KADA TI DOJAVE
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: KADA TI DOJAVE

Primećen član KPCTAHK (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2018.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    12

Podrazumevano KADA TI DOJAVE

KADA TI DOJAVE
    -----------------------
    Kada Ti dojave, najmilije moje, a dojaviće, nego šta će - dušmani jedva dočekaće, da nema me više pogledaj u zvezde i tamo pronađi me, jer posle ovozemaljske odiseje tamo-gore, u tom treptećem nebeskom sjaju i beskraju, nastavljaju da vrludaju poete ... Da, nego šta, pesnik i jeste vragolasto dete zalutalo na Zemlju sa neke daljne planete ...

Još dok sam bio dete, jest`, Majke mi Presvete, osetio sam u duši, srcu i guši kako me dodiruju zvezde, dok sam vrludao u beskraju žudljive nade, s` osmehom blažio ovozemaljske tuge, bole i jade i, naravski, ljubovao devojčice mlade ... Titravi sjaj i beskraj tog Neba svilenog, milo-melenog, sam pipkavim vrhovima prstiju milkio, napajao grudi tom vododerinom ljubavi i topio se u milini neobuzdane pesničke snage pišući srcem diktate duše mi drage ... Omrznuli su me zbog toga, izgnali kao `ticu trnuljčicu iz moje Srbije i kućerka rođenoga, neprestano pretili i uvek neizmerno-gadno zli bili ti komunjaro-bezdušni debili, a ja sam im se smejao, detinje vragolasto im začikivao, izdajnicima ih uvek nazivao i intelekualno-poetski im se rugao znajući da mi ništa ne mogu ti i takvi, antisrpski izdresirani, džukci - oholi, debeli i zli vlastodršci u Srbiji, jer ja sam u svojoj duši uvek imao Boga ...

Nikada moji dušmani, antisrpski izdresirani psi, naročito oni najgori - razvratni, pogani i bogohuli popos-******, u mojim očima nisu videli suze, jer lično smatram da su suze produkt griže savesti, telesne i duševne obamrlosti, moralne klonulosti i dokaz svakolike ljudske nemoći da razumom pobedi sve, čak i samoga sebe kada te nemoć obuzme, posve ...
    Ma, da, i to je živa istina, ona reka prolivenih suza u samoći, šćućuren u nekakvom budžaku pod okriljem noći, se ne raučna, jer one su umivanje našeg obraza od strane anđela, dušino ridavo ispraćanje onih koji zauvek odlaze na Nebesa, jačanje razuma i najdelotvorniji način zaštite od svih zala, ala i budala ...

Kao što posle kiše sunce najlepše sija takav sam oduvek bio i ja - posle preplakanih noći smog`o sam toliko moći da mi osmeh krasi lice i ubrzanije, veselije i vragolastije bije srce ...

Krstan Đ. Kovjenić Ime:  NEBESKA DAMA - SANJALICA.jpg
Pregleda: 86
Veličina:  69,7 KB
    Poslednji put ažurirao/la KPCTAHK : 28.12.2018. u 01:02

Moderator Baudrillard (avatar)
    Učlanjen
    25.07.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2511

Podrazumevano Re: KADA TI DOJAVE

Zamoliću te da ne otvaraš teme za svaki tekst, rekao sam ti da na Krstarici postoje blogovi gde možeš pisati.
    Nije u redu otvarati ovde novu temu za svaki tekst.
    Naš je život putovanje kroz Noć i kroz studen zima, mi tražimo prolaz k Nebu gde jedino mraka ima.
    Iz uvoda u knjigu Putovanje nakraj noći.

Slične teme

1. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.06.2008., 03:58
  2. DOJAVE SA BET-PLACE.COM
    Autor dulebass u forumu Fudbal
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 10.09.2007., 22:08

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku