Psihologija je kvazinauka

"psihologija" nije egzaktna nauka/zakon cije se zakonitosti aplikuju na sve ljude nego je sistem verovanja ili skup subjektivnih stavova koji se dopadaju odredjenom broju ljudi.


Psihopata je bilo uvek i bice ih dok poslednji ne okrene pedale. Nema osnove za nervozu racionalne osobe na komentare iracionalne osobe. Internet kao i svako drugo sredstvo informisanja nema zaslugu/odgovornost za postojanje ljudi kakvi postoje i postojali su i pre interneta i ostalih sredstava informisanja. Sve je u samim ljudima.
Znam da " duhovni mesari " koji sebi prave diplome i nazivaju se raznim psiho-titulama ne govore istinu o uzrocima i posledicama covekovog ponasanja. Kada bi oni znali sta su uzroci i kako uticati na posledice, onda bi do sada uspeli nesto da promene. Cinjenica je da se zahvaljujuci njima i onim drugim " duhovnim mehanicarima "
kod coveka apsolutno nista promenilo nije.

Psihologija se mnogo promenila zahvaljujuci modernoj tehnologiji

 
grigor jankovic - Zalosno je sto postoje ljudi,koji ne samo sto se sa Psihologijom nikada nisu upoznali,vec nisu imali prilike da od nekoga bar cuju,da je Psihologija
temelj covekovog ponasanja i rasudjivanja. U psiholoskom smislu,dete koje je raslo pored psihicki labilnog jednog,ili jos gore oba roditelja,tesko ce kao odrastao covek
ikada uspostaviti svoju psihicku stabilnost.Psihologija je majka i otac svih ostalih nauka,jer osoba koja nema psihicku stabilnost,ne moze temeljno savladati.
bilo koju drugu naucnu oblast.Zasto se desavaju ratovi,medjunacionalni krvavi sukobi.Zasto i ko,izaziva sukobe u medjunarodnim razmerama ? Pa upravo Sefovi drzava,
koji imaju psihicke smetnje,koji vuku korene,uglavnom iz detinjstva.Na zalost,nigde u svetu,ne postoji provera psihickog zdravlja,za kandidate za najvise polozaje u
bilo kojoj zemlji na svetu !
Tek zajedno muskarac, zena i njihova deca cine coveka. Cim tu neko nekom nedostaje oseca se to na bolan nacin.
 
Imala bih mnogo više razumevanja za postavljača da se nije počeo trcati "dušom". Nisam čitala sve postove, ali ako je nastavio u tom pravcu i dohvatio se religije, tek onda nemam razumevanja.

Mada sam bila korisnik usluga i psihologa i psihijatara, ako ću da se potrudim da budem najuljudnija moguća, onda ću reći da sam neutralna. Jedno od mojih prvih iskustva s obe branše nije imalo veze sa mnom uopšte, jer se radilo o internom preziru. Psihijatri su o psiholozima govorili s visoka i posprdno, dok su psiholozi pričali ko o kiselom grožđu: u smislu boli me što nisam dr al crko da bog da ako priznam.

Videla sa ovde neke da se slažu kako je u pitanju šarlatanstvo, ali od njih sam i očekivala. U principu svako se sprda dok njega lično ne zaboli. Kad zaboli onda kuku lele i otići će i kod vračare i pit prokuvanu mokraću samo da prestane. Zato mi njihovo mišljenje ne znači ama baš ništa.

S druge strane, mada nisam rada ni jednima ni drugima, ne bi ih čiste savesti mogla zvati šarlatanima, ako ništa, bar ne u globalu. Znam pojedince koji jesu šarlatani, ali ne mogu na osnovu njih sudit celoj profesiji.
 

Back
Top