Monitor

Postoji valjda neki nacin da sklonim windows 10 a da ne radim nista fizicki sa delovima.Pa i da odnesem majstoru, nece on da vadi HD i ostale delove radi brisanja windowsa. Ranije sam i sam instalirao piratski windows,ali sad je problem sto imam ovaj original.Probao sam,ubacio sam CD sa windows 7,pa ulazio u bios,ali ne moze, verovatno zato sto je ovaj originalni zasticen.Ali sigurno i za to postoji nacin.Kad zapocne instalaciju ono u biosu, onda znam jer maltene instalacija ide sama od sebe.
 
Скини ИСО Фајл са микрософтовог сајта за виновс 7 или виндовс 8.1. Препоручујем 8.1. Када скинеш, скини неки програм да залепиш исо слику на усб како би била бутобилна. Рестарт, Ф12, намести у биосу да покрене са флешке и има да обрише твој винвос 10 као од шале. Ниједан систем нема заштиту од брисања тако ни твој вин 10.
 
Скини ИСО Фајл са микрософтовог сајта за виновс 7 или виндовс 8.1. Препоручујем 8.1. Када скинеш, скини неки програм да залепиш исо слику на усб како би била бутобилна. Рестарт, Ф12, намести у биосу да покрене са флешке и има да обрише твој винвос 10 као од шале. Ниједан систем нема заштиту од брисања тако ни твој вин 10.

Ne kapiram to sa lepljenjem te iso slike.koji program to radi?
 
Postoji valjda neki nacin da sklonim windows 10 a da ne radim nista fizicki sa delovima.Pa i da odnesem majstoru, nece on da vadi HD i ostale delove radi brisanja windowsa. Ranije sam i sam instalirao piratski windows,ali sad je problem sto imam ovaj original.Probao sam,ubacio sam CD sa windows 7,pa ulazio u bios,ali ne moze, verovatno zato sto je ovaj originalni zasticen.Ali sigurno i za to postoji nacin.Kad zapocne instalaciju ono u biosu, onda znam jer maltene instalacija ide sama od sebe.
šta ne radi? ne kreće sa cd-a? onda nije podešen boot uređaj kako treba , sa win 7 instalacionim diskom možeš potpuno da obrišeš sve particije sa hdd-a a ne glupi win 10 , nisi mi jasan.
 
Postoji valjda neki nacin da sklonim windows 10 a da ne radim nista fizicki sa delovima.Pa i da odnesem majstoru, nece on da vadi HD i ostale delove radi brisanja windowsa. Ranije sam i sam instalirao piratski windows,ali sad je problem sto imam ovaj original.Probao sam,ubacio sam CD sa windows 7,pa ulazio u bios,ali ne moze, verovatno zato sto je ovaj originalni zasticen.Ali sigurno i za to postoji nacin.Kad zapocne instalaciju ono u biosu, onda znam jer maltene instalacija ide sama od sebe.

Trebalo bi da butuje sa CD-a. Mozda ne mozes da se snadjes sa BIOS-om koji verovatno u prioritetima ima da je HDD ispred CD-a.
 
bmaxa, mozda si u pravu. Mada sada mi radi normalno stari komp, pa taj novi sa windows 10 i ne ukljucujem. Na tom novom sam ulazio u bios kad ubacim CD sa windows 7, ali ne umem zapoceti instalaciju.Nekada na starom kompu sam to uspevao.Kad zapocnem onda mi je lako, ide samo od sebe. Zadovoljan sam sa windows7 profesional. I ovaj nov windows 10, bio je vec u kompu kad sam ga kupio novog, ali na zalost morao sam dovrsiti oko instalacije njega,pa verovatno nisam nesto dobro odradio.
 
Ja nisam za to da se on bilo cime bavi po pitanju isprobavanja ISO i slicnih stvari, jer zbog neodlazenja servisu (i kupovini dodatnog PC-a cak???) je doslo do mnogih problema i nemogucnosti lociranja problema.

Sve navedene price ne drze vodu.

Par stvari:
- Virus u MONITORU, tj. u samom monitoru bi bio izuzetno slab. Kod ortaka, bilo kog, se moze otici i da se nakaci na njihov PC da se isproba da li radi. Na kraju krajeva moze i da se nasteluje HDMI sa kablovske ili slicno tome. Oba monitora imaju HDMI.
- Serviseri ce da drze monitor do dve nedelje, odnosno PC, i to je u redu. Postoji tu puno kompjutera koje treba pregledati. Ceka se i u urgentnom centru dok te trese aritmija, a tek ne kod servisera kompjutera.
- Koja je video igra bila u pitanju?
- Ako govorimo o letnjoij varijanti i BUCI koja se pojavila, buka se pojavljuje kada su komponente lose zasrafljene, odnosno kada se nakupi puno prasine, odnosno kada se konacno aktiviraju ventilatori (cesto se aktiviraju samo kada C predje 60 stepeni. Ovo je pogotovo slucaj kada je PC na podu gde ima vise prasine, umesto na visini stola.
- SVE sto ima garanciju, vracaj zajedno sa kopijom racuna. Tu je kraj price. Cekaj, ali docekaj. Zato te zakon i stiti.
 
Kupio sam nov komputer

Zeus ryzen 5 3600/ddr4 8gb/ssd 512gb/rx560 4gb/600w
Sa instaliranim os

Spojio sam monitor sa kućištem i gasi se i pali monitor na svakih 5min.


Kupio sam adapter za Kabel pošto je VGA a adapter je HDMI.
 
Pardon kada duže radi kompjuter.
Evo, ovako se setuje na macOS, nemam Windows...
Screenshot 2023-12-02 at 16.37.25.png
 

Back
Top