Šta biste uradili sa sedmicom na lotu.

corttex

Početnik
Banovan
Poruka
3
Evo, sedmica dostigla 5 miliona evra... hipotetički razmišljam kako lutrija uopšte to isplati, na ruke ili na račun... šta uraditi sa tolikim parama... gdje držati tolike pare, da li otvoriti račun u svakoj banci koja postoji, da li banka ovdje ili u inostranstvu... kako da se ne sazna da ste baš vi dobitnik... kako ostati normalan, čisto me zanimaju vaša razmišljanja.
 
Postarao bih se najpre da za sedmicu ne sazna niko, do dva, tri najuža člana porodice, a sa novcem bih putovao, jeo, pio, i s obzirom da mi egzistencija više nije ugrožena posvetio bih se nekim hobijima koji i nisu toliko profitabilni.

Не знам. Много је то лове за једну особу.

Од тих пет би бар два отишло за неку друштвену корист. Можда и три.

eh, da ih stvarno osvojiš kladim se da ne bi :lol:
 
5 000 000 мелеона евради.

Порез 20 %.

Остаје ми 4 мелеона евради.

4 мелеона евради бих претворио у динаре и исти новац уложио у рентну штедњу у Поштанској штедионици.

3 или 3,5 % камата годишње.

4 мелеона евради је отприлике 474 000 000 динара. Три посто годишње од тога је 14 220 000 динара.

То на годишњем нивоу, а кад поделимо на 12 месеци, јер бих месечно узимао ренту, то ми је сваког месеца за трошак милион и 185 000 динара.
 
Evo, sedmica dostigla 5 miliona evra... hipotetički razmišljam kako lutrija uopšte to isplati, na ruke ili na račun... šta uraditi sa tolikim parama... gdje držati tolike pare, da li otvoriti račun u svakoj banci koja postoji, da li banka ovdje ili u inostranstvu... kako da se ne sazna da ste baš vi dobitnik... kako ostati normalan, čisto me zanimaju vaša razmišljanja.
banke su lopovi,sagradio bih dvorac i podigo 3m ogradu,bazen,perverzije svaki dan,ludilo laseri
 
Kupila bih nekoliko stanova (sebi + nekim klincima iz porodice da se ne muče oko toga), većinu keša bih podelila porodici i prijteljima, šta pretekne bih ostavila na računu pa kad zatreba - ima se, može se.

- - - - - - - - - -

banke su lopovi,sagradio bih dvorac i podigo 3m ogradu,bazen,perverzije svaki dan,ludilo laseri
Svi likovi koji su to uradili (znaš one priče o srećnim dobitnicima) su nekoliko godina posle dobitka ponovo bili siromašni.
 

Back
Top