Kontraceptivna pilula za prekid menstruacije- link

ja, brate mili, poptuno razumem zašto neko voli da nema menstr.
u prvoj trudnoći sam najviše uživala, između ostalog jer nisam imala m.
sa druge starne nisam ni za prekid iste jer mislim da je to još gore,
i žene koje su ušle u klimaks kažu da jeste super što nemaš m, al onda počinje da boli ovo, boli ono, sve ti smeta...
 
Prvo sam pomislio da je temu otvorio muskarac, pa je izgledalo smesno, ovo nije smesno....

Prirodni prestanak menstruacije prate manje ili vece hormonske promene, razlicito od osobe do osobe,

nasilni prekid menstruacije, vadjenjme jajnika je skok u bure gde divljaju hormoni, pa umesto ovoga sto vec imas

pravis nepoznatu hormonsku sliku koja moze da te kosta i zivota.... ovim skokom pravis otvor u svom organizmu

u koji svako, pocevsi od tebe gura neke tablete, pa od greske do ne cinjenja nista sve je lose....

- - - - - - - - - -

Ne znam da li si cula sta radi hipofiza, a sta stitna zlezda obe vazne i neispitane bitne hormonske kontrolorke...
 
Akcenat na "neispitane"
Čula sam nešto, ali nedovoljno.
S'obzirom da je menzis ženski problem, do ovog veka se niko time nije bavio. Ko te yebe što si žensko, oduvek bilo.
'Fala qrtzu da se medicina konačno posvetila i ovom problemu.

P.S. nisam nikad rekla da bih izvadila jajnike, udar hormona bi mogao izazvati toliko burne reakcije da je moguće da bi skočila sa 29- og sprata;
Htela sam da izvadim matericu. Dok se i o tome nisam raspitala.
Onda naletim na ovaj link.
Za razliku od većine, ja verujem u ovo, prosto je krajnje vreme da medicina napreduje.
 
Koliko ja znam bilo sta sto bi zamenilo ulogu menstruacije trazi mnogo drugih zamena i mnogo drugih lekova,

recimo, izgled i kvalitet koze, jedan od vaznih elemenata vaznih zeni (i u 50 godina)

Изглед је најмање битан кад хормони почну да се луче у мањој мери.

Ради се о озбиљном слабљењу читавог организма, што доводи и до учесталих обољења, па чак и хроничних болести, нимало наивних.
 
Nema kod mene više "podsvesno", kao što rekoh, imam skoro pola veka života iza sebe i dobro se poznajem.
Posao koji radim je konkretno fizički veoma zahtevan, a kad se nagutam tableta ili mi daju injekciju (dismenoreja, oduvek), onda sam malo pospana, a moram da budem budna i koncentrisana. @kerkyra

Ma ok, shvatam i shvatila sam, samo mislim da nije problem u menzisu vec u drugim tegobama koje se na drugi nacin mogu resiti (Sofija ti je dala lep putokaz).
 
Hahaha
Na ovo neozbiljno pitanje odgovoricu ozbiljno:
1. Nisam sebična, želim da obavestim žene
2. Pored kontraceptivne uloge, ove pilule prekidaju menstruaciju. Iako nemam sexualni život, ciklus imam.
I to veoma bolan, praćen migrenom. Ukratko, kvalitet života bi mi se poboljšao.
(A sad samo da čekam da i ovo što sam sad rekla bude kad-tad okrenuto protiv mene :lol: )

Ти мислиш, укратко, да "играње" са хормонима побољшава квалитет живота? :)
 
Ти мислиш, укратко, да "играње" са хормонима побољшава квалитет живота? :)

Slušaj, čoveče iz pećinskog doba! :lol:
Poznajem žene koje su silom prilika morale da izvade jajnik, ili oba, ili matericu, ili čak sve ukupno. Primale su hormonsku terapiju koju su im postepeno smanjivali, sve dok nisu došle do "skidanja" sa hormona.
Kao narkomana kad metadonom skidas sa heroina. Postepeno.
Tako se to radi, hormoni se uzimaju ako ih telo odjednom prestane da proizvodi. I nije "igranje", nego medicina!

Do skoro je bilo nemoguće zamisliti "surogat majku", danas je to normalna pojava.

Uostalom, da ponovim (ah, po ko zna koji put?!): Ljudi, ja sam vam postavila link! Obavestila sam vas! Nikoga ne ubeđujem da misli na isti način kao ja.
 

Back
Top