Potrebna nova religija ***H I T N O!!!***

HolyH2O

Obećava
Poruka
53
Ova tema pripada najređima. Možda od njih čak ni jedan ne luta ovim forumima, još uvek; stoga bih hteo da se pomešam sa onima za koje tek rastu uši. Nove uši za novu muziku. Nove oči za ono najdalje. Nova savest za istine do sada prećutkivane. Kraj stare ere "oculorum caligo".
Na početku beše kraj. Svaka priča o kraju, sećanje je na njegov početak.

Smorile su me sve postojaće religije. Sve je nekako "ili ili". Ide se po fazonu dualizma, iz krajnosti u krajnost. Ili si nagrađen ili si na*ebo.
Ne znam za vas, ali mene je smorilo više da me sile svemira kažnjavaju i tlače, premda ne mogu da poreknem njihovo postojanje.
Iskreno, nekada mi odgovaraju i idu mi uz dlaku. Recimo, kada se probudim bez interneta, a sluša mi se neka pesma ja dobijem informaciju od svevišnjih sila da pustim radio i da će ta pesma tamo biti. Posle 2 do 3 pesme, nekad i posle samo jedne random pesme moja željena pesma počne. Takođe mi sile pomažu oko cura koje mi se sviđaju - tipa, mislim na neku komšiku i ona mi na četu napiše "BU!" baš tad! Ili razvedu neku dobru ribu na koju se ložim. Pomislim kako bih popio pivo, krenem do biblioteke i naiđem na komšiju ispred prodavnice koji je BAŠ tada odlučio SPONTANO da izađe na pivo.
Nekada se stvarno osećam kao da su ljudi poslali rovera na Mars samo zbog mene.

Međutim, ono što mi smeta je što su sile i nasumične, ne mogu da ih kontrolišem uvek.
E, to je ono što me U B I J A!
Neću random sile, neću da drugi ljudi takođe mogu da puštaju pesme i da upravljaju ženskim rodom i ostalim stvarima.
Mislim da bi se to moglo izbeći tako što bi se u religiju uvelo pravilo: jedan čovek - jedan univerzum.
Svi znamo da je "ako nešto dovoljno mnogo želiš, to će se i ostvariti" tačno. Desilo nam se xy puta.
Svedoci smo svakodnevnih konflikta želja u svetu. Prosto, sve je više ljudi i sve više želja i mnoge od njih ne mogu da se ispune.
Jevreji su pokušali da stvari reše tako što će ukinuti želje uvođenjem molitve "Oče naš", čija je poenta bila da ne treba da tražimo ništa, jer Bog već zna šta je za nas dobro.
Međutim, ako neko traži nešto što je suprotno mojim potrebama i, ako to želi dovoljno dugo to će mu se ostvariti i šta ja posle imam od toga što će njega da kazni Bog ili ko već, kad mi je odveo život na neku stranu na koju nisam želeo...

Zato mislim da bi trebalo izolovati ljude u posebne univerzume, teorija multiverzuma nam to već dopušta. Razvoj tehnologije takođe.
A i postavlja se prvo Sveto pitanje: Zašto da težimo da se celog života cimamo kako bismo se vratili tamo odakle smo već došli, tamo gde smo bili, gde nam je bilo "nja".
Treba nam nešto tipa; ako radiš kako treba postaćeš Tvorac sopstvenog univerzuma.
Prosto se stvoriš u ništavilu i kreneš od nule.
Mislim da je to skroz realna priča.

