Masta...

Da prva nacnem temu...
volim da mastam... uzivam u tome

Moje mastarije uvek sadrze neki put, neko putovanje u nepoznato, nesto novo, lepo...
Neke drage ljude... nove i stare...
i obavezno vodu, more, knjige...

Valjda sve ono cega je dusa zeljna... :)
 
Lepo je mastati. Ja ponekad.
Nisam nerealna, ne umem da sad nešto radpalim po nekim stvarima za koje znam da će i ostati na nivou mašte.
Ja to više zovem maštanje kao planiranje nekog cilja. Izmastam pa isplaniram kako pa realizacija..
 
Da li mastate?
Da li volite da mastate?
Imate li vremena za mastanje?

Sta to vase mastarije uvek sadrze?

Da li smatrate da je dobro mastati?

O da, da, da, da.... zvucim kao narodnjak, kao pesma Ljube Alicica.... :)

Pa recimo da je Nevena Hot, zvana Nensi, kao neka konstanta u tim mojim mastarijama. :rumenkorumenikojiserumenirumen: :))

Korisno je, ali samo umereno, da se ne izgubi veza sa realnoscu. Dobro je kao preventiva, protiv depresije.
 
Da, mastam i sanjarim. :) Planiram i smisljam. Razgovaram, smejem se, objasnjavam se...sama sa sobom, a i sa drugima. I sve to u tom nekom skrivenom svetu misli i maste, imaginacije i pretpostavki. :) Ponekad me to mastanje dovede do nekih zakljucaka, a ponekad je tu cisto radi lepog osecaja.
 
Masta treba da bude kreativna.

Dobro je mastati kao uvod u planiranje.
Planirati kao uvod u realizaciju.

Imati viziju za dobro.


Veliki naucnici i izumitelji su i vizionari.

Kao i umetnici.


Masta mu dodje kao nada, a planiranje kao vera.
 
Poslednja izmena:
da
da
da
necu da ti kazem
smatram

Ne moras da opisujes, ako ne zelis
Vise sam ovo zamislila kao temu koja nas motivise da zelimo i mastamo
Jer nase mastarije su negde nase zelje koje mozda mogu a mozda i ne mogu da se ostvare

Ja iskeno verujem da mozemo sve sto mastamo
Da sve sto zamislis mozes da ostvaris. Negde to procitah i bas mi se svidelo.

- - - - - - - - - -

O da, da, da, da.... zvucim kao narodnjak, kao pesma Ljube Alicica.... :)

Pa recimo da je Nevena Hot, zvana Nensi, kao neka konstanta u tim mojim mastarijama. :rumenkorumenikojiserumenirumen: :))

Korisno je, ali samo umereno, da se ne izgubi veza sa realnoscu. Dobro je kao preventiva, protiv depresije.

A jel ti se desilo da mastas o nekoj neveni i kad je vidis u rl razocaras se?

Meni sto puta. :lol:
 
Ne moras da opisujes, ako ne zelis
Vise sam ovo zamislila kao temu koja nas motivise da zelimo i mastamo
Jer nase mastarije su negde nase zelje koje mozda mogu a mozda i ne mogu da se ostvare

Ja iskeno verujem da mozemo sve sto mastamo
Da sve sto zamislis mozes da ostvaris. Negde to procitah i bas mi se svidelo.

- - - - - - - - - -



A jel ti se desilo da mastas o nekoj neveni i kad je vidis u rl razocaras se?

Meni sto puta. :lol:

ovo zvuci divno, al kapiram da kapiras da ne radi bas uvek. tj ne radi posle neke 5. godine zivota.
mada, skroz bi bilo interesannto gledati svoj zivot u kom zaista zivis ono o cemu si mastala.
verovatno bih iz istog pobegla vristeci. :)
 
Ne moras da opisujes, ako ne zelis
Vise sam ovo zamislila kao temu koja nas motivise da zelimo i mastamo
Jer nase mastarije su negde nase zelje koje mozda mogu a mozda i ne mogu da se ostvare

Ja iskeno verujem da mozemo sve sto mastamo
Da sve sto zamislis mozes da ostvaris. Negde to procitah i bas mi se svidelo.

- - - - - - - - - -



A jel ti se desilo da mastas o nekoj neveni i kad je vidis u rl razocaras se?

