Zaljubljeni zanemaruju,zaboravljaju

Teshko pitanje, trebalo bi se posavetovati i sa par medicinskih struchnjaka, npr. biohemichara , antropologa, seksologa i sl. ako se ozbiljno traga za odgovorom. Ja iskreno verujem u Darvinovu teoriju evolucije, i mislim da za dobar deo nasheg ponashanja uopshte nismo odgovorni , nego geni prosto ispucavaju svoj program. I tu zaljubljenost niko nije uveo u modu, ni stari Grci, ni u srednjem veku niti je ona proizvod moderne. Ona je tu oduvek, sa jednim jasno definisanim ciljem, a to je osiguranje potomstva. Kod nekih vrsta ptica takvo ponashanje je jako izrazeno, npr. kada muzjaci svijaju gnezda koja su prava remek dela i uveliko prevazilaze mogucnosti jedne tako male ptichice. Predanost i fiksiranost na partnera a time i na eventualno potomstvo, u tom kontesktu spada verovatno u pozitivnije odlike, i stoga je i prezivrelo milione godina.
 
kučka:
U vecini slucajeva, prijatelje,familiju,poznanike,..sve osim osobe u koju su zaljubljeni do usiju.


Zasto je to tako?? Ja nemam odgovor. Sta vi mislite ?

Ako je i ova tema bila neka je zakljucaju.

ne zanemaruju sve . jednostavn su okupirani tom temom i one koji pricaju s njima o toj temi ne zanemaruju. oni jednostavno odlete u oblake, ali ne zanemaruju one koji im se obracaju
 
Ako si mislila na period upoznavanja sa novom osobom, npr. par meseci. Onda bi to moglo da bude zbog njihove znatizelje da sto pre upoznaju tu osobu i otkriju sto vise detalja u vezi te osobe. Pa mozda zbog toga u tom periodu na primecuju druge, jer su im misli optereceni novim informacijama.
 
kučka:
U vecini slucajeva, prijatelje,familiju,poznanike,..sve osim osobe u koju su zaljubljeni do usiju.


Zasto je to tako?? Ja nemam odgovor. Sta vi mislite ?

Ako je i ova tema bila neka je zakljucaju.



Ma to nije istina.....ja nikad ne zanemarujem prijatelje......prijatelji ostanu a partner ponekad(goworim o wezama a ne o braku) prodju.Najbolje je kad upoznas njegowo drustwo i on twoje pa izlazite s jednim i sa drugima.
Tako je i bilo s mojim deckom pa su tu i jos neke weze pocele........Glupo je orijentirati se samo jedno na drugo......nakon nekog wremena dodje do preopterecenja sistema
 
Pravi prijatelj, onaj ko te zaista voli i kome prija tvoje drustvo u svakom momentu te nikada nece zanemariti niti zaboraviti. Mozda nece sa tobom provoditi toliko vremena kao ranije, ali ce se truditi da te ukombinuje i u svoj "novi" zivot. Onaj ko je sa tobom samo zato sto nema vezu, ko na tebe gleda kao nekoga sa kojim ubija vreme jer nema bolju opciju, ce te brzo zaboraviti i zanemariti cim naidje bolja opcija...kao sto je decko, devojka, novo drustvo,itd. Naravno, nijedno pravo prijateljstvo se ne moze testirati bez ovakvih situacija, ali one upravo pokazuju ko vam je pravi prijatelj a ko ne. Ljudima je najlakse da opravdavaju druge, da se ne bi suocili sa surovom istinom, da im neko nije pravi prijatelj.
 
Ne znam koji je razlog ali me to uzasno nervira!!! Ne rvira me kad moj drug nadje novu devojku i nema vremena za mene a samnom se druzi 10 godina,..i onda mi dodje neka mala pikavica koja ga zna dva dana i on nema vremena za mene...I nervira me to...kakva je to veza,...Ne znam odgopvor na to pitanje volela bih da znam....Ja to nikada ne radim...:roll:
 
frozen1982.:
Zato sto je zaljubljenost jedna vrsta bolesti-ko groznica.Preoptereti cula i iskrivi percepciju.Sva sreca,pa brzo prolazi.

Slazem se. Ali, da li brzo prolazi? Neko naucno tvrdjenje je da zaljubljenost traje 8 meseci. Meni je to previse vremena da zapostavljamo druge i gubimo drage ljude koji su nam potrebniji nego ta osoba koja ce mozda i otici iz naseg zivota.
Da li se zaljubljenost moze ograniciti na neki vremenski period, npr. tih 8 meseci? Sigurno je da ona kad tad nestaje.
 
lara#1:
Slazem se. Ali, da li brzo prolazi? Neko naucno tvrdjenje je da zaljubljenost traje 8 meseci. Meni je to previse vremena da zapostavljamo druge i gubimo drage ljude koji su nam potrebniji nego ta osoba koja ce mozda i otici iz naseg zivota.
Da li se zaljubljenost moze ograniciti na neki vremenski period, npr. tih 8 meseci? Sigurno je da ona kad tad nestaje.
Da li brzo prolazi zavisi od coveka do coveka.Valjda kod onih zaljubljive prirode ima kraci rok trajanja.Ne verujem da mozes da ogranicavas osecanja,mozes samo da ih potiskujes.
 
kučka:
U vecini slucajeva, prijatelje,familiju,poznanike,..sve osim osobe u koju su zaljubljeni do usiju.


Zasto je to tako?? Ja nemam odgovor. Sta vi mislite ?

Ako je i ova tema bila neka je zakljucaju.
Pa osoba u koju sam zaljubljen je ceo moj svet i niko mi vise nije potreban :) Kad me prijatelji pitaju zasto im se ne javljam, kazem im da sam zaljubljen i oni razumeju pa prihvate moj razlog ( izostanka ) kao opravdan. :)
 

Back
Top