Muzevan

Slabo ja to govorim ali pomislim, istini za volju, pomislim.
Nije povezano sa izgledom u mom slučaju, ne mora biti visok i jak, uspešan i glasan, naprotiv. Covek to nosi u sebi ili ne nosi, slično je kao kod žena, fizički različiti tipovi mogu da isijavaju slično.
Barasnjikov mi je muževan ali i Liam Nison, a medju njima veze gotovo da nema. Pretpostavljam da je neophodan nekakav integritet i određeni nivo lične kulture.
Medjutim, različitim ljudima ista reč ima drugačije značenje, pitala sam sada dragog da li je Tramp muževan a on je ispalio u sekundi "jeste, visok, krupan, jak k'o bik!"...a ja nikada ne bih to kazala.

Да... :)
Пирс Броснан ми је мужеван и то нисам ни примећивала толико док је био млад, леп мушкарац, можда и превише леп за мој укус. Али сада... Док поносно шета своју жену иако се други ругају њеном вишку килограма ми је предиван. То је мушко, брига за шта свет мисли, зна шта воли и сигуран је у свој избор.

Зато је мени Бановић Страхиња на врху витештва. Није пао под утицај средине, обичаја,...

Трамп? Е он је баш теткаст. Врагана је сјајно дочарала :)
 
Nije ni muževnost uvek samo pozitivna, juče na parkingu sam videla jednog izuzetno muževnog primerka, toliko da mi nije palo na pamet ni da se namrštim što ne poštuje saobraćajne propise.Samo da što pre ode što dalje od mene.A bila je i žena pored njega :sad2:
 
Nije ni muževnost uvek samo pozitivna, juče na parkingu sam videla jednog izuzetno muževnog primerka, toliko da mi nije palo na pamet ni da se namrštim što ne poštuje saobraćajne propise.Samo da što pre ode što dalje od mene.A bila je i žena pored njega :sad2:

Ја то не мешам. То што наводиш за мене је сирово, бахато,... а не мужевно.
Уопште не мислим да под мужеван значи лупање шаком о сто. Мужевност је за мој појам позитивна мушка карактеристика и она између осталог подразумева и потребу за заштитом слабијег.
 
Да... :)
Пирс Броснан ми је мужеван и то нисам ни примећивала толико док је био млад, леп мушкарац, можда и превише леп за мој укус. Али сада... Док поносно шета своју жену иако се други ругају њеном вишку килограма ми је предиван. То је мушко, брига за шта свет мисли, зна шта воли и сигуран је у свој избор.

Зато је мени Бановић Страхиња на врху витештва. Није пао под утицај средине, обичаја,...

Трамп? Е он је баш теткаст. Врагана је сјајно дочарала :)

Meni on nije lep, nimalo, ali ne mogu reći da je tetkast. Pre energičan, otkačen, bez kočnica. A i to je donekle pozitivna osobina kad je ima muškarac koji ti se sviđa.

- - - - - - - - - -

Ја то не мешам. То што наводиш за мене је сирово, бахато,... а не мужевно.
Уопште не мислим да под мужеван значи лупање шаком о сто. Мужевност је за мој појам позитивна мушка карактеристика и она између осталог подразумева и потребу за заштитом слабијег.

Jeste, ali ne možeš reći za takvog muškarca da je tetkast. A ovde se spominju samo te dve kategorije, ili je muževan, ili je tetkast.
 
Biti kulturan je ona bitna razlika, muževnost je ista, to je u stvari dojam snage i dominacije. Fizičke.

Jer kad neko nije lep, nije snažan, tetkasto izgleda, ali ima mentalnu snagu, malo ko će reći za njega da je muževan.
 
zrelost, dostojanstvenost, viteštvo, smelost, kuraž, herojstvo, neustrašivost, vratolomnost, prisutnost duha, odvažnost, nepokolebljivost, fig. sloboda fig., odlučnost, junaštvo, heroizam, srčanost

Po ovom se u definiciji muževnosti uopšte ne uzima u obzir fizički izgled. :think:

- - - - - - - - - -

A kad žena ima sve te gore nabrojane osobine, kakva je ona? Muževna nije, ženstvena nije.z:D

- - - - - - - - - -

Lepo se ispričah sama sa sobom.:zblesav:
 
Po ovom se u definiciji muževnosti uopšte ne uzima u obzir fizički izgled. :think:

- - - - - - - - - -

A kad žena ima sve te gore nabrojane osobine, kakva je ona? Muževna nije, ženstvena nije.z:D

- - - - - - - - - -

Lepo se ispričah sama sa sobom.:zblesav:

pa jes...mora bit dlakav ko jeti, osim po glavi u poznijim godinama
brkovi su okej...brada isto, mada brada ovih dana sluzi za maskiranje kojecega; loseg tena, ozbiljnih nedostataka profila...da ne nabrajamo sad dalje, prhut i ostaci rucka su tu najmanji problem
mora imat onu cetvrtastu vilicu
iako sama glava ne mora bit prevelika
pozeljno je da ni dupe nije preveliko da vas s ledja
ne bi mijesali
bar dok on ne ispusti svoj mocni glas ko iz bureta
od kog salterske sluzbenice padaju ko domine
ramena obavezno siroka da mu ne spada torbica, a sako ne stoji krajnje blesavo ( pogledati pod tom hardy, ono je tuga jedna)
visok ne mora bit, cak visoki djeluju nekako...previse intelektualno ovih dana, sjetimo se samo nesretnog rodnija...
noge x nikako, onda stalno izgleda ko tetka kojoj se prikenjalo...narocito uz torbicu
oks je u redu, jos od madjarske invazije na evropu

uz ovakav jedan idealno stereotipan primjerak muskog roda ide i jednako stereotipna zenka ili drugi muzjak (o tempora...)
auto podignut ili spusten, nikako voziv, najbolje alfa...jel ae tako zove ono cudo sto se stalno kvari, a nije buba?

eto
 
Meni on nije lep, nimalo, ali ne mogu reći da je tetkast. Pre energičan, otkačen, bez kočnica. A i to je donekle pozitivna osobina kad je ima muškarac koji ti se sviđa.

- - - - - - - - - -



Jeste, ali ne možeš reći za takvog muškarca da je tetkast. A ovde se spominju samo te dve kategorije, ili je muževan, ili je tetkast.

Tramp je car. Zalepi onaj žbun na glavu i svima je*be kevu :lol:
 
Mislim da je kod Trampa glavni problem ta " narandžastost", nismo navikli na to, nama prijaju druge boje.z:D
3eb70abe5ccb4cae820b736eaaac616b.jpg


- - - - - - - - - -

Visok je 1,90, nije malo čak ni za naše podneblje.
 
I prevalio je 70-u, po energičnosti se to uopšte ne bi reklo. Pogledajte oko sebe ljude od 72 godine, većina nije ni približno takva.
 

Back
Top