NAPAD U LUČANIMA Pretučena aktivistkinja SNS

Ја нисам тема Славене, не видим потребну да коментаришеш шта би ти на мом месту.

- - - - - - - - - -

Нема опозиција "инфраструктуру" за тако нешто, за разлику од твог "Вучка":

watch

Неће је ни имати док је воде бивши министри и саветници Сексија.
 
Kakve to veze ima sa ovom babom? Jel postoji prijava nekog lica protiv te babuskere da mu neovlasceno prilazi UPRKOS prethodnom pismenom ili usmenom upozorenju?

Druga stvar, nadam se da razlikujes sta znaci kada neko deli flajere tamo gde ima pismeno upozorenje da reklame ne zele, i tamo gde tog upozorenja nema?

Načelo zabrane pojedinačnog oglašavanja ličnim obraćanjem, koje se spominje na ovom fantomskom portalu postoji ako se unapred neko pravno ili fizicko lice oglasi da nesto ne zeli da dobije kao obavestenje, a sto spada u reklamiranje proizvora.

Nije bitno da li ima obaveštenja. Član 44 Zakona o oglašavanju:

Zakon o oglašavanju:
Na površinama koje nisu javne, postavljanje plakata i drugih oglasnih sredstava dozvoljeno je samo uz saglasnost vlasnika, odnosno lica koje raspolaže odgovarajućim pravom ili ovlašćenjem.

Žena je svojim potezom prekršila čl. 44 Zakona o oglašavanju. S obzirom da je priznala delo, i to o tome javno govorila čak i za medije, potrebno je kontaktirati lokalnu komunalnu policiju i pokretnuti postupak da se ženi dostavi prekršajni nalog, a po potrebi izvede i pred čačanski Prekršajni sud.

No, verovatno joj neće ništa biti, niti će ikakav vid sankcije ili kazne pretrpeti, već će verovatno biti reizabrana u skupštinu i još, verujem, i nagrađena za celu ovu farsu. Ili barem to je ono što se očekuje od Srpske napredne stranke. :think:

Samo još jedan jaki ukazatelj koliko Republika Srbija nije država u kojoj se postoji vladavina prava.
 
Poslednja izmena:
Policijskoj stanici Lučani prijavljeno je da je oko 13.30 časova u Ulici Voje Pajića u Lučanima napadnuta šezdesetčetvorogodišnja žena, aktivistkinja Srpske napredne stranke.

Oštećena je policiji prijavila da ju je u ulazu jedne stambene zgrade u predelu lica udario nepoznati muškarac, dok je u poštanske sandučiće ubacivala propagandni materijal.

Policija je o svemu obavestila nadležno tužilaštvo i intenzivno traga za napadačem. Oštećena je upućena u Zdravstveni centar u Čačku.

SNS: Osuda politički motivisanog napada u Lučanima

Srpska napredna stranka najoštrije je osudila današnji "očigledno politički motivisan" napad na Nadu Jovanović, kandidatkinju te stranke za odbornika u Lučanima.

Kako se navodi u saopštenju, napadači su Jovanovićevu najbrutalnije udarali pesnicama u glavu dok je delila stranački materijal i pozvali MUP da što pre otkriju i privedu pravdi počinioce.

https://www.blic.rs/vesti/hronika/napad-u-lucanima-pretucena-aktivistkinja-sns/rtl3eks

Смрт фашизму.

Мрачак почели сте да бијете и сами себе.....
 
Nije bitno da li ima obaveštenja. Član 44 Zakona o oglašavanju:



Žena je svojim potezom prekršila čl. 44 Zakona o oglašavanju. S obzirom da je priznala delo, i to o tome javno govorila čak i za medije, potrebno je kontaktirati lokalnu komunalnu policiju i pokretnuti postupak da se ženi dostavi prekršajni nalog, a po potrebi izvede i pred čačanski Prekršajni sud.

No, verovatno joj neće ništa biti, niti će ikakav vid sankcije ili kazne pretrpeti, već će verovatno biti reizabrana u skupštinu i još, verujem, i nagrađena za celu ovu farsu. Ili barem to je ono što se očekuje od Srpske napredne stranke. :think:

Samo još jedan jaki ukazatelj koliko Republika Srbija nije pravna država.

Postavljanje nije isto sto i ubacivanje. Niko ne prelepljuje sanduce, niti povrsinu u okviru zgrade.

