Da li su Srbi iz Hrvatske u stvari "neobicni" Srbi?

Ne. Ispravno piše upravo zato što je Dalmatija kao šira oblast obuhvatala i potonju priobalnu Dalmaciju. Hrvati se u "Annales regni francorum" uzgred ni u jednoj rěčenici ni ne pominju.
Raška nije identična sa Srbijom, već samo jedna njena kneževina, dok je Prvobitna Porfirogenitova Srbija obuhvata znatno širi prostor.

Porfirogenet opisuje stanje 160 godina kasnije. Tada vec postoji Hrvatsko kraljevstvo koje je puno vece od podrucja koje su imali Hrvati za Ajnharda. Isto tako i Srbi.
 
Porfirogenet opisuje stanje 160 godina kasnije. Tada vec postoji Hrvatsko kraljevstvo koje je puno vece od podrucja koje su imali Hrvati za Ajnharda. Isto tako i Srbi.

Dobro, a šta me ti uběđuješ kao i tvoji saplemenici kroz něku komičnu semantičku igru rěči ? Da li je "veliki" ili "veći" děo Dalmacije ? :lol:

Moja poenta na šta ukazujem je da su Srbi davnih dana još naseljeni u Dalmaciji kao starosěděoci, a ne na račun Hrvata ili "gubitka hrvatskih zemalja" kako vaši znanstvenici to vole prikazivati. Samo sam to htěo reći ni manje ni više od toga... :roll:
 
Dobro, a šta me ti uběđuješ kao i tvoji saplemenici kroz něku komičnu semantičku igru rěči ? Da li je "veliki" ili "veći" děo Dalmacije ? :lol:

Moja poenta na šta ukazujem je da su Srbi davnih dana još naseljeni u Dalmaciji kao starosěděoci, a ne na račun Hrvata ili "gubitka hrvatskih zemalja" kako vaši znanstvenici to vole prikazivati. Samo sam to htěo reći ni manje ni više od toga... :roll:

Sad se ti igras rijecima. Ondasnja Dalmacija se smanjila na ono sto imamo danas i tu su Srbi imali vlast na kratko samo na kranjem jugu. U ostatak danasnje Dalmacije Srbi dolaze prije 300-400 godina. Kad danas govoris o Dalmaciji misli se na ovo danasnje stanje, ako mislis na tadasnje stanje to moras posebno naglasiti.
 
Dobro, a šta me ti uběđuješ kao i tvoji saplemenici kroz něku komičnu semantičku igru rěči ? Da li je "veliki" ili "veći" děo Dalmacije ? :lol:
Мораш то сагледати са хрватске стране. Нпр. ако у Хрватској данас има 5% Срба, то је велик постотак, мора их бити мање од 3%, а најбоље је да их уопће нема. ;)
 
Мораш то сагледати са хрватске стране. Нпр. ако у Хрватској данас има 5% Срба, то је велик постотак, мора их бити мање од 3%, а најбоље је да их уопће нема. ;)

Sam iste govorili 90.-tih gdje jedan Srbin zivi tu je Srbija, gdje je srpski grob tu je Srbija.
 
Cuj zabiti ,pa ovo gore selo Kistanje je na pola sata voznje od mora,ostrvo Murter koranti je na dohvat ruke..da je bilo pameti i sange da se to oslobodi srbi bi danas mogli zivjeti od turizma,od mora,znas li koliko turista posjeti kornicu i plitvicka jezera i koliko hrvati uzmu od jadarana itd izgubljene su najvrednije srpske teritorije

