Da li su Srbi iz Hrvatske u stvari "neobicni" Srbi?

Ja se u načelu slažem, ali opet, ja imam taj luksuz da tako razmišljam kad nemam nikakve veze sa bilo kojim drugim krajeva osim onih srpskih sa dna kace. Ne mogu ja emotivno da se ubacim u situaciju Srba iz Krajine, a sa mojim ovakvim mozgom sigurno da bih prvom prilikom zapalio sa one proklete zemlje. Ono je zagađeno čistim zlom za vjeki vjekov, nebeskom narodu nije mesto tu.

Не бих секунду размишљао.
 
Масон краљ Аца Карађорђевић је наредио да Срби живе у истој "кући" са усташама. Он је индиректни кривац за Јасеновац и остала зла која су нам усташе направиле.

Мало му била Србија до Шибеника са све Босном, Херцеговином и Славонијом. Хтео баја државу до Клагенфурта па нам нас увалио у Југославију, а усташе га убише после 15 година.

To bi bilo to odprilike. Imao je megalomanske ciljeve, hteo sto kazes da bude kralj i kome treba i kome ne treba.
Opet ima i ona da se on tu nije previse pitao vec da su drugi za njega odlucili. Pitanje je sta je tu istina jer od toga zavisi i odnos prema njemu.
Da ne pricam sto je ostavio turke i siptare na svojoj zemlji kad su ih svi ostali proterali.
Posle su komunisti samo iskoristili njegovu losu vladavinu i zavrsili posao.
Sloba je imao sansu ali on je bio papucar, pa je tako i zavrsio.
 
To bi bilo to odprilike. Imao je megalomanske ciljeve, hteo sto kazes da bude kralj i kome treba i kome ne treba.
Opet ima i ona da se on tu nije previse pitao vec da su drugi za njega odlucili. Pitanje je sta je tu istina jer od toga zavisi i odnos prema njemu.
Da ne pricam sto je ostavio turke i siptare na svojoj zemlji kad su ih svi ostali proterali.
Posle su komunisti samo iskoristili njegovu losu vladavinu i zavrsili posao.
Sloba je imao sansu ali on je bio papucar, pa je tako i zavrsio.

Да је Аца са војском запосео границе које су Србији нуђене Лондонским уговором не верујем да би Енглези и Французи са рекли "немој Ацо до Шибеника и Бихаћа узми све до Клагенфурта."

Шиптаре је морао да исели са Косова и из Македоније. Наводно је имао план који је договорио са Ататурком да се Шиптари и Муслимани иселе у Турску, али као није стигао то да реализује. Не знам да ли је стварно он то договорио са Ататурком.
Да је 1918 Србија добила проширење а да није створена краљевина СХС могуће да би се већина босанско-херцеговачких Муслимана вратили у оквир српске нације. БиХ Муслимани 1918 нису имали никакав национални идентитет, а било је доста њихових интелектуалаца који су били свесни српског порекла као нпр. Осман Ђикић.
БиХ Муслимани су постали нација први пут 1961 кад су постали Муслимани са великим М, да би 1993 постали Бошљаци. Не рачунам краткотрајни излет у "хрватско цвијеће" у Ндхазији, на чему су више инсистирале усташе Курбати него сами БиХ Муслимани.
 
650.000 срба живи скоро 50 година са потомцима чувара из Јасеновца. Не пали се никаква лампица?

A da li znas s kim sve zive Srbi u Beogradu 75 godina? I bolje da ne znas, pozlilo bi ti.

Znam da smo na istoj strani, samo kazem da nije sve crno-belo. I jesmo mi Srbi najkrivlji za sve sto se dogodilo, jer smo to dopustili.

- - - - - - - - - -

Масон краљ Аца Карађорђевић је наредио да Срби живе у истој "кући" са усташама. Он је индиректни кривац за Јасеновац и остала зла која су нам усташе направиле.

Мало му била Србија до Шибеника са све Босном, Херцеговином и Славонијом. Хтео баја државу до Клагенфурта па нам нас увалио у Југославију, а усташе га убише после 15 година.

Koliko znam, njemu su Yu u granicama koje je imala nametnuli masoni, nije on to hteo. On je hteo da okupi Srbe da moze da ih zastiti, ali mu je uvaljeno i ostalo.

Inace kod tog ujedinjenja najglasniji su bili upravo Slovenci i Hrvati, jer im je bilo jasno da nikada nece izaci iz germansko-ugarskog zagrljaja, i da im je mnogo lakse i veca sansa da to urade iz srpske drzave. Plus su verovatno imali instrukcije od Vatikana i Zapada. Pa raspad Yu se desio 23 godine od nastanka!!! A od rata u ex-Yu (1995) sada je proslo upravo te 23 godine. Koliko je to zapravo kratak period. Tako da je tu sve vec bilo spremno, njima je samo trebalo da se odvoje od Germana.
 
