Istrijani kao nova izmisljena nacija na Balkanu

Lex et Honor

Primećen član
Poruka
748
Pored Crnogoraca koji su se otcepili od srpskog etnickog bća, jos jedan identitet se javlja na krajnjem zapadu Balkanskog poluostrva. 15% stanovnistva Istre se u nacionalnom smislu izjasnilo kao Istrijani, a taj procenat raste iz popisa u pops. Zelim pre svega nesto da napomenem. Ljudi Istre su jako dragi ljudi. To je zaista jedan kosmopolitski svet koji je uvek bio blagonaklon prema svima u Jugoslaviji. Istra je divna zemlja i ne zelim da negiram njenu posebnost koja svakako postoji i treba je negovati. Medjutim, bez obzira sto smo u stogodisnjem sukobu sa Hrvatima i gledamo kako jedni druge da skrsimo, a Istra ima tu neku svoju posebnost, treba principijelno biti protiv pravljenja jos jedne instant nacije, ali ovog puta na hrvatskom etnickom prostoru. Ja sam sasvim siguran da je Istra dobila federalnu jedinicu u Jugoslaviji, a umalo da jeste, sasvim sigurno bi sada vecina stanovnistva sebe smatralo Istrijanima kao sto je slucaj u Crnoj Gori sa Montenegrinima (aka "Crnogorcima").
 
TrONOLANINI. Ljudi koji pripadaju specijalnoj botovskoj naciji, pri ujedinjenim snagama njegovog Visocanstva, Vozda Pedeva, vrhovnog poglavara SNSa. Nova nacija SNS robova, TrONOLANI, koji majnuju na internetu SNS simpatizere i konvertuju ih u SNS clanove. Transformacija se desava svaki dan uz propisamu dozu: jedan sendvic od pet sa lukom, i tisucu RSD. Davati lek konvertitima jednom dnevno, dok se ne prime na Vozda Pedeva i ne pocnu da mu se klanjaju svaki dan, 3x dnevno!

:cepanje:

_nobody_
 
TrONOLANINI. Ljudi koji pripadaju specijalnoj botovskoj naciji, Pri ujedinjenim snagama SNSa. Nova nacija robova, TrONOLANI, koji majnuju na internetu SNS simpatizere i konvertuju ih u SNS clanove. Transformacija se desava svaki dan uz propisamu dozu: jedan sendvic od pet sa lukom, i tisucu RSD. Davati lek konvertitima jednom dnevno, dok se ne prime na Vozda Pedeva i ne pocnu da mu se klanjaju svaki dan, 3x dnevno!

:cepanje:

_nobody_

Recitovaćeš ti meni ceo statut SNS, napamet.
Uvek sam znao kako treba sa takvim elementima kao što si ti :D
 
Pored Crnogoraca koji su se otcepili od srpskog etnickog bća, jos jedan identitet se javlja na krajnjem zapadu Balkanskog poluostrva. 15% stanovnistva Istre se u nacionalnom smislu izjasnilo kao Istrijani, a taj procenat raste iz popisa u pops. Zelim pre svega nesto da napomenem. Ljudi Istre su jako dragi ljudi. To je zaista jedan kosmopolitski svet koji je uvek bio blagonaklon prema svima u Jugoslaviji. Istra je divna zemlja i ne zelim da negiram njenu posebnost koja svakako postoji i treba je negovati. Medjutim, bez obzira sto smo u stogodisnjem sukobu sa Hrvatima i gledamo kako jedni druge da skrsimo, a Istra ima tu neku svoju posebnost, treba principijelno biti protiv pravljenja jos jedne instant nacije, ali ovog puta na hrvatskom etnickom prostoru. Ja sam sasvim siguran da je Istra dobila federalnu jedinicu u Jugoslaviji, a umalo da jeste, sasvim sigurno bi sada vecina stanovnistva sebe smatralo Istrijanima kao sto je slucaj u Crnoj Gori sa Montenegrinima (aka "Crnogorcima").

Istru jsu opet poslednji put mislim '70-e,Srbi oslobodili,jer su Italijani tada bili uzurpirali tu teritoriju,sto pripada i Hrvatima i Slovencima.Vojska iz Srbije je bila otisla i oterala Italijansku vojsku cak i iz Trsta.Secam se da je po novinama pisalo,velikim naslovima "Trst je nas".I opet niko da kaze hvala.
 
Buon giorno, dobar van dan
ja pisen se Istrijan
ma mirno morete spat
as nisan manje Hrvat
Buon giorno, dobar dan
ja san Istrijan, Istrijan

:maramica::maramica::klap::klap::rotf::rotf::rotf: Odmah su ti dali instrukciju da se prestavljaš kao Istrijan a Hrvat, :zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:

kakvi ste ,,,, nema potrebe da se lažno predstavljaš... Istra je veštački ubačena u hrvatski identitet, i ne može dugo opstati u nečemu već sintetičkom, zasnovano na lažima i floskulama (evo ta sintagma u tvom nick name je već obična propagandna floskula, bez ikakvog uporišta u istoriji, i bez i jedne potvrdne činjenice)

Istra nije Hrvatska niti treba biti
 
I bice ih sve vise na popisu sto vise bude bujao nacionalizam u Hrvatskoj........

Istra ja ne mapi mnogo duze od novostvorenih nacija
i tu je neko ziveo......
a sigurno da ima i potomaka s obzirom na genetiku Balkana bar 30 % su potomci

i onda kako to ide
razna Otvorena drustva i fondacije krenu da pomazu "novim" nacijama u borbi za ljudska prava i nezavisnost......z:mrgreen:

Podrzimo Istru:zelenko3:
 
Poslednja izmena:
Pored Crnogoraca koji su se otcepili od srpskog etnickog bća, jos jedan identitet se javlja na krajnjem zapadu Balkanskog poluostrva. 15% stanovnistva Istre se u nacionalnom smislu izjasnilo kao Istrijani, a taj procenat raste iz popisa u pops. Zelim pre svega nesto da napomenem. Ljudi Istre su jako dragi ljudi. To je zaista jedan kosmopolitski svet koji je uvek bio blagonaklon prema svima u Jugoslaviji. Istra je divna zemlja i ne zelim da negiram njenu posebnost koja svakako postoji i treba je negovati. Medjutim, bez obzira sto smo u stogodisnjem sukobu sa Hrvatima i gledamo kako jedni druge da skrsimo, a Istra ima tu neku svoju posebnost, treba principijelno biti protiv pravljenja jos jedne instant nacije, ali ovog puta na hrvatskom etnickom prostoru. Ja sam sasvim siguran da je Istra dobila federalnu jedinicu u Jugoslaviji, a umalo da jeste, sasvim sigurno bi sada vecina stanovnistva sebe smatralo Istrijanima kao sto je slucaj u Crnoj Gori sa Montenegrinima (aka "Crnogorcima").

Увек постоји интерес. Хрватска прво мора да повуче признање исламске такозване државе Косово, затим да признао реалност у такозваној БиХ, дакле да призна РС и да отвори питање трећег ентитета.

Пошто они то наравно не желе, онда нама иде у прилог да ''комшији цркне крава'' и да потенцирамо то питање Истре, посебно у овој ситуацији када Матео Салвини је најзначајнија фигура у Италији и када се италијански национализам враћа на велика врата.

Ми смо испоштовали Хрватску маскимално, признали смо је у својим авнојевским границама, како су они и желели, чак им нудимо и проширење, т.ј. да заједно узмемо своје делове такозване БиХ, а они нама враћају тако што шурују са исламистима и признају исламску такозвану државу Косово и саботирају Србију на сваком кораку.
 

Back
Top