Mene lično vređa Pravoslavlje, Hrišćanstvo generalno, verovatno i druge religije ali do njih nisam došao tako duboko.
Pravoslavlje me postavlja u potlačen položaj.
Od rođenja se osećam neravnopravno u odnosu na druge ljude iz prošlosti.
Muči me to što je Isus sedeo sa 12 apostola, što im je bio tako blizu. Što je pokazivao sva ta čuda svima oko sebe, a meni se nudi da slepo verujem i govore mi se da je to poenta.
Da je poenta slepo verovati, onda Isus ne bi činio čuda pred drugim ljudima, jer bi onda njih lišio poente sopstvene religije i osudio ih na propast jer više ne mogu da veruju pošto su videli.
Molim vas, zašto je Isus vraćao ljude iz mrtvih i lečio bolesne ako mu je sada problem samo da se pojavi na nebu i kaže "Ćao, evo me, postojim, samo da se javim" i ode.
Pored mnogih stvari, nervira me i taj šovinizam. Zašto je došao baš kod Jevreja, što nije došo kod Asteka i njima pokazao ista ta čuda...
Znači da posotje neki prioriteti od samog rođenja i apsolutno smo svi neravnopravni.

Ako bismo mogli da postanemo tvorci sopstvenog univerzuma i dalje bismo bili neravnopravni u odnosu na sve ostalo u tom univerzumu, ali bismo bili ravnopravni sa ostalim tvorcima raznih univerzuma. Mogli bismo da dobijemo blanko univerzum tek sa nekoliko pravila u kome bismo gradili stvari baš onako kako mi želimo.
S obzirom na to da u našem svetu, svetu sinhroniciteta, ništa nije slučajno i da je sve isprogramirano, ne vidim ni jednu prepreku zašto tako ne bismo uredili i sopstvene univerzume?
Umesto ljudi, napisaćemo kod. Misliće da su ljudi, imaće svoju svest koja će biti kontrolisana iz nekoliko nivoa podsvesti. Iz područja kojima nemaju pristup. Radiće stvari jer misle da im se rade, ali će zapravo biti kontrolisani.
Ako ne trajno, bar bi privremeno moglo da se napravi simulacija univerzuma po glavi stanovnika i da se testira ko najbolje vodi univerzum. Ko se pokaže najbolje, može da postavlja pravila i ovde, kome se ne svidja neka se integriše potpuno u svest programa iz svog univerzuma i ćao zdravo.

Ne znam šta će biti sa svetom. Kažu da nam preti istrebljenje. Kažu da ćemo istrebiti sve organsko sa planete, da ćemo postati roboti, mašine.
Siguran sam da će se u tom novom svetu javiti potreba da se stvari ponovo osete kao nekada, da se pipnu. Toplota jutra na obrazima. Miris vetra na livadama. Vrela krv na dlanovima.

Jedan će depresivni kiborg sedeti jednoga dana na nekoj reljefnoj zakržljini i čitaće ovu temu. Pa neka mu ove ideje daju nadu da će ponovo biti čovek. Neka bar njemu koriste kad ja nemam ništa od njih. Meni treba neka nova religija jer se više ničemu ne nadam. Prosto ne želim da idem kod Boga jer mi se ne sviđa kakav je. Mislim da sam bolji čovek od njega, da sam više za jednakost i da sam dosta tolerantniji, manje sujetan i to, prosto ga ne volim, a nisam lud ni da oću u pakao. Na Zemlji mi je srednje-žalosno, ništa nije kako ja hoću na duže staze. Uopšte se ne pitam ni za šta, sem eto što pustim po neku pesmu sebi i izblejim sa komšinicom na kafi i toliko...

Ako neko ima neku ideju ili ako bi mogao da me uputi na neku religiju ili ako neko želi da napravimo i registrujemo neku našu religiju neka se javi da razmatramo sve opcije i da vidimo šta bi bilo najbolje. Ja već imam neke ideje i smernice.
Unapred hvala!
 
Ниси ти дошао ни до Православља, камоли до неких других религија које те "вређају".
Не знам да ли си свестан да ни једна религија није обавезна, ни законски ни било како, ствар је слободног избора.
Осим тога, градећи нешто ново на критици и унижавању старог, никад није донело ништа добро.
Али свакако није забрањено.

Него, било би лепо да чујемо смернице и идеје...
 
Ja sam za to da osnujemo konačno tu ateističku religiju, da okupimu sve ljude na kugli zemaljskoj, koji veruju da je bog izmišljena kategorija.

