"Nemate za porez? Prodajte stan i ostane vam razlika" VIDEO

Ne znam zasto bu ljudi koji imaju kucu i avliju koju im drzava nije poklonila morali i moraju to da placaju, a da ljudi koji imaju "samo" stanove
ne moraju.

Порез се плаћа и на стан и на кућу. Ми не желимо да плаћамо порез на нашу имовину. То је малоумно. Зашто би ја плаћао порез на нешто што сам платио, купио, сам изградио? Нарочито не желимо повећање пореза на непокретности.
 
Зашто би ја плаћао порез на нешто што сам платио, купио, сам изградио? Нарочито не желимо повећање пореза на непокретности.
Ти то нешто против самоуправљања?:eek:
Па, по том основу- порез би плаћали само богати, а то је, јел'те, недопустиво!:lol:
 
Ти то нешто против самоуправљања?:eek:
Па, по том основу- порез би плаћали само богати, а то је, јел'те, недопустиво!:lol:
Idioti i lopovi zakonodavci naplaćuju porez na stan ljudima koji imaju jedan stan u kojem žive, jer su oni izbrani da budu vlasnici svega u ovoj državi.Nema tu ništa čudno.
 
Порез се плаћа и на стан и на кућу. Ми не желимо да плаћамо порез на нашу имовину. То је малоумно. Зашто би ја плаћао порез на нешто што сам платио, купио, сам изградио? Нарочито не желимо повећање пореза на непокретности.
Mozda ce ti biti i smanjen, od kud znas da ce ga povecati?
 
zasto porez na zarade. Pa kad oporezujes rad, a nagradjujes nerad, niko normalan ni nece da radi.

- - - - - - - - - -

a porez na nekretnine treba da postoji. Onda ce ljudi umesto da uloze novac u firme da ulazu nekretnine koje nista ne proizvode.

Па оно порез служи да имаш путеве, инфраструктуру итд, ако не радиш ништа који ће ти клинац путеви и остало?
А то да ја плаћам огроман порез јер волим да живим у центру Београда у 200квм, то се решава другачије, а не ударањем намета на станове у центру.
 
Па оно порез служи да имаш путеве, инфраструктуру итд, ако не радиш ништа који ће ти клинац путеви и остало?
А то да ја плаћам огроман порез јер волим да живим у центру Београда у 200квм, то се решава другачије, а не ударањем намета на станове у центру.

A kako bi se to resavalo?
 
I eto, mic po mic dodjosmo do glavnog i neresivog problema DrKave Srbije. Ta drKava je drKava uredjenja koga nema nigde u svetu, a koji se zove primitivan komunizam na temeljima prvobitne zajednice. Nepotizam, korupcija, sponzorstvo, ucene... Sve to NEKO (ne nobody) mora i da plati?

Pa ko ce? Pa podanici, unizeni, ponizeni robovi-radnici, bicevani beskrupuloznim primitivnim kapitalistima, i odrani od poreza (tih radnika-robova je jedva 30ak% u drustvu) tog nakaradnog, psihijatrijski bolesnog sistema koji su kreirali americani da bi videli sta njih ceka ako njima pukne drzava (sto je jako moguc scenario). :kez:

_nobody_

Kolega, to su sve posledice nakaradne ekonomske politike
koju BG ne kreira prema potrebama i mogucnostima zemlje,
nego se sprovodi politika svetskih satrapa.
Najbednije u svemu su lamentiranja kvazi ekonomista pa cak
i „renomiranih“ strucnjaka u fiskalnom savetu.
Njihov oportunizam ide do te mere da se ponasaju kao
francuske sobarice. Znaju jako dobro da trenutna ekonomska
politika vodi Srbiju u nepovratan ekonomski slom, a kada
u medijima pravdaju poteze vlasti onda su nepopravljivi
oportunisti i licemeri, bojeci se da se istima ne zamere i da
i sami popiju pedalu sa drzavnih jasli.
Svakom srednjoskolcu ekonomske skole je jasno da Srbija
ne moze da finansira 800 000 cinovnika buduci ih je 50%
nepotrebno, nakaradno skolovano, nestrucno, bahato i
sta je najgore svojim neznanjem samo rade stetu ovoj zemlji.
Poreski sistem u Srbiji jos uvek drze u ruci truli i memljivi
klosari zabarikadirani u jazbinama koji jos uvek zive 50 godina
u zaostatku cija je temeljna premisa „ko god ne radi za drzavu ili
ne nosi uniformu, taj je drzavni neprijatelj“.!!!
 
