nevidljiva lepota zivljenja

dive

Legenda
Poruka
61.140
gledam jutros klip u kome porodice iznenada obraduju poklonom svog clana i njegovu reakciju
osoba je slepa za boje, zivot zivi u sivom, a poklon su naocare koje omogucavaju da svet vidi u boji
reakcije ljudi koji su ugledali spektar oko sebe ne moze da se opise

vreme u kome zivimo nije lako
da li ste svesni one lepe strane ili vam se ona provuce onako neprimetno pritisnuta teretom svakodnevnih obaveza
koliko je lepota prisutna i kako u vasim zivotima?
 
gledam jutros klip u kome porodice iznenada obraduju poklonom svog clana i njegovu reakciju
osoba je slepa za boje, zivot zivi u sivom, a poklon su naocare koje omogucavaju da svet vidi u boji
reakcije ljudi koji su ugledali spektar oko sebe ne moze da se opise

vreme u kome zivimo nije lako
da li ste svesni one lepe strane ili vam se ona provuce onako neprimetno pritisnuta teretom svakodnevnih obaveza
koliko je lepota prisutna i kako u vasim zivotima?

Свесна сам :)

Прошло вече ме је дете тааако разнежило и гануло. Дошло ми је да плачем и захвална сам животу на њему и њему што ме је изабрао, овакву каква сам, ипак за маму :)

За НГ путујем. Он је решио да за дочек позове друштво, али пошто нећу бити у близини, да се створим за максимално сат времена за не дај Боже, питала сам га да ли постоји друга опција. Рекао ми је да ће он ипак онда раније код баке и деде да отпутује, да бих ја тамо била спокојна.
Рекох, за 1. мајски распуст имаш сву слободу, склонићу се, али довољно близу, па зови кога хоћеш, идите где хоћете и радите шта желите. Каже, не могу тада да оставим деду на цедилу, има код њега пуно да се ради а више не може сам.

А ја... Срце да пукне. И од среће и од гриже савести. Мушкарац, заштитник у (још малом по годинама) тинејџеру.

Нека је патетично, мени је огромно и вредно, непроцењиво.
 
gledam jutros klip u kome porodice iznenada obraduju poklonom svog clana i njegovu reakciju
osoba je slepa za boje, zivot zivi u sivom, a poklon su naocare koje omogucavaju da svet vidi u boji
reakcije ljudi koji su ugledali spektar oko sebe ne moze da se opise

vreme u kome zivimo nije lako
da li ste svesni one lepe strane ili vam se ona provuce onako neprimetno pritisnuta teretom svakodnevnih obaveza
koliko je lepota prisutna i kako u vasim zivotima?

Koliko j nekima treba malo da budu srecni,a nekima ni paruzdine ni vlast nisu dovoljne.Nadam se da ce bar obican narod da se okrene ka putu srece.
 
gledam jutros klip u kome porodice iznenada obraduju poklonom svog clana i njegovu reakciju
osoba je slepa za boje, zivot zivi u sivom, a poklon su naocare koje omogucavaju da svet vidi u boji
reakcije ljudi koji su ugledali spektar oko sebe ne moze da se opise

vreme u kome zivimo nije lako
da li ste svesni one lepe strane ili vam se ona provuce onako neprimetno pritisnuta teretom svakodnevnih obaveza
koliko je lepota prisutna i kako u vasim zivotima?

Jesam. Svesna sam
Prisutna je svakodnevno.
U vidu moje dece, muza, porodice, doma, svega sto radim i mislim i zelim.
Ja sam rodjena da volim i budem voljena, ustvari da obozavam ... taj osecaj me ispunjava
Radost porodice me ispunjava
Uzivam u roditeljstvu pod broj 1. Uzivam da ih gledam, mazim, pricam, ljubim, grlim... sve volim oko njih. Sve
Cesto kazem muzu... uvece kad zagrlim svoju decu pozelim da taj momenat traje zauvek. Dozivim kompletnu srecu. :heart:
I sve drugo je manje.
Oni su sustina postojanja, biti roditelj, majka, za mene je glavna uloga u zivotu.
Mogu zaraditi milijarde, (nadam se) da nikad posao necu staviti ispred te uloge. Nikad! Ne samo posao. Bilo sta.
A imam jos mnogo vrednih stvari i ljudi u zivotu.
 
Jesam. Svesna sam
Prisutna je svakodnevno.
U vidu moje dece, muza, porodice, doma, svega sto radim i mislim i zelim.
Ja sam rodjena da volim i budem voljena, ustvari da obozavam ... taj osecaj me ispunjava
Radost porodice me ispunjava
Uzivam u roditeljstvu pod broj 1. Uzivam da ih gledam, mazim, pricam, ljubim, grlim... sve volim oko njih. Sve
Cesto kazem muzu... uvece kad zagrlim svoju decu pozelim da taj momenat traje zauvek. Dozivim kompletnu srecu. :heart:
I sve drugo je manje.
Oni su sustina postojanja, biti roditelj, majka, za mene je glavna uloga u zivotu.
Mogu zaraditi milijarde, (nadam se) da nikad posao necu staviti ispred te uloge. Nikad! Ne samo posao. Bilo sta.
A imam jos mnogo vrednih stvari i ljudi u zivotu.

