Bogati-siromasni

Ja licno ne podnosim glupake, tatine i mamine sinove i one koje nisu nista stekli a glume face.
Mislim stekli intelektom, a ne kradjom iz drzavne kase jer takvo sticanje novca moze i budala steci.

Svi smo mi necija deca.
Imam neku ludu teoriju da ljudi koji mrze mamine i tatine sinove podsvesno mrze svoje roditelje.
.................................................................................................
 
Meni su uglavnom svi jednaki,covek je covek od krvi i mesa,nema se tu nesto preterano zameriti ni onom bogatom a ni onom siromasnom i u materijalno i intelektualnom....
........................................................
Jedino bi mogao da izdvojim one koji su shvatili sklad neskalda nesavrsenih ljudi,ali takvih je jako malo...
 
Svi smo mi necija deca.
Imam neku ludu teoriju da ljudi koji mrze mamine i tatine sinove podsvesno mrze svoje roditelje.
.................................................. ...............................................

Ja mislim da ne mora da se radi o podsvesnoj mrznji prema roditeljima u direktnoj varijanti. To bi moglo da se odrazi medju prvim realizacijama, ali valjda bi osoba morala da bude dovoljno svesna da racionalizuje da nije uvek sve do roditelja, vec u realizaciji da su nemocni da promene neke od stvari i situacija koje im je zivot postavio.

Mamini i Tatini sinovi su princip ljudi koji ne moraju da se trude u zivotu da bi postigli neke od rezultata, a za svaki problem u zivotu tu su mama i tata da rese situaciju i problem, cak i u poznim godinama. To je ono sto se moze smatrati cak i socijalno neprihvatljivim u danasnjem modernom drustvu. Kod nas obicno tatini i mamini sinovi dobiju automobil vec u svojih 18. godina. Dakle, oni se nista nisu trudili da ga dobiju, nisu ga zaradili zaista (cast onima koji jesu radili u svojim tinejdz godinama, oni zasluzuju automobil i to je lep gest od strane roditelja).

Obicno se odnosi na onu vrstu tatinih i maminih sinova koji se ne moraju bilo sta truditi u zivotu jer sve uveliko imaju. To zavisi od perspektive toga koliko je roditelj duzan da detetu pruzi pre no sto se dete osamostali? Za nekoga je cak imati zasebnu sobu princip "maminih i tatinih sinova" jer su dobili sobu, a da se nista nisu trudili. Ili ce da naslede stan/kucu. Za druge, pak, je princip maminih i tatinih sinova kada im neko obezbedjuje cesta putovanja privatnim avionom ili konstantne izlaske do 4 ujutru po splavovima.

 
Poslednja izmena:
Ne divim se nikome.

Od bogatih mi se sere generalno, i retko kog postujem. Eto, Bil Gejts i njemu slicni, koji su svojim umecem i znanjem i postenim radom to postigli, i ne glumi neko ludilo i bavi se humanitarnim radom. Takve mogu da kazem da cenim.
 
Mislim da ljudi siromasni duhom imaju neko strahopostovanje prema imucnima,pitanje bi bilo da li vise cenite bogate ili siromasne ljude? Misli se na materijalno a moze i mentalno sto da ne,pa ukratko obrazlozite

"To je bilo vreme skromnosti i one plemenite nemaštine kada je duhovno bogatstvo bilo najveća nadoknada za sve što je nedostajalo"- Dragan Aleksić "Sazvežđe belog duda"


Inače, iz ličnog iskustva i svojim rečima: ništa gore od praznih ljudi oko tebe.
 

Back
Top