Marihuana

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
4.292
Na zalost crne sile, sile zla su vrlo jake i malo po malo sve drzave sveta ce legalizovati ovu psihodelicnu neurodepresorsku supstancu.

Sve se zna o marihuani naucno ali se istina krije. Zapravo samo se delimicno govori u javnosti. Ono sto medicinari javno kazu za marihuanu je to da deluje selektivno na mnoge delove mozga tako sto ih uspavljuje i umrtvljuje kao anestezija. Ti delovi mozga su za razmisljanje, za memorisanje itd. Tako da mozak ne radi punim kapacitetom kod osoba koji je konzumiraju. Izaziva depresiju, i anksioznost kako kod osoba koji redovno konzumiraju tako i kad se zeli prestati sa konzumiranjem. Konzumenti imaju takodje i blic strahove, ne percipiraju okolinu normalno, i zive bukvalno zaglavljeni izmedju budnosti i sna dok su budni. Dakle jednom reci oni su bukvalno zombirani. Nisu sposobni nizakakav poso , ne mogu da se skoncentrisu, ne mogu da rasudjuju zdravo, nisu sposobni da upravljaju motornim vozilima. Primera radi gledaju film ali nista ne kapiraju i da bi skapirali radnju filma treba da uloze jako veliki napor i cak i tada je pitanje da li mogu da shvate o cemu se radi.

E sad manje vise gore sta sam napisao to se i ne krije toliko manje vise ali se krije koliko ti efekti traju i kakvi jos efekti se javljaju kod osoba koji zele da PRESTANU ZAUVEK SA konzumiranjem. Odma cu reci na pocetku, da bi nestao i poslednji simptom potrebno je TRI GODINE mereno od dana kad je zadnji put osoba bila u kontaktu sa drogom.

Prvih nekoliko nedelja se organizam cisti od marihuane i tad se bukvalno pojacavaju svi negativni efekti ove droge. Teske nesanice, jako teski i kosmarni snovi. Teska preznojavanja, ubrzan rad srca danima, povisen krvni pritisak, fobije, panicni strahovi, teske depresije, teski tremor (podrhtavanje) ruku, podrhtavanje citavog tela. U toku dana napadi besa, nemogucnost kontrolisanja u nekim situacijama besa, nemir, razdrazljivost, zamucenost vida... i takod alje i tako dalje.

Dok se telo cisti od marihuane to je akutna faza i traje oko mesec dana. A kad se telo iscisti od marihuane, dakle kad je u telu vise nema onda nastupa post-akutna faza koja traje daleko duze cak oko 35 meseci. U post akutnoj fazi se mozak zapravo oporavlja. Dakle bude se delovi mozga koji su pod amnezijom. Koriscenjem marihuane mozak je totalno poremecen, to jest poremetili su se hormoni, i celokupna hemija mozga. Taj disbalans se oporavlja tokom post-akutne faze.

Post-akutna faza je takodje vrlo vrlo nezgodna i neprijatna jer se takodje javljaju depresija, anksioznost, nesanica, teski snovi, promena raspolozenja koja je u toku dana visestruka, nemir, nervoza, drhtanje ruku, drhtanje tela, dakle skoro isti simptomi kao i u akutnoj fazi. Do duse tu ce fizicki simptomi biti nesto manje izrazeni ali ce psihicki simptomi biti ako ne pojacani ono na istom nivou. Stim da kako vreme ide simptomi ce se proredjivati i bice kraci.

Post akutno povlačenje javlja se zato što se kemijska svojstva mozga postepeno vraćaju na normalu. Kao što vaš mozak poboljšava nivoe hormona hemikalije osciliraju kako se približavaju novoj ravnoteži uzrokuju akutne simptome povlačenja.

Moze se reci dok u akutnoj fazi povlačenja neki simptomi mogu izostati, u post-akutnom povlačenju većina ljudi ima iste simptome.

Post-akutno povlačenje oseća se kao valjak od simptoma. U početku, simptomi će se menjati od minute do minute i od sat vremena do sat vremena. Kasnije dok se oporavite, nestaće nekoliko dana pa se ponovno vrate. Kao vreme odmice dobro periodi ce biti sve duzi zato nemojte gubiti nadu nikad iako loša razdoblja nakon akutnog povlačenja mogu biti jednako intenzivna.

Jednom ćete se probuditi i osjećati se razdražljivim i imati malo energije.

Post akutno povlačenje obično traje oko 3 godine. Ovo je jedna od najvažnijih stvari koje trebate zapamtiti jer ima svetla na kraju tunela tako da se nikad nemojte obeshrabriti misleci da nikad necete ozdraviti.

Kako preživeti post-akutno povlačenje? Budi strpljiv!!!!!.

Post-akutni simptomi povlačenja znak su da se mozak oporavlja ali zapamtite, čak i nakon jedne godine, još uvijek niste ni na pola puta.

