Лазарева клетва

Rasejani Prorok

Buduća legenda
Poruka
30.233
Сви знамо како иде Лазарова Клетва али се само пар нас запитало једно:

Како то да је Хреба писао 600 година модернијим језиком у односу на онај онда важећи?
Тада се причао пра-срБски колико ја знам...

Шта веле драги форумаши?

- - - - - - - - - -

Одговоре писати актуелним језиком
Зафаљавам!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Па ако је оно писао Хреба шта је онда радио Вук Караџић???

- - - - - - - - - -

Дедер, интегралну верзију клетве, па да изанализирамо.
Овако- све су то тумачења 'нако...

Интегралну верзију оставио покојни деда негде на тавану па ћу се исцимам да нађем.
Одакле бре слова К, П и Ј у то време?
 
Rekao je "Srbi, ako ne dođete u boj na Kosovo, doći će Ceca da vam peva". I mnogi Srbi radije izgiboše.

Сине, дође цео Балкан на Цецилију него што на EXIT дође наркомана са урачунатим пандурима дилерима.
Максимум на EXIT-у је мањи и од броја првоприспелих раном зором за Цецилију.

Е сад коме дроза појела мозак па не схвата превару са Лазаровом Клетвом?

- - - - - - - - - -

Пази ми овде не причамо о превари да нам прво била понуђена одлична понуда
Коју смо одбили па наебали..!
Има разлог зашто Хребељановићи нису наставили...
Много тога се прећуткује и подваљује...

- - - - - - - - - -

Нешто слично се десило и 27. марта па онда 1999-те...
Оно као будала увуче народ у беду јер се курчи у празно а нигде одговорност...

- - - - - - - - - -

Будале оду на овај или онај начин а генерације народа испаштају кретенизам момента у главуџи идиотској

- - - - - - - - - -

Краће речено - ирационални потез
 
Сви знамо како иде Лазарова Клетва али се само пар нас запитало једно:

Како то да је Хреба писао 600 година модернијим језиком у односу на онај онда важећи?
Тада се причао пра-срБски колико ја знам...

Шта веле драги форумаши?

- - - - - - - - - -

Одговоре писати актуелним језиком
Зафаљавам!

Па сви знамо и Оче наш, али ко се запитао како то да је Исус причао модерним српским језиком?
 
Kojim jezikom je pisao Sveti Sergije Radonješki i Ivan Grozni mada ih ipak savrěmeni Rusi razuměju ?
Ima li potrěbe da ti prědočimo ?

Inače, Lazarevu kletvu je skovao narod post festum na osnovu prědanja i Lazareva Zavěta.

P. S. Zamolio bih te da se prema našim svecima odnosiš s poštovanjem bez tog "Hreba" i slično... To je něki elementarni osnov pristojnosti.
 
Сине, дође цео Балкан на Цецилију него што на EXIT дође наркомана са урачунатим пандурима дилерима.
Максимум на EXIT-у је мањи и од броја првоприспелих раном зором за Цецилију.

Е сад коме дроза појела мозак па не схвата превару са Лазаровом Клетвом?

- - - - - - - - - -

Пази ми овде не причамо о превари да нам прво била понуђена одлична понуда
Коју смо одбили па наебали..!
Има разлог зашто Хребељановићи нису наставили...
Много тога се прећуткује и подваљује...

- - - - - - - - - -

Нешто слично се десило и 27. марта па онда 1999-те...
Оно као будала увуче народ у беду јер се курчи у празно а нигде одговорност...

- - - - - - - - - -

Будале оду на овај или онај начин а генерације народа испаштају кретенизам момента у главуџи идиотској

- - - - - - - - - -

Краће речено - ирационални потез

Tako je. I vi slušate Serebro, Ruslanu, Tatu i razne Ljelje, Kandelaki a htěli biste ratovati protiv jedne Amerike. Mora se priznati da ste malo krupniji zalogaj zagrizli nego što možete da razjapite čeljusti.
 
Kojim jezikom je pisao Sveti Sergije Radonješki i Ivan Grozni mada ih ipak savrěmeni Rusi razuměju ?
Ima li potrěbe da ti prědočimo ?

Inače, Lazarevu kletvu je skovao narod post festum na osnovu prědanja i Lazareva Zavěta.

P. S. Zamolio bih te da se prema našim svecima odnosiš s poštovanjem bez tog "Hreba" i slično... To je něki elementarni osnov pristojnosti.

Слушај ти За-рат-сутра, боље је правити се будала него паметан.
Није светац водио Србију у погибију.
Камо књиге да видимо шта је тачно било са источним римским цатрством....
Ах да, то код нас спаљивао ко је стиго од онда па на овамо.
Међутим има ко је записао и где стоји.
Сад ****** истина не прија.
 