U zakonu ne pise ubacivanje vec precizno postavljanje na vidno mesto. Unutrasnjost postanskog sanduceta se ne moze videti.

- - - - - - - - - -

Мрачак почели сте да бијете и сами себе.....

Isto kao i SZS, strasno je sta partije na vlasti i oporbi rade.

- - - - - - - - - -

:rotf:

Dok ti seres na forumu , po Srbiji ginu sns babe (tvoji saborci), sram te bilo.

Seru ti ukucani.
 
Postavljanje nije isto sto i ubacivanje. Niko ne prelepljuje sanduce, niti povrsinu u okviru zgrade.

U zakonu ne pise ubacivanje vec precizno postavljanje na vidno mesto. Unutrasnjost postanskog sanduceta se ne moze videti.

- - - - - - - - - -



Isto kao i SZS, strasno je sta partije na vlasti i oporbi rade.

- - - - - - - - - -



Seru ti ukucani.

Tacno , po SNS kuririma , cak imam i motku za vas pored vrata. :per:
 
Kakve to veze ima sa ovom babom? Jel postoji prijava nekog lica protiv te babuskere da mu neovlasceno prilazi UPRKOS prethodnom pismenom ili usmenom upozorenju?

Druga stvar, nadam se da razlikujes sta znaci kada neko deli flajere tamo gde ima pismeno upozorenje da reklame ne zele, i tamo gde tog upozorenja nema?

Načelo zabrane pojedinačnog oglašavanja ličnim obraćanjem, koje se spominje na ovom fantomskom portalu postoji ako se unapred neko pravno ili fizicko lice oglasi da nesto ne zeli da dobije kao obavestenje, a sto spada u reklamiranje proizvora.

Loše ti ovo Smračak, nema potrebe da piše bilo kakvo obaveštenje, zakon je jasan., Bez saglasnosti vlasnika, odhebi. Kraj. Ona to nije poštovala, kao što se inače radi u vašoj raspaloj grupi. SNS sendvičarka je prekršila zakon, pardon, prekršila je dva zakona. Da lči će da odgovara zbog toga, šta misliš?
Prenapredni naš dobri Smračak. :lol:
 
Рифке, јел би ти био луд да убацујеш СНС смеће људима по нбгд?

- - - - - - - - - -

Штагазнам ја... За пљеку и ролну тоалет папира... На томе су добијали потписе за листу...

Nikako za keš, ali ako bi me naš Smrale zamolio... kako njemu odoleti?
 
Loše ti ovo Smračak, nema potrebe da piše bilo kakvo obaveštenje, zakon je jasan., Bez saglasnosti vlasnika, odhebi. Kraj. Ona to nije poštovala, kao što se inače radi u vašoj raspaloj grupi. SNS sendvičarka je prekršila zakon, pardon, prekršila je dva zakona. Da lči će da odgovara zbog toga, šta misliš?
Prenapredni naš dobri Smračak. :lol:

Niko nije prekrsio zakon, sem ljudi koji samaraju, i pristalice toga, koji svakako imaju neku dijagnozu.
 
Niko nije prekrsio zakon, sem ljudi koji samaraju, i pristalice toga, koji svakako imaju neku dijagnozu.

AKo je baba ubacivala bilo kakve reklama u sandučiće, bez dozvole stanar, prekršila je dva zakona. Imaš linkove. Dokle više sa laganjem, čak i kad se vidi šta je loše? E, zbog tog stava će vaše babe i oni klinci koje stavljate po ćoškovima sa mobilnim tezgama, sve više da dobijaju. Naravno, vi iz kancelarija nećete, jer niste baš toliko glupi kao babe i klinci.
 
Postavljanje nije isto sto i ubacivanje. Niko ne prelepljuje sanduce, niti povrsinu u okviru zgrade.

U zakonu ne pise ubacivanje vec precizno postavljanje na vidno mesto. Unutrasnjost postanskog sanduceta se ne moze videti.

Netačno. U zgradi do mene tako uspeli su protiv jedne firme (odnosno jednog zaposlenog) što je bila dosadna i ubacivala u sandučiće stalno.