Simptomi povlačenja su neugodni ali što ih više analizirate i nervirate se oko njih to će se oni činiti još gorim. kako vreme prolazi imacete sve vise mnogo dobrih dana. Uživajte u njima. Na zalost imaćete i mnogo loših dana. U te dane ne ocajavajte previse i nemojte da se obeshrabrite. Verujte svom telu i znajte da ce ono da se oporavi

Oporavak je suprotan od drogiranja jer drogiraju se oni koji su se predali a oporavljaju se oni koji su jaki i zele da se vrate na normalu.

Nakon akutnog povlačenja imacete puno puta zelje da se vratite drogi ali se trgnite jer ima svetla na kraju tunela. nakon tri godine pakla bicete potpuno zdravi isto onako kao sto ste bili pre nego sto ste krenuli sa drogiranjem. Bice cak i cele nedelje bez ikakvih simptoma povlačenja, ali i tad ne klonite duhom jer ćete se jednoga dana probuditi i bice vam jako bolje, malte ne kao da nikad niste koristili drogu.

Verovali ili ne ista stvar se desava i sa onima koji se drogiraju heroinom ili kokainom samo sto su simptomi tezi ali vreme potrebno da se mozak uravnotezi je ISTO !!!!!!!!! TRI GODINE!!!! Jer je biologija ista nakon detoksikacije da bi se hormoni i hemija uravnotezili!!!!!

Pa sad neka neko kaze da je marihuana laka droga!!!! Nije laka jer marihuana isto menja covekovo JA kao i heroin, marihuana ima vrlo nezgodne psihicke i fizicke simptome nakon prestanka drogiranja, i najvaznije kao i heroin i za potpunu normalizaciju mozga i ozdravljenje potrebno je takodje TRI GODINE kao i za heroin.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Marihuana nije laka droga i daleko gore utice na mozak nego alkohol posto mnogi kazu da je marihuana manje stetna od alkohola. Kad se napijete simptomi prolaze za 24 sata a simptomi marihuane prolaze za 3 godine.

I jos nesto da kazem posto vidim da u nekim drzavama je dozvoljeno pusenje marihuane cak i javno ili po kaficima. Recimo vi ne konzumirate marihuanu ali nadjete se u blizini nekog ko je pusi i dovoljno je samo jedan ovlas udah marihuane da udjete u problem. Za one koji neznaju ako osetite miris kao paljevina trave odma bezite sto dalje od tog mesta zbog sledeceg!! Dakle samo ako jednom udahnete dim marihuane cak bio on i razredjeniji ako izvor nije bas u par metara oko vas itekako ce te osetiti lose simptome pogotovu ako ste nepusac i imate cista pluca. Naravno simptomi su daleko blazi od simptoma nekog ko pusi ali oseticete sledece. Nakon 2, 3 sata imacete blagu euforiju i cak mozete i biti nasmejani u situaciji kad ne bi ste se smejali obicno. Sutradan oseticete blago lutanje misli, nervozu, tugu, a kad se iznervirate oseticete podrhtavanje ruku. Oseticete blago lupanje srca, i povisen krvni pritisak od vaseg uobicajnog. Ti simptomi nece biti bas intenzivni kao neko ko pusi i iako daleko blazi ipak za nekog ko je potuno sa nervima ok to ce biti itekako alarmantno i neprijatno. Naravno nikakav test urina ili bilo koji test nece pokazati da u telu imate marihuanu ali ipak ce te biti malo u panici zbog nervnog rastrojstva koje do tada nikad niste doziveli. Ono sto ce najvise da vas zabrine je to da cete nocu cesto da se budite i imacete plitak san i uvek ujutru bicete neispavani. Par dana osecacete i glavobolju, napetost. medjutim sreca je ta sto ipak posto ste uneli jako malu kolicinu droge naravno nevoljno to stanje trajace najvise oko mesec do dva dana. Dakle nakon dva meseca otprilike bicete potpuno onaj stari. naravno to samo u slucaju da je na ulici i mimoisliste se sa nekim ko pusi marihuanu i udahnuli samo JEDNOM dim i to ne bas onako dim vec vise kao miris. A ako udahnete dva puta onda ce simptomi biti jaci i duze ce trajati. A ako ste se nasli u neku prostoriju u kojoj se pusi marihuana pa jos nema provetravanja i sedite tako duze vreme ili udahnete taj vazduh deset puta pre nego napustite prostoriju simptomi ce biti itekako izrazeniji i nezgodniji a moze trajati uravnotezenje mozga i do godinu dana. Zato vodite racuna sa kim se druzite i u kakvoj prostoriji boravite.
 
