NASA OMLADINA KOPIRA MODU IZ SAD.!

gost 339460

Iskusan
Poruka
5.829
Dovoljno je proci Beogradom,od Slavije do Kalemegdana,pa videti veoma neprijatnu sliku,kako se oblace devojke i mladici
ne samo u glavnom gradu,vec bilo gde u Srbiji.Njihovo oblacenje,to je totalna kopija oblacenja mladih u SAD.Na glavama
golf kacketi,uzane nogavice pantalona,krace za deset santimetara,uz naravno taj deo noge je razgolicen,jer zaboga,carape
danas nisu u modi.Cak i ako je zimski period,mladi vise carape ne obuvaju.! Zatim,idu obavezno crne naocare koje se nose
cak kada je oblacno vreme,a vrlo cesto i nocu.Postavlja se pitanje,zasto je mladima Amerika uzor u svemu (pa i u konzumiranju
droge).Bilo bi zaista pohvalno,kada bi nasi mladi ljudi,zastupali u svom oblacenju,domace narodne motive i delove nacionalne
odece.Umesto americkih kapa,zasto ne bi nosili (ako vec vole kape) nasu nacionalnu kapu - sajkacu.Zatim,nasa odeca,koja
se sastoji od pantalona,u tzv.bridz stilu,kao i zimi kaputi postavljeni ovcijim krznom.Da ne govorimo,koliko bi lepo mlade devojke
leti izgledale,kada bi nosile srpske opancice.! Mi imamo svoju nacionalnu odecu.Zasto bi kopirali retrogradne likove iz
SAD i nekog drugog belog sveta,a zapostavljamo svoje vrednosti,koje su daleko lepse,od stranih.
 
Poslednja izmena:
ni ja ne nosim carape, a ne kopiram omladinu amerike
pa ako pricas o nasim vrednostima, trebali bi onda da nose opanke i jeleke
sto se mene tice, bolje da mladi nose po nekim savremenijim trendovima koji prijaju oku, nego da nose retro masne u kosi kao rumunske gimnasticarke
ako ima zdrave pameti, ne smeta sto je moda americka, samo da je nacin razmisljanja na mestu
da se nisi i ti uclanio u sns, posto si poceo da kritikujes ameriku kao i nas predsednik
do juce im je nosio po dva miliona eu kesa na poklon, a danas okrenuo curak pa mu amerikanci i englezi ne valjaju
do juce ugoscuje blera, klintona i ostale nato zlocince, a danas srbiju uzima kao taoca koja treba da bude tampon izmedju njega i onih kojima vise nije po volji
kako je imala obicaj da kaze moja baka, kad si olizao med sa vrha, sad govna moras da pojedes sam..ti si zavukao ruku u tu teglu..
 
Bilo bi zaista pohvalno,kada bi nasi mladi ljudi,zastupali u svom oblacenju,domace narodne motive i delove nacionalne
odece.Umesto americkih kapa,zasto ne bi nosili (ako vec vole kape) nasu nacionalnu kapu - sajkacu.Zatim,nasa odeca,koja
se sastoji od pantalona,u tzv.bridz stilu,kao i zimi kaputi postavljeni ovcijim krznom.Da ne govorimo,koliko bi lepo mlade devojke
leti izgledale,kada bi nosile srpske opancice.! Mi imamo svoju nacionalnu odecu.Zasto bi kopirali retrogradne likove iz
SAD i nekog drugog belog sveta,a zapostavljamo svoje vrednosti,koje su daleko lepse,od stranih.

Ti čoveče uopšte ne kapiraš suštinu hipsterstva: ja ću recimo da nosim čobanske cokule iz Perua, ili papuče iz Maroka, a neki Francuz, recimo, će da nosi šajkaču ili opanke, jer uvek treba iskopati nešto egzotično. E sad, ako krenem u Francusku, tamo i ja mogu da nosim naš vez ili opanke jer je to tamo egzotično - neću valjda tamo da nosim nešto afričko, bilo bi smešno...

A za crne naočare - bile, jesu, i uvek će biti kul.
 
Jel ovo zajebantski post ili šta?

naravno da ljudi prate pop-kulturu svuda od Tokija do Lisabona,od Moskve do Johanesburga, pa tako i ovde, i osim delova bliskog istoka sa džepovima pod Isis-om i par plemena iz džungle Amazona ili Papue svi prate iste trendove što je apsolutno normalno u vreme kada je sve povezano i na dodir touchscreen-a daleko. Ne vidim šta je tu čudno, kakva god da je moda trenutno nekoj generaciji to nešto znači i identifikuju se sa njom.

Pa i ti naši pradedovi i prababe su brže bolje iz opanaka prelazili u nešto udobnije čim su dobili priliku. Nisu ih oni nosili zbog očuvanja "vrednosti", niti ima tu neke vrednosti(to je obuća pobogu) nego jer je za njihove potrebe bilo praktično i što je najvažnije jedino dostupno.
Ni ljudi sa sela ne nose to više naravno.

Ali pazi "vrednosti" :lol: Nasmeja me čovek.
 

Back
Top