Doček na trgu

znas kako je. svako od nas ima svoje periode uspona i padove kad nam je do borbe protiv nepravde i kad nas sistem slomi kao kafkinog jozefa k.
kad nas slomi, onda je to najgore jer smo tad podlozni manipulaciji
a mozemo da budemo izmaniplulisani i pre toga
evo moja majka koja je u statusu svih ostalih penzionera sile nema da ne bi glasala za vucica
cak i pored svega sto sam ja dozivela, a bila je svedok
i pre neki dan nesto pricamo.. dohvatimo se teme iako izbegavam da vodim takve razgovore sa njom jer smatram da sa godinama koje ima treba da prozivi vreme koje je pred njom na najlepsi moguci nacin bez stresa..zna za sve i mrtva hladna kaze - on je najbolji
samo sma joj rekla da ako misli dobro ovoj deci koja su nam u kuci i onoj koju oni treba da dobiju da ne izalzi na izbore, jer ce tako da im nanese najmanje stete
moji izmenjeni uslovi zivota su nametnuli da mnogo vremena provodim u kuci i da mogu da propratim sta joj je non stop na tv-u
poslednjih par dana sam se ja povukla da sebe ne nerviram, a sto se nje tice eto stoji nada da ce da se opameti i da makar nece da glasa
moja majka je tipican primer osobe kojoj je isprana sposobnost racionalnog razmisljanja po pitanju nekih stvari
inace je vrlo bistra i vrlo razumna zena

ti pametniji, stari, racionalni ljudi, nemaju pamćenje kao miševi..... pošto su ovi prethodni baš usrali motku... a pre njih je bila katastrofa, onda je možda postala gadljiva na njih toliko da iz inata glasa za onog koga ne bi trebala, jer, njegov rad ranije nije ispratila......pazi ti budale...kažu neće izbore iz opozicije..pa ne, nego hoće da ovaj spakuke kofere i ode..na Bali nek ode, tamo je sad erupcija vulkana...al da ode.... pa ne menja se tako vlast..... a i da se promeni izborima... ne može...jer... dobije opozicija više mesta...ako ne prodaju goozicu sns-u.... vučić lepo predloži da opozicija uđe u vladu..naravno...sad ovi što seru po tvitu..prihvate oberučke... smeste gujice svoje i šta...ništa... znači sve je veliko ništa...
 
Dive, nisu problem ljudi koji glasaju za Vučića, problem su oni koji podržavaju opoziciju/kriv im Vučić za.../hoće bolje sutra, a na dan izbora ih mrzi doope da dignu.

Problem je što je opozicija razbijena skroz. Sami su sebe pojeli umesto da budu međusobna podrška.
I dok se ne opamete ništa se neće promeniti.

- - - - - - - - - -

ti pametniji, stari, racionalni ljudi, nemaju pamćenje kao miševi..... pošto su ovi prethodni baš usrali motku... a pre njih je bila katastrofa, onda je možda postala gadljiva na njih toliko da iz inata glasa za onog koga ne bi trebala, jer, njegov rad ranije nije ispratila......pazi ti budale...kažu neće izbore iz opozicije..pa ne, nego hoće da ovaj spakuke kofere i ode..na Bali nek ode, tamo je sad erupcija vulkana...al da ode.... pa ne menja se tako vlast..... a i da se promeni izborima... ne može...jer... dobije opozicija više mesta...ako ne prodaju goozicu sns-u.... vučić lepo predloži da opozicija uđe u vladu..naravno...sad ovi što seru po tvitu..prihvate oberučke... smeste gujice svoje i šta...ništa... znači sve je veliko ništa...

:lol: Baš tako.
 
Dive, nisu problem ljudi koji glasaju za Vučića, problem su oni koji podržavaju opoziciju/kriv im Vučić za.../hoće bolje sutra, a na dan izbora ih mrzi doope da dignu.

slazem se, ali njih ne komentarism u ovom trenutku
komentarism one kojima je plasiranjem lazi ispran mozak
na moje pitanje - bila si svedok svega sto se desilo, ja se jos od toga nisam oporavila, da li cu ikad ne znam.. vidi me u kakvom sam stanju, da izgledam onako kako se osecam, a osecam se kao da me hiljadu besnih hijena izujedalo..i da mi ona, meni najbliskija, blize osobe na ovom svetu nemam, posle nje ide moje dete..ja sam njeno dete.. i ona mi kaze - a za koga? za onog zutog lopova?
- sto gutas sve sto ti se plasira? je l lopov? zasto ga ne uhapsi? ne hapsi ga zato sto ce onda neko njega da hapsi za iste stvari koje su radili..nemoj za njega, al nemoj ovog da branis pored svega i da u njega gledas kao sveca kad je pokrao sve sto je mogao
 
Срећа па Срби не славе католичку нову годину, тако да је дочек на тргу само забава за грађане Србије.