Znas sta mi sada jedino onako istinski fali?
Onaj osecaj kada je dete malo. Kada jos uvek samo rado dodje u krilo. I tako sedi tu, makar nista ni ne pricali, citali,... Samo sedite i oboma vam je udobno ( cak i ako nije :lol: ) i dovoljno samo to. Pa njuskas kosu, i ako je pomeris vidis bebeci ( a dugo je bebeci, i kada vec podju u skolu ) vrat, a ako je na kratko osisano ima onaj tzv repic. Sake male, sa rupicama iznad prstiju. Jos ako te opkoraci, licem u lice, grudi na grudi, pa osetis otkucaje tog malog srca tako snazno da tvoji kao da ne postoje i obuzme te milina do suza bukvalno.

Uzivaj, neces moci jos dugo :neutral:
 
Znas sta mi sada jedino onako istinski fali?
Onaj osecaj kada je dete malo. Kada jos uvek samo rado dodje u krilo. I tako sedi tu, makar nista ni ne pricali, citali,... Samo sedite i oboma vam je udobno ( cak i ako nije :lol: ) i dovoljno samo to. Pa njuskas kosu, i ako je pomeris vidis bebeci ( a dugo je bebeci, i kada vec podju u skolu ) vrat, a ako je na kratko osisano ima onaj tzv repic. Sake male, sa rupicama iznad prstiju. Jos ako te opkoraci, licem u lice, grudi na grudi, pa osetis otkucaje tog malog srca tako snazno da tvoji kao da ne postoje i obuzme te milina do suza bukvalno.

Uzivaj, neces moci jos dugo :neutral:

E rastuzi me :lol:

Sve se slazem... sve.
Zato ja koristim vreme sa njima i ne dam nikome...
Kad god ne moram na posao ja ne idem da bih bila sa njima.
Sto vise i sto duze... kao da sutra ne postoji :)

Kad se ususkamo na trosed, pa mi zaspe u zagrljaju, a ja je mazim po svilenkastoj kosi... i udisem svaki njen izdah... to je zivot! :heart:
Kad nesto urade pa im u ocima vidim srecu!
Istinska sreca
I dok me sin davi Mama mama mama i u tome uzivam... :lol:


Meni je jako zao sto zene danas moraju da rade i to puno radno vreme.
Jer gubimo time vreme za decu, i vreme za nas, jer se i majka kao i dete radja i odrasta
 
da li ste svesni one lepe strane ili vam se ona provuce onako neprimetno pritisnuta teretom svakodnevnih obaveza
koliko je lepota prisutna i kako u vasim zivotima?

Svesna sam, jer mi je prioritet da vidim lepo, a zaboravim ružno i neprijatno.
I naravno trudim se da svakodnevno uradim neku lepu sitnicu jer verujem da samo lepota i dobrota mogu spasiti svet.
 
E rastuzi me :lol:

Sve se slazem... sve.
Zato ja koristim vreme sa njima i ne dam nikome...
Kad god ne moram na posao ja ne idem da bih bila sa njima.
Sto vise i sto duze... kao da sutra ne postoji :)

Kad se ususkamo na trosed, pa mi zaspe u zagrljaju, a ja je mazim po svilenkastoj kosi... i udisem svaki njen izdah... to je zivot! :heart:
Kad nesto urade pa im u ocima vidim srecu!
Istinska sreca
I dok me sin davi Mama mama mama i u tome uzivam... :lol:


Meni je jako zao sto zene danas moraju da rade i to puno radno vreme.
Jer gubimo time vreme za decu, i vreme za nas, jer se i majka kao i dete radja i odrasta

I ja sam imala tu srecu da sam dosta bila sa njim. Imali smo vremena da se povezemo. Znas, koliko puta se pogledam u ogledalo i nisam sigurna koga vidim. Njega kada pogledam nikada nemam dilemu :heart:
 
Ухваћена сам у таквом једном тренутку јутрос, затрпана послом, папирима, телефонима, на радију иде Alive...

Одврћем звучник, куцам дописе, певам, и цупкам у столици.

Улази колега да ме пита нешто, затиче ме у том стању, и каже: Ти си срећна жена, милина те видети.

И онда размишљам, заиста нема потребе да не будем срећна, и како дани пролазе, све сам свеснија тога.

Не знам шта ме то освестило, стално сам била у неком грчу, у некој паници, просто нисам уживала стално, него само на тренутке.

Заправо, знам шта ме освестило, и не поновило се.
 