Meni sto puta. :lol:

Nije, bas naprotiv, bude prijatnih iznenadjenja. :)
Kad sam se vec dotakao te vrste mastarija, razocarenja ne nastupaju zato sto se u nekim zrelim godinama snovi baziraju na utiscima sa jave, krila maste cine pera dobrim delom oformljena u stvarnosti, tako da su takva mastanja fantazije s pokricem.
Sto u praksi ne znaci da cu ja ikada spavati sa Nensi, ali da sam je osim na netu i televiziji video obnazenu i u stvarnosti, na lokalnom kupalistu, riba nije lepotica, ali je bomba, i bavi se poslom za koji je predodredjena, a ja o njoj mastam na osnovu mojih pozitivnih utisaka o njenoj pojavi, ne napamet, kad covek omatori tesko izmastava napamet. :)))
 
pa da evo učim ubrzano od čičkave kako se ostvaruju svi snovi samo ako pustiš mašti na volju.
moram još malo da provežbam uverljivost detalje i vizualizaciju :lol:

- - - - - - - - - -

i eto mene uskoro
ma nećete me prepoznati :lol:
 
:)))

Ucitelj francuskog ti nije potreban posto ti je kao maternji jezik, dadilja ti je bila iz Tuluza. A kad nasledis presto i postanes Njeno kraljevsko velicanstvo Perfi Prva delices nam plemicke titule sakom i kapom, kad je Elton Dzon postao ser zasto ne bi i mi forumasi, nismo nista manje pedercine od njega. :)
 
Машта и рад су спас. Чак и ако машташ узалуд и радиш за џабе. Јер, нема ништа опасније по човека од доконе главе пуне црних мисли.

Да, маштам. И никада нећу престати. Ако се оствари- одлично. Ако не, опет је улепшало живот :)
 
:)))

Ucitelj francuskog ti nije potreban posto ti je kao maternji jezik, dadilja ti je bila iz Tuluza. A kad nasledis presto i postanes Njeno kraljevsko velicanstvo Perfi Prva delices nam plemicke titule sakom i kapom, kad je Elton Dzon postao ser zasto ne bi i mi forumasi, nismo nista manje pedercine od njega. :)

svi ćemo nositi plišane bordo žakete, belu kragnu sa čipkom i sjajne hulahopke od streča :lol:

 
svi ćemo nositi plišane bordo žakete, belu kragnu sa čipkom i sjajne hulahopke od streča :lol:


:ok: :lol: Perfi Prva je danas nenadmasna u izmastavanju.

Kad postanem lord moracu da smislim neko jelo koje ce nazvati po meni, kao sendvic, imam u vidu tako neki burek ili slicnu formu. I bice mi potreban bar jedan lakej crnac, da me pomera tokom retkih vodjenja ljubavi sa suprugom, da se ne umaram pri izvodjenju tih smesnih pokreta, sto rece muz ledi Ceterli. :D
 
ovo zvuci divno, al kapiram da kapiras da ne radi bas uvek. tj ne radi posle neke 5. godine zivota.
mada, skroz bi bilo interesannto gledati svoj zivot u kom zaista zivis ono o cemu si mastala.
verovatno bih iz istog pobegla vristeci. :)
Zasto pobegla?
Mastarije imaju neki svoj prioritet.
Ja sam mastala oduvek o ljubavi, prvoj i jednoj za ceo zivot i deci i domu.
Mozda sam skromna ali zivim svoju mastariju.
pa da evo učim ubrzano od čičkave kako se ostvaruju svi snovi samo ako pustiš mašti na volju.
moram još malo da provežbam uverljivost detalje i vizualizaciju :lol:

- - - - - - - - - -

i eto mene uskoro
ma nećete me prepoznati :lol:
Mozda sam ja samo realna kad mastam.
Ne znam.
Ali ne vracam se nikad u proslost u mastanjima, mastam samo o buducnosti i dogadjajima koji (mogu da) slede.
Nikad nisam ni pomislila da je nesto nemoguce.
Ili samo to nemoguce ne zelim
Машта и рад су спас. Чак и ако машташ узалуд и радиш за џабе. Јер, нема ништа опасније по човека од доконе главе пуне црних мисли.

Да, маштам. И никада нећу престати. Ако се оствари- одлично. Ако не, опет је улепшало живот :)

Tako je.
 

Back
Top