SAD odobrile Izraelu prodaju aviona Hrvatskoj

vasi migovi 21 dobijaju ozbiljnu konkurenciju sto se tice otpadanja delova ocete sada formirati novu brigadu skupljaca delova za f-16? :hahaha: :rotf:

i usrase kapiraju sta su trebali dobiti a sta ce na kraju dobiti :hahaha: :rotf:

znači sad nećemo dobiti stare Izraelske kante nego još starije USA. kante , neprocijenivo

Ovakve stare krntije bi nam i SAD prodao vjerovatno za manje novce jer ih imaju na grobljima starih aviona samo što od njih se ne može dobiti nikakva pinka i onda je to za Krstičevića&company neprihvatljivo!

Treba zamoliti MORH da obavjesti pučanstvo kada če "avioni" biti u zraku,,,, tako da se sklone u podrume. Nikada se nezna kaj vam more opasti na glavu, u ovom slučaju "naš novi F-16 Barak
 
Poslednja izmena:
uf prosto me je sramota kako usrasama toliko dobro ide sto se tice naoruzanja o ovome svemu sto ovaj prica i ja sam govorio

edina dobra stvar su bile modifikacije na tim kršnim barakama koje su avion prilagodile za manevre u uskom i malom zračnom prostoru i u niskim naletima tako da može igrati i CAS (close air support) ulogu...
Već sam napisao ćitabe o tome (block 30 je ekvivalent osnovnom MiG 29) i neka kupe, neka zarađuju na servisima i neka plaćaju zemlji koja nije članica EU niti NATO pakta!
Na istoku sve po starom, na zapadu ništa novo :D
Srbići dobivaju za džaba 10 MiG 29 (6+4) i trebaju platiti nadogradnju na SMT verziju a već imaju kompatibilne sustave i izgleda da im dolaze dvije baterije S-300-PMU2/VM (Antey 2500), standardnih 12 lansera po bateriji, 4 rakete po lanseru, iste kao i one 3 baterije koje su Rusi Siriji poklonili (njima su poklonili 8 po bateriji) ! Srbići dobivaju oružje od Amera za džabaka (kao reparacija za bombardiranja i navlakuša da uđu u NATO) i Rusa, a mi uvijek moramo stvari preplatiti! Afera Patria nikada nije razjašnjena, nabavka PzH-2000 (odlične samohodne haubice 155/52, ali izgleda da su nam isto uvalili najstarije i najviše raubane varijante i da će trebati mijenjati topovske cijevi (em izraubane em stara varijanta računalnog ciljnog sistema, suspenziju i raditi servis na motorima) i još će nas opasno pokrasti na servisima, nije za džaba King ICT otvorio tvrtku koja će biti specijalizirana za posredovanje u servisima tih aviona i artiljerije (kada je 2000. Mesić prisilno umirovio 12 generala koji su pokušali puč, među njima je bio i Krstičević i odmah dobio posao kao direktor King ICT-a, tvrtke kćeri MSAN-a, koji je nastao između generala, visokih službenika tajnih službi iz bivše Yuge koji su vodili sve u ranijim devedesetim i političara i MSAN je zaradio lovu devedesetih i narastao do ogromnih razmjera, jer su bili oslobođeni poreza, carine i još i subvencionirani za uvoz računalne i ostale ICT opreme, a i imali su vrhunske stručnjake u tom polju u to vrijeme iz tajnih službi)!

Pitanje je koliko će koštati naoružanje za te avione ili ih mislim koristiti samo na aero mitinzima??? A sada treba kupiti i radarske sustave i sve ostalo što je kompatibilno s Američkim standardima!