Naravno.Srbi su pravoslavne vere i katolicki "praznici" ne vaze za nas.

Pretvaraju pravoslavne Srbe u "zelim da budem" katolike nametanjem toga da je 31.12. "najludja noc u godini".Asimilacija da lakse prodje globalizam u svakom pogledu.
 
A rasta kaže, dok haris ne da bar polovinu, neću ni ja i tako redom. :lol:

Sta oni mogu da kazu ili sta umeju to je njihova stvar
ono sto hocu da ti kazem je da ako se neko nauplacivao u humanitarne svrhe za pomoc gladnima bolesnima cak i neizlecivo bolesnima to sam onda ja
raznim drustvima za decu leptire pa za ovu decu pa za one mame koje se lece od raka.....
idibre
toliko sam I’m davala novca da su me poceli smatrati sponzorom pa kad mi posalju mejl za neku svoju akciju u buducnosti a ja ne odreagujem oni me zovu da pitaju sta nije u redu sa mnom
ne znam da li je bilo nuzno da to napisem
ali dok ja od moje zarade delim sa bolesnima u ovoj zemlji
rasta inkasira za snimanje sledeceg spota u Monaku
da li je prirodna reakcija da budem besna zbog poremecenog sistema vrednosti u zemlji kojoj placam poreze
 
U mom zavičajnom gradu se godinama unazad ne organizuje doček...i nije siromašan grad - mislim da se ciljano ne organizuje , da bi se napunili lokali uglednih građana. Ugledni ionako ne bi bili gosti uličnih proslava i nisu - pa im je svejedno i normalno što se ne slavi, jer su oni davno otputovali na popularne destinacije.
Ranije se nešto organizovalo...ali , kad se sjetim..mislim da je otprilike svejedno da li se organizuje ili ne...jer imam utisak da postoje gradovi u kojima postoji zelja da se ljudi otvoreno raduju i da postoji zelja ljudi da se otvoreno raduju novoj godini i da postoji tradicija radovanja.
Ovdje ja ne vidim da postoji zelja da se običan narod raduje bilo čemu.
Pri tome ne pričam o politici koja me ne interesuje, već pričam o lijenosti prema zivotu i otprilike bahatosti prema riječi koja se zove ,,sreća sa i bez razloga" odnosno radost. Radost je na svadbama, punoljetstvima , slavama i ta radost je skupa u tacnama i kovertama i ima smisla se radovati. Radost prema običnom životu se izgubila negdje, ali najgore od svega što se nije izgubila od siromaštva i teškog života, već se utopila u provincijsko ograničeno razmišljenje ,,šta će nam to" , ,,glupo". Jer, da nije tako, neko bi se bunio , jer bi mu bilo neprirodno stanje fikusa koje se ne raduje ničemu ili se raduje kad kažu da treba da se raduje. Za mene to je strašno i katastrofalno razmišljanje.
Radost postoji kod bogatih i kod siromašnih nacija, postoji volja, želja za muzikom, pjesmom , jarkim bojama - jer je oni nose u svojoj krvi. Kod nas ne znam šta postoji, kao da je motka u leđima pa ništa ne možemo i ne znamo. Ne može se čitav život svirati frulica i igrati folklor - ali da su ljudi željeli doček, zapalili bi vatru u buradima , skuvali vino i čaj, pozvali ovu talentovanu djecu da sviraju za mali honorar -ali to je nemoguće, jer bi ih taksa za okupljanje koštala bogatstvo, a i nije neki doček ako nisu mega zvijezde za masne honorare.
Razumijem da se ljudi neće slagati sa mnom, ali imam pravo na lično mišljenje - ja ne živim na zapadu i nikad nisam tamo živjela - ali obožavam da gledam glupe filmove sretnog kraja koji prikazuju koliko pažnje se daje kićenju gradova, sve blješti i sve je šareno, slave svoje praznike , vjerske praznike - i djeluje mi nestvarno hodati kroz grad koji je tako lijepo ukrašen u prazničnoj euforiji - mnogo draže nego hodati - voziti kroz automobilsku guzvu jedne sive provincije koja je toliko filozofski napredovala i izdigla se iza tih sitnih potrošačkih radosti da nam ne treba biti bitno da smo dozivjeli još jednu godinu.
Bilo bi mi draže hodati , šetati i slikati se u prazničnom ambijentu , ne bih se sjetila koliko je neizvjesna naša ekonomija i finansije - nekoliko dana nemišljenja o tome, bilo bi mi drago - jer je nova godina , NOVA GODINA - zašto da se ne radujemo.
Bilo bi mi drago da se štednja realizuje na nekim drugim stvarima, a ne na ovome - lažna štednja. Bilo bi mi drago da svi oni koji su se nenormalno obogatili na ovako očigledno nenormalan način praveći sami sebi uslove koji im odgovaraju, organizuju zadužbinu gdje će sami odvojiti mrvicu svoga bogatstva da organizuju narodu doček kakav priliči - da povrate iskru života u ovaj sjebani narod , koji živi praznoglav koji vjeruje u bajke da se nema para ni za šta. Oni koji imaju doček, treba da se iskreno raduju - bez obzira koliko to košta - jer svakako taj novac na ovaj ili onaj način će otići tako gdje veliki žele. Ako nema hljeba, daj bar igara. Najgore ni hljeba , ni igara - kao go k na vjetrometini decembarsko/januraskog sivila. A svejedno sutra čeka novi dan u kojem nas čeka ,,daj za ovo" ,,daj za ono", ,,pošalji sms".
 
