Разлика између насиља и повреде слободне воље?

milsu

Ističe se
Poruka
2.560
Да ли постоји разлика између насиља и повреде слободне воље? Да ли је свако насиље повреда слободне воље? Да ли слободна воља уопште може бити повређена?

Да ли слободна воља искључиво значи наш избор да ли ћемо слушати Творца или Сатану, или има и шире значење? На пример, ко се сећа интервјуа са ликом под надимком Hidden Hand на Above Top Secret форуму, који се представљао као припадник Илумината и одговарао на питања чланова форума, он није хтео да каже ништа што нико није питао, зато да не би повредио ничију слободну вољу и рекао им нешто што нису хтели да знају, јер имају слободу да не знају.

Да ли је на пример силовање, присилан секс без пристанка, само насиље, или је повреда слободне воље? Да ли је телепатски или магијски утицај без пристанка само насиље или повреда слободне воље?

Из Библије видимо да чак ни змија није хтела да повреди слободну вољу Адама и Еве, већ је морала да их приволи да сами кушају плод са дрвета познања добра и зла. Да је змија на силу дрогирала Адама и Еву и онда им гурнула плод у уста да рефлексно загризу док нису свесни шта се догађа, да ли би они били криви за то зато што су имали слободну вољу, да ли би то било само насиље над њима од стране змије, или би то била повреда њихове слободне воље од стране змије?

Да ли су и Творац и Сатана дужни да поштују човекову слободну вољу, или човек може бити кажњен на начин да је његова слободна воља повређена као саставни део казне?
 
Да ли постоји разлика између насиља и повреде слободне воље? Да ли је свако насиље повреда слободне воље? Да ли слободна воља уопште може бити повређена?

Да ли слободна воља искључиво значи наш избор да ли ћемо слушати Творца или Сатану, или има и шире значење? На пример, ко се сећа интервјуа са ликом под надимком Hidden Hand на Above Top Secret форуму, који се представљао као припадник Илумината и одговарао на питања чланова форума, он није хтео да каже ништа што нико није питао, зато да не би повредио ничију слободну вољу и рекао им нешто што нису хтели да знају, јер имају слободу да не знају.

Да ли је на пример силовање, присилан секс без пристанка, само насиље, или је повреда слободне воље? Да ли је телепатски или магијски утицај без пристанка само насиље или повреда слободне воље?

Из Библије видимо да чак ни змија није хтела да повреди слободну вољу Адама и Еве, већ је морала да их приволи да сами кушају плод са дрвета познања добра и зла. Да је змија на силу дрогирала Адама и Еву и онда им гурнула плод у уста да рефлексно загризу док нису свесни шта се догађа, да ли би они били криви за то зато што су имали слободну вољу, да ли би то било само насиље над њима од стране змије, или би то била повреда њихове слободне воље од стране змије?

Да ли су и Творац и Сатана дужни да поштују човекову слободну вољу, или човек може бити кажњен на начин да је његова слободна воља повређена као саставни део казне?

Nasilje je povreda, svejedno da li se to zove slobodna volja ili integritet coveka.

Niko nema pravo da vrsi nasilje nad covekom.

Slobodna volja jeste nas izbor, da li cemo slusati Boga.
Tvorac je stvorio ljude sa slobodnom voljom i on je postuje.

Satana nema pravo na coveka,
on navodi ljude da cine greh protiv Boga.
Zavodi ih...
 
Nasilje je krsenje slobodne volje, po samoj definiciji. Jer da nije krsenje ne bi bilo nasilje...
Nije samo fizicko nasilje krsenje slobodne volje.

Laganje je takodje nasilje (nad istinom).