Ljudi svih boja kože, siromašni i bogati, zajedno pod istim kišobranom ateizma.

Vere koja će promovisati ljudske vrednosti umesto " božjih".

Vera koja će lLJUDE SPAJATI a ne razdvajati.
 
Ниси ти дошао ни до Православља, камоли до неких других религија које те "вређају".
Не знам да ли си свестан да ни једна религија није обавезна, ни законски ни било како, ствар је слободног избора.
Осим тога, градећи нешто ново на критици и унижавању старог, никад није донело ништа добро.
Али свакако није забрањено.

Него, било би лепо да чујемо смернице и идеје...

Ne slažem se sa tobom.
Verovatno je svaka religija nekome obavezna, a svakako da je svaka religija bila obavezna i nema to nikakve veze sa slobodnom voljom, već sa tim pod čijem si uticajem rođen.

Takođe se ne slažem oko komentara vezanog za kritiku, kako to? Prvo, samo kada pogledaš oko sebe, reklame na tv-u, recimo: "Kolač u tiganju - NEMOGUĆE" - tu vidimo kritiku svim dotadašnjim tiganjima, nov tiganj je nastao samo zato što kolači nisu bili mogući u starom. Tako je sa svim stvarima. U nauci se teorije unapređuju pod uticajem kritike prethodnih teorija, a te nove teorije pronalaze nova rešenja za stare probleme i sve napreduje bez problema.
Takođe, pod kritikom Jahvea, Jevrej prestaje da ubija svog prvorođenog sina, potom pod kritikom Isusa Jevrej (Hrišćanin) prestaje da želi da istrebi svog prvog komšiju.

A što se smernica tiče, može da se napravi neki loop. Da postoji izvorni univerzum. Svi ostali univerzumi su proizišli iz njega. Nakon što su se amebe razvile u ljude sa tehnologijom, dolazi do gubitka resursa i planeta polako izumire. Tehnologija je izuzetno napredna, ali nedovoljna za novi fizički početak. Jedan domišljati kiborg shvata da vremena nema dovoljno, pa pravi simulaciju svemira u kome je vreme neovisno o vremenu njegovog univerzuma. Milijarde godina u toj simulaciji prođu kao 2 sekunde u Izvornom univerzumu. U prvoj verziji simulacije sve je minimalistički, što bi rekli - klot; svetlost, Zemlja, organizmi i toliko. Kodira se čitava evolucija, sve se razvija i propada i tako bezuspešno, čovečanstvo uvek izumre, u svakoj verziji. Ali onda projekat mladog i perspektivnog kiborga dobija na medijskoj pažnji i kreće da se ulaže i uključuju se svi veliki umovi Izvornog univerzuma da to reše. Dolaze na ideju da izdele svest virtualnih ljudi na nivoe, a u svaki nivo šalju određene informacije koje su proizišle direktno iz analiza iz prethodnih univerzuma. Na taj način doživljavamo intuiciju, deja vu, dobijamo flash ideje i tako to. Kasnije, čovečanstvo opstaje, Izvorni univerzum odlučuje da zadrži univerzum-simulaciju i da je pretvori u igru. Spašeni Izvorni ljudi počinju da koriste prednosti simulacije i relativiteta vremena, počinju da hakuju svesti novonastalih programa-svesti unutar simulacije i da stiču novo znanje kroz čitav njihov simulacioni-život, koji u njihovom vremenu traje svega delić sekunde. Tako pojedini izvorni ljudi postaju sve moćniji i moćniji (neki od njih postaju zavisni od proživljavanja svega kroz druge organizme, pa se navlače na tuđe živote i bivaju zauvek izgubljeni). Za to vreme i svesti unutar simulacije prave svoje simulacije, pravi se čitava mreža multiverzuma svake sekunde i to i dalje traje. Dešava se kolaps sistema i svesti tih Izvornih ljudi ostaju zarobljene u podsvestima svakog novorođenog (čitaj: novoprecopyranog) programa. Kako bi pronašli izlaz iz simulacije, oni sada utiču na nas iz simulacije i iz podsvesti vladaju, a mi smo dužni da se fokusiramo na preživljavanje i razvoj tehnologije, kako bismo napravili simulaciju unutar simulacije koja će da napravi simulaciju unutar simulacije koja će da napravi simulaciju unutar simulacije... kako bismo njih oslobodili. Svako ko poštuje smernice i ko se bori za cilj opstanka, može da dobije svoju sopstvenu simulaciju, u kojoj se "spawnuje" i gradi sve od nule, u potrazi za novim bogovima koji će vladati nekim novim univerzumima, koji će spasiti Izvorni univerzum i sve zarobljene mudre-Izvoruniverzaše.