Idioti i lopovi zakonodavci naplaćuju porez na stan ljudima koji imaju jedan stan u kojem žive, jer su oni izbrani da budu vlasnici svega u ovoj državi.Nema tu ništa čudno.

Da nemaš kuću ili stan morao bi negde ići pod kiriju.Ako dobro izračunamo ne plaćaš kiriju to ti je dohodak
i treba da platiš porez.Zamisli imaš kuću i kada pada kiša sa tvog krova sliva se na ulicu to se takođe plaća.
 
UZAS kako si banalizovao naslov teme!@Citajuci naslov i sadrzaj skroz se dodje do drugacije percepcije...Znaci ne prica se o nekoj bedi, sirotinji koja ima jednosoban stan od 35 M2 nego o npr 150 m2!

O tim sirotinjskim stanovima se i ne pravi porez njih isteruju na ulicu, porez je za one koji su ostali sami i ne zele da prodaju stan, pa da im se uzme iz dzepa ono sto sluzi za izdrzavanje tog stana. To su oni malo bolje stojeci koje ne isteruju na ulicu....a polako ce doci i do preseljenja vas iz stambenih zgrada radi izgradnje novih gradjevina koje donose zaradu, a vas ce da presele u Simanovce....samo jos malo da ojacaju u zakonskom smislu, jer ta mafija jos radi na crno gde se zradjuje najvise para, ali je i rizik veliki...
 
Pa ta prica sa porezima iskljucivo je i samo komunalna, a to znavi da u Zajecaru svaki covek placa jos od Kralja Aleksandra taj porez,
zato se tamo niko ne uzrujava mnogo.

Плаћа у Зајечару, плаћа у Београду, Зајечар за 100 година остао скоро исти, а Београд се увећао 25 пута, вероватно због чистог ваздуха на ушћу Саве у Дунав.
 
Плаћа у Зајечару, плаћа у Београду, Зајечар за 100 година остао скоро исти, а Београд се увећао 25 пута, вероватно због чистог ваздуха на ушћу Саве у Дунав.
Zajecar se za moje pojmove i smanjio, ali kako tako funkcionise kao grad ( skole, pozoriste, muzicka skola), ali verovatno svaki zitelj iz
Zajecara zeli da bude oligarh u Beogradu pa se uclanjuje u parttiju jer ako se njemu ne bude pozlatilo, tu je cerka Barbara ili tako neko.
 
Не пратим ко је дотична али сад имаш појаву да људи из Бг одлазе за Панчево.

Nekoliko siromašnih je otišlo i to je to. Mnogo je više onih koji odlaze u Ča, Ča, Ča naselja. Ne vidim tu ništa loše, ako žele da obezbede stan deci, a nisu uspeli za život da zarade dovoljno da kupe, to jeste rešenje.
 
