Da li se isplati ovaj upgrade racunara

asuss

Primećen član
Poruka
904
Da li se ispalti da nadogradim ovau moju konfiguraciju ili da ipak kupim nov racunar?
ploca gigabyte 880GMA AM3
memoriaj 8 Gb ddr3 transcend
procesor amd athlon x3 455 3.3GHZ
hard disk wd grean 1Tb
hard disk wd blue 500 mb
napajanje lc power 600 W lc 600H
Mislio sam da prodam plocu i ram i da kupim novu plocu ram i procesor,kasnije bi kupio ssd
 
Pa ti u sustini upgrade-ujes sve. Samim tim sto uzimas novu maticnu i dodajes novi CPU (posto ce biti drugi socket), si odradio polu-konfiguraciju. Dodaj jos nesto pa je skoro full konfiguracija.

Ako prodajes plocu + ram, prodaj i CPU. Tj, to prodaj kao "polu-konfiguracija" i neko dete ce da se usreci za igranje GTA san andreas mozda.
 
Da li se ispalti da nadogradim ovau moju konfiguraciju ili da ipak kupim nov racunar?
ploca gigabyte 880GMA AM3
memoriaj 8 Gb ddr3 transcend
procesor amd athlon x3 455 3.3GHZ
hard disk wd grean 1Tb
hard disk wd blue 500 mb
napajanje lc power 600 W lc 600H
Mislio sam da prodam plocu i ram i da kupim novu plocu ram i procesor,kasnije bi kupio ssd
zasta ti treba racunar i koliko bi para ulozio
 
Ali zasto se ne isplati da prodam plocu,ram i procesor i da kupim novi?Nece me puno kostati a ostavim napajanje,kuciste i hard diskove

- - - - - - - - - -

P aprodam moju plocu,ram i procesor i dodam 15 ak hiljada.komp ce mi sluziti za malo igrica i surfovanje,Nisam previse zahtevan korisnik.
 
Ali zasto se ne isplati da prodam plocu,ram i procesor i da kupim novi?Nece me puno kostati a ostavim napajanje,kuciste i hard diskove

- - - - - - - - - -

P aprodam moju plocu,ram i procesor i dodam 15 ak hiljada.komp ce mi sluziti za malo igrica i surfovanje,Nisam previse zahtevan korisnik.

Sa 15 hiljada dinara izgleda da nisi zahtevan uopste.

Da li mozes da izvuces 3.000 dinara za CPU, maksimalno?
Da li mozes da izvuces 3.000 dinara za RAM, maksimalno?
I da lupim glupost, da kazem da ti ta ploca vredi 4.000 dinara?

Dodas 15.000 dinara, ti imas nekih 25.000 dinara.

Racunajmo da zelis da kupis NADOGRADNJU.

Za CPU najjeftinija nadogradnja, novije generacije, a da nije APU:

CPU : AMD Ryzen 3 1200 (10.000 din)
MOBO: Gigabyte GA-A320M-H (6.200 din)
RAM: 2xTranscend DDR4 4GB JM2400HLH (7.200)

Ostane ti mozda oko 1.000 din, a komponente koje si kupio su vec zastarele nakon par meseci i jos teze ces ih prodati kasnije da zamenis za nesto novo.

I ovo ti je BEZ GPU-a koji ti je ocigledno potreban ako zelis da igras nove naslove. A cena za GPU bez 25.000 dinara izdvojenih se ne isplati za novije naslove.
 

Back
Top