- - - - - - - - - -

Divno.Znaci jos krseva pored ovih nasih migova.

nasi migovi su za ove vase krntije generaciju i po ispred bajkeru


A što smo to dobii za pola milijarde dolara, i molim te nemoj me persirati :D
Nacrte za onaj novi patrolni brod (skoro pa je isti kao i one dva koje su Rusi Ukrajincima zarobili, a Ukrajinci su ih dobili od Amera)???
Pa šta nam nisu dali 10 block 40/42 ili 50/52 F-16 C/D davnih dana, imaju ih tisuće, cijela "groblja" aviona u Nevadi i Arizoni???

ameri ne zele da daju usrasama ni block 40/42 ili block 50/52 koji bi se mogao nositi sa nasim migovima 29 smt iako ih ameri imaju na hiljade tj imaju citava groblja kako veli ovaj usrasa velika je tuga usraska :hahaha: :rotf:
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam davno pročitao da pri kupovini tih borbrnih aviona potpisuje se klauzila da ne mogu uzletati bez odobrenja NATO-jenkija

zato nisam cuo ali me ne bi iznenadilo posto mogu da ih vidim za zakuvaju neku situaciju sa srbijom uskurce se dignu te "napredne avione" i onda ih mi sve poskidamo ili sa s-300 ili sa migovima 29 smt a to bi izbilo amerima brdo para iz vojne industrije tako da me nebi zacudilo da je to slucaj
 
racunam da su dobili izraelsku opremu jer sa njom sam racunao da ce biti u zaostatku samo nepunu generaciju za nasim migovima smt ako dobiju americku elektroniku onda dobijaju oguljenu verziju tj obicni block 30 koji ce biti generacija i po iza nasih migova smt odnosno bice na nivou migova koje smo mi imali pre modernizacije odnosno mig-29b iz 1987

Kao što sam i pretpostavljao Ameri im stopirali jer hoće svoju default opremu unutar tih aviona. Ovi Hrvati stvarno mislili da ih mogu nasanjkat preko ugovora sa Izraelom. Modernije verzije mora imati Rumunija jer je na liniji fronta sa Rusijom, a ne pozadinska demografska katastrofa od 3 i po miliona ljudi
 
Mislim da sam davno pročitao da pri kupovini tih borbrnih aviona potpisuje se klauzila da ne mogu uzletati bez odobrenja NATO-jenkija ???

Samo suverene i jake NATO države smiju imati moderne američke avione.
Isprdci poput lijepe nashe mogu u najboljem slučaju imati avione na nivou iz početka 80tih godina, pod uvjetom da to plate kao da su u pitanju novi avioni.
Lijepa nasha se tu ne pita ama baš ništa.
Najbolji primjer je da su nam Amerikanci zabranili da imamo podmornice i PVO.
 
Kao što sam i pretpostavljao Ameri im stopirali jer hoće svoju default opremu unutar tih aviona. Ovi Hrvati stvarno mislili da ih mogu nasanjkat preko ugovora sa Izraelom. Modernije verzije mora imati Rumunija jer je na liniji fronta sa Rusijom, a ne pozadinska demografska katastrofa od 3 i po miliona ljudi

Ни Хитлер није имао среће са Румунима, Хрватима и Бугарима.
 
Samo suverene i jake NATO države smiju imati moderne američke avione.
Isprdci poput lijepe nashe mogu u najboljem slučaju imati avione na nivou iz početka 80tih godina, pod uvjetom da to plate kao da su u pitanju novi avioni.
Lijepa nasha se tu ne pita ama baš ništa.
Najbolji primjer je da su nam Amerikanci zabranili da imamo podmornice i PVO.

:)

Zamisli da se nako kao onaj Zadranin sto je prepravljao grafit , docepa podmornickog ili pvo naoruzanja i raspali po nekoj merickoj topovnjaci , nosacu jeroplana ili po samim merickim jeroplanima ...

Pa nisu ni Merikenjci bas toliko tupiglupi ...

Cak ni kao kolevka realitija i holivudskih ramboa , gorstaka , top gana , supermena ...ecc ...
 
F-16.jpg
 
cestitam usrasama na kantama f-16 block 30 iz 1987 sada ce te biti samo generacija i po iza nas sa baracima bi bili pola generacije iza nas znaci nezaustvaljivo napredujte samo kad pogledam komentara usrasa na njihovim portalima kako pisu cak i ovim barak kantama stece se utisak kao da dobijaju najmodernije avione koje i amerikanci i izraelci koriste :hahaha:
:rotf:

Ne znam od kuda je novinar došao do nekih podataka, jer se oni nisu smjeli još pojaviti u javnosti bar do okončanja isporuke zadnjeg F-16 sada znanog kao Barak 2020. Prvi put da nemam što dodati članku, mada još neki detalji nisu napisani. Da, jako blizu je F-16i Soufri i sa zadnjom nadogrdnjom koja sljedi biti će to iste inačice sposobne da još najmanje 25 god. budu operativne. Ta nadogradnja nadilazi Block 50/52 ne malo.

