Doček na trgu

Jako bih volela da vidim neke od ovih što čekaju NG po Beču, Pragu i sličnim mestima (ili restoranima) da ne odu na doček nego da taj novac uplate za bolesnu decu. Onda možemo da razgovaramo.

Nego bi svako da ugodi svom doopetu. Pri tom pročita na FB "jadna deca se leče sms-om, sram ih bilo na šta bacaju pare", a ne uključi mozak. To što će se recimo Haris Džinović odreći honorara za jednu noć, neće na duge staze promeniti činjenicu koliko je malo plaćen hirurg koji operiše 20 sati u kontinuitetu.
 
Jako bih volela da vidim neke od ovih što čekaju NG po Beču, Pragu i sličnim mestima (ili restoranima) da ne odu na doček nego da taj novac uplate za bolesnu decu. Onda možemo da razgovaramo.

Nego bi svako da ugodi svom doopetu. Pri tom pročita na FB "jadna deca se leče sms-om, sram ih bilo na šta bacaju pare", a ne uključi mozak. To što će se recimo Haris Džinović odreći honorara za jednu noć, neće na duge staze promeniti činjenicu koliko je malo plaćen hirurg koji operiše 20 sati u kontinuitetu.

od neceg mora da se pocne
taj ko placa docek u beckom restoranu radi to od svog licnog novca
a ovde neko enormno placa izvodjace iz gradske kase od novca koji je uzet od svih i koji umesto da zavrsi tamo gde mu je namena i gde je potrebniji, nelogicno se rasipa na ovakav nacin
nenormalno je da ne placas porodiljama normalan prosek, a da placas nekog rastu 25k
a iz njihovog licnog dzepa rasti moze da da i 2,5 miliona e
ako ima
al nema
 
To čemu ti pričaš je sistemski problem države.

Ako se na mene odnosi post
Evo kako ja to vidim
prvo treba da me drpaju pretresaju I ispipaju nekakvi cuvari reda
a potom da mi muzika razori dusevni mir
treba da se radujem na silu zbog novogodisnje noci
a sutra cu da se probudim ista dosadna ja sa Ist I’m problemima I obavezama

Ceo koncept je smisljen za rulju koja ne razmislja zasto mora da bude srecna tu noc

da li ce na primer da peva gola pevaljka sa silikonom u ustima na trgu u Becu

zasto nas toliko potcenjuju i kako smo toliko ravnodusni da sve to prihvatamo kao da je normalna pojava
 
Ne odnosi se na tebe.

Ja generalno ne volim praznike i sve mi je to veštački i usiljeno (lažem, volim Božić). Ako se skupi društvo pa slavimo, skupilo se.

Ali ako nešto ne mogu da podnesem to je licemerje našeg naroda.
 
49022259_10214035283179638_8131868135083999232_n.jpg

kakva kulturna gromada, pre svega
 
A šta sa ljudima koji nemaju pare za doček, nego im je Trg jedina opcija? Nemaju para za koncerte, novogodišnje izlete? Oni treba da trpe.

I opet ne čitaš šta pišem, vezano za honorar.

a sta tocno trpe?
osim hladnoce i defilea preplacenih zvjezdica...sto je mrtva trka, jel
mada je hladnoca podnosljivija

- - - - - - - - - -

meni kad kazes rasta ja vizualiziram kojota : ))))
 
A šta sa ljudima koji nemaju pare za doček, nego im je Trg jedina opcija? Nemaju para za koncerte, novogodišnje izlete? Oni treba da trpe.

I opet ne čitaš šta pišem, vezano za honorar.

Trpeće samo oni kojima rasta tu noć nanese trajne posledice od zavijanja u mikrofon
da imam jedan dzak trulog paradaiza I da nema ovih sto pretresaju.......
 
Не волим уопште, није ми никакав угођај, хладно ми је, гужва је, непознати љути око мене...

Али, ја не волим ни концерте, тако да нисам меродавна.
 