Da, generalno ja ne znam jos nikog da je umro od marihuane ( a koliko li je samo ljudi umrlo zbog alkohola ili cigareta) , a i ne znam nikog ko je nasilan i agresivan nakon sto popusi dzoint (za razliku od onih koji piju, generalno u 80% slucacajeva kada muskarac vrsi nasilje u porodici je povezano sa alkoholom) , takodje ulje konoplje je izuzetno zdravo i pomaze u lecenju protiv najtezih bolesti , marihuana takodje moze da pomogne i kod nekih psihickih tegoba, kao sto su anksioznost , neki psiho-somatski poremecaji.....itd.

Mada opet ja licno ne duvam i ne podrzvam koriscenje marihuane u rekreativne svrhe , jer ukoliko se redovno i dugotrajno konzumira moze coveka da dosta uspori i ulenji, mada mi je van pameti da sad nekog interventna na ulici savatava kao da je neki terorista zbog kesice trave ili dzointa, mislim smesno.

Ja se secam kad me neki panduri zaustavili negde i pita mi jedan kao jer imas travu kod sebe , ja reko nemam jer ne trosim ja to , ali kamo lepe srece da je to nesto najgore sto neko moze da ima kod sebe , ono sto me niste pitali jel imam mozda cigarete ili alkohol sto je dosta pogubnija varijanta za nekog.
Mislim okolo svi na nekim teskim opijatima ili sintetickim lekovima , svi se okolo bodu nozevima i upucavaju (stranice crne hronike pune) a oni tu cimaju nekog da nema slucajno kesicu "origana" kos sebe , budalastina.
 
Da, generalno ja ne znam jos nikog da je umro od marihuane ( a koliko li je samo ljudi umrlo zbog alkohola ili cigareta) , a i ne znam nikog ko je nasilan i agresivan nakon sto popusi dzoint (za razliku od onih koji piju, generalno u 80% slucacajeva kada muskarac vrsi nasilje u porodici je povezano sa alkoholom) , takodje ulje konoplje je izuzetno zdravo i pomaze u lecenju protiv najtezih bolesti , marihuana takodje moze da pomogne i kod nekih psihickih tegoba, kao sto su anksioznost , neki psiho-somatski poremecaji.....itd.

Naiđoh nedavno na ovaj grafikon ispod, koji predstavlja rezultate jedne studije sprovedene u Velikoj Britaniji. Ako je verovati ovim rezultatima, alkohol je skoro 4 puta gori od kanabisa. I ne samo to, alkohol je mnogo gori od bilo koje od svih ovih ovde pobrojanih psihoaktivnih supstanci. U poređenju sa drogama, alkohol je i mnogo gori po okolinu nego po onoga ko ga konzumira, dok je sa drogama obrnuto - najviše od njih strada onaj ko ih konzumira.

I da, od svih ovih ovde pobrojanih droga, nije samo marihuana ta koja ima neki terapijski potencijal. Imaju ga i psilocibin iz pečurkica, LSD, MDMA (ekstazi) i ketamin, koji se u poslednje vreme dosta izučavaju kao alternativne supstance u lečenju pojedinih psihijatrijskih oboljenja.

Ne kažem da treba zabraniti alkohol (msm taman posla, pa i sama volim da popijem) niti da treba dozvoliti droge, ali eto zanimljivo mi je to što je jedna supstanca koja je toliko štetna kao alkohol naširoko dostupna i njena upotreba se čak ohrabruje, dok su neke druge supstance koje su isto toliko ili manje štetne toliko sankcionisane.


main-qimg-11df2bef7c95b013477aaedf919ef7f0.gif
 
...........alkohol je skoro 4 puta gori od kanabisa.............

Kazes da si se napijala. A jel si duvala marihuanu? Ako nisi duvala eto probaj pa onda kazi sta je gore da li kad se napijes ili kad se naduvas. Kad se napijes simptomi alkohola prolaze za manje od 24 sata a uzasni psihicki i fizicki problemi od marihuane prolaze za 3 godine pa sad vidi ti sta je gore po coveka da li ko se napije jednom ili ko se nadrogira marihuanom jednom. Ovde nije rec o okolini ovde je rec o konzumentu.

A taj grafikon naravno daju lobisti za legalizaciju droga a zapad jeste za legalizaciju jer na zapadu stanuje satana i stanuje zlo.
 
Kazes da si se napijala. A jel si duvala marihuanu? Ako nisi duvala eto probaj pa onda kazi sta je gore da li kad se napijes ili kad se naduvas. Kad se napijes simptomi alkohola prolaze za manje od 24 sata a uzasni psihicki i fizicki problemi od marihuane prolaze za 3 godine pa sad vidi ti sta je gore po coveka da li ko se napije jednom ili ko se nadrogira marihuanom jednom. Ovde nije rec o okolini ovde je rec o konzumentu.

A taj grafikon naravno daju lobisti za legalizaciju droga a zapad jeste za legalizaciju jer na zapadu stanuje satana i stanuje zlo.

Odakle izvukuješ tu informaciju da traje 3 godine? Probao si marihuanu,pa si imao nuspojave tri godine? Ako je tako ti si specijalan slučaj.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top