Kako se “ucugati” a sutradan ne “umirati”

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
333.450


Kako vam je sutradan nakon sto ste bili u “komi” od alkohola.:-D
Jednom sam malo popila i znam samo da mi je sutradan stotine zvoncica zvonilo po glavi.:(
Elem, sta radite u takvom slucaju.?
Od jednog forumaskog “strucnjaka” sam procitala da savetuje da se uz konzumiranje alkohola obavezno posle svake druge ili trece cuge popije casa vode a pred spavanje 1 ili 2 andola ako uspete to uopste , mislim cak do kreveta da dodjete..i tako izbegne mamurluk i umiranje.
Tu vazi i ono ..da se ne cuga na prazan stomak..ili sve zavisi sta pijete??Ili sta..??

 
To sa vodom stoji. A najbitnije je sta pijes i koja **** mesas ako uopste mesas. Sve zavisi i od osobe koja pije, svako drugacije podnosi alkohol i nkome ne prijaju neke vrste **** to je individualno.
Sto se hrane tice ja posle svega volim da pojedem nesto sa rostilja, pomfrit obavezno, a ako mogu kad dodjem kuci i przena jaja.
 
kučka:
Jednom sam malo popila i znam samo da mi je sutradan stotine zvoncica zvonilo po glavi.:(
Jaooooo, shto si slaaatkaa... :mrgreen:

Bogami, ja pred spavanje popijem vode koliko moze da mi stane u stomak. Nema bojazni da cesh trchkati posle u WC jer alkohol to sve "pojede". Ipak, najbitnije je shta pijesh. Ako se nalijesh od MB-a ili od subotichkog sintetichkog gin-a... nema ti pomoci.

Nekad, kad se bash prepijem, lepo se preventivno ispeglam. Ako peglica nece sama, a ja prstic u grlo... Ali to mi se ipak odavno nije desilo. Nauchish se da dozirash.
 
sinnke:
Nemoj mesati **** jer onda ti nema spasa. A za vodu je normalno jer ce ti to organizam i sam traziti.
I ako ti drugi dan nije dobro, onda popijes casicu zastokog **** ili pivo ili vino. Nije sala ovo sam radio i to su me Rusi naucili, stvarno pomogne.
E ti pusti rusi.. nikada nece biti svecka sila sem u alkoxolu :)

Kad pijete ne me$ajte razne vrste alkoxola. Kombinacija piva i drugog alkoxola obavezno sprzhi mozak i betonira stazu do mamurluka! Ne konzumirajte biljku i alkoxol!

Po prestanku alkoxolisanja i na povratku iz pijanke uraditi sledece:

1. Najesti se nekog mesa

2. Popiti $to vi$e vode pre spavanja

3. Uzeti pomenuti aspirin ili ne$to slichno

4. Staviti flajku sa hladnom vodom pored kreveta

Ako se probudite sa mamurlukom nastavite sa uzimanjem technosti, jedite neko meso, popite malo od istog alkoxola od koga ste se kremirali. Posecujte $to vi$e WC, tu$irajte se i $etajte na svezhem vazduhu. Ako je pomoglo Miki Mausu pomocice i vama
 
Можда ће да вам буде смешно, али јесте ли пробали стари проверени народни рецепт - РАСОЛ... једна чаша.
Мислим, сви су оставили неку зимницу у овој земљи... дакле, расол са циметом... чини чуда.
 
Pazi sa vodom, ako ti nije do peglanja. Organizam traži, ali možeš se naliti k'o nebaždarena, i onda... Hm...
E, da. Pun stomak, pod obavezno!!!
Od piva se teško otruješ, ali ti lako upropasti želudac.
Od vina se lako truješ, ali nije neki mamurluk. Još jedna loša strana vina je što je slatko i nisi svesna koliko te, zapravo, hvata... Niti koliko si popila... Dok te DOBRO ne uhvati... Žestina, u relativno normalnim količinama, je možda najbolji izbor. Ali, ako sa njom preteraš, posle ide i ono - stidim se...
E, da. Ne daj da ti dosipaju. Čašu po čašu, radi evidencije. To, ako nemaš razvijen osećaj.
Rasol je dobra ideja, bilo šta kiselo pomaže, krastavci, turšija, paprike :mrgreen: može i gazirano.
I dobra je ideja pojesti nešto pre spavanja.
Onda se budiš neobično rano, i - juriš na vodu...

