pomoc oko dzekova na maticnoj

zerocool2

Početnik
Poruka
10
Zdravo svima.
Potrebna mi je pomoc, kako da ustekam ove djekove na maticnu plocu MSI , dzekovi imaju nazive speaker, reset sw, power sw, power led, hdd led, a na maticnoj ploci (okacicu kasnije tacan naziv ploce)ima 2 grupe pinova JFG1 I JFG2. AKo bi neko znao da mi pokaze, unapred sam zahvalan.
Bojim se da isprobavam da nesto ne pokvarim.

 
Gledaj gde ti je na tim kablovima mala strelica, to ti je + Nemoj da obrnes. Pise ti na maticnoj ploci kako da ih ubodes, samo treba da imas dobar vid.
A šta može da obrne?
Front panel nikada nije uzemljen i sve je odvojeno i najčešće su kablovi jedan po jedan retko idu u paru kao što je na snimku koji je postavio blanked , više bi se brinuo o raspored koji će da utakne kod front usb pinova nego za taj panel , i da nisu svi front paneli kao ni konektori na matičnim pločama u istom rasporedu , tako da bez uputstva ne radi ništa , iako dosta često su pored samoga konektora panela nacrtali raspored konektora na samoj matičnoj ploči ako se vidi naravno.

- - - - - - - - - -

Iskreno bez ledova i bez reset swiča kao i zvučnika će da radi matična ledovi su samo indikatori rada hdd-a i računara a zvučnik je samo bipper koji govori da je BIOS učitam i da je sve OK , jedino je Power swič bitan.Bez njega nema paljenja kompa na dugme ako nije povezan.
 
Evo ti shema bas za maticnu koju imas.

hhkjk.png


Ali u buduce mozes to sve sam

Umesto da se igras nagadjanja, lepo procitaj sledece

Koja je MATICNA PLOCA u pitanju? To ce da ti pise na samoj maticnoj ploci, najverovatnije negde na centru ili sa strane. To ce skoro uvek biti BOLDOVANA bela slova, kockastija.

Maticna ploca koju imas je 99% MSI P35 NEO (ili COMBO) (poznatija kao MS-7360). CPU leziste je LGA 775

Odes na MSI sajt, u njihovom pretrazivacu ukucas MS 7360 ili MSI P35 NEO, te dobijes ponude. Kada vidis maticnu koju imas i koja je identicna tvojoj, udjes u taj link maticne na sajtu i pronadjes USER MANUAL. U njemu nakon par stranica ce detaljno pisati sve o pinovima.
 
ovo MSI ploca izgleda? na svakoj ploci je drugacije,jbg. cak ni ne mora da pise isto na ploci kao na konektorima. za paljenje i restartovanje se uvek snadjem,ali za povezivanje ovih stvari na prednjoj strani kucista - to moze biti zahebano i uvek treba potraziti pomoc. sto se tice paljenja i restartovanja,trazi na ploci gde pise pwr ili neke skracenice. paljenje i reset su odmah jedan do drugog uglavnom. ovo ostalo ako je komplikovano pa i ne moras ga povezivati,ja nisam ni povezivao prednje usb portove i ulaze za zvuk/mikrofon. sto kad sve ima od pozadi.
 
Zdravo svima.
Potrebna mi je pomoc, kako da ustekam ove djekove na maticnu plocu MSI , dzekovi imaju nazive speaker, reset sw, power sw, power led, hdd led, a na maticnoj ploci (okacicu kasnije tacan naziv ploce)ima 2 grupe pinova JFG1 I JFG2. AKo bi neko znao da mi pokaze, unapred sam zahvalan.
Bojim se da isprobavam da nesto ne pokvarim.

pogledaj sliku svoje matične ovu koju si okačio ovde - sa strane ispod baterije CR2032 imaš nacrtano sa jedne strane su sata portovi a sa druge strane crtež i piše šta gde treba da se ubode i piše JFP1 kraj grafičke kartice malo prelazi preko nje na ćošku

- - - - - - - - - -

Clipboard02.jpg
 
Znam gde bi trebalo da se usteka kablic, naucio zahvaljujuci ovoj temi mnogo, nego je problem druge vrste, ja nemam taj kablic, imam prednje usb prikljucke u kucistu, ali nema tog kablica da se oni spoje sa maticnom, moram negde da ga kupim, danas pitao na par mesta i niko ga nema na stanju, retko ko to i trazi posebno, posto svaki ide sa kucistem
 
To je obicno izuzetno primetan KABL, nije mali kablic.

Ovo mora da bude povezano sa gornjim zicama, tj. prednjim zicama koje su obicno sakrivene iza HDD/DvD-ROM. Jednostavno razmontiraj, uzmi telefon ili lampicu da vidis sta radis, i napipaj gde je kabl. Ako ne postoji, onda je moguce da to ostaje na tome i da ga nemas, sto i nije neki preterani problem u mom iskustvu. Vecina front USB portova su uglavnom 2.0, cak i gore od toga...
 

Back
Top