Inace i moja porodica vodi porijeklo iz Dlamacije iz mjesta Polaca kod Benkovca a u 17 ili 18 vjeku su dosli u Bosnu
Citao sam knjigu Unac antropogeografska ispitivanja naseg antropogeografa Patra Radjenovica gde je zabiljezio da je vecina stanovnistava Bos Krajine Grahovsko Livanjskog pola i Glamockog polja,Drvara itd te prostore naselilo oko 1700-8 god uglavnom iz Dalamacije

https://www.zapadnisrbi.com/images/PDF/Petar-Radjenovic-UNAC.pdf
 
Sad kada pogledas iz ove perspektive ,seobe ,migranti ,odlazak nasih u Nemacku totalno si u pravu .Jos ispade da je Sloba predvideo stvari 30 kasnije.
Nista sloba nije predvideo
Zapad je stao na stranu hrvata i muslimana,zaveo sankcije srbiji i vojno intervenisao u sukobu
Milosevic je procjenio da se sa rogatim ne vredi bosti i pustio je te srpske teritorije niz vodu
a u BIH je prihvatio plan kontakt grupe,ovi sa Pala nisu to htjeli da prihvate pa je Nato sproveo operaciju Deliberate Force kojom je uzdramana VRS i omoguceno da ustase i muslimani okupiraju srpke teritorije u Bosni i da se RS svede na 49% shodno planu kontakt grupe
To je sva istina
 
Nista sloba nije predvideo
Zapad je stao na stranu hrvata i muslimana,zaveo sankcije srbiji i vojno intervenisao u sukobu
Milosevic je procjenio da se sa rogatim ne vredi bosti i pustio je te srpske teritorije niz vodu
a u BIH je prihvatio plan kontakt grupe,ovi sa Pala nisu to htjeli da prihvate pa je Nato sproveo operaciju Deliberate Force kojom je uzdramana VRS i omoguceno da ustase i muslimani okupiraju srpke teritorije u Bosni i da se RS svede na 49% shodno planu kontakt grupe
To je sva istina

Janko, RS je manja od 49%...Opet se drogiraš?
 
Janko, RS je manja od 49%...Opet se drogiraš?
Dejton je napravljen na osnovu plana kontakt grupe
U Zenevi 8 septembra 1995 rukovodstvo sa Pala prihvaca plan kontakt grupe i podjelu BIH 49 51 cime se odrice 20% srpskih teritorija u BIH
cuo si za zenevske principe

Dejtonski sporazum i usatv BIH aneks 4 pocinje ovako

želeći da doprinesu ovoj svrsi i promovišu trajni mir i stabilnost, potvrđujući svoje opredjeljenje za dogovorene osnovne principe objavljene 08. septembra 1995 u Zenevi.
 
Janko, manja je od 49%....računaj malo...
Govorim o zenevskim principima 8 septembra 1995 potpisanim u Zenevi ,sa muslimanske strane potpisnik je bio Muhamed Sacirbej
tu je jasno receno i dogovoreno i potpisano ... BIH se djeli 49 51%po planu kontakt grupe na dva entiteta Republiku Srpsku i muslimansko hrvatsku federaciju
Raspitaj se malo o zenevskim principima
 
Poslednja izmena:
Cuj zabiti ,pa ovo gore selo Kistanje je na pola sata voznje od mora,ostrvo Murter koranti je na dohvat ruke..da je bilo pameti i sange da se to oslobodi srbi bi danas mogli zivjeti od turizma,od mora,znas li koliko turista posjeti kornicu i plitvicka jezera i koliko hrvati uzmu od jadarana itd izgubljene su najvrednije srpske teritorije

Inace i moja porodica vodi porijeklo iz Dlamacije iz mjesta Polaca kod Benkovca a u 17 ili 18 vjeku su dosli u Bosnu
Citao sam knjigu Unac antropogeografska ispitivanja naseg antropogeografa Patra Radjenovica gde je zabiljezio da je vecina stanovnistava Bos Krajine Grahovsko Livanjskog pola i Glamockog polja,Drvara itd te prostore naselilo oko 1700-8 god uglavnom iz Dalamacije

https://www.zapadnisrbi.com/images/PDF/Petar-Radjenovic-UNAC.pdf
Srbi da "oslobode" Murter?
To je isto ono kao kad su Hrvati "oslobađali" Glamoč, Drvar i Grahovo
 

Back
Top