Mene, inače, nikad nije bolela glava, ali stomak... Zato - jedite!
 
Od prevelike konzumacije se može desiti ovo:



4.gif
 
Pravilo br 1 je da se ne pije na prazan stomak,ali...
Pod 2 NIKADA NE MESAJ **** (osima ako nisi Stevo Karaja,koji moze da meza vinjak,viski,rakiju,spricer i vino...i da ga ujutru samo malo boli glava) :lol: :lol:
Kada se vec olesis,posle toga ili uz alkohol pijes vodu obicnu ili kiselu da organizam ne dehidrira. Alkohol izbacuje tecnost iz organizma (pisha ti se mnogo). :D
Pijes jogurt ili mleko. Probas da se kreces sto vise pre nego sto odes kuce da spavas,posto se nalijes kao svinja.
Ne treba jesti nista slatko,jer secer vezuje alkohol.
I sva predhodna ovde vec napisana licna iskustva.
 
Najpre, PREVENCIJA -> evo nekih nepobitnih cinjenica :razz: :
1. kod gojaznih osoba je veca konc. alkohola u krvi od muskuloznih osoba ( slabiji afinitet masnog tkiva za alkohol ).
2.kada se konzumira alkohol. pice na prazan zeludac, resorpcija se odigrava brzo ( do 60 min., kod jakih pića za 15-20 min. ), dok se resorpcija a. pića na pun zeludac odigrava za duze od 2h. Obilna kol. proteinske hrane, narocito sireva, jaja predstavlja neku vrstu prepreke resorpciji, pa smanjuje stepen alkoholisanosti.
3. brzina konzumiranja je takodje bitna -> ako se pice uzima sporije , resorpcija i eliminacija se smenjuju . Topla pića se brze resorbuju od hladnih.
4. resorpcija i eliminacija zavise od vrste alkoh. pića i kolicine ( ajde ! :razz: )
5. izrazena je individualnost ( zdravstv. stanje, priviknutost na alkoh. )

LECENJE ( kod kuce ) : :razz:
1. sto vise tecnosti ( kisela voda )
2. slatka kafa ( kofein + secer -> optimalni uslovi za metabolizam etanola )
3. aktivnost -> igrajte, setajte ( zavisno od situacije :) )
4. zaboravite na lekove, jetra je zauzeta :razz:

PIJTE UMERENO, ako vec pijete !!!
 
andol pre spavanja a kad ustanes, nesto masno (puter i hleb)..
navodno, vitamini samo podbune onaj zaostao alkohol a mast ga razbije...
to su mene naucili rusi a oni valjda znaju :)

i dada, jesti obavezno...ja sam popila dva dzin tonika pre neko vece a nista ceo dan nisam jela a pritom zaboravila da treba da se odvezem kuci motorom...ao ljudi...jedva sam se popela na motor i pojma nemam kako sam stigla...da me je milicija zaustavila, uzeli bi mi dozvolu...
 
hm...pa napij se dok ne stignesh dotle da ti se povraca...kad se ispovracash posle je ok
bar koliko se secam
:)
ehhe glupo
ali ja sam se samo jednom napila toliko da stvarno nisam znala za sebe
i onda sam se ispovracala i ujutro nisam bila nishta extra cudna...a pila sam bila vino
a jednom sam meshala **** i brzo sam se napila i bilo je zanimljivo ali je izvetrilo brzo..nisam mnogo popila
aa napila sma se josh jednom i nisam povracala...al je malofalilao...a ne znam nekako se svarilo
e tako kajem se sada

a je l se to napijesh od **** shto je poslao nepoznati frajer
 

Back
Top