Da li su Srbi iz Hrvatske u stvari "neobicni" Srbi?

Ne. Srbi iz Hrvatske, Slavonije, Dalmacije ili Krajine su najobičniji Srbi koji su prvi osětili na svojoj koži opasnost jugoslověnstva koja se nadvila nad vascělim srpskim narodom.
Oni su bili primorani da ili poginu ili da se isele ili proměne identitet. To je bila uvertira u ono što će sačekati i druge Srbe diljem države koja se raspadala.
S te strane, ovi Srbi mogu biti něki od kojih drugi Srbi mogu itekako naučiti za svoje opšte srpsko dobro.

Nisu oni krivi zbog progona iz hadezeovske Hrvatske. Ipak su uspěvali četiri godine da zadrže naprědak neoustaških nemani zengi. Ne trěba ih kriviti.
Izdao ih je Slobin režim u Beogradu u dogovoru sa hadezeovskim vlastima u Zagrebu.
Dobri su borci.
 
Срба који потичу са територије данашње Хрватске у задњих 100 година у Србији има око 1 000 000.

Овде се рачунају они који су дошли у колонизацији после Првог рата, индивидуалне сеобе између Првог у Другог рата, колонизација после Другог рата, индивидулне сеобе 1945-1991, и они који су прогнани из данашње Хрватске 1991-1995.

Неки моји рођаци и су се досели у Мајур код Шапца после Првог светског рата. Неки су се као колонисти доселили у Станишић код Сомбора. Неки су педесетих и шездесетих дошли у Београд и околину (углавном Земун, Батајница и Пазова).
 
Petsto hiljada je ništa, nešto malo više nego Novi Sad, na primer. Pa još raštrkanih svuda, u situaciji kad je neprijatelj skoro šest - sedam puta brojniji. Vidiš kako se nisu iselili Srbi iz Podunavlja, ali oni su tu bili u egalu sa Hrvatima i imali su zaleđinu (bukvalno) u Srbiji...

Ne razumem o cemu pricas a mrzi me da se objasnjavam.
 

Srbi u BiH su i te kako znali da se bore.

Zivela Srpska!

Ova prica ima smisla samo za komunjare koje ne podnose ono sto jesu. Ne treba se zaboraviti da su instrukcije dolazile iz Beograda, za razliku od Bosne gde su domaci Srbi vodili glavnu rjec. RSK je bila sigurnosna zona, pod zastitom UN. Sve tesko naoruzanje poslato u Srbiju na mesec dana pre, jedino sto nam je svog generala poslao koji je zabranio granatiranje Zagreba I bilo kakve akcije osim povlacenja. Sloba je mogao da prica gluposti srbijancima ali ljudima koji su branili Krajinu ne moze jer se zna sta je bilo. Izdao je celu RSK, pola Bosne, Kosmet I onda sjebao i samu SRJ. ********* i izdajnik koji je poslat iz SAD da razjebe srpski narod, i ako nista svaka mu cast u obavljanju svog zadatka.
 
I pored toga bilo je mirovnih ponuda sa autonomijama sto je bilo u srpskom interesu no... al ajd bilo proslo. Dodjose svi u Srbiju da nas bude vise. :D

Naravno da jeste, zato ja i mislim da je to bilo dogovoreno od početka između Tuđmana i Miloševića. Ovaj drugi, pošto je potpuno kontrolisao krajiške Srbe, koristio ih je kao pregovarački ulog i smetnju Hrvatima da se više angažuju u Bosni, pošto su ovako imali problem u sopstvenoj kući.
 
Petsto hiljada je ništa, nešto malo više nego Novi Sad, na primer. Pa još raštrkanih svuda, u situaciji kad je neprijatelj skoro šest - sedam puta brojniji. Vidiš kako se nisu iselili Srbi iz Podunavlja, ali oni su tu bili u egalu sa Hrvatima i imali su zaleđinu (bukvalno) u Srbiji...

Срба у авнојевској Хрватској је 1991 године било званично 581 663 https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Croatia#1948-2011
Али 106 00 људи у авнојевској Хрватској се 1991 изјаснило као Југословени. Од тих 106 000 најмање 70 000 су били Срби, тако да у реалности Срба у авнојевској Хрватској 1991 године није било мање од 650 000.
Више је било Срба у авнојевској Хрватској 1991 него што је Црна Гора имала укупно становника.
Колико би тек Срба било у тој авнојевској Хрватској да није било генецида над Србима од стране Курбата у НДХ и колонизација...
 
