radio ne radio NE svira ti radio

ja cu kratko da vas pitam jer mi se ne kuckaju traktatii, ali sustina teme je slojevita i diskusija na datu temu je siroka, pa raspalite

da li biste radije:

radili posao koji volite, ali malo placen
ili
posao koji ne volite, ali jako dobro placen

???

Posao koji ne volim, ali dobro plaćen.
Ću obrazložim:

Kad radim posao koji volim, onda dajem celog sebe, pružam i ono što niko od mene ne traži. Trošim se, moj privatni život i moje zdravlje trpe.
Evo tebe metlo kao tipičnog primera takvog rada - biju te kolege da ideš na odmor, ti nećeš. Kad se jednog dana srušiš, neće ti zmajko plaćati lečenje u Švajcarskoj, biće mu žao što je izgubio dobru radnicu, ali će naći drugu i nastaviti svoj život i svoj biznis.

Kad radiš posao koji ne voliš, odradiš to što moraš i čim izadješ iz firme zaboraviš na nju. A dobre pare koje zaradiš trošiš u zdravlju i sreći na stvari koje voliš, sa ljudima koje voliš.
 
Мислим да се људи често погубе. Гледам примере око себе... Раде, зараде, кукају што толико раде али и даље грабе нове послове.
И немају живот сем посла, познаника јако мало сем сарадника.
Става сам да већа зарада не значи много ако немаш време да у њој уживаш. Бирала бих квалитетнији живот.
Не може се живети без новца, али је живот без слободног времена, времена за себе и оне које прихватиш за себи блиске бесмислен. Мени. Неког задовољава нешто друго.

- - - - - - - - - -

Али је најпогубније не радити ништа. Лењост и простор за врзмање којекаквих глупости по глави су највећи непријатељи.
 
Mozda sam imala srecu, ali poslove koje sam radila, a ovo mi je tek drugi posao, sam sa uzivanjem radila. I oba su dobro placena. S tim sto sam ranije vise zaradjivala, jer sam bila sama, pa sam mogla svaki dan da radim prekovremeno, pa i vikendom. Sad to jednostavno necu zbog porodice i svesno sam trazila nesto sa manjim obimom posla. Osim kada je tata bio bolestan, pa sam prekovremeno mogla da zamenim za slobodne dane. Osnovna plata je ista kao ranije, ali vise nema ostajanja do 22h u birou.
 
posao sa pristojnim uslovima rada i ok plaćen, može s donje strane tog ok nivoa

a dobro plaćen koji ne volim pa sad ako je prljav tipa izvršitelj ne znam : ))))
a ako je loše plaćen prodavac u trafici ili ovaj izvršitelj pa mrtva trka... ili da sam zli političar hm

al uslovi rada su bitni :(

- - - - - - - - - -

koji ne volim ali dobro plaćen

da si izvršitelj z:lol: ? ; )

- - - - - - - - - -

hmm možda bi mi se dopalo da sam zli političar ili izvršitelj... jedino posle bude neki linch

...

inače svi bi valjda u tu neku bezbednu sredinu a manje se guraju oko direktorskih pozicija ; )))
 
sad sam na poslu koji je ok plaćen ali stalno neka sra.nja, neko lupanje (zvuci), pre toga su bile promaje.
i kao ja to treba da trpim tak razmišljam jer nema bolje
:think:
nisam lepo obrazložila da mi to smeta taj nivo nisam prošla
te stvari ne smetaju svima
možda neće ni meni sutra
 
Posao koji ne volim, ali dobro plaćen.
Ću obrazložim:

Kad radim posao koji volim, onda dajem celog sebe, pružam i ono što niko od mene ne traži. Trošim se, moj privatni život i moje zdravlje trpe.
Evo tebe metlo kao tipičnog primera takvog rada - biju te kolege da ideš na odmor, ti nećeš. Kad se jednog dana srušiš, neće ti zmajko plaćati lečenje u Švajcarskoj, biće mu žao što je izgubio dobru radnicu, ali će naći drugu i nastaviti svoj život i svoj biznis.

Kad radiš posao koji ne voliš, odradiš to što moraš i čim izadješ iz firme zaboraviš na nju. A dobre pare koje zaradiš trošiš u zdravlju i sreći na stvari koje voliš, sa ljudima koje voliš.

a sta sa situacijom da ti se zeludac okrece svaki dan od idenja na posao koji ne volis? koje pare to lece?

ja sam probala obe varijante iz uvoda, i da ti recem da radije biram posao koji volim
recimo ja sad radim posao koji volim za pristojnu paru, nije sjajna ali nije ni mizerna...onako moze da prodje...pocetna j bila mala ja sam dogurala do pristojne...vani je ovaj posao jako dobro placen, u srbiji ne bas...ko i sve uostalom dzaba pricati na tu temu...
bila sam u situacijama da sam radila za platu od koje mogu svasta, ali dzaba ako mi se povraca kad mi zazvoni alarm

bila sam i u situacijama da radim posao koji ne volim za mizeriju, ne ponovilio se, to nikome ne zelim, i necu da teramo temu u tom pravcu, sto da mracimo, toga ima svuda i uvek, i svako je proso to kad mora... zaobici cemo to, koncentrisimo se na lepse...

sto se moje opcije za odmor tice to ja onako naglas razmisljam oko opcija...nije to tema...

ali se prepoznajem u ovom tvom da se das dusom i telom kad mnogo volis, i da i to ima svoje lose strane...al ja sam takva ceo zivot za bilo sta sto volim, posao, ljudi...sta god...uvek se dam 200% a posle i najebes :lol: no nisam ja tema necemo mene da analiziramo ...
 
