Dokle više bradati muškarci?

gost 339460

Iskusan
Poruka
5.829
Ne mogu da verujem,da su muskarci postali prijemcivi na modne ludosti,poput tupavih folkerki i nerazumnih tinejdzerki.
Muskarci od kako je sveta i veka (sto bi rekle nase babe),bili su odlucni likovi,svesni svoje snage i velicine.Odjednom,kao
da su izgubili svoju sigurnost,kao da su postali seka perse.Sta je to maskiranje,kome je pribegla vecina muske populacije.
cemu to skrivanje iza brade,iza tamnih naocara za sunce,koje nose i u zatvorenim prostorima i uvece cak.
izgleda da su ih majke totalno upropastile,jer svoju odraslu decu (Decu od tridesetak i vise godina),prihvataju kao debilcice,
kojima treba stalna briga i pomoc.Danas su devojke,to moramo priznati,daleko sigurnije,sposobnije od mladica istih godina.
Ukoliko muskarci,brzo ne uvide svoju degradaciju,nastace to je sigurno Matrijarhat. A tada,preti nam epidemija homo seksualizma.Preporucio bih mladjim muskarcima,da obriju te odvratne brade,skinu te slepacke crne naocari,i uzmu stvar
u svoje ruke.Tj.da ponovo postanu muskarcine,svesne svoje nadmoci,nad zenskom populacijom.!:think:
 
Donekle se ne slazem sa razlozima ali su mi odvratne te brade!Ima kome OK stoji ali vecinom su odvratne!E sad sto se balavci loze da budu vikinzi itd...ebg...Kad vidim lika sa zapustenom braduriniom do grudi pa ne da bi ...ne znam sta..FUJ! S druge strane postujem ljude koji su nosili bradu od pre dok nije bila moda, to je OK. I sto za celave-sad se time prikriva procelavost a nekad je bilo-obrij se na nulu ako si faca!
 
Pojedinci bi da namecu drugima da obriju brade.Kome se nosi neka nosi bradu,kome se tetovira neka se tetovira...Niti nosim bradu niti sam tetoviran.Ne volim ni jedno ni drugo,ali mi ne smeta ako drugi ima.I ne slazem se da su djevojke sigurnije od mladica.U sexualnim stvarima najvjerovatnije a u zivotu mislim da se samo kriju iza maske sigurnosti.
 
Ne mogu da verujem,da su muskarci postali prijemcivi na modne ludosti,poput tupavih folkerki i nerazumnih tinejdzerki.
Muskarci od kako je sveta i veka (sto bi rekle nase babe),bili su odlucni likovi,svesni svoje snage i velicine.Odjednom,kao
da su izgubili svoju sigurnost,kao da su postali seka perse.Sta je to maskiranje,kome je pribegla vecina muske populacije.
cemu to skrivanje iza brade,iza tamnih naocara za sunce,koje nose i u zatvorenim prostorima i uvece cak.
izgleda da su ih majke totalno upropastile,jer svoju odraslu decu (Decu od tridesetak i vise godina),prihvataju kao debilcice,
kojima treba stalna briga i pomoc.Danas su devojke,to moramo priznati,daleko sigurnije,sposobnije od mladica istih godina.
Ukoliko muskarci,brzo ne uvide svoju degradaciju,nastace to je sigurno Matrijarhat. A tada,preti nam epidemija homo seksualizma.Preporucio bih mladjim muskarcima,da obriju te odvratne brade,skinu te slepacke crne naocari,i uzmu stvar
u svoje ruke.Tj.da ponovo postanu muskarcine,svesne svoje nadmoci,nad zenskom populacijom.!:think:

Svaka ti čast. Likovi sa fensi bradurinama, šik frizurama i cvikama za sunce koje su srasle za nos i uši su ključni razlog zašto je čovečanstvo otišlo u klinac krasni.
 
Bradu ljudi nose oduvek kroz istoriju i od uvek je neki nbrijaju neki ne nrki imaju uredne, izfazonirane a neki ne...Takodje naocare za sunce ljudi nose sa polovine 20 veka do dan danas...Sve je isto nista nije izmisljeno novo i to uopste nije problem...Problem je u ljudima, karakteru u ponasanju!

Moda se menja kroz istoriju cak i vraca pa ide u krug...

Sve je to mnogo ranije postojalo samo nije bilo neta i drustvenih mreza, mobilnih telefona kamera na svakom cosku pa nisi ni mogao da znas sve i vidis sve...