Слушај ти За-рат-сутра, боље је правити се будала него паметан.
Није светац водио Србију у погибију.
Камо књиге да видимо шта је тачно било са источним римским цатрством....
Ах да, то код нас спаљивао ко је стиго од онда па на овамо.
Међутим има ко је записао и где стоји.
Сад ****** истина не прија.

Pitam te je l' tvoj narod nije imao vođe koje su ga vodile u bitke u odbrani svoje zemlje, takođe motivisane věrom da bi potom bili kanonizovani kao sveci ?


P. S. Hrišćanski i prě svega ljudski te molim (pošto sam te upoznao) da sjašeš sa našeg naroda s provociranjem, vrěđanjem i nipodaštavanjem. Ako već nemaš naměru pomoći onda barem ne odmaži i skloni nam se s puta.
Srbi ti nisu krivi što si kao osoba nesrěćna i nesposobna da utoliš svoj duševni nemir i prazninu. Nađi sebi drugu zanimaciju mimo nas.
 
KOSOVSKA BITKA





el6sRvv.jpg







BITKA NA MOHACU



ZEaN1tQ.jpg
 
Сине, дође цео Балкан на Цецилију него што на EXIT дође наркомана са урачунатим пандурима дилерима.
Максимум на EXIT-у је мањи и од броја првоприспелих раном зором за Цецилију.

Е сад коме дроза појела мозак па не схвата превару са Лазаровом Клетвом?

- - - - - - - - - -

Пази ми овде не причамо о превари да нам прво била понуђена одлична понуда
Коју смо одбили па наебали..!
Има разлог зашто Хребељановићи нису наставили...
Много тога се прећуткује и подваљује...

- - - - - - - - - -

Нешто слично се десило и 27. марта па онда 1999-те...
Оно као будала увуче народ у беду јер се курчи у празно а нигде одговорност...

- - - - - - - - - -

Будале оду на овај или онај начин а генерације народа испаштају кретенизам момента у главуџи идиотској

- - - - - - - - - -

Краће речено - ирационални потез

Kako bih ti rekao, taj isti celi Balkan izabere Vučića, Đukanovića, Izetbegovića, Borisova i slične njuške (o Hrvatima i da se ne priča), što će reći da taj celi Balkan i nije baš previše uračunljiv...
 
Сви знамо како иде Лазарова Клетва али се само пар нас запитало једно:

Како то да је Хреба писао 600 година модернијим језиком у односу на онај онда важећи?
Тада се причао пра-срБски колико ја знам...

Шта веле драги форумаши?

- - - - - - - - - -

Одговоре писати актуелним језиком
Зафаљавам!

Ма ајде бежи, Лазарова клетва је скорашња измишљотина.
 
По мени пропуштена шанса за удруженим хришћанством најпре источним и западним Римом и шансом да се експанзија Ислама заустави једном за увек у Европи.
Межутим ако погледамо да су две усијане главе одлучивале о судбини Европе Душан Немањић и Кнатакузен најпре чуван у Србији као претедент на византијски престо човек вероватно глуп , груб и суров коме је српска војска једини пут у истори отказала послушност због суровости над Албанцима.
Доласком на византијски трон постаје главни Душанов непријатељ покушавајући да врати византијске територије од српског царства ниакд директним бојем већ хушкањем Бугара , Мађара , стандардна византијска политика која је доживела немоћ па из освете насељава ратне кампове Турака Селџука у малу Азију.
Овај први бар назире опасност да је ствар озбиљнија од суседских размирица обраћа се Папи за помоћ стварања хришћанске уније и чин капетана за протеривања Турака из мале Азије.
Добија благослов али запад је неодлучан чека да исток први удари па да се територија дели између њих и Турака што и би Византија кроз непуних 150-200 година пада оборена својом кугом који је довела у Европе због краљевских суседских размирица.

Али ето захваљујући истим Турцима запад сија данањим сјајем па и Америка.

У време Лазара је већ касно било за то ,али довољно рано за стварање мита који нас је одржао до дана данашњег.
 
Узгдед Власи су се одазвали Лазару читав пук и источна Србија је сачувала обиље легенди и предања везано за Лазара , изварице које имају од онда 500 становника јер их је Лазар проклео зато што су га преварили отуд"Изварице" до чак легенде да има је сам Цар Лазар наденуо име Власи као добри људи.Лазаров култ је јако жив и јак међу источносрпским Власима .
 
Узгдед Власи су се одазвали Лазару читав пук и источна Србија је сачувала обиље легенди и предања везано за Лазара , изварице које имају од онда 500 становника јер их је Лазар проклео зато што су га преварили отуд"Изварице" до чак легенде да има је сам Цар Лазар наденуо име Власи као добри људи.Лазаров култ је јако жив и јак међу источносрпским Власима .

Цар Лазар? Ево још једне скорашње измишљотине. Лазар је био кнез.
 

Back
Top