle svega moze da kaze da je zapadni sistem bolji od kineskog istocnog?

dugovi železare otpisani, date subvencije po svakom zaposlenom...dovedena infrastuktura...sve na teret srpskih poreskih obveznika
 
tomos%20-%20tomos%20citroen%20-%20ami%208%201970-1002.png


Nisam znao da su i ovo radili, TOMOS CITROEN AMI 8
 
Čuveni Tomos otišao u stečaj, niko nije hteo da ga kupi


Okružni sud u Kopru otvorio je stečaj nad slovenačkom fabrikom motora "Tomos".

Stečaj je otvoren nakon što kompanija nije uspela da pronađe strateškog partnera koji bi joj pomogao da se izbori sa problemom likvidnosti.

Predlog za prinudnu upravu su u novembru podneli zaposleni u "Tomosu" zbog neisplaćenih plata, doprinosa i regresa za godišnji odmor, prenosi slovenačka agencija STA.

Budući da "Tomos" nije osporio da je nesolventan niti je dostavio zahtev za odlaganje, smatra se da je nesolventan po zakonu o stečaju.

"Sud je odlučio da dužnika pošalje u stečaj", navodi se u odluci suda.

Sud je za stečajnog upravnika imenovao Štefana Verena, dajući poveriocima rok do 3. aprila da prijave svoja potraživanja. Kada su radnici podneli zahtev za prinudnu upravu, direktor i vlasnik "Tomosa" Istok Pikl je rekao da se kompanija i dalje može spasti.

Priznao je, međutim, da zaposlenima duguje dve mesečne plate i regres za godišnji odmor.

Piklova kompanija "MPO Kabel" kupila je 2015. godine "Tomos" od industrijskog konglomerata "Hidria", koji je tada prodao proizvođača motora kao nestratešku aktivu.

https://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2019&mm=01&dd=04&nav_id=1489537


Toliko o komunistickim gigantima...


pa i francuska SIMCA je bankrotirala, pa svedski VOLVO, pa engleski ROVER, JAGUAR, pa nemacki NSU..........pa americki PACKARD, ........sve KAPITALISTICKI GIGANTI.


AKO SI PLACEN DA PLJUJES PO SOCIJALIZMU IZABERI RESOR GDE IMAS ARGUMENTE.

- - - - - - - - - -

Ma jeste TOMOS bio njesra u odnosu na druge, ali koliko je đana palo na vožnju... Treba mu spomenik dići, ne samo u Sloveniji.


slazem se. Bez TOMOS Elektronik SPRINT ja bih i danas bio nevin...................legendarna vremena.
Trebali smo otkupiti TOMOS akcije i spasiti tu nasu firmu sa kojom smo i mi zajedno rasli.

- - - - - - - - - -

Jaka marka u tri lepe...
Honda ili nista!

pa nisu svi bili deca *********. bilo nas je i normalnih.
 
Imam tacne podatke koliko je sta kostalo od motora u to vreme, mogu postaviti.

koliko je kostalo ne znam. Znam da mi je tata mesecima otplacivao taj TOMOS ali sam ga vozio bar 15 godina.
Hondu je imao moj poznanik iz skole (nekoliko meseci, pa je onda poginuo na tom motoru zajedno sa zenskom) i njegov otac je tu HONDU otplacivao 8 GODINA U ZATVORU, radi pronevere drustvene imovine..............

tek da se zna CENA "domace" i "uvozne " robe.

- - - - - - - - - -

I nisu brijale pazuh

koga si ti to muvao.............?.........sacuvaj boze.
 

Back
Top