DA LI SRBIJI, OVOLIKOJ TREBA 250 LOPOVA U PARLAMENTU????

frozen1982.:
Eh,da ih je samo 250 gde bi nam bio kraj-bili bi ko Svajcarska.Tu dodaj saveznu vladu,pa ministre,njihove zamenike,savetnike,celokupnu javnu administraciju koja lelemudise i za to prima veeelike pare.

Ја сам за то да се СВИ ОНИ НАЈУРЕ И РАЗЈУРЕ ГОВЊИ*ИМ МОТКАМА И ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ ДО КРАЈА ЖИВОТА БАВЉЕЊЕ БИЛО КАКВИМ ЈАВНИМ ПОСЛОМ.

Ја сам за то да се, привремено, на период од 5 година УВЕДЕ ВОЈНА ДИКТАТУРА ! :evil:
 
eremita:
Ја сам за то да се, привремено, на период од 5 година УВЕДЕ ВОЈНА ДИКТАТУРА ! :evil:
To ce i da bude eremito, ne na toliko dugo, taman koliko treba da se sav sljam od krimosa, ljudi koji konstantno blate i sprdaju se sa ovom zemljom i unistavaju njen nacionalni korpus, identitet, istoriju i crkvu, skloni na neko drugo mesto. Onda ce nas naravno biti manje, ali ce biti i cistije i toplije kao u onom vicu o Muji i Hasi... :lol: :lol: :lol:
 
billy_THE_kid:
to placam ja, od poreza i PDV a......a ti ako volis da te drpaju kolsari.....onda si cool ...pravi Bond, James Bond...

Jel ti sad jasno??? ili da ti crtam????
Samo mi nije bio jasan početak vaše teme. Izvinjavam se.

Ako mene pitate, ja uopšte ne verujem poslanicima. Jer oni zastupaju stranke koje imaju svoje interese, a poslanici takođe imaju svoje interese... I do čega to dovodi? Do haosa i opšteg sukoba interesa.

Iskreno, ja mislim da treba uvesti novi sistem biranja članova. Ne nešto slično Americi, nego drastično smanjiti broj članova na 50-100 članova (i 50 je previše) koji se biraju direktno, pojedinačno. Svaki od tih članova će položiti zakletvu da će uvek razmišljati analitički i to precizno, u korist dršave. Članovi će biti isključivo birani iz redova obrazovani ljudi (filozofi, sociolozi, apsolventi političkih nauka, itd.). Biraće se na svake 2 godine.

Da ne bi došlo do preuzimanja vlasti, treba uvesti sud koji će biti sastavljen od ljudi čija lojalnost prema zakonu će biti testirana; ako su dovoljno lojalni, onda oni postaju sudije parlamenta. Biće ih 18, da bi mogla da se uspostavi kontrola. Biraće se svake godine.

Ministri se biraju iz redova tih poslanika. Oni se smenjuju svake 4. godine.

Ovo sam izabrao jer demokratija u kojoj svaki čovek predloži zakon je u ovo vreme: nestabilna. Ima previše ljudi. Tako da pošto je najbolja reprezentativna demokratija najbolji izbor od reprezentativnih sistema, a mi treba da težimo najboljem; onda treba to pravilno odraditi.
 
eremita:
Ја сам за то да се СВИ ОНИ НАЈУРЕ И РАЗЈУРЕ ГОВЊИ*ИМ МОТКАМА И ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ ДО КРАЈА ЖИВОТА БАВЉЕЊЕ БИЛО КАКВИМ ЈАВНИМ ПОСЛОМ.

Ја сам за то да се, привремено, на период од 5 година УВЕДЕ ВОЈНА ДИКТАТУРА ! :evil:
Da... A ako na čelo te ''vojne'' dođe neko ko ti nije mio ni drag?
 
billy_THE_kid:
U nekadasnjoj SFRJ, skupstina te zemlje, koja je brojala oko 22 miliona stanovnika, imala je u Saveznom parlamentu oko 250 poslanika..

Danas, Srbija sa vise nego upola manje stanovnika ima isti broj poslanika u parlamentu...

Treba li nam uopste toliko ljudi u skupstini, srazmerno broju stanovnika ????
Pa normalno da treba. Da ih je manje nebi mogli da pokradu nase OGROMNO bogatstvo.
 
ljudi....ustanim motkama po glavama, a posle ih nabiti na iste, da izgledaju ko rumenko sladoled....

Pa , vidite li da pored plata od 150 do 200 000, uzimaju za troskove i do 2 miliona...

Pa da mi je teca rodjeni, a ne clan stranke koju simpatisem, ebo bi ga za bezobrazluk....

Ovako biva...ako krade nasa dzukela , to je ok...ako krade njihova dzumara, to je lopovluk..

Pa zato i mogu da se ponasaju sve bezobraznije i drcnije...svi....

ajde dosta ove jalove price...sve da gi ebemo....bez izuzetka......
 
Elvin:
ma ja samo radim po direktivama...znš ti mene...samo vi prizivajte diktaturu...znaš kako kažu ameri

be carefull what you wish,for it may come true...ovo sam napisao na engleskom,zato što sam globalista i mondijalista,naravno po direktivi ds-a...
Ma zezam bre :lol: vidis kako nam je svima mladima i starima usadjena u svest floskula o latinskoj americi, koja je potekla bas od DS-a. Niko ne priziva diktaturu, ali kojim tokom se korumpiranost u vrhu vlasti krece i prvoj i drugoj i ovoj sada, a nista se ne radi na zastiti naciona, nemoj biti iznenadjen ako do toga dodje. Ako vec dodje sanse da bude casni covek na celu te "hunte" su 50/50. To je barem neka sansa. Sa svim ovima dosada, sanse su 3/97 , pa ti vidi sta je izglednije.
 
A za vojnu huntu, se slazem....skroz...
Ali, ne od ovih metiljavih generala koji su od svakog s kim su se sukobili dobili po pici.....
Od Slovenackih teritorijalaca, preko hrvatskih dudeka. Muje i Hase.....pa sve do Izmeta sa Kosova..

Ja bi uvezao nekog Pol Pota, ili nekog slicnog krvoloka, koji bi znao kako da sredi nas i ove koji nas satro vode u svetlu buducnost, a mole boga da tamo ne stignemo

I da traje diktatura bar 100 god. nije za stoku demokratija....nego jaram......
 

Back
Top