Nije on htio da okupi Srbe niti mu je "uveljeno". Jer bi onda radio kako Bog zapovjeda u udario SRPSKE GRANICE pa se onda "ujedinjavao". U zajednicku drzavu Srbi su usli naglavacke - zahvaljujuci Aleksandru.

On nikog nista nije pitao niti je koga slusao. O ovome pisu i Srbi i stranci tadasnjeg vremena.

Nas problem SRBA U CJELINI je sto nam je ovakva kukavelj kao Droid, "drzavnici" i "djenerali". Dzaba i da smo imali 1000 atomski bomba za sobom, opet ne bi nista napravili.

Pazi koji slabic i kukavica moras biti, da meni koji sam bio u 100 okrsaja licem u lice pametujes i ponizavas kako ne valjam i kako eto "nijesam se htio boriti".
 
Srbi sa prostora bivse YU Republike CRO za poslednjih 100 godina prosli su
kako su prosli i sada nose svoju sudbinu, vecinom u Srbiji a delom razbacani
po celom svetu.
Za poslednjih 100 godinica Srbi iz CRO nikada nisu odlucivali o svojoj sudbini.
Devedesetih godina BG je prepoznao „uticajne“ Srbe medju nekoliko budaletina
koji nikada nisu bili i nikada ne bi mogli biti reprezentacija Srba iz CRO.
BG su bili potrebni nepismenjaci kojima su mogli maltiti kako su hteli,
dok su se u slucaju Srba iz bivse YU Republike BiH malkice zayebali od kojih
su popili nekoliko kulturnih odyebausa.
Preko podobnih kninskih Srba odlucivao je BG i njuske iz BG koje nisu pojma imali
niti su znali gde Srbi u CRO zive rade, sta im je dobro a sta lose.
SM nikada nije bio u CRO osim sto je letovao u Kuparima cuvan od strane vojnih
milicajaca, pitanje da li je i tabane umocio u more.
Jedan srpski pisac, promovisan u oca nacije, takodjer nije imao pojma o Srbima iz
CRO, a njegova jedina veza sa CRO je bilo povremeno letovanje u Primostenu
i 15-dnevno opijanje u konobi jednog pokojnog psihijatra.
E sad, ostala BG-ska „elita“ qurchila se i bahanisala u gradskoj kavani u Dubrovniku
ili Batani u Rovinju, a dok su se tamo preseravali Hrvati su im se u sebi smejali
uz neizbezan komentar, da ugledni gosti iz BG ne bi culi. „ma pusti stoku sa istoka“.
Neko je poredio sudbinu Srba iz CRO i Srba sa KiM. Takvo poredjenje je nemoguce
iz razloga sto je BG uvek shibicario sa Srbima izvan Srbije, a kada se tice Srba sa KiM
sada BG zdere sopstveno meso, to vam je ono kao kada krmacha pojede sopstveno
prase a ima dovoljno sise da ga podoji.
Dakle, o sudbini Srba u CRO odlucivale su njuske iz BG koje pojma nisu imali i koji
nista nisu znali o Srbima iz CRO.
E sada je u BG pichvajz, sada o sudbini KiM pa tako i o sudbini Srbije odlucuju likovi
i likuse koji nisu iz Srbije, i o njezinoj sudbini odlucuju dotepenci iz Bugojna, Tuzle,
Sarajeva, Gacka, Titograda, Ivangrada i ostalih pichkovaca izvan Srbije.
Narod kaze, uvek je lako tudjim Zhivanom gloginje mlatit.!!!
 
Srbi u BiH su i te kako znali da se bore.

Zivela Srpska!

Kolko si plitak.
Srbi iz BIH bi prosli isto ko i Srbi iz Krajine 1995. da se rat nastavio. Da Amerika nije zaustavila Hrvate i muslimane, ne bi ostao ni jedan Srbin preko Drine.

A zasto?
Zasto su Srbi iz BIH ratovali 4 godine, kad su mogli zavrsiti rat za 4 nedjelje? Bas zbog toga tupavca i slabica ciji si video postavio kao toboze neki "vazni dokaz".

Da li znaci da su Srbijanci "neobicni Srbi" ako ima je uzelo 4 mjeseca da uzmu Vukovar a imali su apsolutnu nadmoc nad Hrvatima u svakome pogledu? NE ZNACI!
Vukovar je pao za 14 dana cim se stvarno krenulo da se uzme.
 
Nije on htio da okupi Srbe niti mu je "uveljeno". Jer bi onda radio kako Bog zapovjeda u udario SRPSKE GRANICE pa se onda "ujedinjavao". U zajednicku drzavu Srbi su usli naglavacke - zahvaljujuci Aleksandru.

On nikog nista nije pitao niti je koga slusao. O ovome pisu i Srbi i stranci tadasnjeg vremena.

Nas problem SRBA U CJELINI je sto nam je ovakva kukavelj kao Droid, "drzavnici" i "djenerali". Dzaba i da smo imali 1000 atomski bomba za sobom, opet ne bi nista napravili.

Pazi koji slabic i kukavica moras biti, da meni koji sam bio u 100 okrsaja licem u lice pametujes i ponizavas kako ne valjam i kako eto "nijesam se htio boriti".

Da, ali ti isto tako moraš imati u vidu da malo više cěniš ljude koji sve ove godine, skoro 30 godina žive u Srbiji ili u drugim srpskim krajevima i svaki dan su u klinču snalaženja i borbe za život. Nisu zapalili něgdě daleko nego su ostali svoji na svojem. Ako za to nije bila potrěbna něka prěkoměrna hrabrost, onda svakako jeste izdržljivost.

Imam utisak kao da ljudi poput tebe (bez obzira odakle potiču a u dijaspori su) gube iz vida da živěti u Srbiji odnosno Srbiji i Crnoj Gori s Kosmetom svojevrěmeno, danas samo Srbiji i Srpskoj sa Kosmetom, znači živěti pod permanentnim međunarodnim pritiskom.
Ja s tvoje strane i sa strane ljudi sličnih tebi nisam naišao ni na trunku razuměvanja za plivanje u takvim životnim okolnostima, ako ne ništa barem uvažavanja.

Mnogi od nas forumskih ovdě su stalno prisutni i ne uključuju se tek povrěmeno da čuju novosti iz zavičaja... živimo čověče ovdě.
 
Vjeruj mi da cjenim.
Promjenio sam i ja mnoga misljenja i mnoge stvari naucio. Vjeruj mi da cijenim i postujem Srbijance koji su ratovali kod nas vise nego sebe i nas koji smo morali.
Devet od deset moji licni prijatelja medju Srbima nijesu Krajisnici, nego Srbijanci.

I ja sam grijesio neki puta prema Srbijancima, ali to nikad nije bilo iz ZLOBE, nego iz NEZNANJA. I nije me sramota, sramota bi bila da nista nijesam naucio!
 
Beograd Srbi treba da poravnaju k'o Drezden, toliko o Beogradu.

Evo, ovakav komentar je brilijantni pokazatelj neizměrne količine patoloških osěćanja jednog izběglog iskorěnjenog dijasporca, repe bez korěna koji, i pored tolikih bombardovanja Beograda kroz istoriju, volěo bi da vidi prěstoni grad svog naroda sravnjen sa zemljom.

Toga i takvih morbidnih želja nema nigdě osim kod Srba, ovaj htědoh reći "srba".

Sve ima něku svoju měru.
 
Evo, ovakav komentar je brilijantni pokazatelj neizměrne količine patoloških osěćanja jednog izběglog iskorěnjenog dijasporca, repe bez korěna koji, i pored tolikih bombardovanja Beograda kroz istoriju, volěo bi da vidi prěstoni grad svog naroda sravnjen sa zemljom.

Toga i takvih morbidnih želja nema nigdě osim kod Srba, ovaj htědoh reći "srba".

Sve ima něku svoju měru.

Sama uvodna tema i "misljenje" su teska patologija.
 
I pored toga bilo je mirovnih ponuda sa autonomijama sto je bilo u srpskom interesu no... al ajd bilo proslo. Dodjose svi u Srbiju da nas bude vise. :D

Могу руку у ватру да ставим да ти немаш појма о чему причаш.

И свако ко потеже аргумент неке аутономије и наводног З4 плана, нема појма о чему прича и тај З4 није никад прочитао, а и ако јесте, није га разумео нити је укапирао што је он на терену истински нудио.
 