znaci izraelci prodaju vrh svoje tehnologije koje su glavna snaga njihovog vazduhoplovstva poput f-16 soufri usrasama za kikiriki :hahaha: :rotf: ne znam da li da se smejem ili da placem da neko moze biti toliko retardiran pa tako nesto izvaliti :hahaha: :rotf: podseca me na bajkera i njegovih hiljadu razlicitih naloga na ovom forumu

jos jedan biser reklo bi se od istog znalca vojne tehnologije :hahaha: :rotf:

a razliku od školskog MIG-a 29. u bilo kojoj nadogradnji F16, se koristi i kao borbeni avion , dok MIG 29. samo kao školski jer nema radar pa je u stvari "slijep." Bilo bi zanimljivo napomenuti i to da ia i Japan ima svoju "extra" nadograđenu verziju F16. Block 30. (izvorno) ali se o njemu jako malo zna

mig 29 nema radar pa je slep? :hahaha: :rotf:

An upgrade package of the first-generation MiG-29s (9.12 to 9.13) containing many enhancements intended for the MiG-29M. Additional fuel tanks in a further enlarged spine provide a maximum flight range of 2,100 km on internal fuel. The cockpit has an enhanced HOTAS design, two 152 × 203 mm (6 × 8 inch) colour liquid crystal MFDs and two smaller monochrome LCDs. The upgraded Zhuk-ME radar provides similar features to the MiG-29M :hahaha: :rotf:

sada shvatam zasto smo imali najezdu usrasa na ovom forumu sigurno su slusali ili citali ovog vojnog eksperta :hahaha: :rotf::rotf:
 
Poslednja izmena:
cestitam usrasama na kantama f-16 block 30 iz 1987 sada ce te biti samo generacija i po iza nas sa baracima bi bili pola generacije iza nas znaci nezaustvaljivo napredujte samo kad pogledam komentara usrasa na njihovim portalima kako pisu cak i ovim barak kantama stece se utisak kao da dobijaju najmodernije avione koje i amerikanci i izraelci koriste :hahaha:
:rotf:



znaci izraelci prodaju vrh svoje tehnologije koje su glavna snaga njihovog vazduhoplovstva poput f-16 soufri usrasama za kikiriki :hahaha: :rotf: ne znam da li da se smejem ili da placem da neko moze biti toliko retardiran pa tako nesto izvaliti :hahaha: :rotf: podseca me na bajkera i njegovih hiljadu razlicitih naloga na ovom forumu

jos jedan biser reklo bi se od istog znalca vojne tehnologije :hahaha: :rotf:



mig 29 nema radar pa je slep? :hahaha: :rotf:

An upgrade package of the first-generation MiG-29s (9.12 to 9.13) containing many enhancements intended for the MiG-29M. Additional fuel tanks in a further enlarged spine provide a maximum flight range of 2,100 km on internal fuel. The cockpit has an enhanced HOTAS design, two 152 × 203 mm (6 × 8 inch) colour liquid crystal MFDs and two smaller monochrome LCDs. The upgraded Zhuk-ME radar provides similar features to the MiG-29M :hahaha: :rotf:

sada shvatam zasto smo imali najezdu usrasa na ovom forumu sigurno su slusali ili citali ovog vojnog eksperta :hahaha: :rotf::rotf:

:hahaha: :hahaha: :hahaha:

Ljubomora je čudo, eto vidiš Izrael nudi Hrvatskoj te avione, a ti pukni od muke... :hahaha: :hahaha:
 
Ljubomora je čudo, eto vidiš Izrael nudi Hrvatskoj te avione, a ti pukni od muke
:hahaha: :rotf:

da bas sam ljubomoran sto cete dobiti stare kante sto ce biti generaciju i pol iza nasih aviona i koje ce te platiti 3 puta vise :hahaha: :rotf: evo citavu noc nisam mogao zaspati sa tim saznanjem da ce te dobiti 35 godina stare kante :hahaha: :hahaha: :hahaha: :rotf: :rotf: :rotf:

bajkeru ajde priznaj da si plakao kad si cuo da dobijate te stare kante?
 
