Chrome necu srpski

Tebi izlazi normalno pretrazivanje na engleskom samo wikipedia gura srpski prevod. Ono desno sto ti iskoci na cirilici je sa wikipedie, a kao sto vidis sva pretrazivanja su ti na engleskom.
Da sam na tvom mestu, ignorisao bih ovaj problem. I meni je sve na engleskom osim onog sto prikazuje wikipedia (ti uvek mozes pretraziti wikipediu i na eng.)

NIje mu ovo pretrazivanje na engleskom. Ostali rezultati su mu na engleskom jer je ukucao englesku rec.
 
ma ja...to ako ti nisi nista cackao,to rade virusi razni sitni...na kraju krajeva,uradi refresh. samo gledaj da si upalio sinhronizaciju sa tvojim gmail profilom,inace odose svi imejlovi,sifre,istorija i linkovi koje cesto koristis u pm.

unt65itled.JPG
 
U browseru ukucaj

chrome://settings/

"Pokazi jos" ili "Advanced settings"

"Jezici" ili "Languages"

Tu probaj da obrises Engleski (US ili EN) i onda da ga dodas opet. Nije bitno, ali mozda pomogne.

Nakon sto ga ponovo dodas, sa desne strane ce ponovo imati tri tackice kao opcija koja se prikazuje za jezik (koji se bira). Tu kliknes. Premestis engleski na vrh (zavisno od toga koliko jezika imas, pretpostavljam da je srpski jedan od njih), a zatim stikliras box gde pise "Prikazuj Google Chrome na ovom jeziku".

Kada skidas Chrome, pazi da ti bude "standalone" verzija EN_US. Standalone skida ceo Chromium i prebacuje na memoriju direktno, nema onog "web download" fazona. I stavi standalone na neki USB ili slicno da imas da ti se nadje jer nikada ne znas kada moras da ponovo sistem formatiras, nije lose imati Chrome pri ruci (a i driver-e za PC)

Par rechi:
- Brisanje i ponovno instaliranje jezika, tj. stikliranje moze da otkloni neke errore koji se mogu pojaviti prilikom navigacije. To je retko, ali moze se dogoditi svima.
- Postavljanje jednog jezika na vrh moze otkloniti probleme prilikom navigacije, te Chrome moze automatski birati jezik koji je na samom vrhu. Iako deluje trivijalno, radi.
- Moguce je da je sve do Account-a u okviru sinhronizacije, za ovo se moze ugasiti Sinhronizacija u settings-u, a onda restartovati Chrome.
----
 

Back
Top