Veterinar otkrio kako se psi ponašaju pre smrti: Tuga bez kraja!

FataMorgen

Legenda
Poruka
64.174
Najgore je onima sa kojima vlasnik ne želi da bude tokom poslednjeg uspavljivanja

"Kad ste vlasnik ljubimca, u većini slučajeva je neizbežno da će vaš ljubimac umreti pre vas. Stoga kad dođe vreme da morate da uspavate ljubimca u veterinarskoj klinici, želim da svi nešto imate na umu. Vi ste bili centar života vaših ljubimaca celog njihovog života! Oni možda jesu samo deo vašeg života, ali sve što oni znaju ste vi, vi ste njihova porodica. Taj trenutak/dan/događaj/odluka kad se ljubimac uspava je grozna i teška. Ali, molim vas, nemojte ih u tim trenucima ostavljati same! Nemojte ih ostaviti da sami dočekaju smrt u sobi punoj stranaca na mestu kojeg se boje. Ono što svi vlasnici ljubimaca treba da znaju jeste da kad ih ostavite, oni vas traže!!!



Pregledaju svako lice u sobi i traže svoje voljene. Ne razumeju zašto ste ih ostavili bolesne, uplašene, stare i trebate im da ih utešite. Nemojte da budete kukavica zato jer je vama to preteško, zamislite kako se osećaju oni kad ih ostavite u njihovom najtežem trenutku s ljudima poput mene koji će učiniti sve da im bude lakše i pružiti im svu utehu koju mogu, objasniti zašto vas tamo nema, a vas i dalje nema.



Umoran i tužan veterinar", stoji u objavi. :sad2:
 
30709768_1634303783285209_5186377342989107200_n.jpg


:heart::heart::heart::heart::heart::heart: :sad2: Nije bio sam :sad2:
 
Кад је мој пит бул убијен ја и брат нисмо хтели то да кажемо мајци до сутрадан јер нисмо хтели пред спавање да је потресемо. Ујутро када је брат рекао шта се догодило, упала ми је са криком у канцеларију као да је погинуо недај Боже члан породице. Ја сам њу смиривао а мени се на груди наслонио тенк ! Не знам како сам задржао сузе и јецаје. Да сам и ја кренуо.....тек тад би настао фрас код ње.
 
Slazem se da treba vlasnik da bude sa psom kojeg uspavljuje ali preterujete malo..
Veterinar bi trebao da zna da pas nije sposoban za toliki emocijalni raspon poput coveka, stavljati = izmedju coveka i psa nije realno.

Iskreno, ja mislim da psi znaju i osećaju mnogo više nego što mi možemo da pretpostavimo.
 
Smrt treba da bude prirodna kakav veterinar i ostala s.ranja
Na žalost, u nekim situacijama ne može da bude prirodna. Ako bi vlasnik psa koji je mnogo bolestan, pati i ima jake bolove, pustio da polako umire, to bi zaista bilo bezdušno i nehumano. Koliko god da je teško za vlasnika,poslednji put će pomoći svom najboljem prijatelju tako što će mu skratiti muke, ali će i tada biti pored njega
:sad2:
 
Na žalost, u nekim situacijama ne može da bude prirodna. Ako bi vlasnik psa koji je mnogo bolestan, pati i ima jake bolove, pustio da polako umire, to bi zaista bilo bezdušno i nehumano. Koliko god da je teško za vlasnika,poslednji put će pomoći svom najboljem prijatelju tako što će mu skratiti muke, ali će i tada biti pored njega
:sad2:
Tako je Fato, ja sam cak ( ali me savest nikako ne grize) odlucila da je mom psu dosao kraj jer je oslepeo,
ogluveo, ali je izgubio i smisao za orjentaciju pa je stalno glavom udarao u neke predmete, nekoliko je puta pao niz stepenice, prepoznavao je samo mene ( mog muza ne) i to samo ako bih mu stavila ruku na ledja, glavu i onda se postavlja pitanje zasto da ga jos nekoliko meseci mucim? Njemu takav zivot nije potreban.
Strasno je bilo kada sam uspavljivanje zakazala za 12. sati a u 11, sam s njim isla u zadnju setnju.
Bili smo i ja i moj muz s njim, veterinar nas je ostavio da se s njim i intimno oprostimo, nije on znao da umire,
psi nemaju tu svest, ali mi je bilo i ostalo najstrasnije to sto je moj muz psu pokusavao da razmrsi
neke cvorove od dlake jer to stalno radimo dok ga milujemo.
@Sugaenzi
I ja bih za sebe zelela da kad vise ne mogu i ne zelim da zivim jer mi zivot zbog iznemoglosti nista ne znaci da imam mogucnost
da budem uspavana.
 

Back
Top