Evo, kakva je trenutna situacija, ali ne sumnjam i da će se to do travnja iduće godine promijeniti u korist Hrvatske.
.....................................

FIJASKO S AVIONIMA
Američki veleposlanik o avionima: Već 2 godine objašnjavamo Izraelu i Hrvatskoj
R.I.

Prije 6 sati

kohorstpxldavorpuklavec1200px.jpg

Foto: Pixsell/Davor Puklavec

AMERIČKI veleposlanik u Hrvatskoj, Robert Kohorst, danas je komentirao zastoj s nabavom borbenih aviona F-16.

Podsjetimo, kupovina borbenih aviona F-16 zapela je nakon što su Sjedinjene Države odlučile otezati s postupkom davanja odobrenja Izraelu za prodaju borbenih aviona F-16 Hrvatskoj. Naime, Izrael je F-16-ice modificirao, a s obzirom na to da se radi o borbenim avionima proizvedenima u SAD-u, Amerika mora dati odobrenje za prodaju tih aviona Hrvatskoj.

Kohorst je danas odgovarao na pitanja novinara o poslu koji je zapeo zbog američkog otezanja, pa su ga tako novinari pitali je li SAD zadnje dvije godine upozoravao Izrael na potrebne tehničke specifikacije aviona te je li Hrvatska bila svjesna problema koji se mogu pojaviti zbog toga.

"Hrvatska je bila svjestan toga, Izrael je bio svjestan toga"

"Ne znam baš jesmo li ih 'upozoravali'. Zadnje dvije godine smo objašnjavali proces. Hrvatska je bila svjesna toga, Izrael je bio svjestan toga. I sad prolazimo kroz to. Vjerujem da će se sve izgladiti i da će se transakcija provesti. Želio bih ohrabriti sve strane i poručiti im da budu strpljivi, da bi ovo sve moglo još malo potrajati, ali važnije je da sve ispadne dobro nego da ispadne brzo", poručio je Kohorst.

Prema američkim pravilima, vojna oprema proizvedena u SAD-u koju je kupila zemlja-saveznik mora biti dovedena u prvobitno stanje prije transfera trećoj strani, a prodaju mora odobriti Amerika.

Problem je u tome da su Izraelci značajno modificirali F-16-ice, a hrvatski državni vrh je u više navrata ponovio da će Hrvatska pristati samo na avione koje su Izraelci ponudili, dakle bez ikakvih preinaka.

https://www.index.hr/vijesti/clanak...objasnjavamo-izraelu-i-hrvatskoj/2050015.aspx

To be continued...
 
Kohorst o avionima: Već dvije godine objašnjavamo Izraelu i Hrvatskoj

Autor/izvor: SEEbiz / index.hr
Datum objave: 14.12.2018. - 16:57:00
Zadnja izmjena: 14.12.2018. - 20:14:30
ZAGREB - Američki veleposlanik u Hrvatskoj, Robert Kohorst, danas je komentirao zastoj s nabavom borbenih aviona F-16.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Moraće Hrvati doplatiti još par stotina miliona i staviti iste pod komandom nato.
To praktično znači da mogu uzleteti kad im centrala u Napulju dozvoli.
 
znaci sto ovaj lik govori je da ce dobiti obicne f-16 block 30 kante iz 1987 godine i ako zele da poboljasaju sposobnosti to ce morati jos dodatno platiti amerima :hahaha: :rotf: kad oni to dobiju mi cemo uzeti najnovije migove 35 koji ce biti na trzistu za nekih 3-4 godine a mozda i s-400 sto znaci da cemo opet biti najmanje generaciju ispred njih :hahaha: :rotf:
 
znaci sto ovaj lik govori je da ce dobiti obicne f-16 block 30 kante iz 1987 godine i ako zele da poboljasaju sposobnosti to ce morati jos dodatno platiti amerima :hahaha: :rotf: kad oni to dobiju mi cemo uzeti najnovije migove 35 koji ce biti na trzistu za nekih 3-4 godine a mozda i s-400 sto znaci da cemo opet biti najmanje generaciju ispred njih :hahaha: :rotf:

Tramp je odavno rekao, merika frst :D
 

Back
Top