Kontraceptivna pilula za prekid menstruacije- link

Hahaha
Na ovo neozbiljno pitanje odgovoricu ozbiljno:
1. Nisam sebična, želim da obavestim žene
2. Pored kontraceptivne uloge, ove pilule prekidaju menstruaciju. Iako nemam sexualni život, ciklus imam.
I to veoma bolan, praćen migrenom. Ukratko, kvalitet života bi mi se poboljšao.
(A sad samo da čekam da i ovo što sam sad rekla bude kad-tad okrenuto protiv mene :lol: )
 
Hahaha
Na ovo neozbiljno pitanje odgovoricu ozbiljno:
1. Nisam sebična, želim da obavestim žene
2. Pored kontraceptivne uloge, ove pilule prekidaju menstruaciju. Iako nemam sexualni život, ciklus imam.
I to veoma bolan, praćen migrenom. Ukratko, kvalitet života bi mi se poboljšao.
(A sad samo da čekam da i ovo što sam sad rekla bude kad-tad okrenuto protiv mene :lol: )
Ja se ne ponašam tako i ne osuđujem žene bez veze.Pitam da bih saznao nešto što ne znam.
 
Hahaha
Na ovo neozbiljno pitanje odgovoricu ozbiljno:
1. Nisam sebična, želim da obavestim žene
2. Pored kontraceptivne uloge, ove pilule prekidaju menstruaciju. Iako nemam sexualni život, ciklus imam.
I to veoma bolan, praćen migrenom. Ukratko, kvalitet života bi mi se poboljšao.
(A sad samo da čekam da i ovo što sam sad rekla bude kad-tad okrenuto protiv mene :lol: )

aha bi ti se sigurno poboljšao
 
Ljudi, šta me napadate :aaaaa:
1. @црна брада - izvini ako sam te pomešala sa nekim
Mislila sam da si pročitao na jednoj drugoj temi kad sam rekla da nemam sex, pa sam zato rekla da sve što kažem, može i biće upotrebljeno protiv mene, više u šali rečeno

2. @kalisto- kad imaš migrene po 8 do 12 sati dnevno, ne možeš apsolutno ništa da uradiš, uključujući i odlazak na posao... Bolne menstruacije takođe.
Svakog meseca po 2 dana neplacenog, i ode mi godišnji odmor. I naravno da se kvalitet života poboljšava kad se eliminiše bol.
3. Ja nikoga ne nagovaram da ovo uzme, samo sam podelila informaciju u najboljoj nameri.
 
Ljudi, šta me napadate :aaaaa:
1. @црна брада - izvini ako sam te pomešala sa nekim
Mislila sam da si pročitao na jednoj drugoj temi kad sam rekla da nemam sex, pa sam zato rekla da sve što kažem, može i biće upotrebljeno protiv mene, više u šali rečeno

2. @kalisto- kad imaš migrene po 8 do 12 sati dnevno, ne možeš apsolutno ništa da uradiš, uključujući i odlazak na posao... Bolne menstruacije takođe.
Svakog meseca po 2 dana neplacenog, i ode mi godišnji odmor. I naravno da se kvalitet života poboljšava kad se eliminiše bol.
3. Ja nikoga ne nagovaram da ovo uzme, samo sam podelila informaciju u najboljoj nameri.
Sintetički hormoni obično imaju gomilu nuspojava za razliku od prirodnih.
 
За мигрене постоји неуролошка терапија.
За прекид циклуса.. Не ради то, навући ћеш карцином грлића материце, инфаркт, шлог...кпристи естроген сопствени док га има обилато, али ако хоћеш већу вероватноћу да раније скончаш, ок.
 
Hahaha
Na ovo neozbiljno pitanje odgovoricu ozbiljno:
1. Nisam sebična, želim da obavestim žene
2. Pored kontraceptivne uloge, ove pilule prekidaju menstruaciju. Iako nemam sexualni život, ciklus imam.
I to veoma bolan, praćen migrenom. Ukratko, kvalitet života bi mi se poboljšao.
(A sad samo da čekam da i ovo što sam sad rekla bude kad-tad okrenuto protiv mene :lol: )

Za ovo pod 1) nemam šta da kažem, osim da je lepo od tebe.
Što se tiče ovog pod 2), mogao bih da ti pomognem da najzad imaš ono što pišeš da nemaš, ali oko onog što pišeš da imaš, ne znam kako da ti pomognem da nemaš, a rado bih ti i oko toga pomogao. :(
 
Za ovo pod 1) nemam šta da kažem, osim da je lepo od tebe.
Što se tiče ovog pod 2), mogao bih da ti pomognem da najzad imaš ono što pišeš da nemaš, ali oko onog što pišeš da imaš, ne znam kako da ti pomognem da nemaš, a rado bih ti i oko toga pomogao. :(

HVALA :lol:
Ali znaš kako se kaže: "Bolje je nemati ono što želiš, nego imati ono što ne želiš"

- - - - - - - - - -

За мигрене постоји неуролошка терапија.
За прекид циклуса.. Не ради то, навући ћеш карцином грлића материце, инфаркт, шлог...кпристи естроген сопствени док га има обилато, али ако хоћеш већу вероватноћу да раније скончаш, ок.

Jeste to tačno, ali meni su doktori (nekoliko različitih) svi rekli isto: dijagnoza: migrena vezana za menstrualni ciklus.
8 dan, odnosno kad prestaje, glava mi puca.

Ja imam baš problem, a znam da nisam jedina, pa sam zato htela da podelim ovaj link.
Inače, ni ja neću uzimati ovo "na svoju ruku", ako moja doktorka odobri, prvo moram da se konsultujem.
 
Нађи ти лепо проф. Миросчава Ковачевића да те као неуролог прегледа и да ти терапију.
Чуј ово, мигрена цезана за циклус, небулоза. Наравно, то не говори о теби већ о тим стручњацима који ти саветују да прекинеш природни циклус.
Значи, код неуролога...
 
HVALA :lol:
Ali znaš kako se kaže: "Bolje je nemati ono što želiš, nego imati ono što ne želiš"

- - - - - - - - - -



Jeste to tačno, ali meni su doktori (nekoliko različitih) svi rekli isto: dijagnoza: migrena vezana za menstrualni ciklus.
8 dan, odnosno kad prestaje, glava mi puca.

Ja imam baš problem, a znam da nisam jedina, pa sam zato htela da podelim ovaj link.
Inače, ni ja neću uzimati ovo "na svoju ruku", ako moja doktorka odobri, prvo moram da se konsultujem.

Da se uozbiljim - nisi jedina, a nekoliko njih znam koje su imale takve probleme i sve su se izlečile najzdravijim i najprirodnijim mogućim putem - trudnoćom. Sredili im se hormoni, prestale glavobolje, smirile im se materice i ciklusi.
Što bi rek'o rahmetli Džon Lenon - samo ti je ljubav potrebna. :)
 
ja se s tim ne bih zezala

Ja sam htela još pre 10 godina da izvadim matericu.
Ali, nisam ja Anđelina Džoli pa tako nemam prava nad sopstvenim telom.

Posle pročitam da ako se izvadi materica, menja se bukvalno anatomija, i moguće je da će bešika krenuti da ispada!!! U tom slučaju mora da se uradi plastična operacija! I predomislim se, zayebi radnju... Prosto tablete i injekcije, yebiga ima i gorih stvari u životu.
Onda naletim na ovu informaciju.
Inače imam 43 godine i stvarno mislim, čemu bre, da trpim više tu menstruaciju još koliko, 5, 10 godina?!
A dobila sa 13. Ne mogu više yebote.
 

Back
Top