Kako se zove kombinacija slova i brojeva?

DUH

Iskusan
Banovan
Poruka
5.887
Ljudi, ubila sam se tražeći na Google, da ne smaram ovde, ali nisam uspela da nadjem, valjda treba preciznije postaviti pitanje.

Neko mi je rekao da je na primer ovaj moj nick M4j4 neki kako da objasnim, "internet jezik", i čini mi se da zvuči kao "little speak" ali ko zna šta sam sad lupila...
Da se ne blamiram više, možete li ovo da mi pojasnite?
Inače, ja sam iz čistog zezanja uzela ove dve četvorke, ali niko mi ne veruje! Ja bih volela da sam toliko internet pismena, ali nisam, na žalost. Ali voljna da naučim.
Hvala :)
 
tvoj nick me asocira na - MI6

Ma, zovem se Maja.
Toliko prosto...
Ali baš me zanima taj "internet speak", ne mogu da nađem gde me je jedan lik isprozivao da lažem da sam slučajno, ne znajući uopšte za to, iskoristila brojeve ( da napišem ime)
Čak sam mu poslala pp i pitala ga (da ne otvaram novu temu bezveze), ali nije mi odgovorio (verovatno mi i dalje ne veruje)

A dobra ti fora za MI6
 
Ma, zovem se Maja.
Toliko prosto...
Ali baš me zanima taj "internet speak", ne mogu da nađem gde me je jedan lik isprozivao da lažem da sam slučajno, ne znajući uopšte za to, iskoristila brojeve ( da napišem ime)
Čak sam mu poslala pp i pitala ga (da ne otvaram novu temu bezveze), ali nije mi odgovorio (verovatno mi i dalje ne veruje)

A dobra ti fora za MI6

skoro sam gledao komediju sa onim što glumio Mr. Bean-a, (Rowan Atkinson) u filmu - Johnny English,
neki tajni agent britanske službe pa se tu pominje MI6...eto, odatle mi asocijacija :D
 
Da, u pitanju je

|_337 5/°34|<

:mrgreen:

U̽ ̥̝͚̮̣ͥ͐̀̐͌ͦd̝͖͖̲ͤͫ̈́ͮ́a̙͕̪͚ͧń̹͙̠̠ͧ͐̓ͭa̠͈͔̖͈͕̍̈́s̘͕̬̪̹͎̃n͑̈ͥj̬͍̯̠̦̖̍̍e͔ ͈̖͎͎͇̒͐v̝͈̰̺̱ͩ̂̽r̳̰̯̓̑ͥͪ͋ͫ̓e̜ͦḿ͓͕͓̦ͩ̒ͦ̂̚e̞̪̰ͅ ͌̆p̲̣͓̖̗̦ͅo͑̅̾͛̀ͤ̐s̘͓̤̪͇̤̗͑̿̐tͭo̞̳̻̿͆͊̅ͭ̇̽j̻̮̮̥͍ͯ̂̓̈́̚ẹ̗̻̤ͧ̒̚ ͈̬̼̣̩͍͎̽͑̑̉͛i̞̫̘̣͕̻ͬͮ ̻̫̀͆̆õ̿̏̽ͩv̟̲͕̝͚́̆̀̔̎̃ạ̫͉̦̲͆͂̔k̭̱͍͖̩̹͎̅ͪ͌̽vͧͬe͔̟͈̙͙ ̦̱̞̇ͬ̑̉ͨͮ̽o͖̙͇͓̩ͣ͆̊͑ͅp͋͑̅̆̈c̗̭̓ͯ͒̍̇́i̾̽̊̓j̪̦̺̄̀̋̈́e̼̫. :mrgreen:


NA primer

M̑̔̂̂̋ͯ̎̂̃4̀ͣͦ̇̈͋͆ͤ̀̆̃̈́̀̾̋̐̏̚Jͪ̅͆ͬ̂̆̎͛̆͌̚4̏̏͌ͫ̃̓̉͊́̈́̿̆̓̾̔


Postoje i kombinacije u internet zargonu, recimo kada nesto uradis u 13:37 casova (elitno). Kada ti je score u nekoj igri tacno 1337.

Prosirilo se internetom zbog hakerske grupe koja je koristila "eleet" port za svoje napade, tj UDP 31337

i-was-born-in-1337.jpg


leet-speak-og.jpg


U pop referenci se najvise koristi u gaming-u, pogotovo online gamingu.
 
Poslednja izmena:

Back
Top