Pitanje za sve mame

natam

Početnik
Poruka
41
Imam musku bebu staru 10 mjeseci.Intresuje me da li je vrijeme da je pocnem odvikavati od pelena i pocnem je stavljati na nosu?Hoce li mu biti interesantnije nose sa nekim likovima zivotinja i sto sviraju?
 
Smatra se da deca nemaju fizioloski zrele sfinktere do 3-ce godine zivota, te da ih ne treba siliti u odvikavanju od pelena. Nema potrebe da dete koje jos nije ni prohodalo stavljate na nosu, naravno sve se moze, pa i usloviti dete stalnim prisilama da sedi na nosi i obavlja sta ima u nosu - ali to je stvar roditeljskog komoditeta a ne decije potrebe. Toaletni trening najboje je zapoceti u drugoj godini zivota kada je dete vec stabilno u hodu i govoru. Do trece godine najcesce sva se deca bez vecih problema odviknu od pelena kod opustenih roditelja bez velike drame i osecaja pritiska. Zato nema potrebe da se brinete i vec sad stavljate dete na nosu. Prerano je.
 
Moje dete kad je prvi put stavljano da sedi uopste (sa 6 meseci) sstavljena je na nosu. To je bio dozivljaj! Ubrzo je naucila cemu sluzi i nisam imala problema. Onda sam pocela da radim, a moja mama da je cuva i sav trud je pao u vodu. Moja beba nije znala da prica, a kamoli da trazi nosu, pa ju je trebalo non stop pratiti, sto moja mama nije uspela. Onda je videla da je lakse igrati se i "zavrsiti posao" u pelenu nego prekidati. Krenula je u obdaniste i sad se polako vraca na staro. Tvoje dete je vec naucilo da sedi i puzi, verovatno. Mozes da biras kakve hoces nose, cisto sumnjam da ce biti efekta. Sad otkriva svet i ne verujem da ce mu biti drago da se "bespotrebno" zadrzava, a i onako ne zna cemu sluzi! Probaj lagano uz igru i puno price, ali ne moj ga forsirati, sve ce doci na svoje!
 

Back
Top