Tema koja nema veze sa Balkanom..

Rade012

Primećen član
Poruka
630
Hteo bih da čujem Vaše mišljenje o nečem što nema veze sa dogadjanjima na Balkanu...

Kako bi se razvijala svetska scena u slučaju da Evropa "izopšti" (da tako kažemo) Veliku Britaniju? Mislim da je pitanje jasno i da nema potrebe za daljim objašnjavanjem.
 
DukeofSerbia:
Не би се десило ништа посебно. Све по старом би ишло...
Saglasan Duke. Britanija je po svom polozaju vec sama izopstena, englezi kao nacija su se vecinom kroz istoriju ponasali kao drugi svet, normalna zivotna pravila kod njih ne postoje u onoj meri kao kod drugih, od saobracaja, nacina ishrane (u velikom broju), drugih sistema mera, anglikanske crkve, licemerne politike... naravno imaju oni svoje vrednosti kao sto su kolevka parlamentarizma, ugladjeno ponasanje, postuju tudju privatnost i nema malogradjanstine kao u ostatku Evrope, humor....

Ziveo sam tamo, bio impresioniran kad sam bio mlad, ali sad mislim da su se deformisali kao nacija i fizicki i duhovno, te da im nije mesto ne samo u tzv. Novoj Evropi koja samim ovim pitanjem nacinje pitanje njene istorijske trajnosti, vec i medju normalnim razvijenim i nerazvijenim zemljama. Ovde se neki loze da udju u takvu Evropu i da nas ona zeli, a ona jednu kapitalisticku silu i bivseg imperijalistu hoce da izbaci iz nje. Da nije smesno bilo bi tuzno, o cemu danas svako prica kao da je bogom dan.

I za kraj jedan Anthony Burgess je u svom utopijskom delu "A Clockwork Orange" pokazao sliku danasnje Britanije i kakva je buducnost ceka.
 
Ако изопште велику британију из европе ја онда не видим ни П од препреке да немачка прегази француску опет и успостави хегемонију на континенту.
а ви како хоћете.
 
Ма ствар је јасна. Ни ја не желим да се то деси, али, да ће бити свашта, биће... свет се геополитички вратио у време пре првог св. рата, и сада котао само ври...
 
Rade012:
Hteo bih da čujem Vaše mišljenje o nečem što nema veze sa dogadjanjima na Balkanu...

Kako bi se razvijala svetska scena u slučaju da Evropa "izopšti" (da tako kažemo) Veliku Britaniju? Mislim da je pitanje jasno i da nema potrebe za daljim objašnjavanjem.

Bez uvrede, osvezavajuci je svaki pokusaj da bar pricom mrdnemo iz balkanskog gliba....
Ali, to je realno, kao i pitanje :" Sta bi bilo kada bi mesec izasao iz zemljine orbite"
 

Back
Top