Nisam skguran na koju definiciju drzave ti mislis ali po mom misljenju, NE, drzava ne postoji da tebi zivot ucini lagodnim. Drzava treba da se uredjuje, i drzavu uredjuju njeni gradjanji glasanjem na izborima i biranjem politike kojom ce to uredjenje biti realizovano. Da bi se ono realizovalo, njeni gradjani moraju participirati. Trenutno ne zivim u Srbiji ali slusam svakodnevno ljude ovde kako se zale na smanjenje kupovne moci (u Francuskoj) i cesto ulazim u konflikt sa njima. Ja sam na primer prosle godine platio porez od oko 1450 evra na svoju zaradu + 350 taksu za zivljenje kao podstanar. Ali NE MISLIM da je to nepravdeno, zbog cega? Zato sto sam prosle godine na digitronu izracunao da sam samo za lekare platio oko 3000 evra i bilo mi je rambursirano oko 2950 evra ( od strane drzave i njenog mehanizma), moj kvart zadnjih 3 meseca gradi veliki park ispred moje zgrade i postavili su kamere zbog bezbednosti, dobio sam cek da platim struju OD drzave u iznosu od 150€ jer se smatra da je moja plata medju nizim u zemlji i da mi je neophodna pomoc, kada i ako izgubim posao ili zavrsim ugovor i radu imacu pravo na biro i primanje oko 70% svoje trenutne zarade itd itd itd Poenta je sledeca mislim da sam licno profitirao placanjem poreza jer sam u prethodnoj godini platio MANJE nego sto sam realno potrosio a to je samo i iskljucivo zbog toga sto je drzava nasla mehanizme naplate i realizovanje svojih projekata. Francuska mozda nije savrsen primer za sve to ali je svakako moj primer. Na stranu mog licnog iskustva, mislim da oko mene ima ljudi koji mnogo vise potrose od mene a plate jos manji porez nego ja! Sve u svemu, mi nizgleda nikad nismo zadovoljni i uvek nam ne valja nesto a zaboravljamo da zivot ima cenu. Bas svi zelimo dobro obrazovanje, dobre naknade sa biroa, dobro zdravstvo, sigurnost i cistocu sredine u kojij zivimo a niko ne zeli da plati. Gradjani bilo koje zemlje toga treba da budu svesni te sam ljudima sa kojima se sukobljavan ovde rekao da bih jako voleo da drzava krene da vodi nominativno kroz izvestaje o oporezivanju, koliko si ti kostao drzavu (upotrebom komoditeta koje je ona obezbedila) a koliko je ona kostala tebe placanjem poreza. Mislim da bi se tada malo drugacije pricalu na tu temu ako ne i razmisljalo.

- - - - - - - - - -



Moje “ideja” inspirisana je komentarom koji sam citirao. Stambena jedinica nije luksuz naravno, ali ovaj porez nije porez na luksuz, nego porez na nekretninu koju posedujes. Slazem se da rezultata ovog oporezivanje ne vidimo u potpunosti, ali to nije problem poreza vec problem netransparetnosti u trosenju istog. Necu ja voditi nikad poresku politiku niti jedne zemlje, samo sam iskazao svoje misljenje kao gradjanin. 30% zarade i meni ovde ode na poreze, dakle Srbija se u tome ne razlikuje od ostalih zemalja.

Sad cu malo da smaram, ali da pojasnim. Evo sta kaze Wiki o drzavi:

Две најзаступљеније теорије на нашим просторима о унутрашњој улози државе су:

Држава је апарат за принуду. По овој теорији држава постоји да би осигурала да свако испуни своје законске обавезе, као што су исплата дугова, поштовање приватне својине итд.
Држава испуњава принципе друштвеног уговора. Друштвени уговор је подразумевани уговор између сваког појединца и државе. Отац овог израза је Жан Жак Русо. Друштвени уговор се заснива на томе да држава треба да заштити природна права сваке особе. Природна права су право на живот, право на слободу и право на имовину. У замену за ту заштиту, свака особа мора да испуњава одређене дужности према држави, као што је плаћање пореза. Оваква идеја улоге државе у друштвеном уговору је прихваћена у свим западним демократијама.

Ja sam mislio da ovu drugu definiciju, gde ima jos i neki deo (ovo se prisecam) o dobrovoljnom odricanju dela svojih prava od strane svakog pojedinca - gradjanina drzave, a u zamenu za pomenutu zastitu nekih osnovnih prava.

U svakom slucaju drzava ne postoji da bi stitila i sluzila sebi, vec gradjanima.

I potrebno je da pravimo konstatno razliku izmedju toga kako stvari (ne)FUNKCIONISU, i kako BI TREBALO DA FUNKCIONISU PO DEFINICIJI. One price "pa kod nas je to tako" su najveca moguca glupost koja samo pomaze da idiotska vlast moze da radi jos idiotskije stvari.

Sto se tice placanja poreza, da se razumemo, ni ja ni vecina drugih forumasa nije rekla da ne zeli nista da placa drzavi - drzava postoji, i treba da se od necega finansira. TO NIJE PROBLEM.

Problem je na sta se sve i pod kojim izgovorima uzima novac. Naravno, problem je i koliko novca se uzima. Moze drzava da kaze i "znate, meni treba jako puno, uzecu vam sve sto imate plus cete posle posla da radite jos po 3 sata prinudno za mene" - ali kakav je to nacin?

