Da li je bolji INTE PENTIUM ILI AMD?

Takodje sam i ja to isto pitanje postavio posto sam do sada koristio samo Intel Pentim-ove procesore pocev od 2-4,druge nisam zato neznam razliku i dobio sam odgovor Intel Pentium je Intel Pentium sto verovatno znaci da su do sada i najbolji (ali :? i najskuplji) :lol: :wink:
 
Intel je daleko stabilniji procesor i preporucuje se za koriscenje u serverima i sl. Normalno da ta stabilnost povlaci za sobom i cenu.
AMD je jeftiniji, nestabilniji, ali je fabricki predvidjen za igrice. Zanci ako hoces da se igras ne bacaj pare na Intel.

Pozdrav,
Tasa!
 
zanimljivo bas danas citam u Sku kako onaj Kuzmanovic pljuje po AMDu, sto bi se reklo sebi u tanjir.

Ali nema veze.

Moje iskustvo je sledece AMD je bolji.

Imao sam na poslu manje problema sa K5icama koje su mi godinama radile bez restarta ili reinstalla, dok su mi Celeroni zagorcali zivot. I danas kad ih se setim skoci mi pritisak.

Jedini problem koji postoji kod AMDa je veliko zagrevanje procesora. Ja sam na Athlona 1700+ stavio Cooler Master koji je ubedljivo najtisi i najbolji cooler koji postoji. Zbog njegove tisine sam mogao da dodam i dva dodatna kulera od 8 cm i jedan od 9cm u kuciste. Jedini problem je da tolke coolere treba redovno cistiti pa je to smor za administratore i servisere pa zato vise vole Intel.

Ali stvarno ne mogu da kazem da sam imao neki problem da mi nesto neradi zbog AMDa. A i stara K5ica mi jos sljaka evo vec sestu godinu.
 
Na to pitanje ti se verovatno ne moze odgovoriti, s obzirom da je podela na klanove u zadnjih godinu dana zaista uzela maha.
Elem, ja sam Intelovac, pa ti verovatno necu reci da je AMD bolji, ali istina je da se zaista kolju u svim oblastima.Do pre godinu dana je Intel bio u vecini testova dosta bolji, ali sada to bash i nije tako...
 
NARAVNO DA JE DISKUTABILNO, ALI BILO NEKAD.OD MORGANA PA NA OVAMO INTEL I CELERON NEMAJU MESTO PORED AMD-A.
POGLEDAJTE MALO BENCHMARK TESTOVE ILI BILO KOJE DRUGE,DAKLE, ONE STO SU RADILI PRAVI MAJSTORI, PA CE VAM SVE BITI JASNO.
UOSTALOM, JA SAM IMAO ISKUSTVO DA UPOREDIM CELERON 2G I 1700+!
PREDNOST JE NA AMD-U IAKO RADI NA CAK 500 MEGAHERCA MANJE.
 
Mislim da se AMD i Intel mogu uporediti jedino ako se uzmu u obzir sve okolnosti pod kojima ce oba ova procesora raditi.

Naime, do pre godinu dana sam bio zadovoljni korisnik platforme koja je radila na AMD K-6/II procesoru na 500 MHz. Moram da priznam da je manje probleme koje sam imao u radu sa ovim racunarom uglavnom uzrokovala maticna ploca. Zaista, iako je ovo jedan od AMD-ovih procesora koji su nastali pre velikog BOOM-a, ja imam samo reci hvale za AMD.

Sada imam racunar koji ima Intel Pentium IV procesor na 2.0 GHz, sa Northwood jezgrom i 512 cash-a. Ovaj racunar, takodje savrseno radi.

Savet: Ipak, blagu prednost dajem Intel-ovim procesorima, zbog toga sto je i sam WINDOWS op.sis. dizajniran (hteli to da priznamo ili ne) za ove procesore. U radu sa Intel-om pocetnici imaju jako malo problema. Procesori su znacajno stabilniji, manje se greju, imaju duzi vek trajanja, a i veci deo softvera je prilagodjen izvodjenju na ovim procesorima. Ipak, kada bih sada kupovao novi racunar, svakako bih uzeo AMD. Verovatno neki na 2.6 ili 2.8 GHz. Mislim da novi AMD-ovi procesori imaju oznaku BARTHON... Iznenadjujuce je da se ovi procesori, iako sa vecom frekvencijom, znacajno manje greju od AMD XP, a (verovali ili ne), njihova radna tempreratura je ispod radne temperature Intel Pentium IV procesora. Ipak, realno je ocekivati povremene "problemcice" u radu sa ovim procesorom (deo AMD-ove tradicije). E, da.... Ne znam jesam li pomenuo da je cena AMD-a znacajno niza od cene Intel-a... A, uz to, performanse su daleko, daleko ispred... Dakle - ako ste stari racunarski vuk, ili barem na putu da to postanete, moja je preporuka AMD... Ako ste tek pocetnik, uzimajte Intel-a bez brige... Ionako ce, verovatno, vas sledeci procesor biti "AMD monster"...

