Dinamicka i staticka IP adresa

DiM-IzmOje-luLe

Početnik
Poruka
34
Da li mi neko moze pomoci oko sledeceg problema... Za pracenje video nadzora preko interneta je potrebna fiksna IP adresa i to kod nas nije problem jer je svi provjaderi daju. Postoji neka fora da se to isto uradi i sa DINAMICKOM IP i to pomocu DNS-a, samo sto ja ne mogu da je provalim vec duze vreme... Znam da se otvara neki nalog sto sam i ucinio, ali tu sam se ukopao i ne mogu da se mrdnem ni korak dalje...

Molio bih nekoga ko ima kolko-toliko poznavanja oko ovih stvari da mi bar malo pomogne, jer cu da izludim vise od guglanja i slicnih stvari...

Pozdrav svima
 
Probaj sa ovim: ( www.thatip.com )

*****
ThatIP Dynamic DNS
Keep your computer available.
Always, anywhere.

Sign up now for less than $1 per month

Try ThatIP with a free, online demo

The ThatIP dynamic DNS service gives your computer a friendly name on the Internet. You can register yourname.com and have it point straight to your machine, or you can use a name like yourname.thatip.com. Your unique hostname will point to your system whenever it is connected to the Internet, no matter how often your dynamic IP address changes. Sign up for your own static hostname or learn more about our dynamic DNS service.

If you receive Internet service from a dialup, cable, or DSL provider, it is likely that you have a dynamic IP address that changes fairly frequently. This can be a problem if you would like other people to be able to reach your computer. For example, if you run a web server on your own computer you would have to tell people your dynamic IP address every time it changes so they could type it into their web browser. With a static hostname from ThatIP's dynamic DNS service you can instead give people an easy-to-remember name that always stays updated.

* Use your own domain name (e.g., yourname.com), or use a domain under thatip.com (e.g., yourname.thatip.com)
* Use our software to keep your dynamic dns host name updated with your latest dynamic IP information

Sign up now for your own unique Internet hostname.
******

Inace, mislim da besplatnu redirekciju tvoje dinamicke u "fingiranu" staticku IP neces naci nigde...
 
Vidi, vidi... Ja mislio niko nuista nije pisao ovde, pa nisam ni proveravao... Mogu vam reci da ste u pravu za lopine, ali se ne radi onasim lopinama (bilo bi mi lakse da su nasi), u pitanju su smrdljivi Amerikanci (Verizon)... IP se ne menja dok ne iskljucis modem (ADSL), ali pri svakom iskljucivanju modema, IP je neka nova... Zvao sam ih i trazio da mi daju fiksnu IP i kazu ljudi da je to moguce ali da placam poko 1300$ mesecno :roll:

Nego da skratim... Konacno sam provalio foru i sada funkcionise, uspeo sam to preko www.dyndns.com Mozda nekome bude od pomoci...

Pozdrav svima!
 
Cao svima!
Ja imam jedno pitanje?
Kako da promenim IP adresu?Ja imam dinamicku IP adresu i ljudi su mi rekli da se ona menja kad god upalom i izgasim modem.Medjutim kod mene nije tako.Ja sam ADSL dobio pre 5-6 dana i stalno mi je ista IP adresa.Pa ako neko moze da mi posalje objasnjenje kako da je promenim nek mi javi na E-mail mirko90@eunet.yu i ako je to moguce sto pre jel mi stvarno to treba!
UNAPRED HVALA!!!
 
Molim vas objasnite mi kako da promenim moju IP adresu!
Pre 10 dana sam dobio ADSL a ona je stalno ista!
Ja bi da je menjaj kad god. budem hteo!
Mada su mi neki ljudi govorili da mi se ona menja kad god upalim i izgasim Modem jer je dinamicka!
A kod mene nije tako.Ja sam ga palio i gasio 100 puta i ona je stalno ista
 
Pogrešno je misliti da se dinamička IP adresa menja svaki put kada se isključi - uključi modem. To jednostavno zavisi od toga kako je menjanje IP adresa podešeno na serveru providera.
Dakle, vrlo često se te promene vezuju za određeni vremenski period. Na primer, taj period može da bude nekoliko dana, možda čak i mesec, i za sve to vreme, korisnik ima istu IP adresu kad god se konektuje sa istog računara .... iako je u pitanju dinamička IP adresa, ona se u toku tog perioda ponaša kao statička ... po isteku tog perioda, automatski dolazi do promene IP adrese, i tako dalje .... ;)
 

Back
Top