A evo ti i interpretacije Instituta za pravo i finansije (Ubacivanje reklamnog materijala u poštanske sandučiće):

Milica Stojković:
površinama koje nisu javne postavljanje plakata dozvoljeno je samo uz saglasnost vlasnika, odnosno korisnika te površine. Analogno, ova odredba može se primeniti i na flajere. U slučaju stambenih zgrada, ovakva saglasnost mora se pribaviti od Skupštine stanara ili kućnog saveta. Na strani stanara je i Zakon o potrošačima, koji u članu 38. propisuje da je zabranjeno neposredno oglašavanje telefonom, faksom ili elektronskom poštom ili drugim sredstvima komunikacije na daljinu, bez prethodnog pristanka potrošača, pri čemu se među druga sredstva komunikacije na daljinu mogu uvrstiti i reklamni materijali..

Da je tako kako si ti pročitao, obaveštenja o tome da se u zgradu ne prima reklamni materijal bila bi bez ikakvog pravnog značaja, jer se to upozorenje upravo naslanja na ove iste odredbe pomenuta dva zakona (o javnom oglašavanju i o potrošačima).

Dakle, ova odbornica SNS je uradila nešto protivzakonito, isprovocirala stanare i još učestvovala u jednom pompeznom medijskom spinu, doslovno hvaleći se za to što je učinila, tako da sada imamo zapisano i njen identitet i fotografiju i sve (tj. uhvaćena je). Ne kažem ja da je uradila nešto što nije masovna pojava; često se to radi, ali baš pošto nije zakonito ljudi beže da ih niko ne vidi, lažu kada zvone na interfone, kriju lica od kamera kada snimaju, da im se ne bi mogao utvrditi identitet. No, ova se još i hvali, umesto da ćuti i sakrije sve. :lol: I to sve zarad prikupljanja jeftinih političkih poena.

To je, realno, i za očekivati od SNS. Setimo se Đuke.

Gledaj od 08:17


Ili, kao što se Vučić hvalio donacijama koje prima SNS kod Brankice kada je gostovao. Sve se ovo dešava javno, za medije, u lice građana (i to je sve jedno duboko poniženje, jer znači da doslovno pljuješ po sopstvenom narodu, uključiv i po svojim biračima).

Na konstataciju da se na spisku donatora SNS-a nalaze i socijalni slučajevi on je rekao: "Sad ću da vam objasnim kako. Sedimo nas dvoje, i bude tu i neki treći čovek. Ja ne znam da li je to tako, al' pretpostavljam - ja kažem: "a ja hoću da dam 800 evra, ali ja ne mogu da dam 800 evra, dozvoljeno je to. Evo ti, izvoli novac, molim te, plati za našu stranku".

Sistemsko ponižavanje ove države i urušavanje ideje vladavine prava. Dakle, ne radi se ovde o nekim pojedinačnim slučajevima već o jednom sveobuhvatnom pristupu, od predsednika starnke do najnižih partijskih funkcionera (kao što je Nada Jovanović). :confused:
 
Poslednja izmena:
NAPOMENA
Tekst je informativnog karaktera i Institut za pravo i finansije ne snosi nikakve posledice za eventualne promene podataka u relevantnim Zakonima.

Хахахаха, практично се ограђују од оног што су рекли, ако их неко пита зашто то раде.

- - - - - - - - - -

Samo vi svratite :per: cekam vas

Само чекај Годоа.
 
Хахахаха, практично се ограђују од оног што су рекли, ако их неко пита зашто то раде.

Ograđuju se zato što se to radi u slučaju skoro svake besplatne pravne pomoći, savetodavne, jer ih to izvlači iz potencijalnih tužbi, da se ne provlače. To nije nikakav specifikum ovoga što sam citirao, niti znači da se radi o nečem nestručnom (ili možda eventualno manipulaciji).

No, dozvoli da ti postavim tri pitanja:
1) Da li misliš da sam rekao nešto što nije tačno,
2) želiš li da konsultujem neki drugi pravni izvor (i prenesem informacije), i
3) da li bi i sam potražio nekog pravnika koga poznaješ i ko ti je pri ruci da se sam konsultuješ i proveriš to što sam napisao?
 
Poslednja izmena:
Imam utisak da dobar deo javnosti sa odobravanjem prati sto su ispantulecali ovu baku, Sns se fanaticno mrzi kao i sto se voli, Nije to u redu,pre neki dan Borko Stefanovic ,danas ova baka, Razmisljam sta tera ovu stariju zenu od 64 godine da se blamira ,jedino ako je placena pa umesto penzije to mora da radi, Znamo svi da niko ne voli da vam neko zvoni na vrata zbog stranke,
 

Back
Top