Pa msm (nisam čito temu ( : ) ako mi je sretja kratkoročna, al mi baš super tada da uradim, a nikome ne na nanesem zlo....nikoga ne povredim...moja lična sreća je tog trenutka odlična....ša znam..ne da prdnem u pozorištu jer to može da smeta drugima.... nego nešto lepo...

ne dovedi nas u iskušenije, već izbavi iz svakog zla...toe super...baš super...
 
cerka me odblokirala sa whatsupa... jos kad bi znao sto me banovala... al osecaj je tu

- - - - - - - - - -

a sto se tice lepote zivljenja... velik krevet, toplo, mezence i picence na dohvat ruke, fin mjuz, 8k film na tvu ko zid, nesto toplo sto se susolji i njuska me... i tako dva tri dana...a posle se vrnes u grdnost zivljenja :sad2:
 
gledam jutros klip u kome porodice iznenada obraduju poklonom svog clana i njegovu reakciju
osoba je slepa za boje, zivot zivi u sivom, a poklon su naocare koje omogucavaju da svet vidi u boji
reakcije ljudi koji su ugledali spektar oko sebe ne moze da se opise

vreme u kome zivimo nije lako
da li ste svesni one lepe strane ili vam se ona provuce onako neprimetno pritisnuta teretom svakodnevnih obaveza
koliko je lepota prisutna i kako u vasim zivotima?

Ja sam svestan sopstvene sreće samo tako kad čujem za muke drugih ljudi. Znam nekoliko njih iz mog okruženja koji su mojih godina, malo mlađi ili malo stariji, koji boluju (ili su bolovali) od raka i čuješ tako nešto o njima, neki su "otšli", neki privode kraju, neke leče nekim eksperimentalnim terapijama...
I onda kažem sebi "ćuti tu i glođi tu podrigušu i pevaj, šta su tvoji problemi u poređenju sa problemima tih ljudi i njihovih porodica..."
Ali prođe pola sata i opet 'sujem sunce,' lebac i kolje nepodoštreno i dan kad sam nastao i bijem glavom kud' ću i šta ću. Ne može čovek da pobegne od problema i koliko god se neko pretvarao kako mu je super i kako nema nikakvih briga i kako mu je sve svejedno - laže kao pas! 1% ljudi u Srbiji živi tako. Možda ni toliko. Ostali su kukavci kukavni.
 
Od dana do dana
Ne znam
Previše stresa svaki dan
Ali sreća me drži zbog moje porodice i pasa
Puna kuća ljubavi
Ne kažem da pare nisu bitne jbs im mater unistise nam mozgove ali me moja porodica uvek ogreje oraspolozi nasmeje obrsduje da mi elana otvori mi oci
Kad dođem svojoj kucici i svojima samo isključim sve na off kad god mogu
Skromna sam meni malo treba ne zavidim nikom i gledam sebe i da budem sebi dobra pa onda i drugima i tu pre svega leži neko zadovoljstvo sobom koje mi još porodica upotpunjuje
Sve ostalo u zivotu sem zdravlja nije toliko bitno bude i prođe
 
gledam jutros klip u kome porodice iznenada obraduju poklonom svog clana i njegovu reakciju
osoba je slepa za boje, zivot zivi u sivom, a poklon su naocare koje omogucavaju da svet vidi u boji
reakcije ljudi koji su ugledali spektar oko sebe ne moze da se opise

vreme u kome zivimo nije lako
da li ste svesni one lepe strane ili vam se ona provuce onako neprimetno pritisnuta teretom svakodnevnih obaveza
koliko je lepota prisutna i kako u vasim zivotima?

džaba sve
prolaznost sve to guta, svaki ternutak koji je proživljen
uživanje iz prošlih dana ostaje samo istorija koja nema više značaja osim u sećanju,
a to sećanje nije ništa drugo do virtuala koja više ne postoji

zašto ??...

-jer je prošla
 
gledam jutros klip u kome porodice iznenada obraduju poklonom svog clana i njegovu reakciju
osoba je slepa za boje, zivot zivi u sivom, a poklon su naocare koje omogucavaju da svet vidi u boji
reakcije ljudi koji su ugledali spektar oko sebe ne moze da se opise

vreme u kome zivimo nije lako
da li ste svesni one lepe strane ili vam se ona provuce onako neprimetno pritisnuta teretom svakodnevnih obaveza
koliko je lepota prisutna i kako u vasim zivotima?

Ne klavirim da l' je rec o suvoj estetici ili mislis na prozimanje pozitivnim emocijama.
 
džaba sve
prolaznost sve to guta, svaki ternutak koji je proživljen
uživanje iz prošlih dana ostaje samo istorija koja nema više značaja osim u sećanju,
a to sećanje nije ništa drugo do virtuala koja više ne postoji

zašto ??...

-jer je prošla

Имати нешто чега ћеш се увек сећати са осмехом није мала ствар, напротив.
 
Uspomene su obican balast, mogu posluziti jedino u kafanskim diskusijama, i to pod uslovom da ima zainteresovane publike za takva naklapanja, zivi se za sadasnjost, eventualno za buducnost ako je neko sazdan kao planer, kao kreator koji razmislja unapred, a okretanje proslosti je danas odlika luzera, slabica koji u njoj traze utociste.
 

Back
Top