artefakt

dive

Legenda
Poruka
61.139
situacija koja moze da se desi bilo kome od nas
desi se pozar, cunami, polava i u trenutku nestane sve sto smo u zivotu kupili, izdvojili, sacuvali
jer nam nesto znaci, jer su za taj predmet, stvar, nakit, vezane lepe uspomene
da li se vezujute za stvari?
sta bi vam od toga sto ste sacuvali najvise nedostajalo kad bi nestalo?
 
Мислим да су у тим ситуацијама људи срећни што су извукли живу главу.
Било би ми жао слика, књига са посветама, кутије са успоменама мога сина ( наше наруквице из породилишта, његов пупак, млечни зубиће ( као да се бавим вуду магијом :lol: ), први цртежи, осмомартовски поклони ( додуше, друге маме су добијале цветове и срца а ја диносаурусе :lol: ) и све оно што се више не може надомести ни купити.
Сигурно је тешко када изгубиш све оно за шта си се борио, радио, трудио. Али то можеш бар да покушаш поново. И да се потрудиш, због себе и свог спокоја, да будеш највећи уметник како би Јесењин рекао :)
У бури и олуји сваки Божји дан
Када стално губиш
И када те невоље бију
Бити насмејан и тих
Највећа је уметност на свету
 
Мислим да су у тим ситуацијама људи срећни што су извукли живу главу.
Било би ми жао слика, књига са посветама, кутије са успоменама мога сина ( наше наруквице из породилишта, његов пупак, млечни зубиће ( као да се бавим вуду магијом :lol: ), први цртежи, осмомартовски поклони ( додуше, друге маме су добијале цветове и срца а ја диносаурусе :lol: ) и све оно што се више не може надомести ни купити.
Сигурно је тешко када изгубиш све оно за шта си се борио, радио, трудио. Али то можеш бар да покушаш поново. И да се потрудиш, због себе и свог спокоја, да будеш највећи уметник како би Јесењин рекао :)
У бури и олуји сваки Божји дан
Када стално губиш
И када те невоље бију
Бити насмејан и тих
Највећа је уметност на свету

Pored narukvica, čuvam i test, prvi koji sam uradila kad sam ostala trudna, druga crtica se jedva jedva vidi :lol:
I gumicu za kosu koju sam nosila u sali i posle još šest nedelja kući, ko mahnita, rozu protiv uroka :lol:
 
situacija koja moze da se desi bilo kome od nas
desi se pozar, cunami, polava i u trenutku nestane sve sto smo u zivotu kupili, izdvojili, sacuvali
jer nam nesto znaci, jer su za taj predmet, stvar, nakit, vezane lepe uspomene
da li se vezujute za stvari?
sta bi vam od toga sto ste sacuvali najvise nedostajalo kad bi nestalo?

lol dajv opet neshto gori

a sad ozb
instiktivno bih reagovala , znam to, da spashavam ljude i zivuljke u okruzenju

ne vezujem se za stvari, mesto, sve je to relativno
nedostajala bi mi voda , pljuga i brushalter,ako cemo u detalje , a da i charape da popunim pomenuti
 
sbbkbb...niko nece patiti vise za nekom oglicom nego za samom kucom, domom,...da se odma razumemo ...o zivotima i da ne govorimo izlisno je

ajde da stavimo na stranu zivote i sam dom, pa da kazem da bih najvise patila za knjigama
 
Pored narukvica, čuvam i test, prvi koji sam uradila kad sam ostala trudna, druga crtica se jedva jedva vidi :lol:
I gumicu za kosu koju sam nosila u sali i posle još šest nedelja kući, ko mahnita, rozu protiv uroka :lol:

Заборавила сам на ултразвучне снимке, први са 9 недеља :), мој пасуљчић :heart:

- - - - - - - - - -

lol dajv opet neshto gori

a sad ozb
instiktivno bih reagovala , znam to, da spashavam ljude i zivuljke u okruzenju

ne vezujem se za stvari, mesto, sve je to relativno
nedostajala bi mi voda , pljuga i brushalter,ako cemo u detalje , a da i charape da popunim pomenuti

Ахахаха :heart:

- - - - - - - - - -

Била летос са баком на тераси. Ми високо, около прозори отворени па и унутра и на терасама људи у гаћама само, нормално. Каже бака:" Да избије пожар или буде земљотрес, било би пуно двориште гаћана." :lol:
 
sbbkbb...niko nece patiti vise za nekom oglicom nego za samom kucom, domom,...da se odma razumemo ...o zivotima i da ne govorimo izlisno je

ajde da stavimo na stranu zivote i sam dom, pa da kazem da bih najvise patila za knjigama

zashto bi patila za knjigama?
zato shto ih nisi prochitala lol

- - - - - - - - - -

Заборавила сам на ултразвучне снимке, први са 9 недеља :), мој пасуљчић :heart:

- - - - - - - - - -



Ахахаха :heart:

- - - - - - - - - -

Била летос са баком на тераси. Ми високо, около прозори отворени па и унутра и на терасама људи у гаћама само, нормално. Каже бака:" Да избије пожар или буде земљотрес, било би пуно двориште гаћана." :lol:

ti cuti pliz
knjige provejavaju iz dushe, gace su eksponat

- - - - - - - - - -

a nekome sve moze u isti kosh lol
 
U simpaticnoj knizi „Cosi fan Tutte“ Alana Bennetta sredovecni par bez dece, a cini se da ih dugi niz godina nista vise ne povezuje osim ljubavi prema Mocartu, ostavlja svinjsku pecenku u rerni da se lagano pece i odlazi u Operu.
Kada se vrate nalaze stan potpuno prazan. Podovi, zidovi i prozori je sve sto im je ostalo. I od tada vise nista nije isto.
Simpaticno i komicno ispricana prica o nekim ozbiljnim situacijama, velikim promena i razlicitim ljudskim reakcijama u borbi sa nedacama. :)

Jos uvek se vezujem za stvari, za te neke male sitnice koje rado cuvam. To je moja zbirka secanja na neke lepe i bitne trenutke i nikako ne bih volela da se rastanem od njih. :)
 
Normalno da se vezujem za stvari, ovi koji se kao vezuju za ljude a ne za stvari lažu sami sebe. Ljudi su stoka prevrtljiva, danas su uz tebe, sutra već nisu a stvari su moje i samo moje, stvari su mnogo sigurnije. :mrgreen:

Knjige bi mi mnogo nedostajale iako više manje sve imam na prenosnom hardu skinuto ili skenirano. Ipak nije to to, knjiga je knjiga, svaka ima svoju priču kad i gde je nabavljena, ima moje zabeleške po stranicama, svaka ima svoj miris, ma ko živo biće. :lol:

Mnogo bi mi nedostajale i ploče, iako po njima nisam ništa pisao, njih sam čuvao i čuvam ih i dalje ko oči u glavi. :cool:

Nedostajao bi mi i moj stari pisaći sto za kojim i sad sedim na kom sam odgulio ko zna koliko sati učenja i rada, a kog sam dobio na poklon u jednoj dirljivoj priči koju ću zadržati za sebe. :heart:
 
Meni se u srijedu desilo da se upalio protivpožarni alarm negdje u zgradi. Radila sam od kuće i izgleda bila jedina u to doba u zgradi (nema puno stanova). Uzela sam ruksak, potrpala laptope, pasoš, novčanik s karticama i to je to. Ovjde imam možda 10-ak knjiga, ostale su u BL. Fotografije koje su izrađene su takođe u BL, a sad sve koje imam se automatski čuvaju na Google Photos, isto i dokumenti. Ostalo je odjeća i namještaj, ali ništa što ima neku emotivnu vrijednost.
Dakle, meni bi najveći problem bio da ostanem bez pasoša.
 
Imam ja i plan evakuacije, torbu za sva moguća dokumenta, albume slika, laptop, prenosne hardove, malo para i pokoji zlatnik što čuvam kući. :mrgreen:

Testirao sam, ne trebam ni minut i begam. :lol:
 
situacija koja moze da se desi bilo kome od nas
desi se pozar, cunami, polava i u trenutku nestane sve sto smo u zivotu kupili, izdvojili, sacuvali
jer nam nesto znaci, jer su za taj predmet, stvar, nakit, vezane lepe uspomene
da li se vezujute za stvari?
sta bi vam od toga sto ste sacuvali najvise nedostajalo kad bi nestalo?

prvo mi padoše na pamet fotografije
 
Učim se da se oslobodim vezanosti za stvari.
Nedavno sam čuo lepu minijaturu na radiju, svidela mi se, a ide otprilike ovako:

"Naši roditelji su imali u svojoj spavaćoj sobi jednu fioku koja je uvek bila zaključana. Oduvek smo se pitali šta je to toliko bitno unutra, kakvo to blago tako brižljivo čuvaju.
Roditelji nisu više s nama, došli smo u staru kuću, fioka je bila otključana, a u fioci - naši prvi zubi, uvojci, slike sa priredbi... njihovo blago,"
 
Učim se da se oslobodim vezanosti za stvari.
Nedavno sam čuo lepu minijaturu na radiju, svidela mi se, a ide otprilike ovako:

"Naši roditelji su imali u svojoj spavaćoj sobi jednu fioku koja je uvek bila zaključana. Oduvek smo se pitali šta je to toliko bitno unutra, kakvo to blago tako brižljivo čuvaju.
Roditelji nisu više s nama, došli smo u staru kuću, fioka je bila otključana, a u fioci - naši prvi zubi, uvojci, slike sa priredbi... njihovo blago,"

Gde si , Golubeee?:D
Gde si bio, šta si radio?
 

Back
Top