Svaka drzava bi MORALA da se ogranici Ustavom - da se ja pitam - da moze da potrosi samo onoliko novca koliko poseduje. Ni dinar vise. To prosto znaci da je to kapacitet te drzave. Uz to, drzava ima mehanizme i obavezu da natera svakoga da plati porez i ostale obaveze. Pri ovome ne mislim da je naglasak da tera sve nas da placamo, jer vecina i placa, vec da ima nacin da one koji ne placaju nadje i kazni.

Ali da sad ne tupim o poznatom (nadam se), samo cu zavrsiti sa nekretninama.
Ja problem vidim u naknadnom godisnjem placanju poreza na nekretnine, i kao sto sam pomenuo na vozila. Naime, svi mi prilikom sticanja nekretnine/vozila NA TO PLATIMO POREZ, koji nije uopste mali.

Prema tome, mi smo time oduzili svoj dug drzavi za tu nekretninu/vozilo. Ne vidim zasto bi bilo ko posle svake godine opet placao neki porez.
Sto se tice odrzavanja tih istih zgrada, placamo infostan, kanalizaciju, smece, zajednicku elektricnu energiju, placamo razvoj i odrzavanje EPS-u, vodovodu, placamo razne dazbine za puteve, placamo porez na sve sto kupimo - od zvake do lokomotive, sto se kaze.

I gde tu drzava dodje i popravi meni parket? Ili mi okreci stan/kucu? Ili popravi kapiju na dvorisnim vratima? Ili...
Nije mi, stoga, jasno gde se opravdava TAJ KONKRETNI POREZ na nekretninu (i vozilo, dodajem ja).

Da li vi shvatate da mi na sve to vec platimo porez? Koliko puta treba da platim porez na jednu istu stvar? Da li shvatate koliko je to konceptualno idiotski?
I ne, to sto neko kaze pa imas pa trebas da platis nije nikakvo opravdanje, i zapravo uopste nije argument.
Problem koji se krije iza tog "pa imas pa treba da platis..." potice od utiska da se mnogo krade u i oko drzave - sto je tacno. Ali ne moze se zato svima prisiti epitet lopova, pa ko god ima malo vise da ga rebnemo porezima. Onaj ko je ukrao treba da bude uhapsen i da plati debelo za izbegavanje obaveze, a normalni ljudi koji rade i zarade treba da budu ostavljeni na miru.

A sta kaze ova Bisic ili kako se vec zove (nisam slusao, citam sta ljudi pisu) - necemo proveravati odakle vam nekretnina, ali morate da za nju platite. Sto je POTPUNO OBRNUTO od onoga sto treba da radi drzava - drzava treba da proveri odakle svakome to sto ima, pa da trkeljise one koji nemaju opravdanje za to sto imaju. A ne da lopove prakticno postedi, a udari po svim gradjanima.
 
Idioti i lopovi zakonodavci naplaćuju porez na stan ljudima koji imaju jedan stan u kojem žive, jer su oni izbrani da budu vlasnici svega u ovoj državi.Nema tu ništa čudno.
Као што рекох- благодети капитализма.
Систем подешен да буде добро само богатима.
 
Као што рекох- благодети капитализма.
Систем подешен да буде добро само богатима.

Зато је средња класа најјача у најкапиталистичкијим земљама на свету, а у социјалистичким и екс социјалистичким постоји највеће раслојавање у друштву.
 
Па оно порез служи да имаш путеве, инфраструктуру итд, ако не радиш ништа који ће ти клинац путеви и остало?
А то да ја плаћам огроман порез јер волим да живим у центру Београда у 200квм, то се решава другачије, а не ударањем намета на станове у центру.
porez ne bi smeo da sluzi za izgradnju putnih cesta,za to imamo putarine koje nisu jeftine,naprotiv veoma su visoke
 
Зато је средња класа најјача у најкапиталистичкијим земљама на свету, а у социјалистичким и екс социјалистичким постоји највеће раслојавање у друштву.