Veliki pozdrav svima,
Charlie Brown 8) :idea:
 
Charlie Brown:
Mislim da se AMD i Intel mogu uporediti jedino ako se uzmu u obzir sve okolnosti pod kojima ce oba ova procesora raditi.

Naime, do pre godinu dana sam bio zadovoljni korisnik platforme koja je radila na AMD K-6/II procesoru na 500 MHz. Moram da priznam da je manje probleme koje sam imao u radu sa ovim racunarom uglavnom uzrokovala maticna ploca. Zaista, iako je ovo jedan od AMD-ovih procesora koji su nastali pre velikog BOOM-a, ja imam samo reci hvale za AMD.

Sada imam racunar koji ima Intel Pentium IV procesor na 2.0 GHz, sa Northwood jezgrom i 512 cash-a. Ovaj racunar, takodje savrseno radi.

Savet: Ipak, blagu prednost dajem Intel-ovim procesorima, zbog toga sto je i sam WINDOWS op.sis. dizajniran (hteli to da priznamo ili ne) za ove procesore. U radu sa Intel-om pocetnici imaju jako malo problema. Procesori su znacajno stabilniji, manje se greju, imaju duzi vek trajanja, a i veci deo softvera je prilagodjen izvodjenju na ovim procesorima. Ipak, kada bih sada kupovao novi racunar, svakako bih uzeo AMD. Verovatno neki na 2.6 ili 2.8 GHz. Mislim da novi AMD-ovi procesori imaju oznaku BARTHON... Iznenadjujuce je da se ovi procesori, iako sa vecom frekvencijom, znacajno manje greju od AMD XP, a (verovali ili ne), njihova radna tempreratura je ispod radne temperature Intel Pentium IV procesora. Ipak, realno je ocekivati povremene "problemcice" u radu sa ovim procesorom (deo AMD-ove tradicije). E, da.... Ne znam jesam li pomenuo da je cena AMD-a znacajno niza od cene Intel-a... A, uz to, performanse su daleko, daleko ispred... Dakle - ako ste stari racunarski vuk, ili barem na putu da to postanete, moja je preporuka AMD... Ako ste tek pocetnik, uzimajte Intel-a bez brige... Ionako ce, verovatno, vas sledeci procesor biti "AMD monster"...

Veliki pozdrav svima,
Charlie Brown 8) :idea:

daklem> AMD sa Barton jezgrom ima duplo vise kesa na procesoru (512Kb) i radi na vecim magistaralama (166 tj 333 odnosno 200 tj 400MHz) a ne greje se nista manje od throughbred jezgra koje radi na 133 tj 266 Mhz...
razlika koju ti pominjes u zagrevanju AMD procesora je nastala prelaskom sa Palomino jezgra na throughbred (B verzija jezgra)... razlika izmedju ove dve vrste amd xp procesora je u tome sto je postavljen jos jedan "omotac" u jezgru pa su na taj nacin smanjene smetnje u samom procesoru, sto je omogucilo koriscenje manjih napona za istu stabilnost... posto ima manje smetnji to je omogucilo i manju disperziju energije unutar samog procesora sto sve zajedno donosi poboljsanje u brzini procesora (mogucnost veceg radnog takta) i smanjenje u zagrevanju....

poz
 
inace tvrdnja da je intel uzasno stabilniji od AMD-a ne stoji...

ovde radim na AMD XP 1600+ (palomino) sa AMD760 chipsetom i 256Mb DDR-a na kojem je podignut SQL Server sa relativno velikom bazom podataka..... za proteklih 12 meseci, 2 puta je reinstaliran (posto se rade na njemu i druge stvari, office, net, itd... u stvari kao na bilo kom drugom desktop racunaru, pa se registry "zaprlja" od silnih gluposti), radi uglavnom bez padova (bili su padovi kao posledica pregrejavanja diska, posto je moja malenkost (citaj kreten) stavila disk na mesto bez mogucnosti bilo kakve ventilacije), radi, sad ce godinu dana, bez gasenja, cak i tokom proteklog leta na onim temperaturama od oko 40....

