Omiljena knjiga iz detinjstva

Haklberi Fin, neko izdanje iz pedesetih godina, na naslovnoj Hak i Džim na splavu.
Hajduci, izdanje iz osamdestih (pretpostavljam), na naslovnoj je cela klempava i otrcana ekipa.
Rob Huna, biblioteka Plava ptica ( :heart:)

Nemam ih više, ko zna gde su završile...
 
Poslednja izmena:
Doktor Dulitl
51WG6jUvU4L._SX301_BO1,204,203,200_.jpg
 
Poslednja izmena:
Spartak, Rafaela Đovanolija. :D
Iskopala sam ga iz mamine biblioteke i pročitala ne znam ni sama koliko puta tokom osnovne škole. :zaljubljena: Mislim da je i dalje imamo negde, mada se verovatno već i raspala pošto ju je mama dobila još kad je išla u školu (znači šezdesetih ili sedamdesetih).

Ladno postoji slika i na netu. :D

slikaSpartak-Rafaelo-Djovanoli--166309565v800h600.jpg
 
Bela |Griva.Dobio sam je za odlican uspeh u 2. ili 3. razredu osnovne skole.Cini mi se da ju je napisao neki francuz Rene Gijon.radbja knjige je prijateljstvo jednog decaka i belog divljeg konja.Bila je to knjiga sa dva naslova.Sa druge strane je bio cini mi se "Crveni balon",ali ta prica mi nije bila bas najjasnija.Samo se secam da je taj balon leteo po nekom gradu i spustao se tako na poneki prozor,da vidi sta rade deca u tom domu.Bela griva je ipak ostavila veci i jaci utisak.
 
Bela |Griva.Dobio sam je za odlican uspeh u 2. ili 3. razredu osnovne skole.Cini mi se da ju je napisao neki francuz Rene Gijon.radbja knjige je prijateljstvo jednog decaka i belog divljeg konja.Bila je to knjiga sa dva naslova.Sa druge strane je bio cini mi se "Crveni balon",ali ta prica mi nije bila bas najjasnija.Samo se secam da je taj balon leteo po nekom gradu i spustao se tako na poneki prozor,da vidi sta rade deca u tom domu.Bela griva je ipak ostavila veci i jaci utisak.
Postoje filmovi sa tim naslovima, oba je režirao isti čovek. Videla sam Crveni balon, jako je lep. Ali možda nema veze sa tom tvojom knjigom... https://www.imdb.com/title/tt0048980/
 
...sve od K.Maj_a...Vinetu posebno
a Oprostaj Velikog Poglavice
debelo sam oplakao
i u bioskopskoj sali
i kuci citajuci...
jedini moj knjiski varvarizam je
sto sam istrgao poslednje dvije stranice i nosio ih kao pismo Majke...
Sad evo,
moje izvinjenje ivangradskoj 'Gradskoj biblioteci'...
 
"Hajduk u Beogradu", Gradimir Stojković
I svi nastavci te knjige...Ako govorimo o domaćim piscima i OŠ
Pre ove knjige, "Tom Sojer", "Družina Pere Kvržice", "Družina Sinjeg Galeba", svašta od Žil Verna... stvarno sam jako puno čitala u detinjstvu, a nisam štreber :lol:
 
Sindbada moreplovaca sam dobio kao najbolji učenik 2. razreda OŠ … Na dušak sam je pročitao i često zaplakao - bilo mi je Sindbada žao … Još se ježim od onih čudovišta na koje je nailazio, ali to mi je ulilo avanutistički duh, saznanje da se umom mogu da pobede sve teškoće i, naravski, da ću najmanje da imam brige ako se celim bićem zaljubim u knjige ...
 

Back
Top