Kad ko laze koga,protiv njegove volje, on time cini nasilje nad njim.
Prevara takodje;kao i kradja.
Otimacina je otvoreno nasilje.
Не чини ми се да је свако насиље повреда слободне воље. На пример, ако ме неко опсује или ме удари или украде новац од мене, то вербално или физичко насиље или материјална штета нису повредили моју слободну вољу. Под претпоставком да слободна воља не значи неку било какву личну жељу, већ значи наше лично опредељење око битних ствари у животу. Али, на пример, ако сам ја опредељен да будем Хришћанин, а неко ме на силу одведе у неку секту, онда је то насиље већ повреда моје слободне воље, јер ми чини нешто што је противно мом опредељењу.

Nasilje je povreda, svejedno da li se to zove slobodna volja ili integritet coveka.

Niko nema pravo da vrsi nasilje nad covekom.

Slobodna volja jeste nas izbor, da li cemo slusati Boga.
Tvorac je stvorio ljude sa slobodnom voljom i on je postuje.

Satana nema pravo na coveka,
on navodi ljude da cine greh protiv Boga.
Zavodi ih...
nasilje tvrdoglavost nagon potreba sve je to uobicajna covekova volja a tajna slobode ili sloboda volje jeste dar koji ti omogucava da se oslobodis odbojnog uticaja kako spolja tako i iznutra..
А шта ћемо са духовним насиљем које спроводи Сатана преко својих демона или људи који су им послушни? На пример тако што врше притисак на људе да чине зло, деси се да човек поклекне под притиском не зато што је тако одабрао слободном вољом већ једино зато што је као човек слаб и недовољно свестан? Да ли Бог такво насиље допушта, иако је оно повреда човекове слободне воље?
 
Не чини ми се да је свако насиље повреда слободне воље. На пример, ако ме неко опсује или ме удари или украде новац од мене, то вербално или физичко насиље или материјална штета нису повредили моју слободну вољу. Под претпоставком да слободна воља не значи неку било какву личну жељу, већ значи наше лично опредељење око битних ствари у животу. Али, на пример, ако сам ја опредељен да будем Хришћанин, а неко ме на силу одведе у неку секту, онда је то насиље већ повреда моје слободне воље, јер ми чини нешто што је противно мом опредељењу.



А шта ћемо са духовним насиљем које спроводи Сатана преко својих демона или људи који су им послушни? На пример тако што врше притисак на људе да чине зло, деси се да човек поклекне под притиском не зато што је тако одабрао слободном вољом већ једино зато што је као човек слаб и недовољно свестан? Да ли Бог такво насиље допушта, иако је оно повреда човекове слободне воље?

To nije povreda slobodne volje jer covek moze svojevoljno odluciti da ne podlegne pritisku Satane.
 
Nasilje je krsenje slobodne volje, po samoj definiciji. Jer da nije krsenje ne bi bilo nasilje...

A zar nije i nasilje slobodna volja nasilnika? Dakle imamo dva ljudska bića sa slobodnim voljama koje se suprostavljaju. Ko tu treba da reaguje? Svakako onaj ko je tu slobodnu volju, navodno, i dao, ali se to uopše ne dešava.
 
Не чини ми се да је свако насиље повреда слободне воље. На пример, ако ме неко опсује или ме удари или украде новац од мене, то вербално или физичко насиље или материјална штета нису повредили моју слободну вољу. Под претпоставком да слободна воља не значи неку било какву личну жељу, већ значи наше лично опредељење око битних ствари у животу. Али, на пример, ако сам ја опредељен да будем Хришћанин, а неко ме на силу одведе у неку секту, онда је то насиље већ повреда моје слободне воље, јер ми чини нешто што је противно мом опредељењу.



А шта ћемо са духовним насиљем које спроводи Сатана преко својих демона или људи који су им послушни? На пример тако што врше притисак на људе да чине зло, деси се да човек поклекне под притиском не зато што је тако одабрао слободном вољом већ једино зато што је као човек слаб и недовољно свестан? Да ли Бог такво насиље допушта, иако је оно повреда човекове слободне воље?

dusevni a ne duhovni naravno da padaju jer dusa zaista moze duhovno da ne ume i za nj je prirodno da se koleba da odlaze i da trazi opravdanja na pritisak nagona i okolnosti...resenje je u zivom.delovanju...pocni jer samo tako ces nemoguce uciniti mogucem..
 