sve u svemu, cisto sumnjam da bi intel bolje podneo maltretiranja koja je ovaj amd izdrzao, ako bi ih uopste i podneo.... poz
 
Zashto mislish da ne bi podeneo maltretiranja?
Kod mene kuci je masina
2.4c
2xscsi quantum 73,5
tt xaser II
radi godinu dana bez gashenja, na njoj su chuda radjena i vrsheni najtezi testovi, nije nikada prolupao...Verovatno veliku zaslugu ima i tt, ali imajuci u vidu da su unutra 2 scsi diska, moralo je neko jache kucishte sa jachim hladjenjem...
 
Intelove stvari proizvedene u Silicijumskoj Dolini so OOOOOOKKKKKKK!

Razlika se lako uoci! Primer! Ja licno ispadoh papak sto dah 1100 E za pentium 4, koji danas vredi oko 850 E (osam meseci). Moja je prednost u tome sto mi masina jos uvek radi besprekorno, a uz put zardadih jos dosta love intervenisucu na maticnim plocama istog tipa (tajnu ne mogu da Ti otkrijem), koje su radili culovi na tajlandu i tako tim cipiripi zemljama. Naime, zbog prljavstine pojedine komponenta chipseta prestanu da komuniciraju i eto meni posla. Zivela Kina I Tajland.
 
Lepo. Ovo lici na Partizan i Zvezdu :) Inace stvarna situacija - Intel gubi dah. Zasto? Pa sve je podredio megahertzima, a ne stvarnom radu procesora. AMD se greje, da to je tacno ali zasto? Pa radi na duplom taktu, dakle sa vecom ucestaloscu nego Intel, dakle usled vece indukcije u jezgru razvija se i veca temperatura A BOGAMI SE I MNOOOOGO VISE POSLA OBAVI. Ah da BARTON NEMA 512 Kash memorije NEGO 640, a tranzistori se nalaze na staklenoj povrsini tko da moze jos vecu temperaturu da izdrzi.
Ko je bolji? Traba li se samo osvrnuti na sve one placene testove protiv AMD procesora od strane Intela? Treba li reci da se AMD izuzetno prosto overklokuje (treba nam zubarska busilica i grafitna olovka) pa stoga na trzistu imamo 50% remarkovanih AMD procesora. Iako nikada nisam bio pristrasan jer zivim od prodaje racunara, moram reci - AMD je pocepao Intela. Dokaz? Vrlo jednostavno - uzmem 100 evrica i razmislim AMD Barton 2500 BOX (procesor zapakovan sa originalnim kulerom, 640 kesha i srtifikatom proizvodjaca sa trogodisnjom garancijom) i Intel Celeron 2.6 BOX (kao AMD samo sa 128 Kesha) Nemam sta da razmisljam - AMD. A da ne govorim o novom bartonu sa 400 MHz FSB (+ dupli takt...) Ili o AMD 64 ... Bojim se da Intelu lagano istice vreme slave i primata nad ostalima - kao nekad Motoroli (model 68000), Cyrixu ...
Poz.
 
Ajd da i ja dodam nesto :wink:
P4 necu da pominjem...AMD je ipak pomalo iza ovih procesora. Celeron je trotinet...imam jedan od 2GHz i radi sporije nego AMD Athlon 1800+ koji vrti na 1,6MHz. Duron je jedan od uspeha kod AMD-a sto se jeftinijih procesora tice. Ali pocevsi od 1,3 GHz poceli su i problemi...Sve u svemu, za manje pare kod AMD mozete imati masinu koja ce da se kolje sa P4 na svim nivoima. AMD ili Intel...odgovor se nalazi u pitanju: sta cete raditi sa kompom, igrice ili kucanje i internet? 8)
 
фигхтер:
go ahead, купите АМД! ја ћу увек бити ту да вам наплатим сервис, реинсталацију и надоградњу на интел. ако ништа друго - АМД је добар бизнис.

интел форевер! 8)
a sto citiras Kuzmanovica iz SK-a majke ti...... i ako vec citiras, zasto ne stavis od koga je citat
 

Back
Top