Putin: Svet se brzo menja, plašim se da će Rusija ostati ZAUVEK U ZAOSTATKU

Putin: Svet se brzo menja, plašim se da će Rusija ostati ZAUVEK U ZAOSTATKU




k86k9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTW1RN01EQV8vMDFlZWNmNzUyOTFiMjg3N2E2YTQzNGM0Mjg0MWI1MDcuanBlZ5GTAs0C5ACBoTAB






Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je danas da je svet u stanju moćne transformacije koja se dinamično odvija i da, ukoliko Rusija ne shvati na vreme šta i kako treba da radi, postoji mogućnost da zauvek bude u zaostatku.


"Svet je u celini u stanju transformacije: veoma moćne transformacije koja se dinamično razvija. Ako se na vreme ne usredsredimo, ako na vreme ne shvatimo šta treba da radimo i kako možemo zauvek da ostanemo u zaostatku", rekao je Putin nastupajući na Kongresu partije Jedinstvena Rusija u Moskvi.


Prema njegovim rečima, bez jasnog razumevanja šta i kako treba raditi, ne treba ni dolaziti na vlast, jer je neophodan program delovanja.


On je naveo da je formiranje najviših institucija vlasti u Rusiji važan zadatak, nezavisno od prezimena. A iza svakog prezimena, istakao je Putin, treba da stoji konkretan program delovanja, preneo je Sputnjik.


To se tiče i predsedničkog nivoa, i nivoa vlade, i regionalnog nivoa, svih, rekao je Putin.



https://www.blic.rs/vesti/svet/puti...a-ce-rusija-ostati-zauvek-u-zaostatku/0g6x73h


Najavljuje li to predsednik Rusije, oštriju politiku Ruske federacije, nego što je to ona do sada bila?



ma to su stare vesti............prepisane iz 2012 godine.

- - - - - - - - - -

Svi tamo uglavnom imaju izražene jagodice spljoštene noseve.

ko oni sadamovi generali.............mora sve da ih pobijes da bi bio siguran da je i sadam mrtav.
 
I vreme bi bilo. Rusija se od raspada SSSR nije iskobeljala u celosti.

I ne samo to. RF je ipak okružena sa dva ekonomski prilično razvijena sistema, s jedne strane EU, s druge NRK. RF nema světu šta da ponudi osim golih resursa i naoružanja, něšto kosmičke tehnologije u znatno manjoj měri nego SAD, a svěsni da se od toga dugoročno politički ne živi.

Uostalom imali su i dovoljno vrěmena do sad, ali inercija po već uhodanome ti je čudo.

- - - - - - - - - -

U protivnom ostaće 4. zona, crna rupa na světskoj karti na šta im je davnih godina ukazao Bžežinski. To je realno stanje stvari.

- - - - - - - - - -

ko oni sadamovi generali.............mora sve da ih pobijes da bi bio siguran da je i sadam mrtav.

Ne razuměm. Prěvedi mi na srpski.
 
I ne samo to. RF je ipak okružena sa dva ekonomski prilično razvijena sistema, s jedne strane EU, s druge NRK. RF nema světu šta da ponudi osim golih resursa i naoružanja, něšto kosmičke tehnologije u znatno manjoj měri nego SAD, a svěsni da se od toga dugoročno politički ne živi.

Uostalom imali su i dovoljno vrěmena do sad, ali inercija po već uhodanome ti je čudo.

- - - - - - - - - -

U protivnom ostaće 4. zona, crna rupa na světskoj karti na šta im je davnih godina ukazao Bžežinski. To je realno stanje stvari.

Ja ne bih ni Turke nipodaštavao.
 
I ne samo to. RF je ipak okružena sa dva ekonomski prilično razvijena sistema, s jedne strane EU, s druge NRK. RF nema světu šta da ponudi osim golih resursa i naoružanja, něšto kosmičke tehnologije u znatno manjoj měri nego SAD, a svěsni da se od toga dugoročno politički ne živi.

Uostalom imali su i dovoljno vrěmena do sad, ali inercija po već uhodanome ti je čudo.

- - - - - - - - - -

U protivnom ostaće 4. zona, crna rupa na světskoj karti na šta im je davnih godina ukazao Bžežinski. To je realno stanje stvari.

- - - - - - - - - -



Ne razuměm. Prěvedi mi na srpski.


a bre svi Sadamovi generali ko da ich je on pravio. Klonirani.......................a cek bre, jel ti uoptse znas ko je Sadam Husein................jes bio tada ziv?
 
Najavljuje li to predsednik Rusije, oštriju politiku Ruske federacije, nego što je to ona do sada bila?[/B][/COLOR]

Не, председник Руске Федерације најављује да би Русија могла да остане у вечном заостатку у односу на развијени свет.

