koliko vi zaista verujete u astrologiju?

  • Začetnik teme analiticar
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
A

analiticar

Gost
Da li vi zaista smatrati da svi mi zaista zivimo pod uticajem zvezda?Ukoliko je vec svima sve vec unapred preodredjeno zasto bi ljudi uopste imali potrebe da se bore za nesto ukoliko bih vec unapred znali sta ce ih snaci?Da li smatrate da je to sve tako sudbinski preodredjeno ili ne i zasto?I koliko smatrate da su ljudi uskraceni time sto ne pridaju nikakav znacaj astrologiji?
 
Ljudi su uglavnom uskraceni za saznanje da astrologija nije horoskop iz dnevnih novina.Citava nauka u koju ako se jednom dobro upletete nikada ne mozete da izadjete.Astrologija upozorava,sto znaci da pomaze coveku da nadje najbolji put za resenje situacije koja mu predstoji.Iz natalnog horoskopa mozete saznati sve o licnosti(pa cak i kakva mu je posteljina)ali ne i o okolnim reakcijama ljudi,zato ljudi grese kada kazu da je astrologija zabava,to je cista nauka.
 
Astrologija je nauka koliko i Zorkino gatanje. Ako se na osnovu planeta i zvezda može odrediti nečija sudbina, onda se na osnovu nečije sudbine može saznati raspored zvezda i planeta. Kako je ovo ekstremno nemoguće sledi zaključak da zvezde nemaju nikakvog uticaja na nas. A i kako bi kad nam je najbliža zvezda na rastojanju od 4 svetlosne godine. Treba da smo srećni što bar svetlost dopire do nas. Razdaljine između zvezda su ogromne.

Da li znaš da Sunce u toku godine prođe kroz 13 sazvežđa?! Ne 12 kao pre 2000 god nego 13. Šta ćemo sa tim?

Možda je najbolje da svi kolektivno nastavimo da se zaglupljujemo izgovorom: astrologija je tačna, realnost često greši.
 
1010011:
Astrologija je nauka koliko i Zorkino gatanje. Ako se na osnovu planeta i zvezda može odrediti nečija sudbina, onda se na osnovu

Možda je najbolje da svi kolektivno nastavimo da se zaglupljujemo izgovorom: astrologija je tačna, realnost često greši.
Mislim skromno da ti nemas blage veze sa ovom temom ,kada budem imala vise vremena reci cu ti iz tvog horoskopa kako spavas,kako se budis i kakva ti je posteljina.
 
ne, ni malo, zato sto nema veze sa zivotom.

To bi bio najkraci odgovor... Inace, ljudima kojima horoskop 'redovno pogadja', i to pogotovu dnevni horoskop iz novina koji pise ko kako stigne, bih preporucio da posete psihologa...

Naime, takvi ljudi citajuci horoskop rano ujutru (uz prvu kaficu i sl), a dejstvom auto-sugestije, uprave ceo dan po onome sto im je napisano u horoskopu... A stara izreka kaze 'sve se moze kad se hoce'... Tako da im se eventualno dosta toga napisano na ovaj ili onaj nacin desi...

Ja horoskop citam da bih se nasmejao... ono, prokomentarisem one nebuloze, i nastavim da radim ono sto sam zapoceo... Horoskop nema nikakvog uticaja na mene... Uostalom, zar Rak ne treba da bude porodican, ekstremno emotivan, zastitan? ... Kad pogledam koje mi sve karakteristike lepe za znak, a onda pogledam u sebe... shvatim kolika je nebuloza taj horoskop i ostale dzidza-midze!
 
hmmm... ma nema te sile koja moze da mi dokaze (izuzev naucnika, a i njima ne verujem preterano) da je horoskop vise od obicne budalastine i zamajavanja naroda... Je l' te, rodili smo se dok se videla neka tamo zvezda, i sad ta zvezda utice na nas... A to sto ta zvezda mozda vec milionima godina ne postoji nije vazno...

U podznaku sam Strelac, a i te karakteristike ne odgovaraju mom karakteru... Sad ce morati da izmisle i pod-podznak, da mi zalape jos neki znak, pa sve dok se nesto ne poklopi...

Ma uzas...
 
