Zavičajna knjiga

Jasna

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.844
- A zašto svaki roditelj da piše? Evo, knjige pišem o imanjima, arhitekta iz
naselja Medvedkovo nad projektom celog naselja radi, na Internetu se ta tema
burno razmatra, zar to nije dovoljno?

- Nedovoljno je, Vladimire. Nastalo stanje pažljivije osmotri. Pišeš knjige,
ali i drugi pišu kao protivteg tvojim. Knjiga je toliko, da čovek sam za život
jedan ni polovinu neće uspeti da pročita. Pa se još i bujice informacija na
čoveka svakodnevno obrušavaju, a nisu iz knjiga. Čini se da su raznovrsne,
međutim sve informacije o jednom te istom govore – okultni, nestvarni svet
opravdavaju, slave. Na svet iznova došavšem, šta može pomoći da razluči - gde
je Istina, a gde laž? Svetinja najvažnija pomoći će porodici u tome – Nasledna
knjiga. Otac i mati će napisati u njoj sinovima i kćerima svojim o tome, šta se
najvažnije za sreću u životu mora stvoriti. Nastaviće deca Zavičajnu knjigu.
Mudrije i istinitije knjige neće biti za porodicu na celoj Zemlji. Sva znanja
praizvora u nju će se sliti.

- Ma, kako se mogu znanja praizvora obreti u knjizi, koju će započeti da
pišu današnji ljudi? Kako da dođu do tih znanja? Pričala si da je kultura naših
predaka, njihove knjige, da je sve bilo uništeno.

- Oni, koji započnu da pišu, nose ta znanja u sebi. Ona se u svakome
čuvaju. Kada se zamisle ljudi i započnu pisanje ne za bilo koga, već za decu
svoju, sva znanja praizvora će se u njima svesnošću rasvetliti.

-----------------------
- Mogućnosti ogromne je roditeljima pružila sudbina, ali nisu uzmogli da
spoznaju: mogućnosti se uvek daju da bi se budućnost stvarala. U životu svom
jednom, drugi da stvori život čovek mora da nastoji. Tada će se ovaplotiti iznova
i večno živeti.

Razgovor Anastasije i V. Megrea

U konačnoj analizi, svi psihološki problemi današnjeg čoveka svode se na
besciljnost. Ka čemu idemo? Kakav svet za sebe i svoju decu stvaramo?
Šta im ostavljamo?
 
...tako je...gledao sam jedan film koji predskazuje hajke na knjigoposjednike i onda se rodila ideja da pojedinci uce 'napamet'
neku knjigu i na nekom posebnom Terenu zive i koga interesuje cuje jer svako ima Ime knjige i prenosi na sledece zainteresovane ...mislim u poznim godinama...interesantna Utopija...
 
U konačnoj analizi, svi psihološki problemi današnjeg čoveka svode se na
besciljnost. Ka čemu idemo? Kakav svet za sebe i svoju decu stvaramo?
Šta im ostavljamo?

anksiozno drustvo i opiceni pojedinac su svuda danas difolt danas zahvaljujuci politici i moru informacija koje ne umeju da selektuju pravilno... nekad nije izlaz ni lisavanje izvora te besciljnosti, vec menjanje sredine po svim osnovama, pre svega kulturoloskim... da sam znao koliko ce mi danas trebati cesta putovanja po svetu lisio bih se toga u mladosti
 
Imam rodoslov i zavicajnu knjigu sela odakle su moji sa majcine strane. Deda pisao svoju biografiju, price za decu/uspavanke iz svog mesta, obicaje, zaboravljene reci. Mnogo zanimljiva bastina. Ko je uskracen za to, mnogo propusta. Bukvalno putovanje kroz vreme.
 
Pa, nesto kao dnevnik. Samo, kad pises dnevnik, sam sebi nesto pises.
Kada pises za decu svoju I unuke, to je vec znatno teze. Zamisliti se treba, dobro. I nad svojim zivotom I nad onim sto im ostavljas.
Mozes im zlatnim slovima sve mudrosti sveta ispisati, ali ako si im vodu necistu ostavio, nece biti srecni dok citaju tvoju knjigu. Nece u mudrosti tvoje poverovati.

- - - - - - - - - -

Imam rodoslov i zavicajnu knjigu sela odakle su moji sa majcine strane. Deda pisao svoju biografiju, price za decu/uspavanke iz svog mesta, obicaje, zaboravljene reci. Mnogo zanimljiva bastina. Ko je uskracen za to, mnogo propusta. Bukvalno putovanje kroz vreme.

Bravo za dedu.
 
U konačnoj analizi, svi psihološki problemi današnjeg čoveka svode se na
besciljnost. Ka čemu idemo? Kakav svet za sebe i svoju decu stvaramo?
Šta im ostavljamo?
kad mi se rodila mala, to vece, sedim i pijem 12 god star glenn sa drugarom koji ih ima troje.... jako pametan lik i kaze mi, e panteru (tako me zvao :lol:) sta ti je to trebalo....

- - - - - - - - - -

Pa, nesto kao dnevnik. Samo, kad pises dnevnik, sam sebi nesto pises.
Kada pises za decu svoju I unuke, to je vec znatno teze. Zamisliti se treba, dobro. I nad svojim zivotom I nad onim sto im ostavljas.
Mozes im zlatnim slovima sve mudrosti sveta ispisati, ali ako si im vodu necistu ostavio, nece biti srecni dok citaju tvoju knjigu. Nece u mudrosti tvoje poverovati.

- - - - - - - - - -



Bravo za dedu.

moj pradeda 12 cerki...6 koje je ostavio i otisao u ww1 umrlo za vreme rata, a 6 drugih napravio kad se vrnuo posle prelaska albanije....
 
...ima jedan hrast
hrast je jos
umorio se jest
ali dato mu je da puca
po savovima
da izbaci otrove koje slusa
da oprosti vuku koje svoje'radi'
da posmatra cobance
kad trci kuci po parce hljeba
treba stati na kraj,- gladi...
Oprasta hras ,
uz njega su se grlili dvoje
i voljeli
a sad jedno prodje
za njim dugo
pa drugo
da se ne bi ...s r e l i ....

Hrast stari...jeste pleonazam,
ali,
nekome sija i opominje
njegov...s a r k a z a m ...
 
Imam rodoslov i zavicajnu knjigu sela odakle su moji sa majcine strane. Deda pisao svoju biografiju, price za decu/uspavanke iz svog mesta, obicaje, zaboravljene reci. Mnogo zanimljiva bastina. Ko je uskracen za to, mnogo propusta. Bukvalno putovanje kroz vreme.

ovo predivno zvuči:heart:

Razmišljam da se bacim na sličan posao - dok ima još nekoliko živih ljudi koje mogu da pitam ponešto iz prošlosti.
Inače, imala sam sreću da upoznam babu moje babe (je li to šukunbaba???) - bili smo deca, samo jednom smo se videli, imamo crno belu fotografiju sa staricom , glave povezane belom maramom - tu bih sliku tačno mogla staviti na početak te knjige.
U tom momentu nisam bila svesna značaja tog susreta. Mnogo godina kasnije sam gledala sliku, i zagledala se u tu baku pomislivši "Hej, sreli smo se...kakav trenutak!"
 

Back
Top