Zavisi,da li i koliko gladnih usta zavisi od moje plate

dobro ovo je tacno
iz nuzde covek svasta radi
no postavlja sepitanje zasto si sebe doterala u situaciju da moras da radis nesto bljak da bi nahranila gladna usta
sto nisi dogurala do posla koji volis da od njega dobro zaradis i nahranis sve ?
retoricko je pitanje ne mislim na tebe licno :lol:

tu se sad javlja opet ona socijalna tema zasto radnik trpi minimalac, neplaceno, neprijavljeno i sl...i ko je kriv... dal ovaj sto trpi jer je sebi taj put iskopao, il ovaj sto to koristi ...
skrenucemo u mracne vode...
 
ja sam radila posao koji volim, za koji sam se skolovala i bila malo placena, prestalasam jer mi prosto nije bilo dovoljno para za egzistenciju ,hranila sam svoju guzicu i placala stan, racune itd...
onda sam 10 god i vise radila posao za mnogo lepe parice, ali posao koji uopste nisam volela, koji me je pojeo i na kraju resila da presecem i prestala da radim
imala sam podrsku za to, da nisam i da sam samo ja hranila porodicu malo morgen bih imala luksuz prestanem da radim


neko je gore spomenuo kolektiv, mislim da on iga jako bintu ulogu, moze posao da bude smor ali ako je kolektiv ok (ne mislim da se svi vole do neba ali da se postuju i da saradjuju ajd tako prosto da se izrazim), mnogo se lakse podnese posao los
 
dobro ovo je tacno
iz nuzde covek svasta radi
no postavlja sepitanje zasto si sebe doterala u situaciju da moras da radis nesto bljak da bi nahranila gladna usta
sto nisi dogurala do posla koji volis da od njega dobro zaradis i nahranis sve ?
retoricko je pitanje ne mislim na tebe licno :lol:

tu se sad javlja opet ona socijalna tema zasto radnik trpi minimalac, neplaceno, neprijavljeno i sl...i ko je kriv... dal ovaj sto trpi jer je sebi taj put iskopao, il ovaj sto to koristi ...
skrenucemo u mracne vode...

zato sto neki kasno ustanove sta uopce vole + nase
ne bas stimulativne okolnosti i eto
recepta za malu zivotnu katastrofu
 
ja sam radila posao koji volim, za koji sam se skolovala i bila malo placena, prestalasam jer mi prosto nije bilo dovoljno para za egzistenciju ,hranila sam svoju guzicu i placala stan, racune itd...
onda sam 10 god i vise radila posao za mnogo lepe parice, ali posao koji uopste nisam volela, koji me je pojeo i na kraju resila da presecem i prestala da radim
imala sam podrsku za to, da nisam i da sam samo ja hranila porodicu malo morgen bih imala luksuz prestanem da radim


neko je gore spomenuo kolektiv, mislim da on iga jako bintu ulogu, moze posao da bude smor ali ako je kolektiv ok (ne mislim da se svi vole do neba ali da se postuju i da saradjuju ajd tako prosto da se izrazim), mnogo se lakse podnese posao los

a sta znam....ja sam imala dobar kolektiv i na poslu koji ne volim pa mi nije pomoglo...morala sam da prekinem da ne bih posandrcala
ali nisam imala los na poslu koji volim, mogu samo da pretpostavim koj je to horor takodje...ovo sto pomenu vragana ...

zanimljvo je recimo kad sam radila ono sto ne volim plus malo placeno, zarad ciste egzistencije, bilo mi je lakse nego u situaciji ne volim a jako dobro placeno :lol: nekako preguras, nadjes neku snagu, kazes sebi ok sad mora stisni zube bice bolje ovo je samo period, i izguras dan po dan dok ne prodje....
a ovo kad je dobro placeno a ne volis, pa ja sam siznula, to ne znas de udaras, svaki dan dajes otkaz a nikako jer kao ajde izdrzi, neko rece da skupis pare pa posle...ma nema sanse zeno...to je tortura za mene... hebo pare ako ce mi se aktivira gastritis...i kad se aktiviro dala sam otkaz... jednostavano nije vredno

- - - - - - - - - -

zato sto neki kasno ustanove sta uopce vole + nase
ne bas stimulativne okolnosti i eto
recepta za malu zivotnu katastrofu

zacarini krug iz koga se tesko izlazi
covek mora sam sebe da trgne iz toga da bi izaso...ne uspeju svi...
 

Back
Top