Pomozite mi...

  • Začetnik teme Nesrecna devojka
  • Datum pokretanja
N

Nesrecna devojka

Gost
E ovako u cemu je stvar.Zaljubljena sam u jednog decka vec 7 meseci,bili smo zajedno 5 meseci,onda me je prevario sa nekom doticnom osobom,ja sam mu oprostila i htela da se pomirimo,kao i on.Onda sam ga srela sa jednom,njegovom bivsom...Jako sam tuzna.On mi je bio sve.Jos uvek ga uzasno puno volim...I neznam sta da radim.Sada sam ga pozvala na mob a javila se ona...Problem je u tome,sto se osecam uzasno izdanom i povredjenom,i pored svega ga jos uvek,pa cak i vise volim...Pomozite mi,devojke.Jer neznam sta da radim.Za njega sam u stanju sve da uradim,shvatate?Molim as pomozite mi. :cry:
 
E draga moja,ne muci on tebe nego ti sama sebe unistavas.Iz tvog teksta vidim da spominjes doticnu osobu kao da je ona kriva sto te je on prevario.
Zaista mislim da ona nema puno veze sa tim,u fazonu da ti uzme decka jer i da ga je spopadala ne znam koliko nista se ne bi desilo da on nije hteo.Razumes?
Nego se ti lepo sredi i kreni napred u zivot.Nista ne moze na silu.Ti si zaljubljena i sve dozivljavas romanticno,znam da boli ali skupi snage i kreni dalje.Jednom te prevario,ti si mu oprostila,prevarice te opet.
I zasto bi ti njega zvala?Dovoljno je sto te je prevario pa jos i da ga sad juris.Zadrzi malo dostojanstva.Bila sam jednom u tvojoj situaciji,sad ga razmisljam na tu temu,to je najbolja stvar koja je mogla da mi se desi tada.Posle sam upoznala divnog decka za koga sam jedna,jedina.Tako ces i ti.Samo hrabro!
POzdrav!
 
moj savet ti je da nastavis dalje.kao sto dr kaze spremi se i glavu gore.da je tesko znam i meni se desilo da me ostavi decko u kog sam jako zaljubljena bila ali ja sam nabacila osmeh i krenula dalje.jeste da sam kad ostanem sama bila :( ali sam se ostatak dana smejala,ili bar pretvarala
 
Kako ga mozes jos vise voleti? Razmisli, ..., koji su razlozi zbog kojih jos uvek zelis da budes s njim. Na tom spisku sigurno ne stoji to da te on jos uvek voli.

Puno devojaka je bilo u takvoj situaciji, neke su se pomirile sa tim i nastavile dalje, a neke, ..., znas li sta je bilo sa drugima? One su nastavile vezu, a oni su nastavili da ih varaju. On bi se njoj vracao u ,,pauzama'' i tako u krug.

Da li zelis da budes u takvoj situaciji? Ima toliko mladica na svetu, a ti si se ,,zalepila'' za tog jadnika. Pogledaj oko sebe i sigurno ces primetiti nekog drugog koji bi te stvarno voleo...
 
de curo skuliraj se!nikad necu moci shvatiti takve osobe kao sto si ti!ono-gazi me,gazi me jer ja te volim...koliko neko moze biti jadan?!...i zbog cega/koga?
 
I dalje sam uzasno tuzna...Iako mi vi to govorite...Pa neznate kakao je to... :cry: Uzasno se osecam.Ne razumem decake uopste.Svi su tako pokvareni.Mislim da vise necu moci da se zaljubim!!!Ali i on je mene voleo,i nerazumem to njegovo ponasanje...
 
Nesrecna devojka:
I dalje sam uzasno tuzna...Iako mi vi to govorite...Pa neznate kakao je to... :cry: Uzasno se osecam.Ne razumem decake uopste.Svi su tako pokvareni.Mislim da vise necu moci da se zaljubim!!!Ali i on je mene voleo,i nerazumem to njegovo ponasanje...
Ma ne ne znamo,nismo nikad bile povredjene,lako je nama da pricamo.Znas sta,dok budes tako jadikovala nad svojom sudbinom nece ti ni biti bolje.I nisu svi muskarci losi,to bi bilo kao da za nas kazu da smo sve ovakve i onakve.Nemoj generalizovati.
Shvati da jednostavno on nije tvoj sudjeni,da je on lik koji se sa razlogom pojavio u tvom zivotu da bi naucila vazne stvari o zivotu i ljubavi.Pa sta si mislila,prva ljubav pa onda ziveli su srecno do kraja zivota,e draga moja to ima samo u bajkama.Ima onaj lep izraz ko zna zasto je to dobro i gledaj tako na tu svoju situaciju.Daj ima toliko dobrih momaka oko tebe a ti se zalepila za tog.Ni meni nije jasna ta tvoja politika ja ga volim,on mene ne voli ali nek me i dalje gazi.Stvarno si mazohista.
 
Dr ti je sve lepo objasnila pa cu ja samo jos nesto dodati.Svi smo imali takva iskustva i nikome nije bilo lako, a ono sto ti ja toplo preporucujem je da pustis vreme da ucini svoje.KOristi svaki sledeci dan za rad na sebi.Idi u bioskop, pozoriste, citaj dobre knjige, upoznaj nove ljude, pa ces uskoro shvatiti da te je Bog dragi spasio od tog tipa. Jos uvek si jako mlada, ima vremena za sve, a znas onu narodnu - Ljubav se ljubavlju leci! Srecno i ne ocajavaj, vec napred!!!
 
Nesrecna devojka:
Baby Kate:
Ma i ja mislim da neces moci vise nikada da se zaljubis.Eto sta ti je napravio od zivota. :twisted:
E bas ti hvala!!!Ajde skenjaj me jos malo!!!Hvala ali nisi mi pomogla,samo se jos gore osecam!Ma nemate vi pojma kako se osecam!
Izvini,trazila si savet i potrudili smo se da ti pokazemo da nisi jedina koja se tako oseca.Kao sto sam ti rekla svi smo imali takve epizode u zivotu.Kad sam ja prolazila kroz slicnu situaciju imala sam prijatelje pored sebe koji su me spustili na zemlju i nisu mi davali lazne nade.Tebi ne odgovara da cujes istinu.Ne znam sta si ocekivala da ti kazemo -kako samo tebe voli i kako ce on shvatiti da je pogresio i vratice ti se na kolenima po oprostaj.
Svakog cuda 3 dana dosta,proci ce i taj tvoj bol.Znam da je najgore kad volis nekoga a onda te snadje tako nesto.Budi iskrena prema sebi i razmisli sta bi ti rekla nekome da ti isprica takvu pricu.Ti sad nisi u stanju da budes objektivna i ne shvatas da te zapravo i nije voleo kad je tako lako otisao u zagrljaj drugoj.Davno sam shvatila da postoji razlika izmedju voleti nekoga i biti nekome drag.On tebe nije,niti te voli.Ti si mu draga a to je dovoljno da izlazi sa tobom,prica telefonom,posto je musko i da spava sa tobom ali to nije ljubav.Nemoj brkati ljubav sa tim.
Obrisi suze,nazovi drugarice,izadji sa njima u bioskop,pozoriste,klub,citaj knjigu ...idi po prodavnicama...otidji kod frizera,kozmeticara,posveti se sebi i bolje ces se osecati.A njemu daleka kuca.Ne znam koliko imas godina,pretpostavljam da si mlada ali videces jednog dana kako ce ti sve to biti smesno,nevino i pomislices boze zbog cega sam se ja nervirala.Nista sto mi ovde kazemo nece uciniti da se ti osecas bolje jer vreme i nova ljubav ce uciniti svoje.Glavu gore!
 