Vise je kriva po meni ta otudjenost ljudi i zatupljivanje tehnologijom i slicno...Ranije ljudi nisu mogli da lece komplekse na drustvenim mrezama a sad mogu...
Ljudi su vise postovali sebe i druge jer nije bilo neta i drustvenih mreza da bi se druzili iz kreveta i ogovarali druge i birali drustvo na osnovu profila na netu, da ne bi bili usamljeni morali su da izadju iz kuce i da cene i postuju necije drustvo da im ne bi bilo dosadno i drzali bi se zajedno a sad boli nekog uvo za nekog ima net naruci prijatelja drustvo online misli da je faca izdaju jedni druge izogovaraju se medjusobno pa nadju drugu onlajn ekipu itd...

Za zenske komplekse da ne pricam, one danas gotovo nemaju drugarice bar jednu ili dve iskrene....Zive u nekom poluvirtualnom svetu...

Ljudi vise nose kratke crvene pantalone i farmerke roze majce obrinih nogu, brijaju obrve sve, nabace neku sljastavu petao fudbalersku frizuru sa nekom gej tetovazom i sarenim patikama....Ja mislim da takvih nikad nije bilo i da su oni bas ta degeneracija a ne ovi sa bradom i slicni...Moda brade dodje i ode vraca se i oduvek je ima i to je normalno... Ove nove izmisljene novokomponovane kreature su greska prirode....
 
brada ne može biti trend.
jedino oblikovanje iste na određeni popularni način možemo nazvati trendom.

brada je muška sekundarna polna odlika.
ona je, dakle, jedna od nekolicine osnovnih prirodnih karakteristika po kojoj se muškarci razlikuju od dečaka i žena.

mislim da mladić treba imati nedelju-dve staru bradu, sredovečni muškarac bradu srednje dužine sa jakim i dosta starijim brkovima, a starac dugu bradu koja pada na grudi.

brijanje je masama nametnuti stadard od strane određenih elita na vlasti u cilju kontrole, disciplinovanja, lakše identifikacije, ubijanja slobode i prirode u nama... u isto vreme vršena je sistematska propaganda i napadana ličnost onih koji su skloni bradi...
nije slučajno što se u vojci koja negira svaku individualnost prvo muškarac ošiša kratko, obrije, stavi mu se kapa i istovetna odeća.... put samotnjaka, umetnika, filozofa, gorštaka itd, je sve suprotno od toga...
 
brada ne može biti trend.
jedino oblikovanje iste na određeni popularni način možemo nazvati trendom.

brada je muška sekundarna polna odlika.
ona je, dakle, jedna od nekolicine osnovnih prirodnih karakteristika po kojoj se muškarci razlikuju od dečaka i žena.

mislim da mladić treba imati nedelju-dve staru bradu, sredovečni muškarac bradu srednje dužine sa jakim i dosta starijim brkovima, a starac dugu bradu koja pada na grudi.

brijanje je masama nametnuti stadard od strane određenih elita na vlasti u cilju kontrole, disciplinovanja, lakše identifikacije, ubijanja slobode i prirode u nama... u isto vreme vršena je sistematska propaganda i napadana ličnost onih koji su skloni bradi...
nije slučajno što se u vojci koja negira svaku individualnost prvo muškarac ošiša kratko, obrije, stavi mu se kapa i istovetna odeća.... put samotnjaka, umetnika, filozofa, gorštaka itd, je sve suprotno od toga...

Uglavnom se slažem s ovim.
Ćosavi, tj. obrijani muškarci ulaze u modu tek u I svetskom ratu, sa potrebom brijanja zbog upotrebe gas-maski.
Istorijski gledano, ćosavost je kratkovečna moda s polovine 20. veka.
A niko nikog ne prisiljava da bude u trendu, svako može da koristi svoj žilet kako hoće.
 
da vidimo malo iz kojih centara moći se zagovara brijanje, pogledajmo reklamu

The shaving brand Gillette has launched a new ad campaign in response to the Me Too movement. The video urges men to hold each other to a higher standard and to step up when they see fellow men acting inappropriately towards women. The video has received intense criticism on social media with many men calling for a boycott of the brand

 
Pitanje za momke jace brade ; meni je brada srednje jacine naginje ka jacoj.Na dva mjesta fali da se onda dobro uklopi. Da li bi radio presadjivanje brade ima li toga kod nas cuo sam da u Turskoj to ima ? Cesljate li bradu redovno da fino nice?Kod mene se pocne kovrdzati.
Zamolio bih cosave da ne prave repliku na moj komentar,pa nismo vam mi krivi sto vam je slaba brada.
 

Back
Top