]Не чини ми се да је свако насиље повреда слободне воље[/B]. На пример, ако ме неко опсује или ме удари или украде новац од мене, то вербално или физичко насиље или материјална штета нису повредили моју слободну вољу. Под претпоставком да слободна воља не значи неку било какву личну жељу, већ значи наше лично опредељење око битних ствари у животу. Али, на пример, ако сам ја опредељен да будем Хришћанин, а неко ме на силу одведе у неку секту, онда је то насиље већ повреда моје слободне воље, јер ми чини нешто што је противно мом опредељењу.



А шта ћемо са духовним насиљем које спроводи Сатана преко својих демона или људи који су им послушни? На пример тако што врше притисак на људе да чине зло, деси се да човек поклекне под притиском не зато што је тако одабрао слободном вољом већ једино зато што је као човек слаб и недовољно свестан? Да ли Бог такво насиље допушта, иако је оно повреда човекове слободне воље?

Svako nasilje je narusavanje slobodne volje.Sama ti rec kaze.


Pitanje je samo kada je ono opravdano a kada nije.
 
To nije povreda slobodne volje jer covek moze svojevoljno odluciti da ne podlegne pritisku Satane.
Може човек одлучити, али одлука није довољна, потребна је и снага а често и знање и умеће да се одлука спроведе, а снаге и знања и умећа понекад недостаје, јер је човек ослабљен или спутан на неки начин, исцрпљен, енергетски исцеђен, бесан, избачен из такта, није свестан шта се догађа, и слично, а тада баш Сатана и напада у тренутку када је човек најслабији и најрањивији и када сам неће бити у стању да се одбрани, а помоћи нема ни од куда. На пример, ако је дете рођено у атеистичкој комунистичкој породици и још нема неку особу која би му духовно помогла, онда нема никакву одбрану, и може лако постати жртва Сатане, а да ни само то није хтело. Тешко да се онда може говорити о слободној вољи, јер је све намештено против таквог детета, и није имало шансе, практично је ликвидирано, није имало никакву духовну помоћ, а само није довољно јако ни свесно и нема довољно знања ни умећа да се носи са духовним проблемима. Неки својевољно одлучују да постану зли или девијантни, али многи ипак то постају несвесно и против своје воље јер нису имали духовну потпору ни заштиту ни од куда. Како се у таквом случају може говорити о слободној вољи, то је насиље и повреда слободне воље.

A zar nije i nasilje slobodna volja nasilnika? Dakle imamo dva ljudska bića sa slobodnim voljama koje se suprostavljaju. Ko tu treba da reaguje? Svakako onaj ko je tu slobodnu volju, navodno, i dao, ali se to uopše ne dešava.
На жалост не дешава се, и најчешће нема помоћи. На човеку је да остане свој и даље, али са ранама и ожиљцима. То му је што му је.

dusevni a ne duhovni naravno da padaju jer dusa zaista moze duhovno da ne ume i za nj je prirodno da se koleba da odlaze i da trazi opravdanja na pritisak nagona i okolnosti...resenje je u zivom.delovanju...pocni jer samo tako ces nemoguce uciniti mogucem..
Решење јесте у живом деловању, али у томе лежи и проблем када смо спутани и заробљени и немамо прави начин да делујемо, а мисли нису довољне, мисли се лако распрше и увену ако се не могу остварити у пракси. То је баш неправедно, јер имамо слободну вољу, али често немамо снагу или знање или умеће или прилику да је спроведемо у дело, али нам се опет суди на основу поседовања слободне воље. Као да је човеку поверен дукат, а онда наиђе петнаест јачих од њега, умлате га, и отму му дукат, и онда је он сам крив што се није одбранио. Његова слободна воља је свакако била да се одбрани, али једноставно био је слабији од нападача.

Зато се питам, да ли слободна воља као наш избор уопште може бити повређена, или само ми као душе можемо бити повређени насиљем.
 

Back
Top