NAPAD U LUČANIMA Pretučena aktivistkinja SNS

Човече, свако има право на своје тумачење, капираш?

Postoji neko drugačije tumačenje? :think:

I šta znači to svako ima pravo na tumačenje? Ovde govorimo o vladavini prava. Da li si hteo da kažeš da po tvom mišljenju Srbija nije pravna država već nekakava anarhični banana-džumbus u kojem svako radi kako mu se prohte, interpretirajući zakone i druge pravne propise kako mu volja, bez obzira na kvalifikacije i mandat? Ako sam te dobro interpretirao da si to doslovno priznao, onda mogao bih reći da se dobrim delom slažemo da je tako. S tim što ja, za razliku od tebe, smatram da ne treba tako da bude i da to treba menjati. I mnogo mi je žao (ali i nejasno, izuzev ako ne želiš samo da braniš one na vlasti bez obzira na to šta se dešava, odnosno upotpunosti zažmurujući na ovakve situacije, ili nekritički usvajajući propagandu kao što je slučaj sa celim ovim incidentom oko gospođe Jovanović) što ti tako misliš, jer to je vrlo štetan pristup. :confused:
 
Poslednja izmena:
Postoji neko drugačije tumačenje? :think:

I šta znači to svako ima pravo na tumačenje? Ovde govorimo o vladavini prava. Da li si hteo da kažeš da po tvom mišljenju Srbija nije pravna država već nekakava anarhični banana-džumbus u kojem svako radi kako mu se prohte, interpretirajući zakone i druge pravne propise kako mu volja, bez obzira na kvalifikacije i mandat?

Званична интерпретација закона која је обавезујућа је надлежност судова конкретне надлежности.

Схваташ ли ти то или не?

Нема ту шта да се мере квалификације. Постоје особе које могу да кажу шта је правно тачно у вези нечена, а шта не, узимајући у обзир кршење било каквог закона.

За то служи слободно судијско уверење, регулисано законом.

Сва друга тумачења су бла бла бла, била или не била у складу са мишљењем судије. У овом случају судије за прекршаје који се спомиње.

- - - - - - - - - -

Хоћеш ли да кажеш да би неко други уместо судије требало да пресуђује и да тврди да је његово мишљење случаја једино?

Да неко други пре судије треба то да тумачи?
 
Званична интерпретација закона која је обавезујућа је надлежност судова конкретне надлежности.

Схваташ ли ти то или не?

Нема ту шта да се мере квалификације. Постоје особе које могу да кажу шта је правно тачно у вези нечена, а шта не, узимајући у обзир кршење било каквог закона.

За то служи слободно судијско уверење, регулисано законом.

Сва друга тумачења су бла бла бла, била или не била у складу са мишљењем судије. У овом случају судије за прекршаје који се спомиње.

- - - - - - - - - -

Хоћеш ли да кажеш да би неко други уместо судије требало да пресуђује и да тврди да је његово мишљење случаја једино?

Да неко други пре судије треба то да тумачи?

A tebe pitam postoji li drugačije tumačenje.

Da li želiš da ja potražim neki drugi izvor ili bi da se sam potrudiš i konsultuješ. Siguran sam da poznaješ barem nekog pravnika (bilo da ti je rod, komšija, kolega, poznanik, itd..)..?

P. S. Ja nisam nigde prejudicirao presudu čačanskog prekršajnog suda. Samo kažem da bi sada trebalo neko da podnese prijavu protiv nje, zato što je vrlo jasno da postoji osnov.
 
Poslednja izmena:
A tebe pitam postoji li drugačije tumačenje.

Da li želiš da ja potražim neki drugi izvor ili bi da se sam potrudiš i konsultuješ. Siguran sam da poznaješ barem nekog pravnika (bilo da ti je rod, komšija, kolega, poznanik, itd..)..?

То ти може одговорити надлежни суд. Ево имају статистику веома детаљну, па се можеш упознати.

https://www.vk.sud.rs/sites/default/files/attachments/KNJIGA - POSEBNA NADLEZNOST.pdf
 
То ти може одговорити надлежни суд. Ево имају статистику веома детаљну, па се можеш упознати.

https://www.vk.sud.rs/sites/default/files/attachments/KNJIGA - POSEBNA NADLEZNOST.pdf

Dakle, da rezimiramo, korisnik Mračak sa Foruma Krstarice izvor je drugačijeg tumačenja? :lol:

https://www.blic.rs/vesti/beograd/s...a-firme-koje-se-tako-reklamiraju-mogu/77wypwp

Ubacivanje reklamnog materijala u poštanske sandučiće ili lepljenje promotivnih plakata na zidove je bilo zabranjeno i pre nego što ste odlučili da ovu poruku istaknete na ulaznim vratima svoje zgrade. O toj zabrani govori se u čak dva zakona - o zaštiti potrošača i o oglašavanju.

Direktno reklamiranje na daljinu, što podrazumeva i ubacivanje reklamnih letaka u poštanske sandučiće, se može vršiti samo uz saglasnost fizičkog lica prema kom se vrši oglašavanje. Isto važi za letke koje se kače na kvake svim stanarima u zgradi. U ovom slučaju to je Skupština stanara ili kućnog saveta. Nepoštovanje ove zakonske odredbe kažnjava se novčanom kaznom od 300.000 do 2.000.000 dinara.