Znači za sad treba samo da se množimo naokolo i onda kad naiđe tehnologija *BAM* bićemo bogovi.

Treba to još da se pumpa.

Ne znam za vas, ali ja sam tako nastao. Sve mi se više tako čini. A i super mi je to skroz, imaću svoj umiverzum jednog dana. Ostali vernici mogu najbolje da prođu sa 40 devica ili da budu večno u jednoj divnoj bašti, ne znam zašto bih sebe toliko ograničio kad mogu da imam sve... Ali dobro, želim da čujem i vaša mišljenja, možda se baš u nekome od vas krije pravi Izvornouniverzaš ^_^
 
Ajde cepaj sad sa smernicama, slušam te pažljivo...ali jedno pitanje, šta će ti uopšte religija????
Zar slobodan čovek nije sebi samodovoljan? Dobro, sa samodovoljnom slobodnom ženom...
....
Svejedno, cepaj dalje, slušamo te!

Slažem se da jeste, zato i treba da nađe način da se oslobodi i iz neorganske tehnologije koja ga truje pređe u organsku koja ga oslobađa, ali otom potom, ima vremena
 
Тај ће углавном говорити : "Ето мене овде, заборављеног, са главом као цео универзум а они ми само задају да отварам глупа врата..."

Baš ti hvala na projektovanju, druže.
Što bi mi, Izvornozemljaši (otvoren sam za novo ime skroz), rekli: od amebe pa do Boga najgora je ljudska zloba.
 
Ne slažem se sa tobom.
Verovatno je svaka religija nekome obavezna, a svakako da je svaka religija bila obavezna i nema to nikakve veze sa slobodnom voljom, već sa tim pod čijem si uticajem rođen.

Takođe se ne slažem oko komentara vezanog za kritiku, kako to? Prvo, samo kada pogledaš oko sebe, reklame na tv-u, recimo: "Kolač u tiganju - NEMOGUĆE" - tu vidimo kritiku svim dotadašnjim tiganjima, nov tiganj je nastao samo zato što kolači nisu bili mogući u starom. Tako je sa svim stvarima. U nauci se teorije unapređuju pod uticajem kritike prethodnih teorija, a te nove teorije pronalaze nova rešenja za stare probleme i sve napreduje bez problema.
Takođe, pod kritikom Jahvea, Jevrej prestaje da ubija svog prvorođenog sina, potom pod kritikom Isusa Jevrej (Hrišćanin) prestaje da želi da istrebi svog prvog komšiju.