Верујем да је Путин човек који искрено воли Русију, и који је с временом почео себе да идентификује са Русијом, и мислим да му тешко пада да раздвоји те појмове.

Што је свакако похвално.

Путин је отац нације у правом смислу те речи. Верујем да он заиста види све људе у Русији, од хипстера Питера до румених Бурјата из иглоа као своју децу.

У времену када светом владају неке млохаве бабе и хистерични екстремисти, такав романтични поглед према сопственој нацији је сасвим симпатичан и подсећа на некадашње велике државнике од Бизмарка до Де Гола.

Путин је покушао да буде благ владар и учини свој народ срећним. То је покушао враћањем де факто монархије, у којој би Олигарси постали нова аристократија.

Али Дерипаске, Абрамовичи и слични су испали веома различити од Јусупових или Толстоја.

Да би се осигурала верност управника далеких губернија дозвољено је "крадуцкање". Али то крадуцкање се претворило у то да су руске провинције постале дивљи запад којима владају кланови свињоглавих људи који тероришу своје грађане и узимају им глобу.

Да би заштито свој народ у бившем совјетском простору, замерио се Западу, а није имао одговарајући економску алтернативу.

Да би задржао 100ну запосленост и неке пристојне платице, новац од нафте је трошио на јавну потрошњу и непостојећа радна места, уместо на сигурнији економски развој будућности.

Москва је постала нешто као Дубаи, прескупи вештачки град који меље. А провинције су наставиле да умиру или спавају совјетским сном.

Русија већ 5 година има економски пад или стагнацију, док се развијају земље које су у поређењу с њом Чунга Лунга.

Он зна да то није добро. Зна да мора другачије.

Зна да би се спровело нешто другачије, Русијом опет мора да завлада диктатура и чврста рука која ће бити спремна на непопуларне потезе да би се осигурала будућност нације.

У смутним временима након што су бандити убили Цара, Путин је нешто као Михаил, први Романов. Човек који је донекле исконтролисао смутна времена.

Али Трећем Риму треба нови Петар Велики, а њега нема на видику.
 
...


Putin nije nista revolucinarno saopstio. Transformacija kao konstantni proces promjena aktuelnog stanja u zeljeno buduce stanje je imanentno revolucionarnim duhovima na svim poljima zivota. Od umjetnosti, socijalnih odnosa, ekonomije, vojske,.... Prakticno nema oblasti koja u zadnjih 50 godina nije fundametalno promijenjena. Prije 20,-tak god. sam u svijetu komunikacije zaista bio prvi koji je Njemackoj za Fa. VEBA testirao mobilnu IT (E-Plus 0177 1234567). Zanimljivo je bilo zapaziti da je i osobama sa visokim obrazovanjem bilo potrebno neocekivano mnogo vremena da izadju iz nevjerice i shvate nastalo digitalno doba.

Enormna brzina razmjene informacija i trgovinskih tokova na planeti je dramticno zaostrila konkurenciju mocnika. Na zapadu su mediji utrostrucili kapacitete da mentalno uticu kako na svoje gradjane tako i na stanovnike drugih drzava ciju maticnu drzavu smatraju za svoju interesnu regiju. Difamiranje konkuretnih medijia (RT&Co) je u €U pravilo. Cinjenica je da su se svi uticajni mediji u €U obavezali da izvjestaju moraju €U-ideju propagirati. Sa opsirnijim prilazima aktuelnim kretanjima u €U dvoristu RT ipak uspijeva u onoj procentualnoj mjeri uticati na stvaranju misljenja kod €U gradjana, koja nije po volji zapadne slobodne presse. Naravno da je RT u velikom obimu ekvivalent Westpresse.

Putinu je jasno da je Zapad (GB je u tome barjaktar) Moskvu zacrtao ne kao konkurenta ili protivnika svoji interesa nego kao strategijskog neprijatelja. Cilj je Rusiju sa svojim pomagacima kriminalno lepezastim aktivnostima na duge staze oslabiti. U tom smislu Moskva vec aktivno i demonstrativno efikasno djeluje u ocuvavanju svojeg integriteta i svoje sigurnosti od svojih "partnera".

Na veliku nesrecu ljudstva tumacim da ce fundametalna inovacija naoruzanja a jednih a drugih strana odluciti kom ce obojci kom opanci.
 
Путинов проблем је што и даље изиграва демократију и што влада уз помоћ паразитске елите. Боље да се прогласи за цара, уведе отворену диктатуру и побије све попут Стаљина. Онда би можда и могао да уради нешто, иако би и у том случају Русију вероватно упропастио, а руски народ унесрећио али Русији су реформе неопходне и нешто је боље од ничега.