Znas kako,ipak kad malo razmislim nije da nisi u pravu.Naime,govorim iz licnog iskustva,kad mi nesto ne ide ili me uhvati neka ceznja trazim "spas" u horoskopu i tada vjerujem, medjutim kada je sve ok ne obracam paznju na horoskop i ne pada mi na pamet da ga procitam.
Ipak,hvala sto si bio podstrek, da razmislim malo na tu temu. :wink:
 
Ja nikako ne mogu da shvatim kako neka obrazovana osoba, koja je makar zavrsila srednju skolu, moze da veruje u to da planete i zvezde (?!) imaju neki uticaj na zivote ljudi, osim mozda gravitacionog na Zemlju, i ne znam kog drugog?
Da li to onda znaci da je astrologija vrsta religije kada ne uzima u obzir zakone koje je nauka ustanovila, vec govori o spiritualnom (neobjasnjivom) dejstvu planeta (koje su nista drugo do nebeska tela) na um i zivote ljudi.
Jer, astrologija je i nastala u okviru religija Starog sveta.
Pozdrav.
 
Elizabeta Petrovic:
Ja nikako ne mogu da shvatim kako neka obrazovana osoba, koja je makar zavrsila srednju skolu, moze da veruje u to da planete i zvezde (?!) imaju neki uticaj na zivote ljudi, osim mozda gravitacionog na Zemlju, i ne znam kog drugog?
Da li to onda znaci da je astrologija vrsta religije kada ne uzima u obzir zakone koje je nauka ustanovila, vec govori o spiritualnom (neobjasnjivom) dejstvu planeta (koje su nista drugo do nebeska tela) na um i zivote ljudi.
Jer, astrologija je i nastala u okviru religija Starog sveta.
Pozdrav.

ovisi kako tko pristupa. recimo, nije uopce potrebno govoriti o utjecaju planeta na um i zivot, moguce je razmisljati o sveopcoj uskladjenosti univerzuma (kroz npr. beskonacnu mudrost Tvorca i njegovu Providnost) ili kroz neko drugo objasnjenje.

dobar pocetak bi bio: koji recimo konkretno zakon nauke astrologija ne uzima u obzir?
 
totalno je bezveze takvo poredjenje, naravno da planete imaju uticaja i naravno da nauka jos nezna nista, a sto se tice srednje skole, prepostavljam da su te naucili da postoje i elektromagnetne sile, kosmicka enerija i t d ...
a kako onda onda objasnjavas da je horoskop tacan, tj.onaj deo o psihologiji ljudi bar...
a sto se tice obrazovanja,uzmi iz biblioteke knjigu"Uticaj kosmosa na ljudsko ponasanje" koja
proucava uticaj planeta po naucnim metodama...a nema veze sa astrologijom...
i mogu odma da predpostavim sta si u horoskopu,vodeni ili zemljani nisi...

:D
 
nema na čemu :D
da li si razmišljao da otvoriš neki forum tipa astrologija za početnike(možda lupam nemam predstavu kako se otvara forum)?
znaš nešto što ne bi bilo tipa "on se meni sviđa,a ja njemu?" ali što ne bi bila ni varijanta za napredne korisnike kao na histrionu.
čini mi se nekako da bi ti bio idealan za takvu varijantu jer si sabrao dovoljno znanja,a istovremeno imaš dovoljno volje i entuzijazma da se baviš tako nečim.
PS.jedva čekam online tečaj na astro-art.net-u
 
gošća:
nema na čemu :D
da li si razmišljao da otvoriš neki forum tipa astrologija za početnike(možda lupam nemam predstavu kako se otvara forum)?
znaš nešto što ne bi bilo tipa "on se meni sviđa,a ja njemu?" ali što ne bi bila ni varijanta za napredne korisnike kao na histrionu.
čini mi se nekako da bi ti bio idealan za takvu varijantu jer si sabrao dovoljno znanja,a istovremeno imaš dovoljno volje i entuzijazma da se baviš tako nečim.
PS.jedva čekam online tečaj na astro-art.net-u

mozda. iako, moram rec, ja se jos uvijek smatram itekakvim pocetnikom. al zaista, na pocetku pocetaka i nemam jos kredita nekome nesto 'predavati'. ali, ono sto znam, stvarno volim dijeliti (sto ide i van astrologije, instrukcije su mi recimo uvijek stvarno dobro isle) malo da se hvalim hehehe