Poslednja izmena:
Slika Srbije danas - prvo otvoris Lidl, a onda survas 4.000.000 eu u organizaciju doceka samo u Beogradu..Lidl za prosecnog stanovnika, jer para ima samo da kupi najnekvalitetniju robu, a ovih par miliona eu operes kao gospodin covek..
 
Podržavam Tadića jer je sladak kao kolačić i važan kao protein!
Na sajtu "I ja sam za Borisa" građani imaju prilike da ostave fotografiju i komentar zašto će glasati za Borisa Tadića na predsedničkim izborima. Među ponuđenim odgovorima su i "Jer je čvrst kad treba" i "Jer je Džordž Kluni lep kao on"
Kata 25.04.2012 - 13:35

Odlicno! :D Svi su tako slatki i mladi..

journalist 25.04.2012 - 18:51

Svaka cast, akcija je super! Cestitam na lepo realizovanom projektu! Ovakvi ljudi ce sutra vodoti nasu zemlju, mladi, kreativni, nasmejani i smeli! Sve cestitke jos jednom!


KdKr 25.04.2012 - 13:37

Hehe, jedna od najzanimljivijih stvari u predizbornoj kampanji! :)Ja ne znam kako da izdvojim samo jednu stvar zbog koje glasam za njega, a ima ih mali milion!

И један усамљен нормалан

Znj 24.04.2012 - 22:11

Boze budala.....
 
Normalnim ljudima je dojadila nasa serbistanska partokratija, pa nije ni cudo sto se i tema o javnim docecima ispolitizovala. No te novogodisnje proslave na otvorenom su simpa, ima kul prizora sto gode dusi, ne samo razdragane polugole klinke u minicima i visokim cizmama dok uzivaju u vatrometu, nego su gotivni svi oni obicni porodicni ljudi, koji nisu dobitnici tranzicije, a koji uprkos zivotnim nedacama nadju volje da se okupe i provesele bar malo, bar na silu sto bi rekao Lala. :)
 
Da li se u vašem gradu organizuje doček na trgu?
Da li volite ovakvu vrstu dočeka? Da li ste bili nekad na trgu za doček?
I šta mislite o tome što se u poslednjih nekoliko godina gradske uprave odlučuju danovac koji bi bio potrošen na doček uplate u humanitarne svrhe?

Koliko znam, za Srpsku Novu godinu nema dočeka na trgu(bar ne u Novom Sadu). Ja volim te dočeke na trgu jer mi je to prilika da poljubim po neku nepoznatu lepu devojku (ne izlazim), ali za poslednjih deset godina možda sam samo 2 ili maksimum 3. Nove godine sam dočekao na trgu.
Mislim da vlasti mogu te novce za Novu godinu pametnije da iskoriste, od plaćanja skupih muzičara, i skupog ukrašavanja gradova
 

Back
Top