Kralj Petar

О=во је филм о страдању српског народа и о страдању српске војске. Има дефетистичку ноту. Сметало ми је што су у сценакма у којима је поубијана цела породица Момчила Гаврића, прави виновници сакривени. У филму они говоре на мађарском и немачком, а зна се да су му храти поклали породицу. Оца, мајку и седморо браће и сестара. Филм је високе продукције и одлично снимљен. Глума је одлична. Коначно смо добили један филм, за који може да се каже да Срби, глдајући га, немају чега да се стиде. Топличани из Гвозденог пука, пред сам напад у Колубарској битци, приказани до у детаљ реално. Фотографија у филму је фатастична. Веома ми је ао што није добио више новца, за реализацију овог филма. На њега је утрошено 2 милиона евра. Изгледа као да је коштао 20. А да су му заиста дали 20 милиона, ко зна како би испало до краја. Ово је тек трећи наш филм о првом светском рату, који је добро направљен. А то је мера наше српске болсти. С тим, да се 2 Свети Ђорђе Убиа Аждаху", бави детаљма којих није било и крајње су небитини, па је тиме још више дефетистички. У сваком случају, веома ми је драго да је овај филм снимљен, и надам се да ће бити снимљено још сијасет филмова из тог рата, у коме су Срби победили, а онда су политичари ту победу учинили Пировом.
 

Back
Top