Iebote... Barbara, ozeni ovog Egonju, pa vi tamo negde lizite Cola-Cole i snjofajte Coca-in sve u 16. Egonja, jel mozes ti Barbari da rodis sina, kralja Coca-in-a? :mrgreen:

_nobody_
 
Svaka drzava bi MORALA da se ogranici Ustavom - da se ja pitam - da moze da potrosi samo onoliko novca koliko poseduje. Ni dinar vise. To prosto znaci da je to kapacitet te drzave. Uz to, drzava ima mehanizme i obavezu da natera svakoga da plati porez i ostale obaveze. Pri ovome ne mislim da je naglasak da tera sve nas da placamo, jer vecina i placa, vec da ima nacin da one koji ne placaju nadje i kazni.

Ima tu dosta nepravilnosti, o nekim aspektima sto si pisao... Mrzi me da ispravljam. Ovo sto sam izdvojio: ti si potpuno ovde u pravu, jedino sto se ovde NE radi o drzavi, per say... Ovde se radi o kriminalnoj udruzi, spregnutoj sa svim sluzbama sistema: Policijom, BIAom, Vojskom, VBAom. Celu tu ujdurmu vodi kriminalni SNS klan. Koji upravlja ostalim brat i bratva klanovima. Gudra, BGD na Hlebu i Vodi i taj rad.

A sve ovo sto satro drzava radi je fasada, staging, maska. Da se narod NE doseti. A narod je stoka, i treba ga iebati, kako rece onaj traktorista. :mrgreen:

_nobody_
 
Sad cu malo da smaram, ali da pojasnim. Evo sta kaze Wiki o drzavi:



Ja sam mislio da ovu drugu definiciju, gde ima jos i neki deo (ovo se prisecam) o dobrovoljnom odricanju dela svojih prava od strane svakog pojedinca - gradjanina drzave, a u zamenu za pomenutu zastitu nekih osnovnih prava.

U svakom slucaju drzava ne postoji da bi stitila i sluzila sebi, vec gradjanima.

I potrebno je da pravimo konstatno razliku izmedju toga kako stvari (ne)FUNKCIONISU, i kako BI TREBALO DA FUNKCIONISU PO DEFINICIJI. One price "pa kod nas je to tako" su najveca moguca glupost koja samo pomaze da idiotska vlast moze da radi jos idiotskije stvari.

Sto se tice placanja poreza, da se razumemo, ni ja ni vecina drugih forumasa nije rekla da ne zeli nista da placa drzavi - drzava postoji, i treba da se od necega finansira. TO NIJE PROBLEM.

Problem je na sta se sve i pod kojim izgovorima uzima novac. Naravno, problem je i koliko novca se uzima. Moze drzava da kaze i "znate, meni treba jako puno, uzecu vam sve sto imate plus cete posle posla da radite jos po 3 sata prinudno za mene" - ali kakav je to nacin?

Svaka drzava bi MORALA da se ogranici Ustavom - da se ja pitam - da moze da potrosi samo onoliko novca koliko poseduje. Ni dinar vise. To prosto znaci da je to kapacitet te drzave. Uz to, drzava ima mehanizme i obavezu da natera svakoga da plati porez i ostale obaveze. Pri ovome ne mislim da je naglasak da tera sve nas da placamo, jer vecina i placa, vec da ima nacin da one koji ne placaju nadje i kazni.

Ali da sad ne tupim o poznatom (nadam se), samo cu zavrsiti sa nekretninama.
Ja problem vidim u naknadnom godisnjem placanju poreza na nekretnine, i kao sto sam pomenuo na vozila. Naime, svi mi prilikom sticanja nekretnine/vozila NA TO PLATIMO POREZ, koji nije uopste mali.

Prema tome, mi smo time oduzili svoj dug drzavi za tu nekretninu/vozilo. Ne vidim zasto bi bilo ko posle svake godine opet placao neki porez.
Sto se tice odrzavanja tih istih zgrada, placamo infostan, kanalizaciju, smece, zajednicku elektricnu energiju, placamo razvoj i odrzavanje EPS-u, vodovodu, placamo razne dazbine za puteve, placamo porez na sve sto kupimo - od zvake do lokomotive, sto se kaze.