Овако је Русија осуђена на стагнацију и заостајање. Они просто нису сила каквом је Срби замишљају и прилично су слаби у сваком смислу сем војног. Зато ми треба да се измиримо са Западом и идемо тамо, између осталог.
 
Шта запад нуди осим демократске идеологије (још једне од многих измишљених идеологија на западу) у разним видовима и подвидовима?

Русија ће направити дил са Индијом Кином Израелом и још неким државама! А шта ми поред те и такве понуде можемо веће и више добити од запада?
 
Путинов проблем је што и даље изиграва демократију и што влада уз помоћ паразитске елите. Боље да се прогласи за цара, уведе отворену диктатуру и побије све попут Стаљина. Онда би можда и могао да уради нешто, иако би и у том случају Русију вероватно упропастио, а руски народ унесрећио али Русији су реформе неопходне и нешто је боље од ничега.

Овако је Русија осуђена на стагнацију и заостајање. Они просто нису сила каквом је Срби замишљају и прилично су слаби у сваком смислу сем војног. Зато ми треба да се измиримо са Западом и идемо тамо, између осталог.

Ne znam kakve bi reforme mogao da sprovode.
Osnova bilo kakvog napredovanja bi morala da bude zastita prava na imovinu i davanje slobode sposobnima da napreduju.

Vec smo videli, da pravo na imovinu imaju samo oni koji su u dobrim odnosima sa vlascu, a toliki je pritisak raznih interesa, da niko ne moze da se osloni samo na svoje sposobnosti.

Cak i kineski model dozvoljava nekima da zarade pare i iznesu deo iz Kine.
 
Шта запад нуди осим демократске идеологије (још једне од многих измишљених идеологија на западу) у разним видовима и подвидовима?

Русија ће направити дил са Индијом Кином Израелом и још неким државама! А шта ми поред те и такве понуде можемо веће и више добити од запада?

Нуди слободу да попу могу рећи попе, а бобу бобе. Заиста нисам вољан да живим у некаквој Русији или Кини где нека будала може да ме затвори или убије јер јој се не допада моје мишљење. Ово је суштина свих мојих ставова.

- - - - - - - - - -

Ne znam kakve bi reforme mogao da sprovode.
Osnova bilo kakvog napredovanja bi morala da bude zastita prava na imovinu i davanje slobode sposobnima da napreduju.

Vec smo videli, da pravo na imovinu imaju samo oni koji su u dobrim odnosima sa vlascu, a toliki je pritisak raznih interesa, da niko ne moze da se osloni samo na svoje sposobnosti.

Cak i kineski model dozvoljava nekima da zarade pare i iznesu deo iz Kine.

Па не знам, Русија је на папиру прилично капиталистичка земља али је странци избегавају. Нека Руси виде шта могу од Кинеза да науче. Најбоље би било да Русија постане слободна и демократска земља али пошто је то очито немогуће, нека бар буду права диктатура као Кина, обрачунају се са олигарсима и отворе свету. Очито да је за развој потребна или чиста диктатура или чиста демократија, а лоше пролазе ови међусистеми као у Србији и Русији.
 
Нуди слободу да попу могу рећи попе, а бобу бобе. Заиста нисам вољан да живим у некаквој Русији или Кини где нека будала може да ме затвори или убије јер јој се не допада моје мишљење. Ово је суштина свих мојих ставова.

- - - - - - - - - -



...

Не мора се живети у Русији ил Кини, склопи се државни уговор о сарадњи у области нпр економије, војном погледу, научном, култура и слично, а онда се остане у Српским земљама и поспрема сопствено двориште, очисте се све увезене идеологије и обнове старе проверене вредности, темељна промена
 
Па не знам, Русија је на папиру прилично капиталистичка земља али је странци избегавају. Нека Руси виде шта могу од Кинеза да науче. Најбоље би било да Русија постане слободна и демократска земља али пошто је то очито немогуће, нека бар буду права диктатура као Кина, обрачунају се са олигарсима и отворе свету. Очито да је за развој потребна или чиста диктатура или чиста демократија, а лоше пролазе ови међусистеми као у Србији и Русији.

Meni se cini da je ovo maksimum koji moze Rusija.

Neposlusne bogatase je proterao, a poslusni rade po diktatu drzave. Taj sistem nije efikasan i inertan je, ali ima mnogo manje nasilja nego 90-tih i plate/penzije su im nesto vece.

To je reforma koju je uspeo da sprovede. Moze probati drzavnim projektima da razvije oruzje i AI za vojnu/hakersku primenu, kao buduci oblik zastite/napada, ali to je to.
 

Back
Top