Ma bre mi se bijemo za sadnice bijemo se za cestnicu
zamisli da neko organizuje gospodski docek sa krekerima I kuvanim vinom na trgu
dok u pozadini sviraju neki prijemcivi tonovi
a ispod u masi tuca do poslednje kapi krvi za besplatne krekere
to sto smo zasluzili to smo I dobili
 
Ma bre mi se bijemo za sadnice bijemo se za cestnicu
zamisli da neko organizuje gospodski docek sa krekerima I kuvanim vinom na trgu
dok u pozadini sviraju neki prijemcivi tonovi
a ispod u masi tuca do poslednje kapi krvi za besplatne krekere
to sto smo zasluzili to smo I dobili

Бијемо се ми и за оно што се плаћа, ко ће први да дограби пиле, или парче бољег меса, не уме то да стане у ред и сачека као човек.

У празничне куповине увек иде муж, и дође исфрустриран, а ја бих се тамо вероватно побила са гомилом која би све одмах и преко реда.
 
A šta sa ljudima koji nemaju pare za doček, nego im je Trg jedina opcija? Nemaju para za koncerte, novogodišnje izlete? Oni treba da trpe.

I opet ne čitaš šta pišem, vezano za honorar.

i ja ti opet kazem
da li znas koliko nearfimisanih muzicara razlicitih profila ima, koji bi rado tu novu godinu odradili na trgu bez ikakve nadoknade za marketing koji bi im bio tacka odskoka
a koji su skolovaniji i kvalitetniji i od jece i od raste
u tom slucaju bi iz gradske kase izdvojeno bilo samo za trosak ozvucenja i bine
a sigurna sam da bi firme za neki otpis poreza pristali da doniraju za tih 15 dana i ozvucenje i rasvetu i binu
ovako razmisljas ako ti je cilj da napravis proslavu za stanovnike i da ne rasipas novac iz budzeta
a kad hoces da ukrades i prebacis novac od trudnica u svoj dzep, onda njima uvedes prosek poslednjih 18meseci, platis harisa 50k, rastu25k, ukrasis i kontejnere novogodisnjim ukrasima i preko kip lajt-a operes novac iz budzeta - jer ne mislis ni na budzet, ni na gradjane, nego samo na sebe
 
Ma bre mi se bijemo za sadnice bijemo se za cestnicu
zamisli da neko organizuje gospodski docek sa krekerima I kuvanim vinom na trgu
dok u pozadini sviraju neki prijemcivi tonovi
a ispod u masi tuca do poslednje kapi krvi za besplatne krekere
to sto smo zasluzili to smo I dobili

evo ja sam sigurna da bi beogradska filharmonija rado poklonila beogradu za tu noc koncert sa odabranom muzikom
 

Kriminal nas je pojeo a sa ovim rastom na trgu ce nas konacno svariti israti i ostaviti da smrdimo u 2019 jos jace bolje i naprednije

- - - - - - - - - -

evo ja sam sigurna da bi beogradska filharmonija rado poklonila beogradu za tu noc koncert sa odabranom muzikom

Nema ko da ih pita da li hoce da sviraju
Mi smo jo u doba tite setovani da ,ozbiljnu, muziku slusamo samo kad neko umre
 
Где наш новац иде на забаву коју ни не бирамо ми него нам намећу шта они желе а деца се лече тако што родитељи поред муке коју имају морају да се још бакћу и скупљањем новца је ван сваке памети.

Zivot ima jedno prosto pravilo - ako sam ne izaberes, drugi ce izabrati za tebe...velike su sanse da ti se izbor nece svideti...
Zasto ne birate, da li vam neko brani to?
 
Da li se u vašem gradu organizuje doček na trgu?
Da li volite ovakvu vrstu dočeka? Da li ste bili nekad na trgu za doček?
I šta mislite o tome što se u poslednjih nekoliko godina gradske uprave odlučuju danovac koji bi bio potrošen na doček uplate u humanitarne svrhe?

Organizuje se tradicionalno ali nisam nikada bio. Pevaju ili Aca Ilić ili Biljana Jevtić svake godine :lol: šljokaju vruću rakiju i tako to.
Meni je to u redu, neka se organizuje. Dosta je narodu muke i brige i crnih misli pa neka bar malo da sebi oduška. U redu je i da gradovi organizuju ta okupljanja ali ne razumem toliku gramzivost tih pevača koju uzimaju više desetina hiljada eura za dva sata pevanja. To je čista boleščina i ja bih im lepo srezao po 3,4 hiljade eura maksimalno pa ako hoćeš pevaj, ako nećeš, ima ko hoće. Zovne se neki lokalni bend i napravi svirku i atmnosferu 100 puta bolju.
 

Back
Top