Jesi li ti pravnik po vokaciji, ili si konsultovao nekog pravnika u svom okruženju?
 
Poslednja izmena:
MPbX6OD.jpg


Pustite Mračka ljudi :lol:


Nego jelte, jel istina ovo što pričaju po tviterima da je našeg Vođu ostavila i ova druga žena? :think:
 
Па, ово је СзС у пракси, сви сте кидисали на Мрачка, јбт...:lol:

Сачекати да се врати од моје "пензионерске колегинице" из посете, и да видимо како јој тече опоравак...чујем да није више у "животној угрожености",и опоравља
се, на нашу велику срећу....?!?
 
Za tvoje pitanje je nadlezan sud, a ne korisnik.

Daj, Mrki, sada skroz troluješ. :lol:

Zašto si postavio temu na Forum Krstarice o navodnom napadu u Lučanima? Da li je za sporove u kojima stranka tvrdi da je bilo došlo do nanošenja telesnih povreda nadležan neki sud ili Forum Krstarice? :D

P. S. Da li tražiš od mene da pronađem po arhivama prekršajnih sudova u Srbiji primere presuda povodom upravo ovog pitanja, zatražim da mi se dostave po osnovu uvida u informacije od javnog značaja i okačim na Forum Krstarice (kao što su se u susednoj zgradi preganjali sa jednom firmom upravo oko toga)? Je li to tvoja poenta?
 
Poslednja izmena:
Види, овако...
Вучић кара вас, жутаре; тако да ће пре бити да је избор негде међу вама, комплексаро...:rotf:

Tako je, druze! :D. Moras da se potrudis da bi primao Vucicevu karu u zucu.

Mrale i Lesi su ti vec odmakli.

Hajd` jos neki pronicljiv, naprednjacki duhovit komentar.
 
Сачекати да се врати од моје "пензионерске колегинице" из посете, и да видимо како јој тече опоравак...чујем да није више у "животној угрожености",и опоравља
се, на нашу велику срећу....?!?
Ја жив нисам дал' је претекла, тако "претучена"...:lol:
Добила госпоџа длан или два, и сад- тема за 50000 постова, јбт...:mrgreen:
 
Svako nasilje treba osuduti a kamoli prema starijim ljudima, ali jedno je istina sto sam primetila u zadnje vreme, a to je da ni stariji (penzioneri narocito, ne svi) nisu vise ono sto su nekad bili, puni dobrote i mudrosti, vec se ponasaju samozivo i vrlo neprimereno.
Naravno, to ne opravdava nasilje, ni u kom slucaju, ali opravdava izvesnu dozu nepostovanja prema njihovim godinama, u odnosu na ranije.
 
Baba je pravi naprednja, lupa glavom o :dash: i pretenduje da postane presednik FSS-a.

Znamo kao se postaje presednik FSS-a
index.jpg


Tipujem da će Maja Gojković biti novi selektor, ima i zvonce koje neposlušne dovodi u red.

- - - - - - - - - -

Svako nasilje treba osuduti a kamoli prema starijim ljudima, ali jedno je istina sto sam primetila u zadnje vreme, a to je da ni stariji (penzioneri narocito, ne svi) nisu vise ono sto su nekad bili, puni dobrote i mudrosti, vec se ponasaju samozivo i vrlo neprimereno.
Naravno, to ne opravdava nasilje, ni u kom slucaju, ali opravdava izvesnu dozu nepostovanja prema njihovim godinama, u odnosu na ranije.

Šta je bilo u pitanju kora od banane ili nešto bezazlenije?

Koliko čovek treba biti glup da poveruje u ove iumišljene scenarije.
 
Svako nasilje treba osuduti a kamoli prema starijim ljudima, ali jedno je istina sto sam primetila u zadnje vreme, a to je da ni stariji (penzioneri narocito, ne svi) nisu vise ono sto su nekad bili, puni dobrote i mudrosti, vec se ponasaju samozivo i vrlo neprimereno.
Naravno, to ne opravdava nasilje, ni u kom slucaju, ali opravdava izvesnu dozu nepostovanja prema njihovim godinama, u odnosu na ranije.

U ovom slučaju imamo dva nasilja, jedno dokazano i priznato (ubacivanje političkih reklama u sandučiće) i jedno nedokazano, jer imamo samo reč jedne strane. AKo se i ovo drugo dokaže, obe strane moraju da odogovaraju. Za sada neka traže dokaze za drugo nasilje, a neka prvo sankcionišu, sve po zakonu.
 
- - - - - - - - - -



Šta je bilo u pitanju kora od banane ili nešto bezazlenije?

Koliko čovek treba biti glup da poveruje u ove iumišljene scenarije.

Naravno da je "kora od banane" uzasan rezon i primer svakog zla koje se rasirilo medju ljudima kao korov i kao neka moda, valjda je to neko lepo, primereno razmisljanje i postupanje...?

A goreg od toga nema.

U ovom slučaju imamo dva nasilja, jedno dokazano i priznato (ubacivanje političkih reklama u sandučiće) i jedno nedokazano, jer imamo samo reč jedne strane. AKo se i ovo drugo dokaže, obe strane moraju da odogovaraju. Za sada neka traže dokaze za drugo nasilje, a neka prvo sankcionišu, sve po zakonu.

Slazem se, treba uvek saslusati 2 strane, ali ja sam napisala generalno.
 

Back
Top