I gde tu drzava dodje i popravi meni parket? Ili mi okreci stan/kucu? Ili popravi kapiju na dvorisnim vratima? Ili...
Nije mi, stoga, jasno gde se opravdava TAJ KONKRETNI POREZ na nekretninu (i vozilo, dodajem ja).

Da li vi shvatate da mi na sve to vec platimo porez? Koliko puta treba da platim porez na jednu istu stvar? Da li shvatate koliko je to konceptualno idiotski?
I ne, to sto neko kaze pa imas pa trebas da platis nije nikakvo opravdanje, i zapravo uopste nije argument.
Problem koji se krije iza tog "pa imas pa treba da platis..." potice od utiska da se mnogo krade u i oko drzave - sto je tacno. Ali ne moze se zato svima prisiti epitet lopova, pa ko god ima malo vise da ga rebnemo porezima. Onaj ko je ukrao treba da bude uhapsen i da plati debelo za izbegavanje obaveze, a normalni ljudi koji rade i zarade treba da budu ostavljeni na miru.

A sta kaze ova Bisic ili kako se vec zove (nisam slusao, citam sta ljudi pisu) - necemo proveravati odakle vam nekretnina, ali morate da za nju platite. Sto je POTPUNO OBRNUTO od onoga sto treba da radi drzava - drzava treba da proveri odakle svakome to sto ima, pa da trkeljise one koji nemaju opravdanje za to sto imaju. A ne da lopove prakticno postedi, a udari po svim gradjanima.

Dakle problem oporezivanja smo sveli na netransparentnost u trosenju novca. Platili smo infostan, kanalizaciju, kola, registracije i pitamo se zasto sada placamo ovo?

Sa takvim stavom mogu da se slozim u potpunosti. Objasniti opravdanost poreza.
 
Dakle problem oporezivanja smo sveli na netransparentnost u trosenju novca. Platili smo infostan, kanalizaciju, kola, registracije i pitamo se zasto sada placamo ovo?

Sa takvim stavom mogu da se slozim u potpunosti. Objasniti opravdanost poreza.

Pa o tome ljudi pisu, samo nisu to dobro aktikulisali. Zasto ponovo i godisnje placati nesto sto si vec platio prvi put. Naravno, nije Srbija jedina, to radi vecina zemalja, ali to ne znaci da je to ispravno. To je prosto ogromna vrednost na koju su se setili da uzimaju reket, a posto je vrednost ogromna onda je i 1% jako puno. Ili cak i 0.1% ako se uzme da se placa svake godine.
I to je sve. Kao da nama nije jasno sta i zasto. Ali ovo je obicna pljacka.

- - - - - - - - - -

Ima tu dosta nepravilnosti, o nekim aspektima sto si pisao... Mrzi me da ispravljam. Ovo sto sam izdvojio: ti si potpuno ovde u pravu, jedino sto se ovde NE radi o drzavi, per say... Ovde se radi o kriminalnoj udruzi, spregnutoj sa svim sluzbama sistema: Policijom, BIAom, Vojskom, VBAom. Celu tu ujdurmu vodi kriminalni SNS klan. Koji upravlja ostalim brat i bratva klanovima. Gudra, BGD na Hlebu i Vodi i taj rad.

A sve ovo sto satro drzava radi je fasada, staging, maska. Da se narod NE doseti. A narod je stoka, i treba ga iebati, kako rece onaj traktorista. :mrgreen:

_nobody_

Ja sam negde napisao da ne smemo da gledamo kako je u praksi jer je sve naopako. Ovo sto si ti napisao je kako JE. Ono sto sam ja napisao je kako BI TREBALO da je. I nas zadatak, kao gradjana i poreskih obveznika, je da drzavu "teramo" da radi onako kako treba da radi, a ne kako ona hoce. Nesto kao kad govedu ne das u kukuruz ili gde vec ne sme da ide, a ono bi, "naivno", bas tamo da zadje.

Nazalost, svi smo u pravu ali nam to ne pomaze mnogo. Ali ovo sto smo diskutovali za stan ima svoje opravdanje, i treba ukinuti te godisnje poreze - platio sam prvi put kad sam nesto kupio, i to je to. Pri prenosu vlasnistva opet ce kupac da plati, i to je opet to - nema sta da se uzima svake godine ponovo. To je obicna pljacka.
 

Back
Top