A što se smernica tiče, može da se napravi neki loop. Da postoji izvorni univerzum. Svi ostali univerzumi su proizišli iz njega. Nakon što su se amebe razvile u ljude sa tehnologijom, dolazi do gubitka resursa i planeta polako izumire. Tehnologija je izuzetno napredna, ali nedovoljna za novi fizički početak. Jedan domišljati kiborg shvata da vremena nema dovoljno, pa pravi simulaciju svemira u kome je vreme neovisno o vremenu njegovog univerzuma. Milijarde godina u toj simulaciji prođu kao 2 sekunde u Izvornom univerzumu. U prvoj verziji simulacije sve je minimalistički, što bi rekli - klot; svetlost, Zemlja, organizmi i toliko. Kodira se čitava evolucija, sve se razvija i propada i tako bezuspešno, čovečanstvo uvek izumre, u svakoj verziji. Ali onda projekat mladog i perspektivnog kiborga dobija na medijskoj pažnji i kreće da se ulaže i uključuju se svi veliki umovi Izvornog univerzuma da to reše. Dolaze na ideju da izdele svest virtualnih ljudi na nivoe, a u svaki nivo šalju određene informacije koje su proizišle direktno iz analiza iz prethodnih univerzuma. Na taj način doživljavamo intuiciju, deja vu, dobijamo flash ideje i tako to. Kasnije, čovečanstvo opstaje, Izvorni univerzum odlučuje da zadrži univerzum-simulaciju i da je pretvori u igru. Spašeni Izvorni ljudi počinju da koriste prednosti simulacije i relativiteta vremena, počinju da hakuju svesti novonastalih programa-svesti unutar simulacije i da stiču novo znanje kroz čitav njihov simulacioni-život, koji u njihovom vremenu traje svega delić sekunde. Tako pojedini izvorni ljudi postaju sve moćniji i moćniji (neki od njih postaju zavisni od proživljavanja svega kroz druge organizme, pa se navlače na tuđe živote i bivaju zauvek izgubljeni). Za to vreme i svesti unutar simulacije prave svoje simulacije, pravi se čitava mreža multiverzuma svake sekunde i to i dalje traje. Dešava se kolaps sistema i svesti tih Izvornih ljudi ostaju zarobljene u podsvestima svakog novorođenog (čitaj: novoprecopyranog) programa. Kako bi pronašli izlaz iz simulacije, oni sada utiču na nas iz simulacije i iz podsvesti vladaju, a mi smo dužni da se fokusiramo na preživljavanje i razvoj tehnologije, kako bismo napravili simulaciju unutar simulacije koja će da napravi simulaciju unutar simulacije koja će da napravi simulaciju unutar simulacije... kako bismo njih oslobodili. Svako ko poštuje smernice i ko se bori za cilj opstanka, može da dobije svoju sopstvenu simulaciju, u kojoj se "spawnuje" i gradi sve od nule, u potrazi za novim bogovima koji će vladati nekim novim univerzumima, koji će spasiti Izvorni univerzum i sve zarobljene mudre-Izvoruniverzaše.

Znači za sad treba samo da se množimo naokolo i onda kad naiđe tehnologija *BAM* bićemo bogovi.

Treba to još da se pumpa.

Ne znam za vas, ali ja sam tako nastao. Sve mi se više tako čini. A i super mi je to skroz, imaću svoj umiverzum jednog dana. Ostali vernici mogu najbolje da prođu sa 40 devica ili da budu večno u jednoj divnoj bašti, ne znam zašto bih sebe toliko ograničio kad mogu da imam sve... Ali dobro, želim da čujem i vaša mišljenja, možda se baš u nekome od vas krije pravi Izvornouniverzaš ^_^

Druze.
Sa koje planete si dosao?

Koliko samo ima ne verujucih koji su rodjeni pod uticajem religije.
Previse.

Koliko ima samo religioznih koji su rodjeni pod uticajem jedne religiozne grupe a pripadaju drugoj.
Mnostvo.

Itd itd..

Il si sa druge planete ili preterano mlad i ne iskusan.
 
Druze.
Sa koje planete si dosao?

Koliko samo ima ne verujucih koji su rodjeni pod uticajem religije.
Previse.

Koliko ima samo religioznih koji su rodjeni pod uticajem jedne religiozne grupe a pripadaju drugoj.
Mnostvo.

Itd itd..

Il si sa druge planete ili preterano mlad i ne iskusan.