tecaj cemo vjerojatno negdje iza nove godine pokrenut. jos treba sve sjest na svoje mjesto, tona posla se u pozadini obavlja...bit ce svega :)

treba pripremit lekcije da lice na nesto, smislit kako to najbolje prenosit ljudima, kolko to moze/smije kostat, kolko da traje, ma mozes misliti...
a kako ocemo da to ispadne kako treba a ne nesto zbrda zdola, onda necemo grlom u jagode :)


a s vremenom, moguce da cemo i forum neki pokrenuti. za sad to nije u planu jer je histrion stvarno i vise nego dobar forum i steta je izmisljati toplu vodu. al kazem, ko ce ga znat sta ce vijeme donijet. svakako, u okviru tecaja, morat ce ici i nesto gdje bi mogli svi zajedno komunicirati - i voditelj tecaja i svi sudionici... :)


vidjet cemo! :)
 
Pročitala sam pisma, i nešto bih povodom njih rekla.
Zaista, jasno je da nijedna postojeća sila poznata u nauci nema nikakve veze sa spiritualnim, neobjašnjivim dejstvom planeta na um i živote ljudi. Pominje se elektromagnetna itd. Ja sam prirodnjak, i vrlo sam dobro upućena u te stvari. To je očigledno.
Naravno da postoje stvari i pojave koje nauka nije opisala a verovatno ih nikada i neće moći opisati. I ja verujem u njih, dovoljno je da kažem da sam religiozna u judeo-hrišćanskom smislu. Ono što veliki broj ljudi ne shvata to je da se astrologija zasniva na nečem spiritualnom, čim planete kao što je npr. Saturn (koja je ništa drugo do obično nebesko telo, do duše ne obično, već gasovito i vrlo lepo) utiče na moju dušu, na moj život, na moju sudbinu itd. I druge planete, ili Sunce, itd. To je zaista vrsta religije. Astrologija se razvijala unutar politeističkih religija, ona je čvrsto povezana sa mnogoboštvom. Interesantno mi je da je u jednom pismu pomenuta sveopšta usklađenost univerzuma (duhovna ili materijalna?!), pa čak i beskonačna mudrost Tvorca (u jednini). To je zanimljivo zato što svaka monoteistička religija striktno zabranjuje bavljenje astrologijom, čak je u Starom zavetu Svetog pisma određena smrtna kazna onima koji gledaju „u zvezde”. Dakle, Tvorac nema ništa sa tim.
Rak je pogrešio. Naime, po astrološkim kriterijumima, ja bih bila jarac. Zaista, i ja sam do pre desetak godina, kada sam prestala horoskopom da se bavim, mislila da ima nešto u tome što sam klasifikovana da pripadam znaku jarac, ali sada vidim da imam osobine najrazličitijih znakova. Ja sam uverena da tu ima dosta autosugestije, da se ljudi čitajući natalni horoskop poistovećuju sa svojim znakom, i sve više preobražavaju u to.
Da je astrologija opasna, ne misli samo Biblija, itd. Najopasnije je to što ona sugeriše da postoji sudbina, tj. da će se nešto dogoditi hteli mi to ili ne. Čovek sam upravlja svojim životom, na njemu je teret odgovornosti koji ima u svom životu, on se sam opredeljuje da li će biti dobar, loš, itd. Ne možemo tu odgovornost prebaciti na nebeska tela! A ako mislimo da nebeska tela određuju koga ćemo sresti, za koga ćemo se venčati, da li će nas udariti kola ili će nas boleti zub, onda smo duboko, duboko zagrizli u spiritualizam.
Ne bih želela nikoga da povredim ovim pismom.
Pozdrav,
E.
 
Po mom misljenju nisi bas u pravu...

Ima "neceg" i u astrologiji i u numerologiji i slicnim stvarima. Meni su se u zivotu desavle mnogobrojne neobicne stvari...
I ja sam po vokaciji prirodno-matematicar i ne bi trebalo da verujem niti u astrologiju niti u numerologiju, ali posto mi se svasta neobicnog i cudnog izdesavalo u zivotu smatram da ima "neceg" u svim tim NAUKAMA.

Pozdrav.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top