Ne. Srbi iz Hrvatske, Slavonije, Dalmacije ili Krajine su najobičniji Srbi koji su prvi osětili na svojoj koži opasnost jugoslověnstva koja se nadvila nad vascělim srpskim narodom. Oni su bili primorani da ili poginu ili da se isele ili proměne identitet. To je bila uvertira u ono što će sačekati i druge Srbe diljem države koja se raspadala. S te strane, ovi Srbi mogu biti něki od kojih drugi Srbi mogu itekako naučiti za svoje opšte srpsko dobro. Nisu oni krivi zbog progona iz hadezeovske Hrvatske. Ipak su uspěvali četiri godine da zadrže naprědak neoustaških nemani zengi. Ne trěba ih kriviti. Izdao ih je Slobin režim u Beogradu u dogovoru sa hadezeovskim vlastima u Zagrebu. Dobri su borci.
Покојни председник није издао Србе у Крајини , чак што више они их је подржавао и прихватио као председник хиљаде избеглих жена и деце као и комплетног народа из Крјаине .лаж је да је покојни председник имао било какве везе са падом Крајине , ту лаж је инсталирала ХР и Америка које су главни учесници акције Олуја .
 
Разликујемо се утолико што смо културолошки другачији од нпр. Срба с југа али с Космета.
И није то нелогично. Вековима смо живели у царствима која су била сасвим другачија културолошки.

И занимљиво је што је управо овим Србима који су функционисали међ' Османлијама та Европа западна слатка и стално би да се углаве у њу.
А ми пречани бежимо од исте.
Ваљда знамо с ким смо имали посла. :mrgreen:
 
Покојни председник није издао Србе у Крајини , чак што више они их је подржавао и прихватио као председник хиљаде избеглих жена и деце као и комплетног народа из Крјаине .лаж је да је покојни председник имао било какве везе са падом Крајине , ту лаж је инсталирала ХР и Америка које су главни учесници акције Олуја .

Je li laz da nijednom nije izasao medju prognani narod i podijelio ljudski rijec?

Da nikad nije posjetio nijednog ranjenika Srbijanca u bolnici, otisao na sahranu, dao saucesce roditeljima?
 
Je li laz da nijednom nije izasao medju prognani narod i podijelio ljudski rijec? Da nikad nije posjetio nijednog ranjenika Srbijanca u bolnici, otisao na sahranu, dao saucesce roditeljima?
Он је пружио народу утеху , склониште , храну , лекове и све остало што је било потребно народу да лакше преболи прогон из Крајине .тачно , за данашње време када се утркују политичари да се сликају са народом ч , може бити чудно да се није сликао али он није био манекен председник , него државник .
 
Разликујемо се утолико што смо културолошки другачији од нпр. Срба с југа али с Космета.

ajde! :lol:

Вековима смо живели у царствима која су била сасвим другачија културолошки.

sigurno ste se prosvetili živeći među ljudožderima
 
Могу руку у ватру да ставим да ти немаш појма о чему причаш.

И свако ко потеже аргумент неке аутономије и наводног З4 плана, нема појма о чему прича и тај З4 није никад прочитао, а и ако јесте, није га разумео нити је укапирао што је он на терену истински нудио.

Да је план З-4 садржао и државу у држави, то не би ништа значило јер би Хрвати најкасније за десет година опет поновили "Олују" на Рачанов или Туђманов начин. Србима није гинуло да буду протерани, без помоћи из Србије и РС.
 
ajde! :lol:



sigurno ste se prosvetili živeći među ljudožderima


Културни обрасци су другачији. Прођи кроз Србију испод Саве и Дунава па кроз Војводину или РС, окрени се око себе и погледај шта видиш и које су разлике.
Огромне су.
 
Ja mislim da je njihov ustanak bio uzaludan,ali eto vrijedi pokusati.Da su ostali svejedno zavrsili bi ko Turci u Bugarskoj,deportovani bi svi bili.Omjer Srba u Bosni i Hrvatskoj se ne moze porediti.Srbi u Bosni imaju vlasnistvu katastarski oko 70% zemlje,danas je skoro isti omjer mozda malo manji..Srba u Bosni preko 30%.U Hrvatskoj su Srbi cinili 15% stanovnistva negdje oko 580 000 spram 4 miliona Hrvata.Treba uzeti u obzir da Vatikan nikad nece dozvoliti da joj se katolicka drzava rasparcava.Vatikan je najmanja zemlja na svijetu a ujedno najmocnija.Kolko su Hrvati a kolko Srbi u Hrvatskoj mogli mobilisati ljudstva to se moze olako procjeniti.Rusija tad na koljenima,Srbija pod sankcijama a Amerika vladala citavim svijetom.

Najveci udarac za Srbe u Hrvatskoj nije bila 1995 vec 1941,kada je krenuo sistematski genocid i unistavanje svega srpskog.Mnoga mjesta u Slavoniji i drugim djelovima Hrvatske su bila potpuno ociscena od Srba.Bukvalno su ih istrijebili.Slicno stanje je bilo u Bosanskoj Krajini kao Kozarska Dubica koja na popisu 1939 imala 30 000 stanovnika a nakon zavrsetka rata 1945 popisano je 15 000.Opstina je naseljena Srbima 99%.

