Da li se isplati instalacija Windows Viste ili XP-a?

miodragstankovich

Aktivan član
Poruka
1.178
Imam jedan mamin stari laptop iz 2010. Na njemu je instaliran Windows 7,međutim on često baguje,i danas mi je "puk'o film" i hteo sam da sa USB-a instaliram Vistu,ili sa diska XP...E sad mi treba pomoć,prvo teoretski a onda praktično:

Teoretski,šta je bolje- XP ili Vista?

A praktično,kako da obrišem windows 7,i da mogu da instaliram nešto od ta dva ponuđena. Nisam se baš sam snašao sam,a čovek koji je ranije popravljao računar,ode na odmor...
 
.

Када укључиш комп, притисни дугме <DEL>

У приказима који се појаве пронађи Boot Sequence

Ту изабери да се прво тражи CD, па затим хард диск.

Стави диск у ЦД драјв и рестартуј.

Требало би одмах да те пита да ли хоћеш инсталацију итд.

.
 
Imam jedan mamin stari laptop iz 2010. Na njemu je instaliran Windows 7,međutim on često baguje,i danas mi je "puk'o film" i hteo sam da sa USB-a instaliram Vistu,ili sa diska XP...E sad mi treba pomoć,prvo teoretski a onda praktično:

Teoretski,šta je bolje- XP ili Vista?

A praktično,kako da obrišem windows 7,i da mogu da instaliram nešto od ta dva ponuđena. Nisam se baš sam snašao sam,a čovek koji je ranije popravljao računar,ode na odmor...

Ni jedan od ta dva OS-a ti nisu bolja od Win.7.Samo pokreni AV i preskeniraj,ko zna sta se nakupilo.Ako je Lap 2010-e sigurno podrzava Win .7.Obrisi temprorarni folder i preskeniraj.radi ce to kako treba.
 
I pored toga što sam obrisao temporary folder,još uvek je spor.Definitivno hoću drugi OS.

- - - - - - - - - -

Greška sa CD-a,ekran crn skroz,i samo ponovo pokreće...Definitvno ostaje samo Vista..Ajte,kažite,kako sa USB-a da prođe glatko,jer tu nemam "legal" :D

Ako imas CD od tog Win.7.Udji u BIOS i namesti naredbu da se pokrece instalacija sa CD Rom-a.kada se pojavi srni ekran gde pise "Eny key press to instal",znaci pritisni bilo koji taster za pokretanje instalacije,recimo "Space".Polako citaj sve naredbe i prati sta treba da odradis.Nemoj instalirati XP,jer on vise nema podrsku Microsofta.Ima XP SP3,ali i on sve vise ne moze da instalira neke programe,jer nema podrsku za njih. Windos Vista ti je nedogradjeni Os koji je kao,ono sto se pricalo o Win.9.a nije zazivelo.Kada budes instalirao novi Win.7 bice sigurno dobro,jedino ce imati u prvoj particiji pored Program Files i ostalih sistemskih foldera"Windows Old",koji ce ostati od starog OS-a,ali vam nece smetati.Posle 7-10 dana ce te moci da ga izbrisete,da vam ne zauzima mesto na particiji.Uvericete se i sami da je Win.7 dobar OS.A i postoji jedan problem,da je skoro uvek tesko instalirati stariji OS preko novijeg,ali ima na YT tutorijala i za te stvari.
 

Back
Top