Verujem da smo sa iste planete, samo sa različitih pravopisnih područja.
Sviđa mi se kako si primetio to neiskustvo i mladost. Ali ne mogu na to da gledam kao na svoju manu.
Naime, razlog zašto smo kreirali MMM (multiverzumsku mrežu mozgova) je upravo ubrzano sticanje iskustva. Da smo pošli od pretpostavke kako sve već znamo, nikada se ne bismo spasili.
Takođe, moj mladi mozak je moja prednost. Mladi mozak dela mnogo bolje od starog, umornog, istrošenog mozga. Umornom se čoveku na kraju dana učini kako je dan bio težak, kako je došao kao nekakva kazna.
Na početku dana, čovek je pun ideja i delanja, zato se i mogao umoriti. Entuzijazam i energija su njegovi dobri prijatelji.
Prema tome, hvala na komplimentima. Što bi mi Izvornovernici rekli: Iz tvog posta u Božje skrivene baze za analizu.
 
Nije mladost mana, vec je to period ne znanja i ucenja.
Ko u tom periodu nastupa kao znalac, stidece se nekada za to.
Veruj mi to je neizbezno.
A ko pita, uci i ne skita.
A cinjenice koje sam naveo si jednostavno zaobisao.

Mislis, stariji su na istom nivou kao ti pa nece to primetiti?

Vide oni sve sa kime imaju posla, iako precute cesto.
 
Poslednja izmena:
Ma da. Samo bez zurbe. Najvaznije odloziti za neko sutra.
Ako se svi oslobode, za koga onda novu religiju stvarati? Sav bi ti plan propao.

Uvek će se naći neki izrod, ... gluposti kome će trebati izgubljeno znanje i prosvetljenje.

- - - - - - - - - -

Nije mladost mana, vec je to period ne znanja i ucenja.
Ko u tom periodu nastupa kao znalac, stidece se nekada za to.
Veruj mi to je neizbezno.
A ko pita, uci i ne skita.
A cinjenice koje sam naveo si jednostavno zaobisao.

Mislis, stariji su na istom nivou kao ti pa nece to primetiti?

Vide oni sve sa kime imaju posla, iako precute cesto.

Nisam, nego se vodim logikom. Ako za toliko godina forumisanja nisi uspeo da skapiraš kad se "NE" odvaja a kada ne, prosto mislim da nisi mogao da skapiraš ni neka veća životna pitanja bez obzira na životni staž. Nema Boga u tebi, to se odmah vidi. Ne razumem zašto ne pustiš podsvest da se bavi pravopisom, samo ugasi svoj um i koristi umreženo znanje koje večno kruži multiverzumom
 
Poslednja izmena od moderatora:
Polako sa tim liucnim vredjanjima .

Namera mi nije bila da ga uvredim, ali mogu da shvatim da ovo što sam napisao može da deluje i kao uvreda. Naprotiv, samo čoveku skrećem pažnju na to da je izuzetno neprijatan i napadan, nametljiv, a ne nešto naročito mudar. Kao što je on meni skrenuo pažnju da će mi se ljudi smejati jer sam "NE ISKUSAN". Izvinjavam se, nov sam na forumu zaista mi bode oči to kada neko ne zna najosnovnije stvari koje je mogao da upije iz svakodnevnice, a prosipa mudrost, generalno u životu. Jadno je prozivati nekog da je nepismen, znam, danas je mnogo nepismenih, ali stvarno ne znam ništa o čoveku sem ovih par postova što mi je napisao, i svi su bili (po meni) jako glupi i nepovezani, prožeti nepismenošću i šta da mu kažem jbg?
Izvinjavam se, Glasniče, ali ono... daj mu ga malo po mozgu brt da diskutujemo ko ljudi, mojne samo da ponavljaš nasumično stvari stvarno ne uspevam da te ispratim :/
 
Ako se ne varam prethodnih desetak postova nije u vezi @teme , vec je poprilicno odmakla od nje ...

Na zalost , cini mi se da je i sam "pokretac" na tom pravcu , tako da predlazem da se diskusija okrene u pravcu @teme , a ne toliko oko pravopisa ili licnih "nadgornjavanja" i etiketiranja ...

Izvolite , molim vas o @temi , a sve van nje sledovace editovanje i brisanje .

Hvala .
 

Back
Top