Срба у авнојевској Хрватској је 1991 године било званично 581 663 https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Croatia#1948-2011
Али 106 00 људи у авнојевској Хрватској се 1991 изјаснило као Југословени. Од тих 106 000 најмање 70 000 су били Срби, тако да у реалности Срба у авнојевској Хрватској 1991 године није било мање од 650 000.
Више је било Срба у авнојевској Хрватској 1991 него што је Црна Гора имала укупно становника.
Колико би тек Срба било у тој авнојевској Хрватској да није било генецида над Србима од стране Курбата у НДХ и колонизација...

650.000 срба живи скоро 50 година са потомцима чувара из Јасеновца. Не пали се никаква лампица?
 
650.000 срба живи скоро 50 година са потомцима чувара из Јасеновца. Не пали се никаква лампица?

Meni je jače od toga ovaj podatak da se Tuđman sastao sa Miloševićem 78 puta u toku rata. Dve navodno zaraćene države, a njihovi lideri samo što ne spavaju u istom krevetu. Pa još predsednik "napadnute" države opušteno dolazi na teritoriju "agresora"?! O čemu dalje da se priča...
 
I pored toga bilo je mirovnih ponuda sa autonomijama sto je bilo u srpskom interesu no... al ajd bilo proslo. Dodjose svi u Srbiju da nas bude vise. :D

Што ти паметњаковићу не пробаш, узми завежљај на штап, па у три лм? Велики кранг је љепо објаснио.
 
Meni je jače od toga ovaj podatak da se Tuđman sastao sa Miloševićem 78 puta u toku rata. Dve navodno zaraćene države, a njihovi lideri samo što ne spavaju u istom krevetu. Pa još predsednik "napadnute" države opušteno dolazi na teritoriju "agresora"?! O čemu dalje da se priča...

Да, само што неки ћуте а неки се деру о издаји. "Наредио Београд". Па јел Београд наредио да се живи са усташама?
 
650.000 срба живи скоро 50 година са потомцима чувара из Јасеновца. Не пали се никаква лампица?

Неки и данас "спавају" с Тачијем и Храдинајем, неки с Милом, а неки с Чедом, Борком. Жарком..., а неки и дан данас говоре за пречане:" ко их **бе, што нису бранили своју куће", док други говоре за Косовце:" ко их **бе, што су продали имовину, што се нису бранили"...
 
Да, само што неки ћуте а неки се деру о издаји. "Наредио Београд". Па јел Београд наредио да се живи са усташама?

Наравно да јесте, Тито&компартија, Британци&Совјети. Данас Срби вјерују да је АВ " српска мајка" и гласаће за њега на сљедећм изборима. Пропаганда и сила су чудо.
 
Да, само што неки ћуте а неки се деру о издаји. "Наредио Београд". Па јел Београд наредио да се живи са усташама?

Pa jeste, kako nije ... Ko nas je stavio u Hrvatsku republiku? Kada smo trazili autonomiju glatko je odbijena... od strane ********* u Bg

Sto se nije ujedinio sa Krajinama i sto je zabranio ujedinjenje Krajine i RS?
 
Да, само што неки ћуте а неки се деру о издаји. "Наредио Београд". Па јел Београд наредио да се живи са усташама?

Ja se u načelu slažem, ali opet, ja imam taj luksuz da tako razmišljam kad nemam nikakve veze sa bilo kojim drugim krajeva osim onih srpskih sa dna kace. Ne mogu ja emotivno da se ubacim u situaciju Srba iz Krajine, a sa mojim ovakvim mozgom sigurno da bih prvom prilikom zapalio sa one proklete zemlje. Ono je zagađeno čistim zlom za vjeki vjekov, nebeskom narodu nije mesto tu.
 
Неки и данас "спавају" с Тачијем и Храдинајем, неки с Милом, а неки с Чедом, Борком. Жарком..., а неки и дан данас говоре за пречане:" ко их **бе, што нису бранили своју куће", док други говоре за Косовце:" ко их **бе, што су продали имовину, што се нису бранили"...

Не желим са вама које готивим да покрећем ове теме. Само мислим да има ту више криваца. На крају крајева, у Хагу се видело ко је од каквог материјала.
 
Да, само што неки ћуте а неки се деру о издаји. "Наредио Београд". Па јел Београд наредио да се живи са усташама?

Масон краљ Аца Карађорђевић је наредио да Срби живе у истој "кући" са усташама. Он је индиректни кривац за Јасеновац и остала зла која су нам усташе направиле.

Мало му била Србија до Шибеника са све Босном, Херцеговином и Славонијом. Хтео баја државу до Клагенфурта па нам нас увалио у Југославију, а усташе га убише после 15 година.
 

Back
Top