IZVINITE SVI!!!Znam da sam ispala pokvarena,i da svi mislite da sam jedna obicna seljancica koja misli samo na sebe,a za druge je zabole.Ali nije tako!Problem je u tome sto ja njega svakoga dana vidjam(zivimo u istom naselju)i ja vise nemogu da gledam to njegovo cinicno ponasanje.I bojim se da ako mi zatrazi da ponovo budemo zajedno,da cu ja pasti na njegom glas i andjeosko lice,i da cu popustiti!!!A to nezelim!!!Hvala vam svima,do sada nisam znala sta cu,ali pomogle ste mi da na pravi nacin izadjem iz ove situacije u kojoj sam se nasla.Znam ja da ste svi vi prosli kroz to,i zato se nemojte ljutiti na mene,ako malo burnije reagujem,jer se osecam unistenom :( i jako sam tuzna!!!
 
Nesrecna devojka:
IZVINITE SVI!!!Znam da sam ispala pokvarena,i da svi mislite da sam jedna obicna seljancica koja misli samo na sebe,a za druge je zabole.Ali nije tako!Problem je u tome sto ja njega svakoga dana vidjam(zivimo u istom naselju)i ja vise nemogu da gledam to njegovo cinicno ponasanje.I bojim se da ako mi zatrazi da ponovo budemo zajedno,da cu ja pasti na njegom glas i andjeosko lice,i da cu popustiti!!!A to nezelim!!!Hvala vam svima,do sada nisam znala sta cu,ali pomogle ste mi da na pravi nacin izadjem iz ove situacije u kojoj sam se nasla.Znam ja da ste svi vi prosli kroz to,i zato se nemojte ljutiti na mene,ako malo burnije reagujem,jer se osecam unistenom :( i jako sam tuzna!!!
Devojčice,
Svi su ti već rekli sve što se može u tvojoj situaciji. Ja ću samo malo dodati:
- viđaš ga svakog dana? Odlično. Osmotri ga malo sa distance, napni se i potrudi da ga vidiš realno i objektivno.
- cinično se ponaša prema tebi, likuje? Garantovano neki slabić koji pokušava da na taj način leči komplekse, a ti si mu se lepo podmetnula.
- ima anđeosko lice i divan glas? Zamisli ga kako zamišljeno čačka nos ili sedi na klozetskoj šolji.
- popustićeš? Ne, nećeš, ako shvatiš da on nije princ iz bajke koji se sreće jednom u životu, a ti sirota mala Pepeljuga koju će on spasti iz bede.
- burno reaguješ, pa misliš da je to pogrešno? Kako da reaguješ kada si se tako lepo opustila i prepustila zamišljenoj ljubavi, a onda te je klepio život svojom realnošću i dao ti način da uvidiš sa kim si imala posla i gde si grešila? Zar je to od života loše? Ja mislim da je veoma dobro, mada je neprijatno.
I još nešto za kraj: najteži put je uvek najlakši put. To se pokaže kasnije, ali se za to vredi potruditi.
Pozdrav povređenoj mladoj devojci i svima ostalima.
 
I sama sam nedavno bila u slicnoj situaciji i znam kako ti je i potpuno te razumem i sto ga jos vise volis. ALI, ne smes da padnes, da dozvolis to sebi, nastavi dalje sa zivotom, izlazi, zezaj se, trudi se sto vise da ne mislis na njega ! To ti je jedini izlaz. Mozda ce i on tako shvatiti neke stvari, ali najbitnije od svega je da ga pod 1 ne juris a pod 2 izbacis iz glave ! ! ! SRECNO ! ! !
 
