Med

proka

Legenda
Poruka
57.100
M E D

Najdugovečnija namirnica: Med će ostati svež ZAUVEK ako uradite ovo

Mnogo se zna o brojnim prednostima koje med ima po čovekovo zdravlje. Međutim, njegovo stanje vremenom može da se promeni, da postane meta mrava ili da se kristališe.
Za to postoji jednostavno rešenje i ako se pravilno čuva, med može ostati svež vekovima. A tri stvari na koje treba obratiti pažnju su temperatura, vlažnost i zatvaranje.
Najpre morate med dobro zatvoriti, i pobrinuti se da ima što manje mogućnosti da vazduh uđe. Kada ste to odradili, med sklonite na hladno i suvo mesto. Ako su ispunjeni svi uslovi za njegovo pravilno čuvanje, med će ostati svež hiljadama godina.
587018


https://www.krstarica.com/zdravlje/...ca-med-ce-ostati-svez-zauvek-ako-uradite-ovo/


- - - - - - - - - -

med-750x430.jpg


- - - - - - - - - -

kaže naš narod, JEDITE MED KAO HRANU DA GA NE BISTE JELI KAO LEK !!!

- - - - - - - - - -

ja ga redovno doručkujem sa ovsenom kašom a uvek imam u frižideru i teglu meda sa djumbirom :D

a vi?
 
Pravi med ne treba posebno čuvati.
Najbolja provera je da ga stavite u frižider.
Ako se "ušećeri", tj stvrdne, pravi je.
Ima i lažnjaka, kupuju neki sirup i mešaju sa vodom.
Ako njega stavite u fružider sutra bude 1/4 neke materije i gore voda.
Kvalitet meda od istih pčela nije isti:
Najbolji je planinsko-livadski, četinarski med, tamno kafene boje.
Pa sve do suncokretovog, koji je mnogo redji, ali vrlo ukusan.

Kako ga treba jesti ?
Supena (deca kafena) kašika ujutro
da se stavi u usta i da se sisa, jer tako preko pljuvačnih žlezdi lakše dodje u krv.
Želudačna kiselina ga dosta ošteti.

Varijacije:
Šolja toplog mleka i kašika meda.
Varijacije:
Za odrasle:
Kašika meda i rakijska čaša Gorkog lista.
Extra stvar.

Što nadjoh negde na Net-U, zezanje:
Od tih 40 trava neka će i meni valjati.

PS:
Stari mi je stari pčelar.
Nagovara me i verovatno ću pristati.
Pokloniće mi 10 košnica.
on ima preko 80.
Sam ih pravi.
A bogami, i dobre prihode.
1kg 10€, pa računajte.
 
Poslednja izmena:
Meni je bagremov samo za kolače, nema jaku aromu pa ne dominira, može da zameni šećer. A inače volim intenzivnije ukuse meda, od kestena i šumski, mada od njega ne svaki. Jako se razlikuju, nisu kao npr. bagrem, uvek je skoro isti, znaš šta te očekuje u tegli.
 
Што се тиче колача са медом и било чега са медом - хвала, не. Имам извесно гађење на саму реч 'медењак' или шта ти ја знам већ.
 
Што се тиче колача са медом и било чега са медом - хвала, не. Имам извесно гађење на саму реч 'медењак' или шта ти ја знам већ.

Ne volim ni ja medenjake, nego ga stavim npr. u štrudlu sa makom i orasima, u fil.Potpuno može da zameni šećer. Lenja pita sa jabukama, pita od kora sa jabukama...u mafine...
 
Ne volim ni ja medenjake, nego ga stavim npr. u štrudlu sa makom i orasima, u fil.Potpuno može da zameni šećer. Lenja pita sa jabukama, pita od kora sa jabukama...u mafine...

Капирам али ми је јако битно да не знам да је ту мед. Кажем да га волим само на хлебу и путеру.
 
Kakav je Krnjevac med po kvalietu? Vidjam ga po marktetima ali ne znam je li pravi ili neki patvoreni:roll:
Znam da marketi moraju imati citav niz propisa sta stavljaju u promet i slicno,a da li je neko probao taj med i kako mu se cini ?
 

Back
Top