Sad ce neko reci,pa kako su to sebi dozvolili.Mene je to isto pitanje dugo kopkalo kako smo sebi dozvolili da nas tako pobiju,pohvataju i sve u Jasenovac. Srbi i Hrvati su pred izbijanje II Svijetskog rata bili u relativno dobrim odnosima.Nismo dozivjeli veliko stradanje za vrijeme I Svijetskog rata pa su mislili da nece biti i ovaj.Ljudi su zajedno sjedili pili komunicirali i ponekad se zenli.Problem je sto smo mi njima vjerovali.Mi smo bili naivni misleci da nam komsije zlo ne misle.Nakon okupacije Kraljevine Jugoslavije,nije odmah krenula hajka na Srbe,vec su pustili malo da se stanje smiri i da Srbi pocnu vjerovati novim vlastima.Javljeno je ljudima samo da se jave u opstinu radi popisa i onda su pohapseni i deportovani u logore.Mnogima su javili komsije Hrvati i Muslimani neka odu slobodnu nece im biti nista.Ovaj zadnji rat su mislim teebali prihvatiti sporzaum Z4 sa sirokom autonomijom,ali pitanje je da li bi Hrvatska opet nakon 4-5 godina pokrenula vojnu ofanzivu prema njima.Ako bi Srbi dobili takvu autonomiju u Hrvatskoj vjerovatno bi za godinu dana Albanci na Kosovu dobili istu takvu autonomiju.Srba danas u Hrvtaskoj nema,Albanaca na Kosovu danas ima.

Bilo kako bilo mi ne mozemo istoriju mjenjati ali mozemo uraditi da nam buducnost bude bolja da se neke stvari ne ponove.U Republiic Srpskoj zivi oko 35 000 Srba iz Hrvatske i jako su dobro integrisani u nase drustvo.Pored nasih problema mi smo ih docekali sirokih ruku,jer smo prosli kroz zajednicku istoriju i stardanje.Slobodan M. je pokusao da manipulise sa Srbima u Bosni i mi smo odbili neke prijedloge.On nije zivio na podrucju BiH da mogao ocijeniti sta je nama najbolje bilo.

Ono sto je ostalo Srba danas u Hrvatskoj najbolje bi bilo da mjenjaju kuce i imanaj sa Hrvatima u BiH.Hrvati danas najvise odlaze iz BiH i siguran sam da bi bilo nekiih zainteresovanih da mjenjaju kuce u zadarskom i sibenskom zaledju kuce i maslinjake sa Hrvatima koji imaju kuce i imanja u Popovu Polju,Stocu i dolini Neretve.Kao oni iz Slavonije za hrvatske kuce u Odzaku i Posavini.
 
Poslednja izmena:
Да је план З-4 садржао и државу у држави, то не би ништа значило јер би Хрвати најкасније за десет година опет поновили "Олују" на Рачанов или Туђманов начин. Србима није гинуло да буду протерани, без помоћи из Србије и РС.

План је нудио ћорак, никакву одрживу аутономију, са позицијама додељеним Хрватима тако да се секу српске средине.
То ни будала не би прихватила.
Помоћи из Србије , конкретне, није било.
Милошевић није знао ни колико Срба живи у Хрватској.
Био је запрепашћен кад је чуо цифру.
 
Kada govorimo o Srbima iz Hrvatske da kazemo da se i oni medjusobno razlikuju, Krang je poceo da. objasnjava ranije uzroke i posledice,Pitanje brojnosti ,nikada ih nije bilo vise od 15,7% a sto je jos nepovoljnije po njih a rekao je nisu ziveli zajedno vec su ziveli rastrkano,, Sa pobedom u ww2 dosta je preseljeno u Vojvodinu ,,sto je dodatno smanjen broj, Iz nekog razloga doseljavani su i u druge delove Srbije ,ne mislim na Vojvodinu vec BGD ,Macvu,, Drugo i vaznije NIKADA NISAM PROCITAO DA JE I POSTOJALA IDEJA AUTONOMIJE SRBA IZ HRVATSKE da je neki Srbin to izjavio ,pokrenuo ,Tek 91~92 narodni heroj Dusan Pekic je to pokrenuo ali je vec bilo kasno.
Sad sta je Droid hteo da kaze a trebao je u uvodu ,da li su drugacijeg mentaliteta, Sigurno i to sto ides vise ka jugu sve su ljuci a ka severu pitomiji ako je to zeleo da cuje,
 

Back
Top