Nesrecna devojka:
E bas ti hvala!!!Ajde skenjaj me jos malo!!!Hvala ali nisi mi pomogla,samo se jos gore osecam!Ma nemate vi pojma kako se osecam!
=====================================================
Prestani sa patetikom i odradi mu devojcicu a ona kada spozna svoju pravu prirodu ostavice ga i uparice se sa tobom. :wink:
 
:(Jao jadna ja, niko nije u ovako strasnoj situaciji kao ja, cime sam ja zasluzila da mi se ovo desava ...kuku lele...Naravno da nam je to poznato. Bila sam i ja u slicnoj situaciji kao ti . Pre par meseci ostavio me je neko koga sam ja obozavala, a ja njemu bila samo mila i prijatna u meri dovoljnoj da samnom ode u krevet. ok, bilo je u nasoj tzv. vezi i vise od prostog idenja u krevet. Elem, prevario me je i ostavio kad sam ja saznala za prevaru i bila spremna da mu oprostim pod uslovom da porazgovaramo kao ljudi sta je to u nasoj vezi sto ne stima i zbog cega je bio sa drugom. Toliko sam bila pateticna da sam se cak dovela u situaciju da se ja njemu izvinjavam sto je on mene prevario. ostavio me je, bila sam ocajna i pateticno maltretirala svoje prijatelje pitanjima "a kako, a zasto?"By the way,maltretirala sam i njega povremenim pozivima sa uzasno glupim izgovorima za zvanje, a ciji je motim bio samo da ga podsetim da postojim i da ubrzam proces njegovog procenjivanja o tome kako sam ja neuporedivo visa klasa u odnosu na devojku sa kojom me je prevario i sa kojom je i sada u vezi. Proslo je skoro godinu dana od raskida, ja sam i dalje sama i sposobna da se rasplacem kad ga se setim. Trudim se da ne razmisljam o njemu, mada mi je to prakticno nemoguce posto ga se setim svakog dana. I i dalje me sve nekako asocira na njega. Najvaznije od svega je to sto sam ja sad ponosna (kasno sam se setila :) )ne izmisljam glupe izgovore da ga nazovem i prihvatila sam to sto sam sama. Ok mi je u sopstvenoj kozi, okupiram se drugim stvarima, citam knjige, izlazim sa prijateljima i sl.Shvatam da je najbolje resenje da prodje izvestan period samoce da bi u buducnosti ostvarila kvalitetnu vezu sa covekom koji zasluzuje moje poverenje i sl. Kad su mi pre par meseci pricali ovakve reci podrske tipa mozes ti i bez njega, on te ne zasluzuje, nemoj ni zbog koga sebe da omalovazavas i sl. ja sam mislila kako su to prazne price ljudi kojima se nikad nista tako strasno kao ono kroz sta sam ja prolazila nije desavalo. Veruj mi da nije tako. Sada sa ove distance zaista mislim da su bili u pravu. I ja sam nekako vedrija i pozitivnija osoba. Da sam ostala sa njim verovatno bi me stalni izjedao onaj crv sumnje da nije trenutno sa nekom drugom onda kad mi se ne javlja, kad je nedostupan, kad kaze da je kod prijatelja i sl.Sve ce doci na svoje mesto i vremenom ce se vec pojaviti neko drugi vredan tvoje paznje.Zaljubljenost u kombinaciji sa strahom od samoce ume da bude vrlo bolna. Ako sam ja u kasnim dvadesetim prezivela ovo, preziveces i ti. Zapamti samo to da nijedan muskarac nije vredan tvog dostojanstva. Izvini ako sam te ugnjavila i pozdrav!
 
Nek se nosi u ....i on i ona.Zasto zelis nekoga ko te nije vredan ko te ocigledno ne postuje ...oko tebe je toliko momaka samo trebas obratiti paznju na njih .Sve ide iz glave ako ti sama sebe ubedis da ne mozes da zivis bez njega samo ces se i dalje osecati bedno...E da najlepse za kraj kad te bude video sa drugim nemoj da te zacudi da ti se dovuce ko popisan :lol:
 

Back
Top